Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Nosam #50 üzenetére

    Azt mondták, bárkinek megfizethető a szemüveg (pláne az eddigi vr szemüvegekhez képest). Itt persze kb azt kell érteni, hogy bárki meg tudja venni aki egy közepes okostelefont is. Nem azt, hogy mindenki maxon fog tudni vele bármit tolni.
    Nem feltétlen KELL őrült erős vga, amennyiben nagyon nagyon alap grafikájú játékot játszol, lásd dk1 és 2-őt is tolták gtx 760-770-eseken, de pesti kollégáknak integrált vga-n mutatták be.
    Megvenni mindenesetre mindenképp megveheti egy kevésbé tehetős ember is, nem úgy mint az eddigieket.

    az más kérdés hogy a battlefield 5-öt kimaxolva utrán nem fogod rajta játszani gyenge gépen. De ez mindig is így volt, akár monitoron, akár vr-ban.

    Szóval ahhoz képest hogy régebben több ezer dollár is volt egy akkori léptékben korrekt vr szemüveg, ahhoz képest igenis megfizethető a 350 dolcsis dk2. De nem azt ígérték hogy az afrikai árvák is vehetnek, mert egy bögre rizsnél olcsóbb lesz.

    "Ők tömeges az átlag emberek számára is elérhető olcsó és jó minőségű terméket ígértek, "
    És el lett mondva, hogy a kezdeti problémák súlyosabbak mint tervezték, illetve már maga a termék is fényévekre van attól amit eleinte állítottak. Ők azt állították, adjatok 300 dolcsit és kaptok érte egy olcsó vr szemüveget, mivel a tabletek kijelzőjét erre használni logikus. Aztán persze kiderült hogy nem ennyire könnyű az egész, de a cuccokat ettől leszállították, csak épp azóta továbbfejlesztették jócskán.

    De ahogy minden másban, ebben is könnyen megtaláltad a személyednek legjobban tetsző összeesküvéselméletet, nem is vártunk mást.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Nosam

    aktív tag

    válasz Menthirist #51 üzenetére

    Félre érted, ugyanis mivel nekem igen erős gépem van, ami egyébként munkára építettem, így hát engem a dolog nem igazán érint. Viszont akkor is leírom amit gondolok, és ezek az emberek olcsó mindenki számára elérhető terméket ígértek(nem fejlesztői változatot!!!) s nem pedig olyat, ami alá minimum két felső-kategóriás videokártya lesz szükséges.

    Persze írhatod te azt, hogy a dk2 megy gtx 770-seken is, csakhogy a dk2 egy fos pixelhalmaz és még véletlenül sem ezt várjuk ettől a technológiától.

  • Menthirist

    veterán

    válasz Nosam #52 üzenetére

    Nem értem félre. Nem az első olyan téma, amiben egyből összeesküvés-elmélettel nyitsz mindenféle tények nélkül, pusztán saját elképzeléseidre alapozva. Elvégre nyilván hazudtak, mert szerinted azt ígérték hogy nem csak a szemüveg lesz mindenki számára megfizethető, hanem az a gép is, amin futtatni fogod. Sőt a játékok is rá. Sőt az áram is hozzá... És nyilván szerinted most ezeknek a hazugságoknak az eltusolása zajlik. Mert csak. Bizonyíték :)

    "ezek az emberek olcsó mindenki számára elérhető terméket ígértek"
    Ezt sem tudod még cáfolni. Ami van, az olcsó, mindenki számára elérhető termék. És várhatóan a CV1 sem lesz ennél különösebben drágább...

    Arról egy átkozott szó sem esett, hogy menni fog-e 486-ossal hajtva vagy sem. A saját (!!!) termékük áráról beszéltek, akár tetszik, akár nem. Tehát próbáld meg elkülöníteni magadban, hogy a termék amit előállítanak csak egy része a teljes rendszernek. Tehát ők azt állították, létrehoznak majd egy olyan vr terméket, amit bárki meg tud majd venni, ellentétben az eddigi vr termékekkel. Ezt egyelőre nem tudod cáfolni. Nem azt ígérték hogy mindenkinek a gépén tökéletesen fog futni, elvégre több százmillió gép van odakinn a 10 évesektől a vadi új multigpu-s szörnyekig. És még mindig nem tudom honnan veszed ezt a "minimum (!) két felsőkategóriás vga-t".

    "dk2 egy fos pixelhalmaz"
    Azt sem állították hogy az a termék amit kihoznak egy 16k x 16k-s eszköz lesz. Azt mondták, hogy a mostani mobiltechnológia eljutott arra a szintre, hogy már bárki számára elérhető legyen egy vr szemüveg. Jelenleg az 1440p környéke a leginkább elérhető áron gyártható, kicsi, nagyfelbontású képernyő...

    Ezt ígérték:
    "The Rift takes 3D gaming to the next level. There are a number of VR headsets out there, but none that deliver a truly immersive gaming experience. Most products either lack the technical features required for believable immersion or sit at a very high price-point ($20,000+) reserved for the military or scientific community.

    We set out to change all that with the Rift, which is designed to maximize immersion, comfort, and pure, uninhibited fun, at a price everyone can afford. "

    Szó sem esett a gépről. Mi van azokkal akiknek nincs gépe? azoknak is ígérték? naná hogy nem...

    Szóval őszintén szólva nem tudom mit vártál. Hogy majd kihoznak valamit, ami megy 6750-esen vagy integrált vga-n 4k-ban immerzív grafikával? És hogy most ők a gonoszok hogy ezt nem szállítják? :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Nosam

    aktív tag

    válasz Menthirist #53 üzenetére

    Nem összeesküvés elmélet, csak unalmas már, ahogy ti eszitek ezeket a nagyon olcsó tipikus amerikai marketing szövegeket.

    Ne szórakozzál már velem. Persze ha kedvetek van egyétek csak a nagyon olcsó és amúgy egészségtelen marketinget, de hadd legyen már másnak is véleménye.

    Te rajongó vagy, én pedig egy tudatos vásárló.

    És megint össze vissza beszélsz, holott ezek még egy kereskedelmi - otthoni felhasználásra született terméket sem adtak ki. :U Bezzeg arra fel tudták használni a közösségi finanszírozást, hogy aztán eladják a céget egy multinak, miközben emberek dobták nekik össze a pénzt.

    Szóval köszönöm szépen, nincs szükségem arra, hogy majd te nyomd le a torkomon amerikai cégek olcsó marketingjét... Én nem szeretnek buta amerikai lenni, akinek majd egy cég merkatingesei jól megmondják, hogy mikor mit szabad gondolni.

    Nem is értem, hogy a hozzád hasonló rajongok miért gondolják, hogy ők egy cég marketingeseinek ügyvivői-szóvivői. Nem kell a testetek árán megvédeni a rajongásaitok tárgyát. Nem kell önkéntes rendőrökként egy cég védelmére kelnetek ha netán valamelyik földi halandó kritikával mer illetni egy céget.

    [ Szerkesztve ]

  • Menthirist

    veterán

    válasz Nosam #54 üzenetére

    Na már megint jön ez a "mi bevesszük a marketing szöveget, de te átlátsz rajta" szöveg :D Kissé paranoid, nem gondolod? :)

    "Te rajongó vagy, én pedig egy tudatos vásárló."
    No persze :) Szeretem hogy olyan végletekben gondolkodsz, hogy el sem tudod hinni hogy valaki esetleg azért legyen rajongója valaminek, mert tudatos vásárló és mondhatni eléggé utánanézett a dolgoknak. Mondjuk rajongónak nem nevezném magam, csak lelkes érdeklődőnek.

    "holott ezek még egy kereskedelmi - otthoni felhasználásra született terméket sem adtak ki."
    Mégis már hazugsággal vádolod őket, hogy azt mondták, olyat fognak kiadni, ami mindenkinél menni fog :D

    "Nem kell a testetek árán megvédeni a rajongásaitok tárgyát"
    Ahogy az Elite Dangerous és a Star Citizen esetén is volt már, szó sincs itt megvédésről. Helyreigazításról van szó. Mert ennek hiányában a téves és meg nem alapozott információk akadálytalanul áramlanának olyanokhoz, akik nem néztek utána a témának egy kicsit sem, így elhiszik amit olvasnak róla.

    Szóval mint eddig, most is csak azt tudom mondani: tényeket mutass, bizonyítékokat. Minden más csak potenciális kitaláció.

    Na de zárjuk le itt a vitát, ha gondolod pm-ben megbeszéljük... Szóval még mindig vr tények a téma.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Nosam

    aktív tag

    válasz Menthirist #55 üzenetére

    Megint ezt csinálod, miért az nem tény, hogy a kereskedelmi otthoni felhasználásra szánt termék sehol?

    Az nem tény, hogy a közösségi finanszírozással tarhált pénzből elindult céget eladták egy multinak?

    Az nem tény, hogy hazudoznak össze vissza? Dehogynem tény, akkor hagyjuk már a hülyeséget...

    Tényleg és mi is lesz ezzel a Mantle-val?! ;]

  • Menthirist

    veterán

    válasz Nosam #56 üzenetére

    pü-ben folytatjuk

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • -Solt-

    veterán

    válasz Menthirist #57 üzenetére

    SG-n is dettó ezt csinálja, ugyanezekkel a szövegekkel... szerintem ne vedd túl komolyan...

    [link] [link]

    www.smart-bus.hu

  • MaUser

    addikt

    válasz Menthirist #55 üzenetére

    Na már megint jön ez a "mi bevesszük a marketing szöveget, de te átlátsz rajta" szöveg :D Kissé paranoid, nem gondolod? :)

    Amerikaiak esetén nem az. Ha amerikaiakkal dolgoznál, akkor tudnád, hogy ha xy cég termékeiről van szó, akkor illik mindent leosztani 10-zel. ;) Nem hazudnak, csak "nem fejtik ki az igazság minden szeletét". Egyszerűen ott ilyen a mentalitás, ha üzletről van szó.

    Ne menjünk messzire, most jelentette be a Tesla, hogy megoldották a töltési és hatótáv gondokat. Keress rá, hogy hogyan oldották meg. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Menthirist

    veterán

    válasz MaUser #59 üzenetére

    de erről van szó... utánaolvastál, és láttad hogy hogy oldották meg...

    én is utánaolvastam az oculus állításainak, a visszajelzéseknek száz forrásból és levontam a következtetéseimet. Mellesleg az oculus pont hogy átkozott óvatosan fogalmaz a többi céghez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • MaUser

    addikt

    válasz Menthirist #60 üzenetére

    Bakk, de pont az a lényeg, hogy nem oldott meg semmit a Tesla, csak Musk kommunikálta, hogy megoldották, közben meg kapott a navi egy frissítést, hogy legalább szóljon, ha olyan helyre mész, ahol nincs töltő és végleg lemerül és ott ragadnál. :U Ezért írtam, hogy mindent le kell osztani 10-zel és utána is sandán nézni.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Menthirist

    veterán

    válasz MaUser #61 üzenetére

    Pontosan tudom hogy ezt írták, de pont azért, mert elolvastam/utánaolvastam. Tehát tudtam hogy mi az igazság abból, amit mondtak...

    Ugyanezt tettem meg a riftnél is. Oculusék meglehetősen szűkösen nyilatkoznak, annyit mondanak mindig hogy a lehető legjobbra törekednek, hogy megváltoztathatja a médiafogyasztási szokásainkat, újraértelmezhet számos dolgot (figyelem, mind feltételes mód!), és sosem árulják el hogy mikor tervezik kihozni, a legpontosabb állításuk eddig az, hogy ha nem jön közbe semmi váratlan, akkor még idén.
    Ezekhez hozzáolvastam még azt a soktucat cikket és még több reakciót, véleményt, netes vagy személyes ismerősöktől, olvasóktól, stb. Tehát nem mondható hogy "ész nélkül bevenném a marketing szöveget", pláne nem az hogy én bevenném, míg az "igazság" az hogy azért csúszik hogy leplezzék hogy nagy gép kell neki. Amire pedig semmilyen tény vagy bizonyíték nem mutat. A paranoidság pedig nosamra vonatkozott, aki mindenben ugyanezt látja, őt mindenhol át akarják verni, mindenki mindig mindenhol hazudik, még a tények is csak ferdítve vannak. Ez pedig kérlek tényleges paranoidság (annak ellenére hogy dolgokban ténylegesen átverhetik az embert, de mindenben nem fogják)

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Nosam

    aktív tag

    válasz Menthirist #62 üzenetére

    Már az őseinknek is az biztosította a túlélést és a jobb életet, hogy tudták, ha kilépnek a barlangból akkor veszély leselkedik rájuk. Fel voltak készülve rá.

    A látható és ismert történelem alapján nem értem, hogy miért lenne paranoia az egészséges bizalmatlanság?!

    Hinni a templomban kell.

  • Komplikato

    veterán

    Van végleges termékük? Nincs.
    Lehet akkor panaszos fogyasztó? Nem.
    Ígérték mikor jelenik meg a végleges termék? Nem.
    A Kickstarter támogatókból aki befizette azt a bizonyos összeget, megkapta a DK-t? Igen.

    Kit vertek át?

    Nem kötelező OC-t venni. akinek lesz sok pénze vehet sokkal drágább Re Vive headsetet és irányítót. Aki nem tud várni, annak ott van a 199 dolláros OSVR, teszem azt Razer-től. A felbontása kicsi, az input lag nincs megoldva, saját audió rendszere nincs, 60Hz fix, de olcsó. A Re Vive fejlesztői vagy a Project Morpheusé nem ugyan azokkal a gondokkal szívnak, mint az Oculus Rifté? De. Nem véletlenül halasztgatják ezeket is.

    [ Szerkesztve ]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Nosam

    aktív tag

    válasz Komplikato #64 üzenetére

    "Kit vertek át?"

    Azokat a tömegeket, akikkel elhitették, hogy itt van a VR korszaka, holott tudvalevő volt már az elején, hogy ezt az eszközt kizárólag a megfelelően erős hardverekkel rendelkező emberek fogják tudni rendeltetésszerűen használni.

    Nem Vive hülyítette a népet, hanem az oculus, amikor még kellett neki a lé az indulásra. Aztán azóta, meg mióta eladták a céget egy multinak szépen adagolják azt amit mindig is tudtak. Tömeges milliós eladásokat vizionáltak, tömegterméket szerettek volna csinálni egy olyan eszközből, amely olyan teljesítményt igényel, amellyel az emberek 10 százaléka rendelkezik.

    És most majomnak nézve az embereket el akarják hitetni, hogy a szoftverekkel van a baj, holott egyszerű a dolog mint egy faék, a rendeltetésszerű használathoz bizony komoly számításokra képes felső kategóriás hardverek szükségesek.

    Másik oldalról nézve pedig, vannak akiknek meg van a megfelelő teljesítmény, és ennek ellenére sem kaphatják meg azt a minőséget amit elvárhatnának, ugyanis a cég a Valve-val szemben még arra sem volt képes, hogy szerződést kössön speciálisan erre fejlesztett kijelzőkre, ehelyett egy totálisan más platformra fejlesztett telefonból verbuvált kijelzőt lengetve károg, ahogy az oculus.

    Aztán mint az óvodások még üzengetnek olyan cégeknek, akik már akkor a szórakoztató ipar vezető gyártói közé tartoztak, amikor ez a Palmer Lucky még a csattogós lepkét tologatta valamelyik óvodában. :P

  • MaUser

    addikt

    válasz Komplikato #64 üzenetére

    Khm, mintha jópáran anyáztak volna, hogy Rift után hányás van és csesznek pénzt visszaadni. A botrány addig ért, még JC is beismerte ezt kínjában. Nem véletlenül mennek most erre, mert jelenleg van egy termékük amivel fizikailag nem tudnak 10% feletti penetrációt elérni, ha megszakadnak sem. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák