Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    válasz Andris05 #235 üzenetére

    nem, én nem keverem, én tapasztalatból beszélek. szerintem olvass utána a dmraid-nek és próbáld is ki, ahogyan én azt már megtettem, nem egyszer és nem kétszer. addig meg ne terjeszd az alaptalan mítoszokat.
    az alaplapi raid is teljesen szoftveres, semmiféle hardveres támogatás nincsen benne, egy kutyaközönséges sata vagy ide vezérlőről van szó, a tömbökrül a metadata pedig a lemezeken van tárolva, ennél fogva tök mindegy, hogy milyen alaplapba rakod a már meglévő tömböt, a dmraid-del mindenképpen működni fog (már persze ha a dmraid ismeri azt a formátumot és azt a raid levelt). a linux kernel meg mindenképpen külön lemezeknek fogja látni a raid elemeit (mert azok is...), dmraid mellett is, a dmraid csak egy virtuális eszközt hoz létre a lemezekből. (emellett a lemezek külön-külön is használhatóak, smart olvasható, satöbbi.) az alaplapi raid annyit csinál, hogy ha a biosban raid módba kapcsolod, akkor a firmvare-je betöltődik, amely elrejti a külön lemezeket és a windows számára egy lemeznek hazudja magát.
    mivel 3-ból 3 inteles lap sata vezérlője döglött meg, így gyakorlatból mondhatom, hogy tökéletesen lehetett _használni_ róla a raid0 tömbbe épített lemezeket az nforce-os alaplapon dmraid-del. tökéletesen felismerte, írta, olvasta, ntfs3g-vel, 100%-os sebességgel. úgyhogy azzal jönni, hogy az intel "magán is tárol" bármit is, az csak azt bizonyítja, hogy vagy ki sem próbáltad vagy nem értesz hozzá.
    de a saját nforce-os alaplapom kicserélése másik nforce-os alaplapra után csípőből tökéletesen felismerte már a "raid bios" is a tömböt és tökéletesen megy azóta is, pedig van közte 3 generáció különbség...
    de volt már olyan is, hogy két régi használt lemezen, amely nvidia raid-ben volt, a dmraid megtalálta az előzőleg promise-zal épített raid metadatát is.
    ezek a tények, ezek makacs dolgok.

  • joed

    csendes tag

    válasz Andris05 #235 üzenetére

    A déli hídba integrált RAID "megoldás" (szándékosan nem írtam vezérlőt) is a lemezeken tárolja a tömbre vonatkozó meta információkat, ahogy minden szoftveres megoldás. Mégis, ha a CMOS-ba vagy más perzisztens háttértárban tárolná a tömbinfókat, hogy tudnád másik lapon, vezérlőn újra összeállítani a tömböt? Viszed magaddal a CMOS-od? :) Ugye-ugye...

Új hozzászólás Aktív témák