Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Cifu #195 üzenetére

    használt-új uo. alma-körte mint a custom-ref ( : aki halk kártyát akar nincs kisegítve a ref-fel, ami még félpasszív módot sem tud, felőlem adhatnák 100-ért boltban az 5700-et, akkor is jó custom 5600-ot vennék inkább annyiért
    a zafír pulse 103e-ért alzáról megéri, a többi nem, szerintem, 136-ért már ott az 5700 pulse ugyanonnan

    szerk:
    Gibo
    erre gondolsz?

    bevezető ár sztem itt nem mérvadó/nem értelmezhető , 2060-1660s ára a lényeg, nem fogják 1660s árában adni mivel kb 2060 tudású, 1660s-ekből a jobb modellek mind 90+ e ft, zafír pulse pedig erős közép kategória, nem belépő

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Gibo #206 üzenetére

    sok alzás dolgot nem listáz, de igazából mindegy, az már nem éri meg 5700 pulse miatt
    5600 xt pulse viszont sztem már-már bestbuy - jelenlegi elmeroggyant vga árakat tekintve -
    így 5500 xt is érdekes, alig olcsóbb de jóval lassabb, top modellek meg majdnem ott vannak 5600 xt árában, és ha minden igaz nagyon halk az 5600 pulse is, max argb-t nem tud "amit a nagyok", pl msi gaming

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #209 üzenetére

    az már van ( : ram és ssd árak terén bizosan

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #209 üzenetére

    azt hittem valami hw vírus, most olvastam mi ez, a "jó" eur árfolyamunkkal, új konzolok gdrr6 és ssd szükségletével nem túl szép kilátások vannak itt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #215 üzenetére

    ezt én is ma láttam, mondom wtf :F infoanalitikai szaGemberek ( : bekeverek én is néha dolgokat, de ezek a csudi emberek mindig tudnak valami nettó pH@sságot' mondani - értelmes dolgok mellett -
    nem rossz az ötlet ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #217 üzenetére

    amíg ez az egyetlen modell van, és jó vga, messze nem pl ventus kategória, armor és gaming közt van a pulse, egyik legjobb boltban kapható, addig nyugodtan 103e ft ellenében nézhetjük az 5700-et, vagy a 2060-at
    ez nem tudom hogy jött ki ennyire, de ennél nagyobb baj ne legyen ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #219 üzenetére

    most most van ( : ha 100e-ért lesz _értelmes_ 2060, akkor 1660ti mennyi lesz, 80? a super 70? és a sima 60? 1650s 50? 1650 40? és persze nem a belépők
    sztem msrp-re még rámegy a tréfa is, bár nem néztem utána, ez meg itt mo., az számít mi lesza boltokban, nem az msrp, 103e-ért nagyon is jó 5600 xt van, ha csak egy boltban is, de az meg a legjobak közül való és mindenki számára elérhető

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #221 üzenetére

    nem azt mondtam milyen jó az 5600 xt, hanem milyen jó a zafír pulse 5600 xt, többi ára vicc, ez viszont bestbuy jelenleg, ugyanott zafír 5700 137e - talán játékok is vannak hozzá -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #230 üzenetére

    és mit fognak adni 300$-ért a töbiek? msi-nél annyiba fog kerülni a ventus/armor/gaming egyszerre? :) itthon 2060 gaming is130e fölött van, most, leginkább 135e-től felfelé, nem lesz belőle 100e ft, és a ventust nagyon kár egy pulse mellé tenni, a ventus egy szutyok, az lehet majd esetleg 100e környékén
    nem értem mért kellene neweggről bevállalni 5600-ot, mikor itthon az egyik legjobb modell 103e ft, mért befolyásoló az h csak egy modell és egy boltban? érdekelne
    hovatovább itthon olcsóbb az 5600 xt mint newegg legolcsóbb msrp áras kártyák, ott nincs az árban áfa, ha azt ráteszed 115e ft, nálunk 103e ft

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    tavaly többször volt manli, inno, gw belépő 110-115e ft-ért, azokat el tudom képzelni 100e környékén
    300$-os 2060 ára csak 330ft-tal számolva és tréfával 125e ft

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz MeszesKPT #227 üzenetére

    most a legolcsóbb evga ko 320$ tojáséknál, de ha csak 300 is lenne az kevés a ko-hoz, jelenleg a zafír 5600 pulse vitt be ko-t a 2060-nak - és nem érdekes mennyi a többi ára, mert egy kifejezetten jó modellről beszélünk - , 1660ti-nek, super esetleg meggondolandó ellenében, bár amelyik értelmes 90e ft fölött van, szóval ott csak kiütéssel győzött - amennyivel drágább annyival gyorsabb lassabb bios mellett is -
    ez kb ua. mint az 570 pulse itx, valszeg sehol máshol nincs br 43e ft-ért, ufóéknál tavaly is annyi volt, sokszor játékokkal, még talán 1 hete is volt játék, most 3 hó gp van

    szerk:
    sztem a zafír és ufóék nagy spanok, lehet egyedi kedvezményt kapnak de passz, mindenesetre engem nem érdekel ha csak náluk annyi valami, hivatalos kisker, nem használt/meg hozzám szól/ilyen-olyan seftes "kereskedő", az se mi az msrp, engem az érdekel mit kell ténylegesen kicsengetnem a kasszánál

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #234 üzenetére

    én enek előnyös hatását nem tapasztaltam, forza vsync 60 fps-en kb tökéletes volt, szabadjára engedett fps-sel nem tapasztaltam h bármi jobb lenne, ellenben rosszabb sok minden volt, lehet egyéni, még sync mellett se hozott olyan eredményt mint a vsync - 60 fps viszont stabilan meg is volt hozzá -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #239 üzenetére

    ebből sokat nem látok, illetve nem tudok vele mit kezdeni, fhd ultán, talán msaa 8x és fxaa-n teszteltem és jobb volt vsync 60-nal mint fs használattal, vsync mellett csak hirtelen megállásoknál volt képtörés, pl 200-zal bele egy fába ( : szabadjára engedett fps-sel tearing, shuttering, minden volt, chill egyáltalán nem működött, végére be tudtam úgy állítani h már jó volt, de vsync eredménye jobban tetszett
    nálad is sok dolgot már csak akkor rajzol ki a vga mikor már közel van az adott elem? xboxon legutóbb figyeltem, és ott sokkal kevesebb elemet rajzol ki úgy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #241 üzenetére

    így értem

    b.
    neked a mániád az msrp, nos, ott van neweggen msrp áras 5600 xt, amit ha ft-ra átszámolsz 115e ft, _nálunk_ 103 ft-ért van zafír pulse
    mért annyi? engem nem érdekel, de annyi a zafír pulse
    ha hivatalos msrp-vel számolsz _akkor lenne_ 5600xt beugró 115e, 2060 125e, csakhogy annyiért _itthon_ egyik sem érné meg, mert ott az 5700 pulse 136e-ért ( :
    a ventus meg egy szutyok, épp elégséges és hangos hűtés félpasszív mód nélkül, szerinted ez mégis milyen kategória?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #251 üzenetére

    nem én pattogok az msr-pn és 300$ msrp 2060-on továbbra se ( :
    elővettem egy konkrét példát konkrét árral, ahol egy 5600 xt msrp áras, 279$, neweggen viszont biztos nincs tréfa az árban, így valószínűleg msrp-ben sem
    azt átszámítva 115ft lenne a legolcsóbb 5600 xt nálunk, ezzel szemben 103e ft, ráadásul nem egy fapados modell - mint pl az msi ventus, oké ne legyen szutok, csak full fapad -
    mindezt azért vezettem le, hogy lehessen látni az msrp egy nagyon szép dolog, csak épp nem feltétlen van köze valós árakhoz
    ezért is kérdeztem rá - amire elfelejtettél válaszolni -, pontosan mit is gondolsz te 300$-os 2060 alatt? mert elég evidens hogy maximum a beugró modellek lesznek annyiért, msi vonalon maradva ventus-aromor-gaming szériák között azonos modellen belül jellemzően 10e ft felár van ugrásonként, és ha lenne is pl msi 2060 ventus 100e ft-ért, nagyon kár odatenni egy zafír pulse mellé, mert köszönőviszonyban sincs vele körítésben, de egyébként ha nem tévedek nagyot nem lesz - a hivatqlos msrp ár az 125e lesz itthon, nem fogja tudni egyik gyártó sem megadni neked h az egyik országban 5% áfa van, amásikban 27, és akkor br 300$ lesz az ár mindenhol - , 1660ti vonalat már így is megölték, itthon perpill legtöbb bőven 100e ft fölött van, míg 1660s tényleg kb csak mérési hibahatáron belül marad el tőle és 90-100e közt vannak már értelmes modellek belőle
    én 110-115e körül számoltam 5600 xt beugró árakra, ezzel a 103e ft-os árral gyakorlatilag teljesen értelmetlen a 8gb 5500 xt vonal 80+ e ft-okért amennyiért itthon mennek, ha 120e lenne akkor pedig 5700 miatt lenne necces
    egyébként pont az itthoni 5500 xt pulse árából számoltam előre az 5600 xt pulse árát és 115e környéki ft jött ki megjelenés elő két héttel kb
    ez most egy érdekes helyzet, de élő helyzet, akárhogy nézed 80-120e ft-ig amiért tényleg érdemes pénzt adni a zafír 5600 xt pulse, itthon legalábbis - persze ha az ember nem lép bele driveres anomáliába ( : engem az elkerült -
    de ha nem, akkor nem csak egy erős kártyát kap, hanem _halkat tervelve is_ , félpasszív móddal, dual bios-szal, fém back plate-tel, és a zafír extrával, szabadon cserélhető ventikkel, és még az rgb fanok is kapnak statikus világítást a zafír felirathoz
    manli és egyéb 2060-ak tavaly már sokszor voltak a boltokban 110-115e ft-ért, év közben is, ott sincs kizárva h nem olcsóbban kapják a gpu-kat ezek a gyártók, mert pl a"selejtesebbje" kerül oda

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #255 üzenetére

    az alza valszeg' sok minden, csak nem szürkés :) az az ipon pl, nem magyar az eredeti székhely, te vásárláskor mo-n bejegyzett cégtől kapsz 27% tréfás számlát - ami ráadásul nem garázs webshop, akkora épülete van, ami reggelire eszi pl az összes aqua-t, pcx-et, ozázist együtt - és olyan jó üfsz-e amilyennel sehol máshol nem találkoztam itthon -, szóval de, mérvadó lesz, mert bárkinek a kezébe nyomják azt a vga-t, hivatalos kiskergarral, ami 3 év, és számlával - és hogy ez mért jó nekik ez megint olyan dolog, ami engem személy szerint pont nem érdekel, a jóisten' tartsa meg szokásukat -
    és ha már "fikázod" őket, hivatalos amd partner egyebek mellett, én csak náluk láttam sw bundle-t is mellékelni amd promónál

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #257 üzenetére

    és ezzel mi a gond? :) erre mondtam nagyon jó az msrp, csak valós árakat nem mindig érinti

    b.
    ha ráérsz azért gondolkozz el rajta, vajh' a sokszor 3-10 év gyári garos termékek az iponnál mért 1 év "standard" garanciásak, ráadásul sokszor azonos áron v akár drágábban, mint ahol megadják a teljes gart - biztos nem azért mert nem hivatalos forrásból hozzák és a gyártók lesz@rják őket, biztos nem -
    itthon alza az a bolt, ami legtöbb termékre megadja a teljes gyártói gart - ők sem mindre de a legtöbbre -
    az 570 itx sem fogyott még el 43e ft-ért, pedig náluk több mint egy éve annyi ( : ha elfogyna az 5600 pulse akkor lehet arról beszélni h 120-ért rohadtul nem éri meg, mert ott az 5700 136-ért ((( : egyelőre a jelenben van, bárki számára elérhető
    és ha majd lesz ilyen kategóriás 2060 103e ft-ért akkor lesz miről beszélni, addig nincs

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #261 üzenetére

    a jogszabály azt írja elő, hogy a kereskedőnek kötelessége továbbadni a gyári gart a vásárló felé ( :
    és mért van az, hogy egyes termékekre megadják a gyári gart, de sokra meg nem? anno ramot akartam tőlük venni és ssd-t, alzán teljes gyári garral olcsóbb volt mindkettő - 5 és 10 év -, mint iponon egy évvel :) talán az volt az első alzás vásárlásom

    Kansas
    igazából nekem teljese mindegy h szürkés vagy sem az ipon, b úr kezdte szürkézni az alzát, kár volt reagálni rá ( : én azt mondom ha minden bolt úgy viselkedne a vevőkkel ahogy ufóék, nem csak egy kezemen tudnám megszámolni hány boltnál merek 10e ft-nál többet ott hagyni it/av termék esetén

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #264 üzenetére

    a life time soha nem örökéletet jelentett, ez az itthoni kiskerek, számlázó sw-ek hülyesége, ph-n persze átvették, a life time azt jelenti ameddig gyártják az adott szériát, nem többet

    szerk:
    én ilyet nem is engedtem volna a gyártóknak, nem kézzelfogható dolog, legyen x, y, z év, pont olyan mint a " törekedni kell a gyors javításra", ha azt mondják max 10 munkanap idő van rá, az kézzel fogható
    mondhatok seasonic tápot is, ami náluk 1 év garral volt, alzán meg 10-zel, asszem megfájdulna a kezem ha mindent leírnék ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #266 üzenetére

    a 3 és 5 az mindjárt nem 1, ilyen life time garra én se adnék 99 évet, erre még esetleg rá lehet húzni, hogy nem trükköznek vele, csak sajnos az áron nem látszódik meg
    a kézzel fogható x év garos dolgoknál viszont tényleg nincs miről beszélni ha nem adja meg akár ipon akár bármelyik bolt, de ugyanannyit kér mint az átlag boltok vagy többet
    alzáról meg kár vitatkozni, ai volt már benn, illetve kereste őket csodafonon az úgyis tudja miről beszélek, aki nem az meg elképzelni sem tudja - én nem gondoltam h egyáltalán létezik ilyen mo-n ( : -

    szerk:
    Kansas
    nem keresem meg most a jogszabályt, de az a lényeg köteles tovább adni a gyártói gart a vevő felé
    az már opció h te mit regisztrálsz és mit nem, akár közvetlen szervizbe viszed a hibás terméket,
    samsungnál pont rémlik h kell talán hivatalos samu garjegy ehhez, amit pl én nem kaptam oázisnál - mondjuk nem is akarok a samuhoz menni ha gond van, szóval nem foglalkoztam vele -
    engem az érdekel mi van a garpapíron, ez az említett ssd 5 év garos, papíron is annyi volt, nem 1+4, nem 2, hanem 5, nálam ez számít

    szerk:
    b.
    ne akard már kiforgatni a szavaimat, idézd már kérlek hol mondtam, hogy a többi bolt hülye? jah hogy nem mondtam ilyet
    segítek: azt mondtam nem érdekel hogy csinálja az alza, mo. egyik legnagypbb és legjobb it kiskeréről van szó, nem egy garázs webshopról
    talán nézz rá ák-ra mennyi értékelésük van, több mint 80e, nyilván fog becsúszni baki ilyen forgalomnál
    alzánál garanciáztatnom nem kellett, ellenben termékeket vittem vissza elállással, ahol azonnal a kezembe nyomták a pénzt, illetve volt egy vga amit "bemondásra" cseréltek, volt egy táp amit elszámoltam és 3 hét múlva vittem vissza, nem lett volna kötelességük visszavenni, de mégis megoldották
    az egyetlen bolt amit bármikor hívtam 2 percen belül ügyintézővel beszélek, és nem az automatát kell 5-10 percig hallgatni, mindegy h hétköznap, vasárnap, blekkfrájdéj' vagy hálleluja'
    abban is taán egyetlenek, h saját csomagautomatájuk va, ha egyelőre csak pesti faluban is, szóval igen, ha ilyen boltban valami x ft, akkor nyugodtan vehetem relevánsnak amíg marad az x ft, de nyilván neked ha 5600 xt kellene máshol vennéd ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #270 üzenetére

    nem, csak mo-n legtöbb embernek lövése nincs a jogairól, fogyasztóvédelem olyan-amilyen
    nem kell messzire menni, itt zömében értelmes emberek vannak, de legtöbben még itt sem tudnak különbséget tenni egy használt-bolti ár közt, egy "hozzám szól" egyértelműen tréfa csalós seftes mese közt és bolti ár közt, ugyanígy nem sikerül megérteni mennyi különbség van az 1 év és 5-10 év kiskergar közt, ameddig a többség eljut az a szám amit a ft előtt lát

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #272 üzenetére

    és mondtam h azok garázs webshopok? azt mondtam az alza _nem az_ , próbálj meg értelmezni, látom nehéz
    de ha már próbálod újfent kiforgatni amit mondok, edigiről annyit tudok elmondani, külön kérésre szájhúzva tudnak adni garancia papírt ha nem volt gyárilag mellékelve, mondván h benne van a rendszerükben ( : emagnak tudtommal nincs is fizikai boltja, pcx alzához képest porszem, ahogy ipon is

    releváns wiki szerint

    szerk:
    MeszesKPT
    és a newegges 300$-os evga árában sem volt áfa

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #276 üzenetére

    folymatosan kiforgatod amit mondok, nem válaszolsz, fantáziálsz, te beszélsz vitapartnerről?
    direkt a te kedvedért, garázswebshop az ami néhány hónapos, nincs referenciája, ha van is fizikai üzlete az eldugott helyen van és egy lyuk - mondhattam volna sufni gsm-et is, sztem elég egyértelmű -
    az alza pedig ezek ellenkezője, és náluk elérhető egy termék x áron, amire lehet alapozni, hivatkozni
    az aqua üzletei bőven beleférnek az alza épületébe, elég sok kisebb bolttal egyetembe, tény, de fantáziáld ki ezt is h burkoltan garázshopozom őket
    egyet azért megkérnék, ne menj át személyeskedésbe, nem kis haverod vagyok, azok lehetnek szánalmasak, és lehet h egymást "felszopjátok", de ezt hagyd meg nekik, velem ilyen stílusban sehol nem beszélnek - max az ilyen fasza gyerekek mint te, monitor mögül -

    ediginél akárhánysor vásároltam, nem adtak garjegyet amennyiben nem volt a terméknek saját, csak külön kérésre, szájhúzva, ha tetszik neked ha nem
    ha szted "felszopás" az, hogy saját tapasztalataimat leírtam az alzáról, többször voltam az épületükben, többször kerestem őket telefonon, mindig sikeresen néhány percen belül - aqua-t csak egyszer, 20 perc alatt nem sikerült élő emberrel beszélni - , emellett szimpla tény, h saját csomagautomatájuk van, akkor gratulálok

    A relevancia latin szó jelentése: fontosság, jelentőség, jelentékenység.
    A releváns szó leggyakoribb jelentése: a tárgyhoz tartozó vagy kapcsolódó dolog, röviden: idevágó.
    Jelenthet még fontos, lényeges dolgot, mint például jogi környezetben releváns bizonyíték a perdöntő.

    az 5600 xt pulse ára ufóéknél releváns - ha nem is ez a legjobb kifejezés rá -, legyen igazad...

    szerk:
    MeszesKPT
    nem estem hasra tőlük, ez tény, elég sok pénzt ott hagytam náluk, nekik elutalok gond nélkül 200e ft-ot is, nincs más cég mo-n akinek igen, akár 50e ft-ot
    több aqua üzletben, edigi üzletben is jártam, köszönőviszonyban nincs egyiküknél sem az ügyfélfogadás alzához képest
    valaki más is mondta talán ebben a topikban, 22. üfsz, az van náluk

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #280 üzenetére

    a nagyon fasza gyerekek ismérve meg az, hogy monitor mögül nagy az arcuk, én azt mondom kedves uram, ezt itt fejezzük be, ott a telszámom adatlapon, csörögj rám, egyeztessünk egy időpontot h elmondhasd milyen szánalmas vagyok, "felszopom" az alzát, és mennyire egyszerű vagyok, nagyon kíváncsi vagyok monitor nélkül ezeket hogy adod elő nekem
    továbbra sem tehetek arról hogy miket fantáziálsz abba amit mondok, és hogy forgatod ki, és továbbra is tény, nálam az edigi _egyszer sem_ adott garjegyet ha nem volt a terméknek saját, külön kérésre, szájhúzással adtak egy _kézzel kitöltött_ sablon fecnit, merthogy "benne van a rendszerükben" - amit én meg pont lesz@rok, mert nincs írásos nyoma -

    BReal
    jelen esetben semmi, 5500 xt-ből is csak a design miatt vettem volna meg 10e ft-os felárral a nitrot pulse után - mivel lamellák iránya más, még lehet hangosabb is lett volna -

    Cifu
    semmi köze a ref 5700-hez, mert a ref nem tud még félpasszív módot sem - lehet neked nem fontos, sokaknak az, és terhelve is biztosan halkabb a pulse 5600xt mint a ref 5700, ami lehet neked szintén nem fontos, de sokaknak az -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Gibo #284 üzenetére

    ufóéknál az evga tápok pl amire nem adnak teljes gyári gart, de corsair, seasonic modelltől függően 5-12 év garral van náluk, sokszor csak náluk, első vásárlásom is azért volt tőlük, mert mx 500-ra sehol nem adták meg az 5 évet tavaly tavasszal, csak náluk, gskill ramokra is zömében 3 év volt többi boltban, náluk 99 hó garral vettem meg a 2x16-ot, _olcsóbban_ mint bármelyik másik boltnál, emellett van termékük ami sokkal drágább mint más boltban, nyilván ha irreálisan drágább akkor megveszem máshol - most pl egy monitor van ilyen -
    igazából lényegtelen, ha náluk van egy termék az mindenki számára elérhető és nem kamu, olyan support van ami felsőkategóriás, mind telefonon, mind személyesen, és nem valószínű h a következő pár évben be fognak zárni, sok zafír kártya volt már náluk legolcsóbban, akár jóval olcsóbban mint a többi bolt, vagy akár legolcsóbban globál piacot nézve is, hogy csinálják engem tényleg nem érdekel - de esélyesen egyedi szerződésük van a zafírral -
    pár hónapja vettünk edigitől mosogatógépet - ennyire garázsshopnak tartom ( : -, mm-ből akartam eredetileg, de amit leműveltek inkább megköszöntem, az előre befizetett helyszíni beüzemelés 10e ft-jáért rendesen meg kellett küzdenem, végén még utalványban akarták visszaadni, na akkor felemeltem a hangom ((( : meg is találták a kp-t hirtelen
    de vettem már tőlük tv-t gond nélkül kiszállítással, csak ott nem kértem helyszíni beüzemelést :d - a szállítók sem lettek rosszul attól, h azt mondtam mielőtt kifizetem ezt a nem túl olcsó tv-t, előtte azért megnézném h a panel egyben van-e, szó nélkül bontották ki, mondjuk ha nem tették volna vihetik is vissza - ha jól rémlik pont ediginél volt ebből elég sok balhé, sértetlen dobozban sérült termék, aztán persze az ide-oda mutogatás, utána szedték össze magukat
    no mindegy, én részemről örülök h mo. egyik legértelmesebb boltjában van 5600 xt pulse 103e ft-ért, örülnék ilyen áras 2060-nak is ( : majd lehet lesz is később - bár nagyon meglepne -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #286 üzenetére

    én erre továbbra is azt mondom, amíg az egyik legjobb boltban annyi, addig annyi, lényegtelen h a többi modell mennyi, mert:
    egyik legjobb boltról beszélünk
    egyik legjobb 5600 xt-ről
    ha akármilyen nimand boltról és fapados kártyáról beszélnénk az más
    ha esetleg alzánál ez az ár megemelkedik, megint más a felállás - mondjuk ha sokat emlegetjük meg is lesz ( : -
    aki akar 5600 xt-t venni 103e ft-ért az tud, sztem ennyi a lényeg, aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg - h mi lesz 1-2 hónap múlva az majd akkor kiderül, de manli, inno belépőket akkor is kár egy pulse mellé tenni, teljesen más kategória, min. egy msi armor ami ez a szint -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #288 üzenetére

    " aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg" - he? - nyilván 103e ft-ért, bár lehet tényleg nem volt egyértelmű
    ventus is fapados, nézz róla teszteket, full belépő, elégségesre tervezett hangos hűtéssel, félpasszív mód nélkül, semmi köze egy pulse kategóriához - talán a saphire az egyetlen gyártó akinél nincs fapados modell, erős középkategória a pulse, és felső a nitro, aminél mondjuk jobb lehet egy strix -
    egyik oldal szimpatizánsa sem vagyok, nemrég 5500 xt pulse kártyát vettem mikor már megrendeltem a 1660s gaming x-et is, csak sajnos több negatív véleményt láttam a hangjáról, sikerült egy ismerősnél meghallgatni, hát nem győzött meg - osztán'lehet a háttérben csak igénytelen szerelés van, volt akinél nem jól feküdt fel a hűtő a magra, emiatt tekert a venti, én nem akartam ezzel kísérletezni -, lehet lassabb az 5500 xt pulse a sima 1660-nél is, de extra halk még terhelve is, ha a többi komponens néma akkor sokat számít mit produkál a vga full terhelésen
    akinek nem számít a hang nyilván veheti a legsilányabb hűtésű vga-t is, de annak semmi köze egy terhelve is halk, félpasszív vga-hoz, lásd stock cpu hűtő és akármelyik 5-15e ft-os custom ami mindenben jobb, cserébe drágább, ahogy valaki másik topikban mondta, különbséget kell tenni a gpu és vga közt, gpu-t vga-val veszünk ( : cpu-ra utólag is lehet venni bármilyen hűtést - vga-nál még ott a design, backplate, dual bios, esetleg rgb a hűtésen kívül -
    és ezekkel a 120+ e-s 2060-akkal csak egy gond van, a jelenleg 133,5e ft-os 5700 pulse - pár napja még drágább volt -
    aki most vesz pulse 5600-ot rossz businesst biztosan nem csinál, akkor sem ha lesznek hasonló kategóriás 2060-ak 110e ft alatt - driver kérdés megint más, engem szerencsére kevés játék érint, azokkal se polarisokon se navin nem volt gond, aki mindennel IS akar játszani és tart a navis driverektől nyilván vesz 2060-at, ha neki megéri nekem is :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #290 üzenetére

    nem kell 103e-ért kapni, csak ha nem lehet majd annyiért kapni miről beszélünk? - feltételezve h marad az 5600 xt pulse ára 103e ft ufóéknál -az 5600 xt gyorsabb és olcsóbb, kivételesen még fogyasztásban is oké, talán kevesebbet is eszik, nyilván rohannék drágább 2060-at venni, főleg még ha körítés terén is rosszabb a gpu köré épülő vga, mint a pulse 5600 oldalon, jah nem, nem rohannék
    ha most lenne 110e ft egy hasonló tulajdonságú 2060 vga mint a pulse, akkor is az 5600 lesz a gyorsabb, tehát megint ott vagyunk hogy nagyobb teljesítmény olcsóbban
    110e-ért is ha lenne pulse kategóriás 2060, a 1660 ti-ket kb instant zúzhatnák is be, szóval nyilvn nem lesz, vagy szépen csendben kifuttatják
    itt egyedül ami előnye lehet majd a 2060-nak, kevesebb driveres nyűg legtöbb játék terén
    ha meg 120e enne az 5600 xt pulse már megint ott tartunk, hogy +13-4-5e-ért 5700 pulse van, annyit megér a +2gb vram és 256 bit, szóval nem lenne értelme - itthon biztosan -
    msrp engem azért nem érdekel, mert nem sokra megyek azzal mi a hivatalos ár, és melyik országban h értelmezik, ami számít itt h értelmezik, szerintem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    most nézem strix 143e, gaming x 140e, mindkettő nagyon jó kártya, de ott a pulse 5700 most 133,5e-ért, részemről én vagy azt enném, vagy akkor hozzácsapnék egy kis pénzt és 2060s gaming x-et , ami értelmes boltban - ha a bestbyte pl az -, 155e ft-tól van, konzolvilágnál mondjuk 165e, de 140-ről az a 25e nem nagy érvágás azért a teljesítmény többletért
    igen, hülye árak vannak, részemről ezért mondom lehet lesegetni az msrp árakat, mo-n általában bevett szokás h lényegtelen mennyi az msrp, kezdetben a boltok túlárazzák ami új és kereslet van rá - lehet a többi 5600xt-vel ez van -, most erre rácáfolt a 103e ft-os pulse, 120-ért nem is gondolkodtam volna rajta, a szűk 15e ft-tal drágább 5700 pulse miatt nem éri meg - és nem a 2060-ak miatt, mert abból értelmes vga 130e ft fölött van jelenleg -
    de az szimpla tény, h kicsiny hazánkban _jelenleg_ az 5600 pulse erősen bestbuy kategória, még akkor is ha lassabb bios van rajta, ez a bohóckodás mondjuk elég tré volt az amd-től, ez is tény

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #293 üzenetére

    azt mondtam én is, aki mindennel IS akar játszani jobban járhat a 2060-nal, én játékaimmal nem volt semmi gond, pedig friss és nagyon régi is volt benne, teljesen defaulton használtam az 5500xt-t
    ha már nv jelenlegi árak mellett akkor sem 2060-at vennék, értelmes 130e fölött, 2060s + 25-30e, ha 2060-ra van pénzem arra is, ha 2060s-re már nincs, akkor igazából 2060-ra sem volt ( :

    yericho800
    nem volt hívásom ma ;]

    BerserkGuts
    a gyártók már megszavazták, ha nem lenne rá valós igény akkor nem gyártanának belépőnél jobbat, tápból is lehet venni 15e ft-osat, meg 30-40e ft-osat ugyanakkora teljesítménnyel, utóbbi abban jobb h _sokkal_ halkabb/passzívan tud működni, modu, és hatásfokban, elég sokan keresnek tápos topikban ilyet, pedig nem lesz tőle több fps, ahogy a 20e ft-os hűtőtől se lesz, csak mondjuk még akkor is néma ha prime blendet küldök a 8 magos cpu-ra
    ettől nem igénytelen akinek jó a hangos komponens is, én sem vagyok igényesebb h nekem a nagyon halk/néma jó, egyszerűen nem bírom elviselni a hangos dolgokat, és akár cpu hűtő, akár táp, akár vga, már csak emiatt is jelentős árkülönbségek vannak köztük
    vehetnék 2070s-t, akár 2080s-t is, de nem fogom támogatni egyik gyártót sem abban h egy sz@ros vga ér annyit, mert nagyon nem ér annyit, az elvi határ nálam a 150e ft,- azt még pár ezer ft-tal kitolnám - de már az is durván sok vga-ért
    nemrég forzáztam xbox x-en, igaz 30-60fps és nem ultra 4k, de az a gép kompletten sokszor lőhető 120e ft-ért boltból, abban csak a nyomorult hdd zavar :d -, sajnos fps-re nem jó, különben eszembe sem jutna már pc-t játékra használni, ha a következő gen 200e ft is lesz az egy jobb kategóriás 2070s ára, és sehol nincs még mellé a körítés , ami szintén annyi legalább
    szerencsére engem ezek a bf, rdr2, akármilyen csodák nem érintenek, doom alá nem kell nagy vas, forza már éhesebb, többit megnézem, megunom, van amelyiket 5 perc után, van ami 10 percig is leköt ( : a rage2 volt amivel több órát elbohóckodtam, de felcseszett h mindig ugyanazok a küldetések vannak más köntösben, dögunalom, uninst :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz martonx #299 üzenetére

    azzal nincs gond, azzal van amikor valaki nem ismeri a tisztelet fogalmát, válaszok elöl kitér, kiforgatja amit a másik mond és saját fantáziája szerint értelmezi

    asrock 5600 xt is van már ufóéknál, 111,4e ft, ránézésre pofás hűtő, gar csak 2 év - én asrockot mondjuk nem preferálom, vga-ban pláne -
    akit zavar a pulse ára írjon ufóéknak, ne borítsák meg az msrp árakat, emeljenek rajta egy 10-15e-t ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #305 üzenetére

    igen az mindig lutri, személy szerint ezzel mindig mázlim volt, de valószínűleg mert nem érdekel, megnézem mi mit tud, aztán megy alapra
    a zafír 570 itx-en a ramok 9ghz-et is mentek, gyárilag 7ghz, gpu is ment 580 szinten, de a vrammal ellentétben az már erőlködött, fogyasztás mérések erejéig megnéztem aztán ment 1250-re uv-val, ram 8ghz-re - alapfeszen 8,5-et tudott -
    5500-nél csak gpu-t néztem, egyik tesztnél azt írták nem tud 2ghz-et, az enyém tudott ( : de gyárilag is a megadott 1860mhz fölé boostolt, az is ment vissza alapra, ahova nem elég az 1870-1880 oda nem elég a 2000 sem - persze lehet ment volna föntebb is, 2000-re voltam kíváncsi -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kvg #311 üzenetére

    "A kifejezetten negativ csak kritikat, egy adott bolt pontosan leirt nevevel keruld itt es barmilyen forumon lecci. Nem, szabad altalanositani."

    ezzel nem értek egyet, ott az ák, ha negatív véleményed van azt osztod meg, ha pozitív akkor pedig azt, elég egyértelműen adott bolttal kapcsolatosan
    biztos van akinek ufóékkal is van negatív tapasztalata, akkora forgalomnál az lenne csoda ha nem lenne
    de ha náluk valami x ft-ért és raktáron van, akkor azzal lehet kalkulálni az biztos
    aki "kuponozott" látta mekkora marhák találják meg őket, akkor is mindig két percen belül tudtam beszélni üfsz-szel telefonon, nem az automatát kellett hallgatnom 10 percig mint a legtöbb boltnál
    és az első bolt volt h úgy jött oda eladó, h nem akart rám tukmálni valamit amikor közöltem a szokásosat: köszönöm, megoldom, utána fél óráig dumáltunk
    persze ezek személyes tapasztalatok, ilyenből van az ák-n kb 80e, valószínűleg az már jelent valamit és nem "felszopkodás" ( :
    vizeséknél a d. utcai boltnál - ami már megszűnt - és talán karinthynál már álltam sorba, az sok minden csak nem profi, d. utcainál volt h az _utcán_ álltak az emberek mert már nem fértek az üzletbe , jó múltkor a karinthynál is már majdnem az utcán állt a vége, tiszta élmény volt tél közepén, egyszer akartam őket telefonon hívni, majd' 20 percig kellett hallgatnom az automatát ( : aztán jött üfsz-es, aki oda kapcsolt ahol már fel se vették...én már nem állok ott többet sorban az biztos és hívni sem fogom őket - ott attól volt rosszul legutóbb a srác, h merészeltem kérni minden termékhez külön számlát/garlevelet, direkt eleve úgyis rendeltem mindent -
    de ezek is csak egy ember személyes tapasztalatai

    lenox
    ha hoz egyet a mitulásbáti' jól megmérem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #317 üzenetére

    pontosan, remegve várom a tizedikét ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #319 üzenetére

    ha kotsog' lennék azt mondanám: mert megtehetem ( :
    párszor elmondtam, 8-10 évet kihagytam, hülye gyerek mindent IS ki akar próbálni effekt :d 5500xt-n "buktam" 5e ft-ot, 570-en és 590-eken meg kb 20e jött be, szóval jó a mérleg
    játszanék én 120hz-en ha lenne értelmes monitor, de arra jutottam nincs , nálam a 32" nyerő fps-hez, és nem hajlított és nem va - majd faragok a 48-as oledből 32" 92-3 ppi 1440p@120hz-et natívan ( : -
    pont azért mert kuva' ritkán játszom, amikor odaülök akkor tényleg élmény legyen, majd ha olyan öreg leszel mint én rájössz ((( :
    valahol tisztában vagyok vele ha megveszem ezt, utána az 5700-et is :d úh. lehet leállítom magam, cpu-ból is jó lenne megnézni a 3600-ot, meg 9400f-et, de 9600-ot is ((( : de már itt a tavasz, inkább kiskutyázok meg csavargok ha nincs dolgozni kedvem, előbb épp kiskutyástól csavarogtam, azon gondolkoztam veszek egy 570-et újra, pont jó 1440p ultrán a doomhoz 60 fps-hez 9100f intellel - azt is ki akarom próbálni ( : és olyan jól mutatna rajta a ninja 5 ((( : - , aztán késő ősszel/télen majd előveszem újra a témát - feltéve ha még érdekel -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #321 üzenetére

    leszel még öregebb is - ideális esetben persze ((( : -
    muti azt a monitort
    32" 1440p 144hz _sík ips_ , amik valamennyire jók lennének ott vannak oled árban, de abból is csak 34" uw van, ami meg magasságban kicsi, és ha már oled árban adják akkor oledet fogok venni, de a 48" még nincs itt
    teljesen jól elvoltam 60hz-en is egyébként, csak fixen legyen meg, kipróbálnám a 120-at, de "egérmozin" nem kell, lehet az 240hz-es is ha nem 32", teljesen más úgy hentelni mint akár 27"-on, de ez nyilván egyéni
    ha nem veszek 5500 xt-t akkor nem tudom lemérni mit eszik és h működik ((( : most már simán vennék nagyobb navit is, 5700 xt az viszont nem kellene

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Synthwave #324 üzenetére

    kipróbáltam egy sík va-t, köszönöm meghagyom másnak ( : nem tudom milyen kategóriás panel, egy lg 100-120e-s monitorban volt, mikor mennyi, az egy dolog, hogy fekete csak kikapcsolt állapotban volt ((( : az meg egy másik, hogy a _notebookom_ ips panelje körberöhögi
    ha va akkor samu qled ami értékelhető, csak abból nincs sík
    hajlított? persze, van értelme, úgy 40-45" uw körül biztos, 32" 16:9-nél is még igen érdekes, ghosting, rácsosodás, nyaminyami :d 200e körül van 1440p 32" 144hz samu qled _hajlított_, hagyjuk már, ha nem sos oledet "nem sokkal" fölötte lehet lőni, 300e alatt vettem újan az 55b8-at, már bocs, de keresztbehugyozza' a 400e-s lcd-ket is, most már megadnék érte többet is, mert tudom hogy megéri, és nem, nem égett be ( : ha meg egyszer beég élmény volt használni, nem azon jár az agyam ez meg az hogy nézni ki oleden
    hajlítás csak azért van h kozmetikázza a va nyomorultságait, nem extra ficsör', komolyan mondom egyenesen röhej ezekből a 24-27" ívelt, viccnek is rossz, 32" is nagyon so-so, megnéztem egymás mellett flat 32"-t és íveltet először kikapcsolva, hát érdekes volt, később bekapcsolva..egy rekacióm volt..lol ( : és nem a flat váltotta ki
    a 48" oledből azt csinálok amit akarok, fentebb részleteztem, nem kell teljes képernyőre kihúzni, hanem natívan pixelenként használni, úgy pont 32" 16:9 1440p 120hz-et tud a 92-3 ppi, de ha úgy akarom uw 3440x1440 38 v 40"-t - 34" uw is csak addig hangzik jól, amíg rá nem jön az ember, hogy az a 27" 16:9 szélesebb verziója, de ugyanaz a magasság -
    engem nem érdekel a multi, élvezni akarom a játékot, ahhoz meg nekem kell fps-nél az a 32", az már egész biztos, ha kisebb teljesen mindegy hány hz, mert nem ad olyan élményt, ott tényleg wáóóóóóóóóóóó érzésem volt, ahogy forzánál is 55"-on kb 1,2m-ről hdr-rel oleden, na az élmény, és erre azt mondtam megérte 8-10 évet kihagyni és ennyi pénzt elverni a sallangokra, akkor is ha van hét hogy be se kapcsolom
    az meg h melyik tesztoldal épp mit hazudik, az nem mindig érdekel ( : kíváncsi voltam az 5500 xt-re, na meg a pulse-ra belőle, teljesen jó kártya, az első amd amit full defaulton használhat laikus is - persze ha nem opik' be valami driverrel, de az éppen nv oldalon is megeshet, max kisebb eséllyel - , legalább azt is tudom amikkel én jászom semmi gond nincs, így nyugodtan vehetek később 5600-ot vagy 5700-et
    még nem volt hír a 48-as oledről, akkor döntöttem úgy mivel értelmes kijelző nincs, eladom az egész bazárt, el is adtam, akkor jött a hír h jönnek a 48-asok ( : de még nincsenek itt, és már lassan tavasz van, engem akkor meg még annyira sem érdekel ez a hülyeség mint télen :) most meg jött ez a bestbuy áras 5600 xt, de úgy se állnék meg ott, ezért 9100f-570 páros 32" 60hz 1440p ultrára havi pár órára még éppen jó is lehet egy értelmesebb ips-en, de ha csak év végén rakok újra össze gépet az sem hat meg, a kiskutya úgyis utálja a doomot, forzára csak kicsit morog ( : néha még mitfahrerkedik is :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kvg #326 üzenetére

    doomról van szó - és nem arról ami még csak jönni fog -, azt ezek a hw-ek nem limitálják 60hz-en, ha meg nincs olyan monitor 32" 120/144hz amiért pénzt adnék, oledig az is bőven sok heti pár órára 60 hz-es monitorhoz
    ha sz@r életérzésed van keresd fel kezelőorvosodat vagy gyógyszerészedet (((( : nekem nincs, de köszönöm az érdeklődést

    Synthwave
    és láttam is eleget, ami ér valamit a samu qled, azt is mondtam, de az hajlított, úgy vagyok ezzel mint a noccsal', az én torkomon nem nyomják le, 200e ft meg pfff egy ilyenért, jó lesz nekem a 48-as oled is majd drágábban, de ott nem fogom azt érezni mért vertem rá el annyi pénzt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kvg #332 üzenetére

    az a "csicska" intel alapon 3,6ghz és 4ghz all core boostol, 25e ft-ért, nagyon rossz ( :
    nincs 32" sík 1440p 75hz monitor sem, egy aoc van amit köszönöm meghagyok másnak, azon kívül semmi, csak 60hz-esek ilyen felállással, abból is annyi amit egy kezemen meg tudok számolni
    átmenetre ilyen monitorhoz a doomhoz 9400f+rx 570 páros simán jó, amíg nincs itthon a 48-as oled komolyabb vasat nem rakok össze mert felesleges - bár ha elgurul a gyóccer' igen, de monitorból akkor sem lesz jobb, mivel nincs -, ezeknek az ára meg alig megy már le, bármikor tudom cserélni mindenre IS :) csak ahhoz kell egy kijelző is ami mellé érdemes összerakni a vasat, az meg még nincs, tavasz meg egyre jobban, ilyenkor már dolgozni se szeretek annyira géphez ülni, nemhogy jáccani' ( :
    60hz egyébként engem nem zavart, ha megvan a fix 60 teljesen jó, csak legyen méret hozzá és minőségi megjelenítés, multi nem érdekel, ha multiznék akkor csak q3, régen is 60hz-ről nyomtam, túléltem - de nem mindenki ( : -

    szerk:
    nekem is volt "b@szó gépem", hát pfffff, bármikor veszek megint, csak nem szeretem a fölösleges dolgokat itthon, így is ramból 48gb van, van egy terás ssd-m a fiókban ami csak úgy van, azt is ki akartam próbálni ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BerserkGuts #334 üzenetére

    ( : így kezdtem anno a ph-t, ha annyi nőm lett volna mint gépem már 10 éve is tolókocsiba kerültem volna :) kipróbálni, tesztelgetni, én azt szeretem, van amin elmegy pár k, máson bejön pár k, de legalább nem csak tesztekből van infom, szerencsére tárgyakhoz nem ragaszkodom, így meg h nem lett értelmes monitor kár megtartani komolyabb gépet, minden máshoz meg bőven elég a notebookom, sokkal kényelmesebb mint egy asztali gép

    Bossp
    32" sík 4k 60hz lg va-m volt, panelt nem lg gyártotta de nem is samu, so-so kategória, sokkal többet vártam tőle, 32" 1440p 144hz van még nekik sík va, de túl sok jót azokról sem olvastam, azért nem veszem h azt is visszavigyem, természetesen ips-ből csak ívelt van ilyen paraméterekkel - pedig biztos lenne rá kereslet -
    forzát xboxon toltam "sokat" , ott tökéletes a hdr, és hdr+oled után valszeg már csak azt a minőséget keresi mindenki, kár volt megvenni ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kvg #337 üzenetére

    megtették, olednek hívják, már csak a méreten kell faragni, egyelőre majd a 48-as lesz a "monitor" későbbiekben

    BerserkGuts
    ha már annyira elborulna az agyam akkor yt-on tenném - abból talán még pénzt is látnék valamikor -

    martonx
    ne dícsérj, mert pirulós fajta vagyok ((( :
    noccs' :
    azért elbarmolni a kijelzőt, hogy elmondhassák mekkora überbrutál jó méret/kijelzőarány van, hát, sztem ezt nem ficsörnek' hívják, hanem hülyének nézésnek

    ívelt kijelző:
    nagyon jó, megfelelő méret esetén
    egyszerű a matek: látsz egy képet, két szép szemed van, ők egyenként 2d-s képet látnak, amiből összerak az agy egy 3d-s képet, semmiféle görbületi halandzsa nincs, amit próbálnak előadni
    ívelt panelnél annyi történik, látsz egy képet ami már nem 2d - 3d-nek sem mondanám, de ahhoz van közelebb -, a két szem ebből is összerak egy képet, aztán majd lesz valami
    ennek az értelme az lenne, _ha_ tényleg nagy a kijelző, a szemed minden irányból ugyanakkora távolságról lássa a képet, "ölelje körbe" a perifériát, de ez nem 24", nem is 27", de nem is 32", 45-50" 21:9 uv-nál már biztos van ilyen szempontból értelme
    másik dolog, hogy a párhuzamosok kvázi megszűnnek, tehát médiára oké, cadezni érdekes lehet rajta
    és persze ficsörként' próbálják eladni, pedig ez csak a va panelek bénaságát hivatott kozmetikázni
    a látható felülete kisebb azonos sík panel méret esetén - talán ismerős a crt-k korából, csak azok domboróan görbültek, az lcd pedig homorúan teszi -
    és ildomos tökéletesen középről nézni
    ilyen apróságok

    ha szted ezek fóbiák én kérek elnézést ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz martonx #346 üzenetére

    ettől még nem változik meg az, hogy a látható felülete kisebb mint egy sík 32-esnek, és az sem hogy nem ficsör' a hajlítás, hanem kozmetikázás, ha te ezen dolgozni szeretsz egészségedre - lényeg ne nekem kelljen ((( : -

    nem játszom semmit a telefonon, csak taszít a noccs', felőlem rárohadhat az összes ilyen telefon a gyártókra - elég megosztó a noccs' kérdése, nálam maximálisan nem vált be -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    erről beszéltem, csak a va panelek betegségeit kozmetikázza a hajlítás, miközben hatalmas ficsörként' akarják eladni
    itthoni tapasztalatom nem volt vele, nem is lesz, bőven elég volt ki/bekapcsolt állapotban látni sík és ívelt panelt ugyanabban a méretben
    de az is érdekes ha megnézel egy 32" 16:9-et és egy 34" 21:9-et egymás mellett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #350 üzenetére

    gyakorlatilag azt a felületet látod ami a vetület, kb mindegy h 50cm-ről vagy 1,5m-ről nézed, első ránézésre láttam h kisebb a hajlított látható felülete, pedig nem olyan célzattal néztem meg, de a többi dolog is meggyőzöt sík ellenébe, hogy köszönöm, meghagyom másoknak
    ahol már tényleg lenne értelme az legalább 40" 21:9, ahol pedig látványos lenne az már inkább 50", és nem mindegy a görbület mértéke sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #352 üzenetére

    jó, ha te mondod biztos azért láttam egyértelműen kisebbnek mert kimaradtam geometria óráról ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #354 üzenetére

    láttam többet is, és nem fél " különbség volt, nem akartam másnak látni, már messziről szembetűnt az első kikapcsolt 32" sík-ívelt párosnál
    felülről ránézni meg inkább hagyjuk kategória, de az nem életszerű, nem is foglalkoztam vele, elég volt bőven szemből is

    mormota79
    hangyafingot éppen nem, de ha egy rovar motoz benn több m-ről is kiszúrom, mondanám h tudnának mesélni, de már nem tudnak ((( :

    Sethdobaloah
    és közben lassan csordogál felfelé az ára ( : lehet túl sokan vettek belőle
    lehet örülni akiknek olcsó volt - bár még mindig az, de kezdeti árhoz képest 4k-val drágább most -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #358 üzenetére

    ha érzéki csalódásnak érzem kisebbnek, akkor is "kisebb" ( :
    első találkozásom a 32-esekkel alzánál volt, mindkettő kikapcsolva, 1-2m-rel előttük állva is kisebbnek láttam az íveltet, közelről ugyanez, később bekapcsolva is, utána megnéztem még pár jószágot, de ha csak ez lenne a legnagyobb baja sík panelhez képest nem is érdekelne, de személy szerint sokkal több hátrányát láttam mint előnyét
    38-as uw hajlított is volt kiállítva, ott már so-so a görbítés kérdése, de nyugodtan rámehet még sok inch és nagyobb mértékű hajlítás, hogy valóban érdemit hozzon, 32" alatti kategóriában max viccnek jó, - szerintem legalábbis, érdekes, itthoni és külföldi reviewkban is néhány % emberke ír ilyenekről amiket én is tapasztaltam -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #360 üzenetére

    ami tény:
    va rácsosodása - játék közben nem feltűnő -
    betekintési szögek - ez sem a görbület miatt van -
    személy szerint nekem elég volt ránézni hogy fogjam a fejem, ez az íveltségnek szólt, képminőséggel amivel találkoztam az a va-nak, pocsék egy jó ips-hez képest, nem is a színekkel van baj, valahogy fakó az egész, ips-ből is nyilván szintén van harmatos minőségű, és vannak nyűgjei annak is, valszeg túl jók voltak nekem és ha magas a mérce ahhoz viszonyít az ember
    qled már talán oké lenne - nekem -, de nincs belőle sík
    az pedig szimpla tény, h semmi értelme a hajlításnak megfelelő méret nélkül, az egy másik dolog, hogy az emberek 95%-a az hasra esik mert ívelt, én és néhányan meg nem

    szerk:
    M107
    dehogy nincs, ott a forza és a doom ((( : és ikszboxra' is :d
    fps-t konzolon játszani az mondjuk úgy, érdekes

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz martonx #365 üzenetére

    az meg pont az ő bajuk, nem az enyém... :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #367 üzenetére

    gondolj már bele
    adott egy 24-es monitor, ugyan mért hajltanád meg? vagy egy 27-es, de akár egy 32-es?
    adott egy 40-50" monitor, azt már nem fogod tudni "belátni" abból a távolságból amiből előbbieket még igen, ha meghajljtják a panelt, méghozzá megfelelő nagy ívben, akkor viszont "körülölel", ha szemben ülsz vele, vgay elfordítod a fejed és oldalra nézel, mindig kb ugyanannyi távolságra lesz veled a panel aktuális része, annak van értelme
    ahogy fogalmazol, "hasraesős" ficsör', amint va rácsosodása miatt lépték meg, kozmetikázza, valószínűleg a gyengébb betekintési szögeket is valamennyire, amennyiben nem így lenne ips-ből is már csak az lenne, de ips-ből elvtve van néhány hajlított -szerencsére -
    kontraszttól független az teljesen ha valami egyszerűen fakó az ips-hez képest, és direkt nem oledhez hasonlítom, mert értelme sem lenne
    egyébként hdr legtöbb monitoron viccnek is rossz, a hdr az oled asztala, és amíg nem tesznek _legalább_ negyedannyi ledet az lcd panel mögé mint a natív felbontás, addig az is marad
    8 bit +frc-s va-t hoztam haza, itthon csak vele van tapasztalatom, többivel meg boltban, aminél jól szerepelt az a 4k videók, eleinte "hasra esés" effekt volt nálam is, de az a méretnek és felbontásnak szólt ( : és ez nem ívelt, a 27"-os kommersz ips-es philipsnek sokkal szebb, élettelibb képe volt, az 50e-be se kerül, de a notebookom is "alázza", kár is volt mellé tenni, pont addig győzködtem magam, hogy jó az, utána már nem tudtam ( :
    szumma szummárum, megnéztem sokat, nem győzött meg sem a va minősége, hajlításon meg elsőre is mosolyogtam, nem változott, persze akinek megfelel vegye, nincs azzal bajom
    részemről keresem az értelmes 32" 1440p sík ips-t, nagy csodák ott sincsenek, választék kevés, akkor is ha csak 60hz-est akarok, de ha a notebookom szintjét hozza képminőségben az már jó, nyilván fekete nem lesz fekete, mondjuk a va-nál sem volt hozzá semmi köze, másképp volt szürke mint az ips-eknél, persze ez lehet egyedi, boltokban a túlzott világítás miatt annyira ez a része nem látszik, de nyilván edge világítással nem fognak csodát tenni még akkor sem, ha a panel tudná a kötelezőt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák