Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Freddy76 #39 üzenetére

    hamár méret.

    [link]

    Méretbeli difi nincs csak az egyik FF. Ja és olcsobb is az FF.
    És igen tudom aki nem leicas annak a Sony még nem rendes rendszer.

    szerk: A hude ronda EM1 mostmeg tetszik. rejtély.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Freddy76 #84 üzenetére

    Hátde ő azt írta hogy FF, nem azt hogy DSLR. ;]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • undark

    csendes tag

    válasz Freddy76 #84 üzenetére

    na ne nevettess már!
    Én nem az FF-et istenítem, hanem az m43 árát savazom.

    -méret - m43 nyert, ezt te sem én sem vitattad, DE itt kb. véget is ért a dolog.
    - kontrasztalapú autofókusz - pont le****om milyen alapú ha gyorsan teszi a dolgát és FFen ugyanúgy nem téveszt
    - EVF ami a sötétben is lát - mondjuk úgy, hogy lát a sötétebb helyeken, de sötétben már sajnos mindenhol akadozik, szaggat, zajol. nemhiába, az OVF rulez. Hol van a gépekben integrált EVF? (OMD M5 és M1-ben van, köszi 3-500 e Ft áron)....Lehet venni kiegészítőt, köszi, de nem. Ez nem előny, inkább hátrány.
    - tükör mechanika - tény, hogy bizonyos expót bír csak ki, de egy FF gépen az nem éppen 10-20 ezer hanem 100+.... Nem hiszem, hogy egy átlag mezei fotós egy ilyen mehanikát 2-3 év előtt ki tudna nyírni, hacsak nem napi 300 db képet lő...
    - élő hisztogramm - sosem használtam, pont le***** , hogy mit mutat... aki ilyenek alapján komponál képet, az jó esetben évente nyomja le az expó gombot 1x

    eddig nekem a méreten kívül pont mindegy melyik gép van a kezemben,
    és akkor ami szerinted olyan hű de előny az m43 számára:

    - szenzor méret miatti előnyök: gondolom neked ugyan mindegy milyen szenzor van a gépben, mert a kutyádat fotózod otthon full automata módban, maximális látószög mellett, és a háttérelmosás számodra azt jelenti, hogy az 1/1,7es kompakt gép kicsit zavarossá teszi a hátteret.
    Elmondanám, hogy az általad olyan nagyra becsült m43 rendszer alap kit obival kb. ugyanazt tudja dof-ban, mint egy tenyérnyi kompakt a Tesco polcáról. Nem többet. Lehet rá tenni valamire való obit, sajnos a válasz igen, lehet, de 200-300 ezer Ft/darabért.
    Erre mondja azt sok fórumozó: "na de B.....! nem kell mindenkinek a szűk mélységélesség". Én meg erre azt mondom, hogy tény hogy nem kell mindenkinek, de akinek nem kell, az vegyen Tescos kompaktot.

    - ár: na ez az amin besírok/beröhögök. Mármint azokon, akik szerint jó áron mennek az m43 cuccok. Igen, az alap kitek lehet. Ha valami komolyabbat akarsz, lásd cikk témája, akkor kénytelen vagy OMD M1-et venni, meg hozzá obit, pl.:
    12,/2: 240 e Ft
    17/1,8: 165 e Ft
    12-40/2,8: 330 e Ft
    Ennyiért már tényleg van FF rendszer is, igaz, nem zsírpapírba csomagolva, és igaz, FF rendszernek a legalja, de amit a pénzedért kapsz, az tudásban messze-messze túlszárnyal minden m43-t bármilyen is legyen az.

    Sajnos egy valamennyire a témában jártas fotós számára az m43 mindig is megalkuvást fog jelenteni, mert a gépe nem fogja sosem tudni azt, amit egy FF rendszer. Ennek ára van, mert az FF-et cipelni is kell. Tény.

    Az egészet úgy lehetne összefoglalni: FF áron lehet egy méretben kicsi rendszered, ami sajnos csak közelíti, de elérni sosem fogja a minőséget a lapka méret miatt.

    Hozzáteszem nekem is m43 rendszerem van. De ha egyszer lesz fölösleges 1 millióm, akkor nem m43 fejlesztésbe fogok, hanem FF fejlesztésbe. És lesz mellé egy kis pici csúcskompakt a "kutyát fotózni" a nyári túrákon.

    Mindenki aki az m43-at dícséri, az jobban tenné, ha elgondolkodna. Jelenleg az M43 azoknak alternatíva, akik azok előtt villognak, akiknek köze sincs a fotózáshoz, és lehet nekik rajolni a csúcsMILC szöveggel. ..

  • madgie

    titán

    válasz Freddy76 #102 üzenetére

    "Ha pedig neked a minőségi (ne adj' isten, profi) fotózás a picsányi dof-fal egyenlő, hát gratulálok."

    Isten hozott a fotósfórumokban, barátom :D

  • undark

    csendes tag

    válasz Freddy76 #102 üzenetére

    Kedves kolléga!

    sikerült mindenre válaszolnod, csak magára a kérdésre nem.
    mégegyszer: ár/érték arányban (a méreten kívül) mit tud nyújtani az m43 egy FF (nevezzük bárminek) profi géphez képest?
    válaszom: árban kb. ugyanazt, értékben közel sem. Akkor ér annyit? Nekem NEM. Vsz. annyit ér amennyivel kisebb a szenzor... Az hogy néhány hülye magyar itthon isteníti és veszi hozzá aranyárban az objektíveket, (darabját több 100 ezer Ft-ért) na, ehhez csak gratulálni tudok. De te meg tudod magyarázni magadnak meg néhány márkatársnak, aludjatok ezzel együtt jól.

    és már megint ugyanazzal jössz, mint az m43 rendszert istenítő 1000+ másik fórumozó
    hogy "nem csak a dof-ból áll a fotózás". Nyilván nem csak ebből áll. De ott van a szenzor méret miatti hátrány, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni.
    Ezzel ekvivalens amikor azt mondod, hogy a szenzor méret miatti különbség úgy igazából tökmindegy, mert úgyis a fotós keze a lényeg.... Ezért írtam, hogy ha így lenne, akkor tescos kompakttal lehetne szaladgálni mindenkinek.

    Aki azt hiszi hogy számomra csak FF van, leírom nem. Nekem arra (sem tellik).
    Lehet "jó" képeket készíteni egy kompakttal is. De azok statikus témák, világosban, lerekeszelve, nagylátószöggel, tehát többnyire tájképek lesznek. Ezért írtam, hogy igazából meg lehet magyarázni azt is hogy "minek az m43. vegyél kompaktot mert az is tökéletes bizonyos szitukban".

    nem értem miért nem lehet belátni, hogy az m43 Kra túlárazott, hiszen csak akkor lehet vele valamit kezdeni ha elkezdesz több100 e Ft-os objektíveket venni, és m43 vázakból is a legdrágábbat veszed, amiben van evf, stb. Mert pl. oly e-pl3-ban hiába keresek bármilyen kukucskát is....

    nem kívánok erről tovább vitatkozni, győzködjétek egymást, hogy "jó kis rendszer ez, jó áron"

Új hozzászólás Aktív témák