Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz MSI.Navi #5 üzenetére

    Remélem nem ebbe a tesztbe lesz beletéve a Radeon 7, mert akkor a sok CPU limit miatt kijön, hogy átlagban a Radeon 7 alig lassabb, mint a 2080 Ti miközben sokkal olcsóbb (s így automatikusan megy rá a Különösen Ajánlott plecsni :D ).

    Én nem vagyok a Ryzen 2700X ellen, de most ebben a tesztben nagyon furcsán teljesített. FHD-ben majdnem mindenhol CPU limit van, és QHD-ben is nagyjából a játékok felénél. Egyedül a 4K teszt ami többnyire mutatja a reális különbséget a kártyák között és az sem mindenhol (pl. Hitman, WTF?).
    Mindenképpen valami nagyon furcsa dolog folyik ott a CPU körül, nem kéne ilyen limites legyen. Talán felment valami Intel-ekre tervezett Spectre update ami megölte az SMT-t, érdemes lenne letesztelni SMT nélkül is. Esetleg a 4x8GB memóriával lehet baja?

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Nem hinném, hogy kevés lenne a 16 szál, Far Cry 5 és Hitman pl. 8-nál többet nem igazán használ. Nálam FC5 letiltott SMT (és bőven 100% alatti CPU kihasználtság) mellett az enyhén OC-s Ryzen 1700-al jobb eredményeket hoz QHD-ben és 4K-ban, mint a tesztben levő 2080 + 2700X. Ha megnézzük pl. ezt vagy ezt a tesztet akkor is látszik, hogy a Far Cry 5-ben kéne kb. 120 FPS-t hozzon a 2700X, ahhoz képest itt a tesztben csak 100 körül megy egy sokkal erősebb GPU mellett. Az pedig, hogy Hitman-ben a 2080 sokkal erősebb, mint az 1080 Ti... Valami nagyon nem kerek.

    Lehet a HT fix hivatalosan nem zavarja az AMD SMT-jét, de szerintem mindenképp megérné legalább az FC5-öt és a Hitman-t letesztelni SMT nélkül is (nem kell minden kártyával, csak mondjuk 1 db 2080Ti-vel, FHD és QHD-ben).

    A Threadripper szerintem még rosszabb eredményeket hozna, nem hiába találták ki neki a Game módot (amúgy véletlenül nem lehetett ez bekapcsolva a teszt alatt?).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Abu85 #114 üzenetére

    "Ezeket a kártyákat 4K-ra veszik."

    Ez így nem igaz általánosságban. Ebből a tesztből is jól látszik (és saját tapasztalataim alapján főleg), hogy a 2080 nem minden játékkal képes megbírkózni 4K-ban, sokkal inkább egy QHD-ra tervezett kártya (ahogy az 1080 Ti is az volt majd 2 éve) amiben még van némi tartalék a jövőre. A 2080 Ti már talán alkalmas akadásmentes 4K-ra minden játékban, de még ott sincs meg a min. 60 FPS, helyenként jelentősen belassulhat (pl. Tom Clancy's Division, Rise Of The Tomb Raider).

    Amúgy meg nem csak 4K 60 Hz létezik, legalább annyian vesznek erős kártyát FHD/QHD-re 120+ Hz-es monitorral, ahova viszont már a proci is legalább olyan fontos mint a VGA.

    A 2700X nem rossz ha valaki csak 60Hz-es képernyővel rendelkezik, de azért ne gondoljuk, hogy ennél több nem kell senkinek. És főleg ne gondoljuk, hogy ez a CPU alkalmas arra, hogy FHD-ben és QHD-ben hasonlítsunk össze csúcs VGA-kat. Ebben nincs semmi prekoncepció, ezeket Ryzen tulajként, tapasztalatból írom.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ragnar_ #150 üzenetére

    "De, az arányok változatlanok"

    Lehet én nem értem a mondandót helyesen, de hogy lennének az arányok változatlanok? CPU limit esetén minden kártya ugyan annyi FPS-t hoz egy adott felbontáson vagy akár több felbontáson is (lehet persze minimális eltérés, de többnyire hibahatáron belül).
    Például ott van a tesztben a Forza Horizon ami FHD-ben és QHD-ben is ugyan azt a teljesítményt hozza 2080-on és 2080 Ti-n. Ha valaki csak ezt a játékot nézi (vagy még néhány másat amelyek hasonlóan teljesítenek, mint pl. az FC5 és Hitman) ezekben a felbontásokban akkor azt gondolhatná, hogy a 2080 és 2080Ti azonos teljesítményre képes, miközben ez messze nem igaz, csak az erősebbik VGA malmozik a gyengébb proci mellett.
    Hogyha elég erős a CPU limit, és olyan játékokat szedsz össze amelyek érzékenyek erre akkor nagyon el lehet ferdíteni a VGA-t teljesítményéről alkotott képet. Pl. kihozhatod azt, hogy mondjuk a 2080-2080Ti nem éri meg az árát, és vegyen mindenki 2060 / Vega64-et, mert az is pont olyan gyors. A mostani tesztnél nyilván nem erről van szó mivel nincsenek sokkal gyengébb kártyák benne, de nem árt erre odafigyelni a Radeon VII tesztnél.

    Én részemről azt javasolnám, hogy a Radeon VII tesztre:
    - Húzzák meg azt a 2700X-et amennyire csak lehet. 4.2 GHz szerintem könnyedén kihozható, és akkor valamennyit csökken a limit
    - az FHD felbontást teljesen ki lehet hagyni, mivel értelmetlen és helyette inkább még rakjanak 1-2 új játékot a tesztbe (pl. Wolfenstein 2 ami ugyancsak Vulkan-os).
    - estleg jó lenne egy második teljesítmény-összegzés ami csak 4K-ra vonatkozik

    (#165) Caboose Egyetértek, nincs azzal gond, hogy nem futotta 9900/9700K-ra, csak akkor emeljük ki a cikkben, hogy több helyen is CPU limit látható és az összegzésbe ne vegyük bele a kissebb felbontásokat mert az ferdíti a képet.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ragnar_ #184 üzenetére

    Abban igazad van, hogy az FC5-nek többnyire órajel kell (függetlenül attól, hogy Intel vagy AMD), de attól ez még mindig CPU limit és nem engine limit. A játék képes sokal gyorsabban is futni mondjuk egy 8700K/9700K/9900K-n, főleg ha még tuningolsz is rajta (ezt Raymond is mutatta saját mérésekkel, de külföldi tesztekben is ez jön ki). Akkor beszélnénk engine limitről, hogyha a játék még a magasabb órajel hatására sem futna gyorsabban.
    Az Abu által linkelt Inteles FC5 teszt-el az a gond, hogy abban is egy viszonylag alacsony órajelen futó HEDT proci van, tehát alacsonyabb felbontáson erős GPU mellett ott is majdnem annyira CPU limites a játék mint a 2700X-el.

    "Ezért nem értem az Anthemet sem, hogy miért megy jobban 8400-on, mint egy 2700x-en így 2019-ben."

    Pont azért amiért az FC5 is, nem képes 6 magnál többet hatékonyan kihasználni és így az a processzor nyer amelyik magonként erősebb (magasabb órajel). A 2700X egy bestia, ha ki tudod használni az összes 16 szálát, de legtöbb játék attól távol áll még.

  • nkmedve

    őstag

    Itt nem csak az a gond, hogy Ryzen 2700X volt használva a tesztben, hanem hogy még ahhoz képest is gyengén teljesít a rendszer ahogy azt már korábban is említettem.

    A kíváncsiság kedvéért most csináltam egy Hitman tesztet a 3.8GHz-en járó, SMT nélküli Ryzen 1700 + RTX 2080 kombóval, és FHD mellett 92 FPS átlagot kaptam (minden beállítás maximumon + SMAA), míg a cikkben a 2700X + RTX 2080 dobott 73-74 FPS-t. Ez akárhogy is nézem nagyjából 25%-os különbség, úgy hogy mindkét esetben CPU limit van, és az R1700 még az enyhe tuninggal együtt is gyengébb kéne legyen az alap 2700X-nél. Még ha a legerősebb 2080 Ti eredményhez is hasonlítom akkor is 16%-kal gyorsabb nálam, szóval valami nagyon nincs rendben a számokkal. Megjegyzem, hogy Steam-es a játék, legújabb updattel, és Win10 1809.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz NightGT #265 üzenetére

    "2080, 2070 tudnának többet is, de a power limit fogja őket, sokat fogyasztanak, melegednek. "

    Többnyire egyetértek, de a fenti idézet nem teljesen igaz, a 2080-ból pl. nem sokkal lehet többet kihozni 300W-al sem mint 200W-al (kb. 5% teljesítmény, 50% extra fogyasztásért). Teszteltem a kártyát különböző TDP beállításokkal, 200W fölött kb. csak fölöslegesen égeti az áramot. 160-180W között viszont jobb teljesítmény/fogyasztás aránya van mint bárminek (mondjuk ez igaz már az egyszerű 225W-os Founders Edition kártyára is, de még annak a fogyasztásán is jelentősen lehet faragni). Szóval csak azok a modellek fogyasztanak sokat amelyeken a gyári TDP keret nagyon túl van tolva (az én Gaming X Trio-m is ilyesmi, bár ennél a hűtés még lépést tud tartani).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Sanya #324 üzenetére

    A pontosság kedvéért jegyezzük meg, hogy a 2080 Ti Founders Edition első szériáival volt inkább gond, azon kívül (custom kártyáknál) a meghibásodási arány bőven 10% alatt van (picit magasabb mint általában, a komplexebb dizájn miatt, de nem kirívóan). A 2070-2080 esetén maximum 2-3% a hibás kártyák aránya, ami teljesen normális.
    Ezt csak azért, hogy tovább ne terjedjenek a megalapozatlan "minden RTX meghal" rémhírek. Ez már lejárt lemez. :)

  • nkmedve

    őstag

    válasz bot1978 #344 üzenetére

    Nem tudom hogy jön ide az i3, a 2700X már nem Bulldozer, túl kell lépni az ilyen régi hiedelmeken, hogy az AMD csak az i3-mal tud versenyezni. Megfelelő terhelés mellett a 2700X hozza az újabb i5-i7-ek szintjét, hasonló fogyasztás mellett bizonyos appokban még a 9900K-hoz is kerül (az már más kérdés, hogy legtöbb lapban TDP limit nélkül fut a 9900K s így sokkal erősebb).
    Csúcs VGA-k tesztelésére főleg kissebb felbontásban nem az igazi (még) a Ryzen, de azért ne essünk át a ló túloldalára. VGA, vagy vegyes limites környezetben már egy első generációs Ryzen is nagyon sima, mikroakadásoktól mentes játékélményt ad, ami egy 4 szálas i3/i5-ről nem mondható el (4 szálas i5-ről jöttem, van tapasztalat).

    (#343) gbors Teljesen egyetértek a leírtakkal. Több játékmotor mindenképp elkelne a tesztbe. Az ID Tech 6-ot egyértelműen beraknám, már csak azért is mert azzal nehezebb CPU limitbe ütközni. Bár az igaz, hogy a motor nagyon szereti az RTX-eket, de így legalább kicsit ellensúlyozva lenne a Strange Brigade ami viszont a Radeon-oknak kedvez erősen.

    Még hozzátenném esetleg ezeket, hogyha mindenképp csak 2700X van a tesztelésre:
    - FullHD felbontás kiiktatása ebben a kategóriában, főleg ha a CPU nem bírja ezen a szinten kiszolgálni a GPU-t. QHD/4K elég lenne a kártyák erejét összemérni
    - Hogyha a tesztelő úgy veszi észre, hogy még QHD/4K-ban is CPU limit van akkor esetleg el lehet térni a szokásos Ultra beállításoktól (sok játékban van lehetőség Super Sampling-re, amivel az Ultra preset fölé lehet növelni a GPU terhelését). Esetleg utána lehet nézni, hogy melyik beállítás milyen hatással van a CPU terhelésre, lehetséges, hogy 1-2 beállítást picit lennebb véve megszűnik a CPU limit.
    - A CPU OC nem szégyen egy tesztben (főleg, hogy egyáltalán nem olcsó lapban tesztelnek), sok más oldalon használnak tuningolt 8700K-t például a VGA tesztekhez. Biztos vagyok benne, hogy valamennyit lehetne húzni azon a 2700X-en és akkor enyhülne a limit
    - Külön összegzés felbontásonként

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz koko52 #454 üzenetére

    Én pedig sehol nem használok blokkolót, mit nyertem? :D
    Nem tudom miért gondoljátok, hogy ide azok kommentálnak, és fejezik ki a nemtetszésüket akik blokkolják a PH reklámait. Lehet pont azért kommentálja valaki a cikket, mert ő szívesen támogatná a PH-t (esetleg sok éve jár ide), de látja, hogy a minőség nem az igazi.

    Szerintem semmi értelme ennek a blokkolós vitának. Hogyha összecsapott cikkek keletkeznek olyan alapon, hogy "úgyis mindenki blokkolja a reklámokat" akkor lehet hamarosan már azok sem fognak idejárni akik eddig támogatták az oldalt. Az ilyen gondolkodásmód az ami végleg elindíthat egy céget a leejtőn (szerintem még nem tart ott a PH, és remélem nem is fog, de valamit kéne változtatni, mert ebbe az irányba haladunk).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Abu85 #488 üzenetére

    "Far Cry 5 alatt az Anandtech is limites Intel procival "

    Ez nem Intel és AMD csata, hogyha egy gyenge Intel procit tettetek volna a tesztbe (ahogy az Anand tesztben is egy alacsony órajelű HEDT, nem játékra való proci van, bár az valamivel jobban teljesít, mint a 2700X) akkor is pont úgy zavarta volna az embereket, mivel csúcs GPU-t nem így kéne tesztelni.
    Hogyha az a véleményed, hogy ezeket a kártyákat csak 4K-ra veszik az emberek (ami egyáltalán nem igaz, főleg a 2080 és 1080 Ti esetén), akkor a tesztben miért szerepelnek a teljesen, vagy részlegesen CPU limites FHD/QHD számok? Csinálhattatok volna egy kizárólag 4K tesztet, megjegyezve, hogy alatta CPU limit van, és fele ennyi komment sem született volna.

    Csak, hogy nyilvánvaló legyen, a fő gond nem azzal van, hogy 2700X-en teszteltek, hanem azzal, hogy bármilyen kommentár nélkül csak be vannak vágva a CPU limites eredmények a cikkbe és még utólag is megy a magyarázkodás, hogy ezekkel a számokkal semmi gond nincs, a 2700X-nél nincs erősebb, az Intel halott az októberi Win 10 update óta, stb. Ehelyet a magyarázkodás helyett egy kis módosítással talán még értékelhetővé is lehetne tenni a tesztet (kivenni a Hitman-t, kivenni az FHD számokat, írni néhány magyarázatot az egyes játékok viselkedéséről és a QHD melletti helyenkénti CPU limitről) és a jövőben figyelembe venni azokat az ajánlásokat amik itt elhangzottak (gbors, én és még mások is tettünk ilyeneket).

    "A Hitman esetében pedig tegnap rájöttünk, hogy melyik beállítással bugos a GeForce driver."

    Azt meg lehet kérdezni, hogy melyik beállításról van szó? Szerintem nem kéne túl spéci beállításokat használni driverből, legtöbb user mindent alapon hagy ott.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz hokuszpk #547 üzenetére

    A gond nem csak azzal volt, hogy 2700x-el teszteltek. Még néhány dolog:
    - a játékokban kapott eredményeket jóformán semmiféle elemzés nem kísérte. Ott van egy lista a grafikonokkal és annyi, így kicsit összecsapottnak tűnik az egész. Régebben azért volt néhány mondat minden játék mellé amiből meg lehetett tudni hogy ez most jó vagy sem, esetleg milyen gondot tapasztaltak.
    - a CPU limit még megemlítve sincs sehol. Ha oda lenne írva, hogy ez van, most csak ez a rendszer állt rendelkezésre és kezeljük fenntartásokkal az alacsonyabb felbontású eredményeket, akkor valószínűleg sokkal kevesebben kommentáltak volna
    - a Hitman mérés teljesen rossz, ezt azóta Abu is megerősítette. Bekapcsoltak valami beállítást (nem tudjuk mit) ami Radeon-on és Intelen segít, NV-n pedig összeomlik a teljesítmény. Remélem, hogy ilyen beállítások a Radeon VII tesztben nem lesznek aktiválva.
    - az utólagos magyarázatok is sokaknál kivágták a biztosítékot: "a 2700x a legerősebb proci, ennél csak a Threadripper erősebb", "az Intel-ek használhatatlanok, mert az októberi Win10 update megölte a HT-t, "a játékoknak nem elég 16 szál", stb.

    A másik dolog meg az, hogy a teszt a Radeon VII előkészítésének érződik. Néhány nappal az új kártya kiadása előtt megjelenik egy összecsapott NV teszt amiben CPU limit és egyéb gondok (pl. Hitman) miatt az RTX-ek nem teljesítenek a legjobban (más oldalak tesztjeihez képest, persze így, hogy nincs más összehasonlítási alap itt a tesztben, ez sokaknak fel sem tűnik), arról nem beszélve, hogy a játékválasztás is inkább AMD-közeli. Ha a Radeon tesztben is ilyen módon futnak a kártyák, akkor várhatóan még a 2080Ti-t is befogja az új Radeon, ahogy ezt már valaki pedzegette is korábban: [link]. Kicsit sem elfogult a komment, és nem is gyanús hogy ez a teszt így megjelent az utolsó pillanatban, annak ellenére, hogy a PH már javában teszteli az új Radeont...
    Ezek után én részemről kíváncsian várom a Radeon tesztet, de nagyon óvatosan fogok az eredményekhez viszonyulni, és sokkal inkáb a külföldi tesztek lesznek a mérvadóak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák