Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhmpista

    aktív tag

    válasz Ispy #70 üzenetére

    Ez igy van de amig az LCD nem hozza be a hatranyat kepminoseg teren, ami szerintem nagyon-minimum 3-4 ev vagy inkabb soha addig gyartani fogjak.
    LG sem szal ki, pedig kb 3 eve ugyan azt adja ki, ujraszamozva megsem torli a projektet, ami gondolom en azert van hogy ne maradjon az egesz falat a Pana Samunak illetve a gyartasi folyamatot, koltsegeket sikerult uzletileg a "megeri" szuk mezsgyen tartani.
    Pedig ha valaki akkor az LGnek kellene feladnia a plazma gyartast hisz O tenyleg LCD nagyagyu.
    Ha jol tudom akkor O gyartja a panelt a pananak a sonynak stbstb.
    Tehat az IPS panelek 80%at az LG gyartja, Bar lehet ez mar regi info....
    De a 3as kozul ha valaki kiszal az LG lesz.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ispy #106 üzenetére

    A 3,5m már talán egy picit sok, de felesleges is olyan közel menned az FHD filmek képrészleteinek meglátásához, ahonnan már az egyes fizikai pixeleket is látod (50"-nél ~2,1m).

    Ugyanakkor 50"-nél a maximum recommended SMPTE viewing distance (30 degree viewing angle) éppen 2,1m. (Ez tehát nem a pixelméretet/felbontást, hanem a látótérlefedettséget veszi alapul - hasonlóan, mint a THX, csak más szöggel -, ami eléggé meghatározó a moziélményben.)

  • erdoke

    titán

    válasz Ispy #215 üzenetére

    Ne csináljunk már úgy, mintha a kereslet-kínálatnak semmi köze nem lenne a dologhoz. :N Ellenpélda: a 65VT50 ára folyamatosan esett a májusi kifutó 700e-ig. Mióta csak a Panashopnál van, megállt, mert nincs verseny.
    Az ST50 keresett, sőt, a legkeresettebb modell volt, ezért látszott, hogy gyorsabban fog kifutni a készlet, így a kereskedők tartották az árát, vagy még emeltek is rajta. Nem kell mindig összesküvés elméletet gyártani. :N

    A legjobb aláírás a héten

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Ispy #284 üzenetére

    Köszönöm szépen a linket, megnézem, illetve eltöprengek rajta.. :R

    ..megnéztem, épp elférne oda, ahol a jelenlegi tv is van :)

    "felejtsük már el végre ezt a fogyasztás dolgot" - Hát felejtsd.

    "Most tényleg ez a szempont egy 200k+ tévénél?" - ez a Te 200k+ -od úgy hangzik, mintha 1M+ -ról írogatnál ?! :DDD Mivel 50k-ért nincs ilyen tv, akkor ezzel a 200k+ -ért nem különlegeset veszek, csak számomra elérhetőt.

    Nekem az, hogy a gondolt árkategóriában figyelembe veszem egy termék jövőbeni költségét, triviális.
    (Ettől még persze nem szeretnék vacakot venni.. )

    Nem érdekel a fogyasztás, hát veszel
    (pl. egy led lcd-hez képest) egy plazmát : +1200 / hó , meg kevésbé takarékosat hűtőből , mikróból, mosógépből, mosogatógépből... hoppá ! hogy ez 5x1200 , azaz +6000 Ft kiadás havonta ?! Örülj, ha ez Neked nem számít. Sokaknak igen.. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Ispy #278 üzenetére

    "Nem tudom, akkor az én szemem szokott el a dologtól nagyon, de gondolom a 6 éves panasonic házimozi sem tud olyan jól felskálázni, mint egy pioneer."

    Jah kérem, így ne csodálkozz a dolgon! Szerintem az a 6 éves egybecucc leginkább ront is helyzeten, mint javít. Már egy 20 eFt-os Pioneer DVD-lejátszóban is olyan upscaler-chip van, amivel csodás képet kapnál a minőségibb DVD-idből az 50"-os fullHD plazmapanelen is. A magasabbra pozicionált lejátszók elektronikájáról meg már nem is beszélnék. Mondom: megfelelő hardverrel nagyon is jól tudnak mutatni az SD-anyagok is. Más kérdés, hogy tényleg már én is csak azon esetekben nyúlok a DVD-k után, amikor valami nem vehető meg BD-n, de azért még bőven van ilyen és marad is, épp ezért boldog vagyok, hogy anno megvettem azon anyagokat DVD-n.

    Get Moded!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ispy #322 üzenetére

    A népbutítás még a múlt rendszerben kezdődött, nem véletlenül Magyarországon a legmagasabb a funkcionális analfabéták aránya. Nem csak abban az értelemben, hogy nem érik, amit olvasnak, hanem hogy nem tudnak mit kezdeni a bemagoltatott "ismeretekkel", ami holt tudás és az iskola befejezése után 99%-át el is felejtik. Nem a tanítás volt itt a lényeg, hanem a maximális leterhelés, amitől jó robot lett belőlük, aki nem sokat gondolkodik. Sajnálatos módon ez azóta sem sokat változott. Jobb helyeken fontossági sorrendbe rakják a dolgokat, valódi megértésre és alkalmazási képességre törekszenek. A kevesebb néha több! Csak mondjuk nem a legfontosabb alapismeretekkel kellene kezdeni a leépítést (itthon), hanem a lexikális adathalmokkal, amit ma már két tattintásból meg lehet tudni. Na de hát van itt még miről elterelni a figyelmet, bőven.

Új hozzászólás Aktív témák