Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #367 üzenetére

    gondolj már bele
    adott egy 24-es monitor, ugyan mért hajltanád meg? vagy egy 27-es, de akár egy 32-es?
    adott egy 40-50" monitor, azt már nem fogod tudni "belátni" abból a távolságból amiből előbbieket még igen, ha meghajljtják a panelt, méghozzá megfelelő nagy ívben, akkor viszont "körülölel", ha szemben ülsz vele, vgay elfordítod a fejed és oldalra nézel, mindig kb ugyanannyi távolságra lesz veled a panel aktuális része, annak van értelme
    ahogy fogalmazol, "hasraesős" ficsör', amint va rácsosodása miatt lépték meg, kozmetikázza, valószínűleg a gyengébb betekintési szögeket is valamennyire, amennyiben nem így lenne ips-ből is már csak az lenne, de ips-ből elvtve van néhány hajlított -szerencsére -
    kontraszttól független az teljesen ha valami egyszerűen fakó az ips-hez képest, és direkt nem oledhez hasonlítom, mert értelme sem lenne
    egyébként hdr legtöbb monitoron viccnek is rossz, a hdr az oled asztala, és amíg nem tesznek _legalább_ negyedannyi ledet az lcd panel mögé mint a natív felbontás, addig az is marad
    8 bit +frc-s va-t hoztam haza, itthon csak vele van tapasztalatom, többivel meg boltban, aminél jól szerepelt az a 4k videók, eleinte "hasra esés" effekt volt nálam is, de az a méretnek és felbontásnak szólt ( : és ez nem ívelt, a 27"-os kommersz ips-es philipsnek sokkal szebb, élettelibb képe volt, az 50e-be se kerül, de a notebookom is "alázza", kár is volt mellé tenni, pont addig győzködtem magam, hogy jó az, utána már nem tudtam ( :
    szumma szummárum, megnéztem sokat, nem győzött meg sem a va minősége, hajlításon meg elsőre is mosolyogtam, nem változott, persze akinek megfelel vegye, nincs azzal bajom
    részemről keresem az értelmes 32" 1440p sík ips-t, nagy csodák ott sincsenek, választék kevés, akkor is ha csak 60hz-est akarok, de ha a notebookom szintjét hozza képminőségben az már jó, nyilván fekete nem lesz fekete, mondjuk a va-nál sem volt hozzá semmi köze, másképp volt szürke mint az ips-eknél, persze ez lehet egyedi, boltokban a túlzott világítás miatt annyira ez a része nem látszik, de nyilván edge világítással nem fognak csodát tenni még akkor sem, ha a panel tudná a kötelezőt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák