Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Enclave #208 üzenetére

    Az agyonhajtogatott, megtört kábelek márcsak ilyenek. ;] Akadoznak bennük az elektronok. De sokszor ez sem a kábel hibája, hanem azé, aki betömöszköli, mondván, elfér az még. Persze, biztosan lehet 1-2 szálszakadt kábel, de azért nem ez a jellemzőbb.

    Én sem írtam raid 5-öt ;) .

    Ilyen esetek után sincs semmi extra, valószínű ugyan ez lett volna raid 0 tömbbel is. Amúgy valóban nem 2 perc, hanem kb. 10 másodperc. Ebből 2,7 másodperc alatt hozzáadod a kívánt lemezeket a tömbhöz, és beállítod a blokk méretet, a maradék 6,3 másodperc alatt elkészül a raid 0 tömböd.

    Szóval mondom, nincs ebben semmi ördöngősség, nyugodtan kipróbálhatod.

    Az valóban igazi ok, hogy 2x annyi helyet foglal? Komolyan probléma, hogy nem egy vinyó van a házon belül, hanem kettő? :F

    Illetve 2x akkora zaj? Ha ketten suttognak egy valaki helyett akkor az már kiabálás? Semmivel sincs nagyobb zaja 2 vinyónak, mint egynek, illetve nem hiszem, hogy az egy zárt gépházon belűlről számottevő lehet a mai cpu, és gpu hűtések mellett. Ha pedig a biztonság a fő szempont akkor használj raid 1-et. Olvasási sebességed itt is jóval több lesz, és sokkal biztonságosabb, mint 1 hdd.

    Azt meg nem értem, hogy mi a ráció abban, hogy ssd-t használnál raid 0-ban, hdd-t nem. Ha az egyik ssd vezérlője meghibásodik, ugyanúgy ugrott minden adatod, mint a hdd-nél.

Új hozzászólás Aktív témák