Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    #200 Male: Lehetséges ám amiket én tapasztaltam ismeretségi körömben, ha a hdd elkezd bad sectorokat jelezni, gombamód szaporodni, az az elektronika hibája?
    És nálam a bad sector amit nem lehet low level formattal leszedni, az melyik kategória lenne?

    Amúgy ezt pont elfelejtettem linkelni a hsz-emből...

    Lehet,h. félreérthetően fogalmaztam, viszont nekem az a tapasztalatom és több helyen is ezt írják,h. a mozgó alaktrészeket tartalmazó számítástechnikai cuccok könnyebben hibásodnak meg, mint amik nem tartalmaznak mozgó alkatrészeket. Hiába keresnek többen is elektronikát hdd-hez. (ami nem a mozgó rész hibájára utalna)

    A lényeg: hiába egy új technológia, én az ssd-kben jobban bízom... (ez persze nem jelenti azt,h. nem használok backup-ot de ssd-ről ritkábban mentem backupra az adatokat, a hdd-kről sokkal gyakrabban)

    #199 antikomcsi: A 4hdd-t azért hoztam fel a Raid0 módban, mert volt pár illető, aki így hasonlította össze 1 db ssd ellen a teljesítményét. (Raid5-öt egyikük sem írt)

    A kábelhibáknál én is user error-ra gyanakodtam addig, amíg egy vadi új sata kábellel meg nem szűntek a gondok. (hiába igazgattam a hibás kábeleket össze-vissza) Az egyik hibás kábel, amit írtam előző hsz-emben egy "sima piros" kábel volt, előtte volt egy másik kábel is, amit vadi új alaplaphoz adtak, narancssárgás színű fém csatos - tehát elvileg modernebb, vadi új kábel, ezzel pedig fájl olvasási hibákat jelzett első összeszereléstől kezdve a gép (ezt is megigazgattam kikapcsolt állapotban párszor, mégsem javult a helyzet), egy új hagyományos kábellel azonnal megszűntek a gondok egy csapásra.

    Ha ilyen esetek után nekiálltam volna Raid0 tömböt újrarakni/építeni - ami gondolom nem 2 perc, és a végén kiderül,h. csak hibás volt a kábel, a tömbnek semmi baja, akkor ki lettem volna akadva.

    A lényeg: én a Raid0-t kerülöm, a "kábeles" dolog csak az egyik. (zaj, fizikai méret :2 hdd-nek 2szer nagyobb zaja lehet, 2szer annyi helyet foglal stb-stb-stb.) Számomra ilyen esetben az adatbiztonság sokkal fontosabb...

    Egyébként t72killer 197es joed 202es vagy Tomcat 207es hozzászólásait is idelinkelhetném...

    Én úgy vagyok vele,h. "egyszerűségben a nagyszerűség", nagyon max ssd-ket használnék Raid0 módban, hdd-t semmiképpen sem. És nekem is a kíváncsiságom győzött az ssd-ket illetően és nem bántam meg a dolgot. (hiába kaptam volna többszörös méretű tárhelyet azon az áron)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák