Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wortz

    tag

    Uraim, kipróbáltam. Egyelőre jókora csalódás, remélem, hogy komolyan át lesz ez még variálva.

    Mindenekelőtt leszögezném, hogy virtuális gépen próbáltam ki, így nyilván van pár negatívum, ami ennek köszönhető. Mondom a tapasztalataimat.

    1. Sajnos a dizájnt még mindig ez az undormány "flat" irányvonal uralja. Aero csak nyomokban lelhető fel. Szóval továbbra is iszonyatosan baromi rusnya.
    2. Meglehetősen lassú volt, amit a virtuális gépnek, és a 2 giga adott RAM-nak tudok be, no meg annak, hogy ez még csak Tec.Preview.
    3. Iszonyat instabil, legalábbis a modern APP-ok nagy része szétfagyott, felteszem nincsenek még felkészítve az ablakban való futásra, viszont az vicces volt, mikor az IE szétfagyott, mikor megpróbáltam letölteni egy FF-ot. Ezt is nyilván betudom a Prev-i nek. És egyébként becsületére legyen mondva, hogy az egész rendszer egyszer sem dobta el az agyát, csak az adott app/progi fagyott ki.

    Aztán vannak az apróságok, amik engem nagyon bántanak.
    Pl:
    4. Zene alkalmazás még mindig nem kezel mappákat. Tud az minden totál fölösleges hülyeséget, gyűjteményt, előadót, albumot lejátszani, csak épp azt nem tudja, hogy benavigálok egy mappába, és ami ott van, na azokat lejátssza. Gáz. Remélem később ez javítják, mert ez így kb. használhatatlan számomra.

    5.A kikapcsoló panelt a Start Menü tetejére rakták, apróság, de kellemetlen, és az okát sem értem. Nem hiszem, hogy valami extra funkció miatt kellett odarakni, viszont az gáz, hogy ha ki akarom kapcsolni a gépet, a lehetőőőőőőő legtöbbet kell így egerészni. Tipikus MS hülyeség, fárasszuk a usert, lopjuk az idejét.

    Aztán itt vannak a komolyabb dolgok:
    6: Néhány óras teszt alatt végleg beigazolódott a gyanúm, hogy A VILÁGON SEMMI értelme a Start menübe betett LiveTile-oknak. Szerencsére ki lehet őket szedni onnan, viszont még így sem lesz "teljes értékű" a start menünk. Ez komoly hiba.
    Tudtommal viszont az asztalra nem lehet leszúrni a csempéket, pedig ott lenne értelmük.

    De igazából nem ez a legnagyobb bajom. A legnagyobb gond szerintem az, hogy választani kell, hogy az ember Start Menüt, vagy Start Screent akar-e használni. Ez az igazán komoly GOND. Én ugyanis tablet használó vagyok, és tableten, Start Screent akarok használni, de sokszor van, hogy egeret és billentyűzetet párosítok a tablethez, olyankor viszont látni sem akarom a Start Screent, és Start menük akarok. Jó lenne, ha ezt a jövőben magától érzékelné a gép, és nem nekem kéne közöttük állandóan a beállításokba bemászni, és átállítgatni (arról nem is beszélve, hogy a váltásnál ki is jelentkezik a gép, BORZALMAS).

    Összességében azt tudom mondani, hogy eddig jókora csalódás az új Windows, és igen, TUDOM, hogy ez csak egy korai előzetes, de ha a dolgook nem változnak komolyabban, akkor ezt is utálni fogom.
    Jelen pillanatban ugyanis egy mérhetetlenül rusnya, kaotikus zagyvaság az egész. Olyan mint egy rossz transzvesztita, nem tudja, hogy fiú-e vagy lány. Esetében, hogy akkor most tablet akar lenni szerencsétlen vagy asztali gép. Mindezt megtoldják a flat "dizájnnak" csúfolt okádékkal, és bekevernek az asztalnak a végletekig igénytelen Modern appokkal. Borzalmas az egész, úgy ahogy van.

    Tényleg nagyon remélem, hogy szebb és használhatóbb/átgondoltabb lesz a végleges verzió, mert ez kb. NULLA. Jókora csalódás, így utólag azt kívánom, bár ki se próbáltam volna.

    Most egy ideig le is akadok a témáról, megvárom, míg alakul a dolog egy kicsit (remélhetőleg jó irányba), míg letisztázódnak az irányvonalak.

    Gondolom sokan most azt fogjátok mondani, hogy "fú egy MS hater" és tény, hogy GYŰLÖLÖM a Win8-at. Ezért is reméltem, hogy a Win10 valami sokkal szebb és jobb, produktívabb, igényesebb alkotás lesz, mély sajnálatomra ennek egyelőre nyoma sincs.
    Pár hete azt mondtam, hogy oké, 3 éve szidom az MS-t (előtte meg 3 évig istenítettem a Win7-et, és istenítem most is, az előtt meg 3 évig a Vistát szidtam), és ha a Win10 frankó lesz, én leszek (újra) Redmond élszurkolója, de az eddig látottak alapján sajnos úgy fest nem leszek én annyira jóban a W10-el, mint amennyire szeretnék.
    Persze a remény hal meg utoljára, és tényleg remélem, hogy a végtermék minden fronton jobb és szebb lesz, mint a mostani Preview.
    Jelenleg azonban igencsak csalódott vagyok, s mivel nem akarok harcba szállni a "Fő Hater" címért, kicsit pihentetem magam, most pár hónapig nem kommentálnám komolyabban a W10-et, hátha alakul még a jó irányba.

    HOPE!!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák