Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #443 üzenetére

    mindent mindenen meg lehet csinálni, és mindent meg lehet szokni, azt is, ha mindennek ugyanaz lenne az ikonja, vagy hogy a ctrl+c-t felcserélik a ctrl+v-vel, vagy hogy a delete gomb helyett a szóközzel kellene törölni egy filet megerősítés nélkül, véglegesen.
    de ennek az operációs rendszer minőségéhez nem sok köze van. készíthetsz te aztán szupertakarékos, rugalmas motort, csendes belsőteret, ha az ülés vezetés közben az ánuszodba hatol, a váltó a fejed felett van, és gömb alakú a kormány. meg lehet szokni, csak épp se nem kellemes, se nem hatékony a használata.
    tudod az operációs rendszerek egyik fő feladata, hogy a mindennapi munkát könnyebbé, gyorsabbé, kellemesebbé tegyék. nyisd fel akármelyik tankönyvet, ott van az elején az alapkövetelmények között. nos, a M$ fantasztikus újításai nagyon csúnyán elbuknak. ha én ilyen húzásokat engednék meg magamnak a GUI-k megtervezésekor, többet nem engednének a projektjeim közelébe, mehetnék virágkötőnek.
    nézzük akkor megint a gyengébbek kedvéért a vízszintes scrollozás példáját:
    előnye desktok használat esetén? semmi.
    hátránya desktop használat esetén: kényelmetlenséget okoz a megszokása, szembe megy 600000000 meglévő program és GUI hagyományaival, tehát az átszokás után is megmarad a furcsaság, hogy a világ másik 99.9999%-a függőlegesen görget.
    tehát 0 (nulla) előny áll szemben minimum egy hátránnyal. nem tudom milyen szoftvertervezői iskolában nem nevezik az ilyet hitvány sz*r featurenek. lehet itt jönni az 5éves hülyegyerekek érvelésével, de ha szakmailag nézzük ezt az egészet, akkor bizony egy nulla. és ahogy előttem már írták, ezt még az m$ is látja, és be is vannak gyulladva, hogy bizony a win10-zel nem ártana kicsit javítani a renoméjukon.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Jim Tonic #448 üzenetére

    hagyd. ahogy mondtam már képtelen a user szemszögből nézni bármit is. ő felfedező stb. neki az kell. ahogy másnak meg a custom rom hetente, ha épp nem jön ki csinál magának a telójára. én meg telefonálni akarok, minimál netezni, navigálni, ilyen alap dolgok.

    egyébként meg az ms igazán megcsinálhatná, hogy a kész rendszereit megfoja, és első körben a saját osztályait ülteti rá. pl migrálja a jogászokat, a sales-eseket, meg pár ilyen univerzális bandát. aztán ha egy hónap múlva nem mondtak fel, a supportosok haja még megvan és a remegésük 200 kHz alatt maradt 8 óra után akkor ki lehet adni ;]

  • orbano

    félisten

    válasz #56573440 #452 üzenetére

    szerintem náluk még nagyon max win95 lehet ;]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • #56573440

    törölt tag

    válasz orbano #453 üzenetére

    szinte biztos vagyok hogy a főnöki gépeken osx, a dolgozóknál redhat fut :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Jim Tonic #448 üzenetére

    Csak ezzel a kijelentéssel ott a probléma, h kicsit szubjektív....ennyi erővel nálunk, v más ismerős helyeken lévő IT-sok is simán állítják az ellenkezőjét, ahogy itt PH-n lévő IT-szakik, szakértő ranggal bíró tagok is. Megoszlik a vélemény sok helyen, ahogy itt PH-n is. Tehát attól, h te, v egy kis kollektíva azon a helyen ráfogja, attól még máshol nem biztos, h úgy vélik. ;)
    Kísérletezni Linuxokkal szoktam. Windows-os alapismeretekkel elkezelgetni egy új Windows-t meg nem akkora nagy meló egyáltalán. Nálatok kidobálták, más helyeken nem, a villamosok meg megint csak egy szelete ennek a területnek. Nem tudom, h éppen mi nem működött náluk rajta, de szinte összes 2-3D-s tervezőprogram, de sok NYÁK tervező progi és szimulációs programok is vígan, stabilan mennek rajta és nem metrón kell használgatni egyiket se, hanem ugye ugyanúgy asztalon.
    Vállalatoknál, irodai dolgozóknál meg nem verziószám a fő gond, hanem, h alapból tudatlan a user, XP-t,7-et is csak azért kezelgetik el, mert x éve eléjük van téve és úgy lettek "beidomítva" rá, de mikor kattint nem nagyon tudja mit csinál...számtalan ilyet látni, de olvasni akár itt PH-n is, h IT-sként mennyit hülyét kell menedzselnie naponta sokaknak. 8-ra is be lehet ugyanúgy idomítani ennyi erővel, v nem is kell nagyon, mivel egyes helyeken központilag felraknak nekik egy Start menüt, aztán jóformán le van tudva a dolog. Dettó ez a szint van meg átlag home usereknél is, h alapvető felhasználói ismeretek hiányoznak és, ha már W7-en be kell állítani vmi alap dolgot, az nehezére esik....
    Ehhez semmi köze szakmához, ez érdeklődési terület, már az nem átlagfelhasználó aki ide PH-ra írogat, nyomon követi a fejlesztéseket.

    (#451) orbano : ezzel a vízszintes scrollozással egy olyan pitiáner dolgot feszegetsz, amire rajtad kívül vsz mki magasról tesz... még a nagy átlag userek hada se vetett fel soha az elmúlt pár évben ilyen igényt, v állította ezt be hibának, annyira nem érdekelte még őket sem... :DDD
    És pont a desktop szón van a lényeg, mert ahogy 8-nál, úgy 10-nél is legtöbb program, szinte majdnem minden asztalon fut, ahol függőleges görgetés van, pl. desktop böngésző. De modern appok egy része is ugyanúgy függőleges, pl. gépház, metrós IE stb. Vízszintes csak néhány, meg az áruház, sok appban megtalálható mind2, pusztán az adott app felületének kialakításától függ, hogyan praktikusabb, illetve az érintős eszközökhöz is kell igazodnia, azoknál se mindent függőlegesen scrollozol.
    Viszont ezen hiába lovagolsz, mert a mostani Win10 TP verzióban is dettó ugyanígy van és nagy valószínűséggel így is fog maradni. Ilyen hülyeséget, v extra igényt még az Insider feedbackek közé se nagyon láttam beírva.

    (#452) blackrulz: felfedező az igaz, de képes máshonnan is nézni :) Márpedig használhatónak, használható mind2 új OS, előbbinél max 1 db programot felraksz, aztán kb. uaz, mint az új, vmint a 7. Az, h vki meg erővel nem is akar váltani, v más OS-t elfogadni, azzal meg nem is lehet mit kezdeni...próbáld te itt néhány fanatikus XP-snek megmagyarázni, h mi értelme lenne új Windows-okra váltani.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #455 üzenetére

    "próbáld te itt néhány fanatikus XP-snek megmagyarázni, h mi értelme lenne új Windows-okra váltani."

    nem. mert képes vagyok megérteni, és tiszteletben tartani a másik igényeit, szokásait, stb. itt most nem is ez feltétlenül a vita tárgya, hanem hogy az ms is belátta hogy ez így nem jó, mert a vásárlók, a cégek, és úgy a többség belátta hogy ez így nem jó. lehet hímezni a fingot, de attól még egy liftben továbbra is kínos marad. semmi bajom azzal hogy neked tetszik ez vagy az a felület. csak amire annyian legyintettek hogy most az ms gyorsabban próbál korrigálni mint pár f1 sofőr a vizes betoncsíkon és teljesen nyilvánvaló hogy a 8 lett az új vista valamilyen szinten azt ne akarjuk már túlmagyarázni és túlvédeni. az is sokak szerint mind a mai napig egy nagyon jó rendszer... amikor kijött ugyanúgy istenítették... aztán mi lett?

    "az, h vki meg erővel nem is akar váltani, v más OS-t elfogadni, azzal meg nem is lehet mit kezdeni..."

    én is ezek táborát erősítem csak szólok. az eszköz van értem ez az alap feltevésem. a munkakörnyezetemben minden ki van találva. shortcutolt progik, reflexszerű billentyűkombinációk, vakon is azért tanultam meg gépelni mert utáltam lenézni arra a pár másodpercre is, nem tanulni akarok ilyeneket mert arra nincs idő. nem felfedezni akarom. használni akarom, és minden ami megakaszt, amit keresni kell, amihez googli kell az sallang, hátráltat. otthon pedig egészen egyszerűen nem akarok hozzá érteni. pont. nem akarok problémát megoldani, registry-t túrni, semmit. r=1 user mode on ahogy beléptem az ajtómon.

    a betanult usereket meg lehet fikázni, csak tudod mi van? ők vannak többségben. hatalmas többségben. és lesznek is az idők végezetéig. ők vásárolnak, és ők nem tudják majd a cégnél használni az ilyen newagevista klónokat, tehát nem is migrálják őket. nekem a fő gondom, hogy legális az oprendszerem. fizetni pedig nem fogok azért, hogy megint minden másképp máshol máshogy legyen, főleg úgy, hogy jelenleg látszik, ha odateszik magukat akkor egészen használható os-t tudnak kipréselni magukból, amiért megint adnék pénzt is.

    ahogy továbbra is kérdés számomra, hogy miért nem ez lett a 8...win 7 forma, új kernel, új funkciók, kis skin átszabás, aztán hajrá, tonnaszám dől megint a lé... és hány 8-as fut az ms-en belül éles környezetben valós user előtt akinek az IT osztály valami távoli galaxisból érkező idegenek gyülekezete, mert ott is tonnaszám találsz ilyet. lenne egy tippem...

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz King Unique #455 üzenetére

    Csak ezzel a kijelentéssel ott a probléma, h kicsit szubjektív....ennyi erővel nálunk, v más ismerős helyeken lévő IT-sok is simán állítják az ellenkezőjét, ahogy itt PH-n lévő IT-szakik, szakértő ranggal bíró tagok is. Megoszlik a vélemény sok helyen, ahogy itt PH-n is. Tehát attól, h te, v egy kis kollektíva azon a helyen ráfogja, attól még máshol nem biztos, h úgy vélik.
    Hozz egyetlen nagyvállalati IT-st. Egy elég. :D
    Az elméleted ott bukik meg, hogy ha nem lenne igazam, akkor most nem fújt volna visszavonulót az MS. Amit Ballmer csinált, az az arrogancia és a pofáraesés tökéletes iskolapéldája. Már az elején mindenki jelezte, hogy legyen elehetőség a hagyományos felületre. Semeddig nem tartott volna belerakni, hát nem. Meg is jött a saller, projekt kuka, vissza minden.
    Vállalatoknál, irodai dolgozóknál meg nem verziószám a fő gond, hanem, h alapból tudatlan a user, XP-t,7-et is csak azért kezelgetik el, mert x éve eléjük van téve és úgy lettek "beidomítva" rá, de mikor kattint nem nagyon tudja mit csinál...számtalan ilyet látni, de olvasni akár itt PH-n is, h IT-sként mennyit hülyét kell menedzselnie naponta sokaknak. 8-ra is be lehet ugyanúgy idomítani ennyi erővel, v nem is kell nagyon, mivel egyes helyeken központilag felraknak nekik egy Start menüt, aztán jóformán le van tudva a dolog. Dettó ez a szint van meg átlag home usereknél is, h alapvető felhasználói ismeretek hiányoznak és, ha már W7-en be kell állítani vmi alap dolgot, az nehezére esik....
    Aki ilyet ír, az egy agyatlan, beképzelt rendszergazda, aki egyébként ért a Win7-hez, de tök segg lenne bármilyen menedzsernek. Ha mindenki rendszergazda lenne, neki nem lenne munkája. És már megbocsáss, de nem a felhasználónak kell alkalmazkodnia a szoftverhez, hanem fordítva. Ezt tanítják szoftverfejlesztésnél.
    Kísérletezni Linuxokkal szoktam. Windows-os alapismeretekkel elkezelgetni egy új Windows-t meg nem akkora nagy meló egyáltalán. Nálatok kidobálták, más helyeken nem, a villamosok meg megint csak egy szelete ennek a területnek.
    Nem, mindenhol kidobálták. Te nem láttál még nagyvállalatot. Ott nem kísérletezgetünk. Ott ezt nem lehet megtenni. Nem lehet kockáztatni. Ha lehetne kísérletezgetni, akkor kísérleteznének Linuxszal, még több lenne az Alma, stb. Márpedig, ha ilyeneket követ el a MS, akkor eljöhet az, hogy a cégek átállnak szépen almára vagy Linuxra, mert az sem jelent lassan nagyobb kihívást, mint követni a kapkodásukat.

    Amúgy elgondolkodtál már, mégis miért került vissza a régi felület?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Jim Tonic #450 üzenetére

    Nagyvállalati IT-ról írogatsz, pedig látom, hogy fogalmad sincs, hogy működik az. Egy operációs rendszer váltás nem abból áll, hogy" jaj de jó, kijött az új windóz, azt rakjuk fel minden gépre!" Sok minden szempontot kell ilyenkor vizsgálni. Első ami mindennek alapja a pénz. Követéses a licenc vagy nem? Ha nem, akkor szívás, mert minél több gépünk annál többet kell rá költeni.Ha mégis meg van rá a lé, akkor kompatibilitás. Van-e olyan alkalmazás amit sokan használnak és az új op. rendszer környezetben gondok lehetnek? Erre van az IT, hogy kitesztelje. Vagy a géppark. Alkalmas-e az új oprendszer futtatására? Vannak-e driverek? Megint az IT teszteli. Ha minden OK, akkor mehet a migrálás. Amit meg kell tervezni.Ez nem 1-2 nap ehhez idő kell. Ahogy migráláshoz is.

    De a cégek nincsenek rákényszerítve a win8-as váltásra, mert ahogy írtam a win7 támogatási idejének vége 2020.Járt utat járatlanért....

    Romanes eunt domus

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #458 üzenetére

    Te még mindig viccelsz. Már az előbb is rádöbbentem, hogy nem tudsz értelmezni, de azóta csak lököd a marhaságot.
    Az XP-k a vállalatnál kb. 2 éve lettek lecserélve Win7-re. Sehol nem írtam, hogy át kell most állni a Win8-ra. Viszont egy új felhasználói felületet hozott be a MS, amit előbb vagy utóbb át kellett volna venni. A téma erről szól, csak nem sikerült elkapnod a fonalat.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Jim Tonic #459 üzenetére

    Bocs, de te akartál 20ezres vállalatot win8-ra migrálni. Erre írtam a véleményt. Egyébként egy win7- win8 átállás nem sokkal különbözik egy office 2007-2010-re történő váltástól. Azt is megszokták az userek, ezt is megfogják. Az meg, hogy egy váltásnál elsődleges szempont az "user friendlység" nem igaz, mert az elsődleges szempontok azok amiket leírtam. Pénz, kompatibilitás, szükség. Minden más csak utána jön.

    A személyeskedésedhez meg annyit, hogy jó lenne ha visszavennél a nagyarcból. Attól még nem leszel jobb IT-s.

    Romanes eunt domus

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #455 üzenetére

    Ez egy példa, amit pont annyira próbáltok védeni, mint amennyire én támadni. Van több is, de miattad se időm, se kedvem esszét írni a win8 GUI-járól, csak mert egy példából nem látod át (vagy nem akarod), mi a baj a win8 tervezői hozzáállásával. neked jó, hogy minden máshol van, mert gondolom unalmas még az életed, szeretsz a gépeddel pöcsölni, a legjobban annak örülnél, ha fél évente jönne ki egy gyökeresen új windows. a többségnek, ahogy előttem ezt írták, a számítógép egy eszköz. nem akarunk belemélyedni, 3rd party programokat felrakosgatni. le akarunk ülni a gép elé és elvégezni vele a feladatokat. gyorsan, kényelmesen, hatékonyan. ennyi.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #460 üzenetére

    Nincs nagy arcom, de neked tényleg nehezedre esik az értő olvasás? Végig a felület volt a téma. A migrálásnál is az oktatáson volt a hangsúly, nem a Win8-on. Migrálásnál eddig is végig kellett menni a szokásos protokollokon, ez itt nem volt téma. A téma az volt, hogy ehhez most újabb feladat jött.
    Egyébként egy win7- win8 átállás nem sokkal különbözik egy office 2007-2010-re történő váltástól. Dehogynem. De a példa jó, az is elég balfék húzás volt. Máig problémákat okoz.
    Az meg, hogy egy váltásnál elsődleges szempont az "user friendlység" nem igaz, mert az elsődleges szempontok azok amiket leírtam. Pénz, kompatibilitás, szükség.
    Ezt a policy mondja meg, de egyébként sincs igazad. Nem ok nélkül nem szokás pl. a vállalatirányítási rendszereket áttervezni. Ott jóval nagyobb a verseny, könnyebb (bár borzasztó nehéz így is) az átjárás a rendszerek között, ezért senki nem olyan marha, hogy újrarajzolja a felületet. Amúgy ki mondta, hogy a "user friendlység" a legfontosabb? Az a baj, hogy még mindig nem bírod értelmezni. Az új felület felesleges fejfájás a cégeknek, aminek semmi, de semmi előnye.
    Amúgy éppen vállalatirányítási rendszert fejlesztek, és képzeld, mivel azt használnia kell tudnia a sori dolgozótól kezdve, az adatrögzítőn keresztül, a felső vezetőnek is, ezért pont tudom, hogy a user friendly GUI a legeslegfontosabb, utána jön minden.

    A személyeskedésedhez meg annyit, hogy jó lenne ha visszavennél a nagyarcból. Attól még nem leszel jobb IT-s. Ha vennéd a fáradtságot, és azt értelmeznéd, amit leírtam, nem azt, amit oda akarsz látni, sokkal könnyebb lenne a helyzet. A személyeskedést Te kezdted a #458 első mondatával, ami ráadásul megint abból született, hogy nem akarod azt érteni, amit odaírtam.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Jim Tonic #462 üzenetére

    Te meg azt nem érted meg, hogy a cégeknek nem kötelező az átállás. Ergo ha nem állnak át, nem kell oktatni. Nincsenek rákényszerítve, mert a win7 sokáig még támogatott. Tehát ez az egész GUI vita a vállalati szférát tekintve egyelőre nem releváns. Ugye milyen egyszerű következtetéseket levonni?

    Ha vállalat irányítási rendszerekkel foglalkozol, akkor gondolom láttál már SAP-t. Na az minden csak nem felhasználóbarát. Mégis sok cég használja. Mert funkcióját tekintve az egyik legkiválóbb. Az se jó, ha egy alkalmazás csili-vili, ha a tudása meg elmarad a többitől.

    Romanes eunt domus

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #463 üzenetére

    Te meg azt nem érted meg, hogy a cégeknek nem kötelező az átállás. Ergo ha nem állnak át, nem kell oktatni. Már hogyne lenne kötelező. 2020 után mégis mi lesz? Addig 5 év van, sőt, már előtte illene valamit csinálni, szóval inkább 3. Ha nem csinálták volna vissza, akkor 3 év múlva már aktuális probléma lett volna. Érthető?

    Ha vállalat irányítási rendszerekkel foglalkozol, akkor gondolom láttál már SAP-t. Na az minden csak nem felhasználóbarát. Mégis sok cég használja. Mert funkcióját tekintve az egyik legkiválóbb. Az se jó, ha egy alkalmazás csili-vili, ha a tudása meg elmarad a többitől.
    Ezt ne feszegesd, mert láthatóan nem értesz hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Jim Tonic #464 üzenetére

    Az egyelőre nem releváns neked mit jelent? Nem azt írtam, hogy nem probléma, hanem egyelőre nem ez az elsődleges. Az meg, hogy mi lett volna? Gondolom ismered a szarv meg a villamos esetét.

    Persze nem értek hozzá... Mert akkor mi vagyunk egyedül olyan hülyék, hogy amikor kilincsel nálunk egy fejlesztő cég, akkor egy alkalmazás meglévő funkcióit vizsgáljuk elsődlegesen és nem azt, hogy mennyire szépen néz ki a GUI. Persze jönnek a prezivel, hogy így néz ki, meg milyen felhasználó barát a kezelőfelület, mikor kérdezzük, hogy ezt meg ezt tudja? Akkor a válasz általában NEM. Na ennyire nem értek hozzá...

    Romanes eunt domus

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #465 üzenetére

    Ember, Te hihetetlen vagy. A probléma azért nem aktuális, mert a Microsoft visszavonta a felületet. Nem azért, mert nem vagyunk ott. Ennyire nem lehetsz rövidlátó. És pont azért vonta vissza, amit leírtam. És az, hogy visszavonta, egyértelműen bizonyítja, hogy sz@r. Még a MS is tudja, csak Te lököd itt a hülyeséget. Szerinted úgy kell a MS-nak gondolkodnia, hogy a Win7 úgyis jó 2020-ig, addig kidobunk valami felületet, ami jól megbukik, aztán majd visszavonjuk, ha muszáj? Szerinted ez mit indít el a vállatoknál? Pont nem azt, hogy kiszámítható a MS termékvonala, lehet rá tervezni. Egyszerűen abszurd vagy. Ballmer belebukott ebbe, de Te meg tudod magyarázni. Csúcs.

    Az se jó, ha egy alkalmazás csili-vili, ha a tudása meg elmarad a többitől. Aki egy ilyet leír, az tényleg nem ért hozzá. Egy ERP ugyanis pont nem lehet csili-vili. Nincs is olyan ERP. Az SAP pedig user friendly. Pont azért mert évek óta így néz ki. Aki ezzel dolgozik évek óta, annak nem kell semmit keresgélnie. Ha win8 módra átalakítanák, abból lenne nem kicsi balhé.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz Jim Tonic #466 üzenetére

    Én alkalmazást írtam nem ERP-t. Az SAP csak szerinted user friendly. A felhasználók szerint meg nem. Nálunk kb. 1000-en használják asszem az ő véleményük többet nyom mint a tiéd.

    Nem vonta teljesen vissza a felületet. Ha nem nézted volna meg a preview-t akkor most tedd meg.A csempék megmaradtak csak eltávolíthatóak, de most is a win8.1-en bármikor desktop felületet választhatsz elsődlegesen.

    Még1x leírom, ha nem értetted volna meg.Én vállalati szférában vagyok, nem kis számú userrel és nincs az elsődleges szempontok között amit te vizionálsz. A cégek nagy része már infrastrukturálisan függ az MS-től és win környezetben futó alkalmazásoktól és bármilyen op. rendszer váltás költsége többszöröse lenne egy EA licenc meghosszabbításának. Tök mindegy mit gondol az IT vagy egy rendszergazda az MS-ről és win 8 bukásáról. Ráadásul az MS történetében nem ez az első op. rendszer amit "újragondolnak" és azért vista esetében is megnézhető, hogy hány enterprise licenc-et használtak fel a vállalatok. Úgyhogy aki egy kicsit is benne az informatikában nem lepődik meg az ilyeneken.

    Romanes eunt domus

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #467 üzenetére

    Oké. Nem akarok már többet hozzáfűzni.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • szabonagyur

    félisten

    válasz Jim Tonic #466 üzenetére

    Azért ez elég vicces, hogy Te eldöntöd, hogy szerinted a Win8 rendszere nem user friendly, de az SAP meg az. Képzeld el nálunk a cégnél az SAP hülyeségei jóval több problémát okoznak, mint pl. az Office 2003-2007 váltás.... De látom te eldöntöd a dolgokat, ha másnak más a véleménye az nem lehet, mert te vagy a fejlesztő, a király :C

    Amúgy meg ki mondta neked, hogy Win8 módra kell alakítani a programokat? Gondolom a legtöbb programnak a Ribbon menü szalag behozatala is kötelező volt és nem csak azért mert jobban átlátható...

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #456 üzenetére

    MS pusztán a piaci igényekhez kell muszájból igazodjon, azért nem arról van szó, h maga a rendszer annyira rossz, v használhatatlan, ne mossuk már egybe a dolgokat. Vistához meg pláne ne hasonlítsuk, mert ott voltak egyéb gondok is és sokaknál a fő ok, a gyenge hardver volt, ahogy sok XP-snél még a mai napig is, de egyes cégeknél szintúgy. No meg persze a mítoszok, ahogy mindig és napjainkban is...
    Ez az eszköz van értem, megint a nagy általános duma, csak ezzel akkor lehetne igazán dobálózni, ha az új rendszer eleve totál használhatatlan, v teljesen máshogyan kéne kezelni (pl. csak metro lenne). Csak épp a fő munkaterület, asztal szinte dettó uaz, ahogy a használata, billentyűkombinációk is. Idő? Ja, kb. az a fél-pár óra, v max. pár nap használat, amíg teljesen felfedezi az ember, megszokja, az nagyon sok, azt tényleg annyira tanulgatni kell...Ennyi erővel ott az új Office-ok, szakítottak ott is hagyományokkal, átalakították kicsit a felhasználói felületet. Ha vki épp 2003-ashoz szokott, aztán elérakják újabbakat, főleg a '13-ast, akkor már hátraarc, nem használjuk, mi... csak egy rugalmas user nem ezeken akad le és simán megszokja azt is, sőt egy idő után már a régi használata lesz neki körülményes. Az átlagnak meg eleve tök mindegy, mert ahogy a rendszert se nagyon, úgy az Office-t meg pláne nem tudja kezelni és nem verziószám, meg ribbon a fő gond. Másrészt egy szgép felhasználónak tudnia kell egy megkövetelhető alap szinten megoldania bizonyos problémákat, elvégezni rendszerszinten bizonyos műveleteket (program telepítés, vírusírtás, vezérlőpultban pár alap beállítás), hiába r=1 user. Aki erre nem képes, nem is akarja megcsinálni, az jószerivel jobb, ha nem ül ilyen összetett OS-ek elé...

    Sokan nem tudnak leakadni, erről a Win7 formáról...lehet hatásvadász, üzletileg jó húzás lett volna, bár ugyanakkor egyben elég olcsó is harmadjára ellőni uazt a felületet. Ilyen téren 8, de 10-es is kb. "win7 forma", AG, 3D gombok nélkül. MS-nél is biztos akad gépeiken 7-es, de 8 is bőven és hibrid, érintős cuccok is, amcsiban már nem nagy extra. Nemrég vmi felmérést is mutattak, h házon belül munkatársak java inkább utóbbin dolgozgat.

    Másrészt a téged zavaró, mások számára triviális dolog, mint a zárolási képernyőn 1 katt a bejelentkezési képernyőig szintén benne van/lesz az új OS-ben, ahogy appok, Modern UI is. De még Start menü (mini start screen) is jóval másabb, leállítás, kijelentkezés is totál máshol van. Akkor ez már megint elegendő ok lesz a nemhasználatra???
    Illetve a Windows 10-nél eleve nagymértékű feljesztések várhatóak, ráadásul folyamatosak. Másik topik infói alapján, folyamatosan érkeznek majd a rendszerhez a 8-nál megszokott "Update x" mértékű újítások, amik érinthetik akár majd felületet is. Akkor majd ott is mki tiltakozni fog, neki nem kell xy új funkció és megint kezdődik a cirkusz elölről ? Igaz persze egy részének nem lesz gond, mert hülye módon itt is első dolga lesz letiltani a WU-t... :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz Jim Tonic #457 üzenetére

    Van, hidd el, itt PH-n is. Csak ugyanakkor van egynéhány, akik már korábban váltottak a 7-esre és különösebb ok nélkül nem fognak pár éven belül 8/10-re, csak mert megjelent az új OS.
    Hagyományos felület? Tán nincs benne, úgy fogalmaztál, mintha csak metróról lenne szó... :D
    Aki olyat ír, az nem feltétlen ama prinkó 2 jelző birtokosa, csak mert te éppen úgy gondolod, nagyon sok helyen ez van, száraz tények, h dolgozóknál alapvető gépkezelési ismeretek hiányoznak és a problémázás több Windows-nál is előjön...és sokuk joggal tépi a haját, az ilyen userek miatt. Szoftvernek kell alkalmazkodnia, de ugyanakkor a felhasználónak is olyan szinten, h a kezeléséhez szükséges alapvető ismeretek birtokában legyen. Ami sokszor ez alatt a bizonyos szint alatt van...ezek tények.
    Hol mhol, nálatok, meg max amit láttál még pár helyet? Láttam már képzeld, ahol meg átálltak rá, mert olyan is akad, nem egy saját, látott környezetből kéne kiindulni, h nálatok épp mi van...
    Windows-ról Windows-ról váltás meg koránt sem akkora kísérletezgetés. Linuxra meg eleve nem fognak átállni, a hiányos hardveres és szoftveres támogatás miatt, bizonyos területeken (pl. sok műszaki, akár orvosi) eleve kilőve, ez alap. Alma meg egyértelműen drága és nem mhol engedhetik meg maguknak, illetve annál is ott van pl. a szoftveres kompatibilitás hiánya, h bizonyos területeknél sokx jobbára Win only szoftverek vannak...

    Milyen régi felület került vissza :F Elgondolkodtál már rajta, h "régi" asztali felület eddig is volt, Modern UI-t nem vették ki, csempéket se, csak kicsit a tálalás átalakult, ennyi? Start menü, az került vissza, meg max Charms ki, külön kijelentkezés után érhető el kezdőképernyő, aztán kb. ennyi a nagy újítás. Ehhez elég 8 alatt egy sima Classic Shell is. Uaz, mint a 8, csak kicsit átrendezve, nem pedig a régi 7-es elrendezés. Még ez az új Start menü se Start menü igazából, hanem inkább ráfogható egy mini kezdőképernyő jelző. Kijelentkezés, leállítás is dettó ugyanolyan rajta, mint a kezdőképernyőn, na meg csempék, ugyanúgy kitűzhető, méretezhető, tologatható benne stb. Ez aztán tényleg baromi nagy hátraarc, úgy kivették belőle a modern felületet, h tényleg nem is lehet vele sehol sem találkozni... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz orbano #461 üzenetére

    Csak éppen ezzel a vertikális vs horizontális görgetéssel, egy olyan triviális dolgot feszegetsz, ami még a legapróbb részleteket is mindig felhánytorgató, szőrszálhasogató átlag usereket sem érdekli, talán nem véletlenül...mert teljesen mindegy, mind2 kénylemes. Vízszintes meg eleve csak metrón és annak is csak egy részén van, ha nem sikerült megérteni és Windows 10-ben is így van.
    "hogy minden máshol van" - ez megint mekkora ordas nagy kamu? Ez max igaz az új felületre (Modern UI), amit nem kell korántsem annyira használgatni, sőt. A destop környezetben (fő munkaterület) ugyan mi van már máshol, mikor uaz, mint a Win7, még vezérlőpult is??? Azért egy ilyet általánosan már ne fogjunk rá, max ha ki ilyet leír, írja oda, h modern felületen. Sőt, pont a Win10-nél lesznek kicsit asztalon átszabva jobban a dolgok, mert az újításoknak kb. még csak 10%-a került bele.
    Illetve, amit írtam fentebb, h folyamatosan fejleszteni fogják, ami épp akár részben a felületet is érintheti, na akkor mi lesz majd...
    3rd party prgramok....vírusírtó, böngésző, média lejátszó, spec céges programok talán micsodák, ha nem ilyenek? 1 db kis CS fóformán meg se látszik a nagy rengetegben, illetve csak egy olyan rétegnek kell felrakni, akinek szükséges, mert egy másik bőven elvan enélkül is.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #470 üzenetére

    "MS pusztán a piaci igényekhez kell muszájból igazodjon, azért nem arról van szó, h maga a rendszer annyira rossz, v használhatatlan, ne mossuk már egybe a dolgokat. "

    az ms egy profitorientált cég? igen. számára az a rendszer a rossz amit nem tud eladni mert a piaci igények teljesen mást diktálnak. nem csak attól sz&r egy os mert folyamat megfagy bugzik, hiányos vagy ilyenek... az ms szemszögéből a 8 rossz. a user szemszögéből szintén.

    "Vistához meg pláne ne hasonlítsuk"

    a történet szempontjából a miértek teljesen irrelevánsak. azzal is elrohatak, kidobták a userek arcába átgondolatlanul, majd csináltak az alapjaira egy használható sikeres rendszert. az elvet magyaráztam nem hogy ugyanaz a két dolog.

    "Ez az eszköz van értem, megint a nagy általános duma, csak ezzel akkor lehetne igazán dobálózni, ha az új rendszer eleve totál használhatatlan, v teljesen máshogyan kéne kezelni"

    számomra használhatatlan volt. baj? ha én el tudom fogadni hogy neked nem akkor te miért nem?

    "Ennyi erővel ott az új Office-ok, szakítottak ott is hagyományokkal, átalakították kicsit a felhasználói felületet."

    2003-at használok és fogok is amíg lehet, mert amire kell tökéletes és igen. nem akarok keresgélni mit hova tettek el. abszolút hidegen hagy, mert funkcióban semmit nem ad számomra, viszont kezelhetőségben ha időszakosan is de elvesz. ezért még fizetek is nem keveset. ezt gondold már át kérlek...

    "elvégezni rendszerszinten bizonyos műveleteket (program telepítés, vírusírtás, vezérlőpultban pár alap beállítás), hiába r=1 user. "

    lehet egy kérdésem? naponta hány átlag userrel találkozol? gondolom nem sokkal... exem két hét után sikítva hívott fel pl hogy ez a win 8 fos mert minden csempe és nem talál semmit. addig nem is tudta hogy van desktop mód. nem tudta bezárni az ablakokat, stb. nem értelmi sérült. az egységsugarú user sajnálom de ilyen. és mint mondtam ezt az ms is levágta, a user is belátta, csak te kötöd az ebet a karóhoz hogy írtson vírust meg találja meg hogy most a gépházban van e a cucc vagy a vezérlőpultban... ugyanmár... kéne sok minden. nagyon. de attól még nagyon messze vagyunk... ahogy az eladások, a reakciók és a többi is igen ékesen mutatja...

    "Nemrég vmi felmérést is mutattak, h házon belül munkatársak java inkább utóbbin dolgozgat."

    jah nálunk is van hibrid felsőkatos lapos érintőkijelzővel, meg cimboránál a paletta másik fele egy asus egérmozi, azon túl hogy persze jobb lapozgatni rajta tiszta móka és kacagás a nap végén a zsírt levakarni róla... és utoljára. érintős felületen használható viszonylag, de itt desktop körülményekkel volt a gond...

    "Másrészt a téged zavaró, mások számára triviális dolog, mint a zárolási képernyőn 1 katt a bejelentkezési képernyőig szintén benne van/lesz az új OS-ben, ahogy appok, Modern UI is. De még Start menü (mini start screen) is jóval másabb, leállítás, kijelentkezés is totál máshol van. Akkor ez már megint elegendő ok lesz a nemhasználatra???"

    zavar de ezzel már együtt tudok élni, és ez is személyes döntés ahogy az is hogy a 8-al meg nem. tudod az a különbség a kettő között, hogy lehet hogy egy csomó apróság tovább görög, de külön progi nélkül van startmenüm, virtuális desktopom, multimonitorra értelmes tálcám ami végre azt mutatja ami az adott monitoron van és még ki tudja mi ami hasznos lesz nekem a midnennapi használatban. és vissza is értünk oda amit a kezdetek óta magyarázok. hogy ha valami minimál változtatás kerül be de cserébe gyorsabb a rendszer a jobb kernel miatt, kapok extra használható cuccokat, amiért kb 10 éve sírnék, akkor elnézem személy szerint. ebből a sebesség lett volna egyedüli előny a 7-8 váltás magasságában, viszont a laptopomon pl konkrétan megröccent a modern ui váltás mindkét irányba... így meg semmit nem adott volna csak a szívást. köszi. ha torrentezném akkor persze más lenne a helyzet de mint vásárló a pénzemmel szavazok. szavaztam. sokan így tettek és tádám.

    "amik érinthetik akár majd felületet is. "

    talán egy kcsit jobban átgondolja majd az ms hogy akarja e szivatni a vásárlóit amikor ilyen pofonokba szaladhat bele. ha továbbra is úgy gondolja hogy igen, nos akkor megint nyígás lesz, és megint megtanulják hogy hagyjanak opciót a választásra. egyébként a legjobb továbbra is az lenne, hogy mint anno a böngésző választó, telepítéskor adjon egy lehetőséget, hogy milyen felületed legyen. xp-w7-w8 pl. aztán akkor nem lenne rívás, és alapvettően kétlem hogy ez egy megoldhatatlan probléma lenne...

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #473 üzenetére

    nem érdekli, ezért nem is használja. na pont ezért sz*r. én is menekülök a metro felületről, ahogyan előttem is írták, tragédia, hogy össze-vissza lettek variálva a beállítások (máig nem sikerült megtanulnom mi hol van), ráadásul a "start menü"-s gyorskeresés is random adogatja ki a metrós és desktopos találatokat. egyszerűen egy átgondolatlan félkész sz*r az egész, a win8 főleg, és a 8.1-gyel és az extra frissítésekkel is éppen csak az elviselhető szintre tudták felhozni, pont annyira, hogy ne visítsak a rendszergazdiak, hogy baromi gyorsan rakja vissza a 7-est. persze a custom startmenüt is ő hekkelte fel, én biztosan nem foglalkozok vele.
    és mindemellett a wp vonalat imádom, az egész metro design nagyon bejön. csak épp desktopon egy kritikán aluli amatőr fércmunka volt, amiért nagyon remélem, hogy százával hullottak a fejek m$-on belül...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • szabonagyur

    félisten

    válasz orbano #475 üzenetére

    Még egyszer leírom hátha beismered, nem használtad a Win8-at kb egy napig sem, ha használtad volna tudnád, hogy nem random dobja ki a metro vagy desktop appot, amit beírsz arra hoz fel minden találatot ahogy a Win7 is tette, ha nincs a gépen és engeded neki akkor keres a neten. Meg eddig arról volt szó, hogy nem használják a cégek a Win8-at, most meg már arról beszélsz, hogy a rendszergazda rakja vissza a Win7-et.

    És amúgy az nem lehet, hogy egyes lusta rendszergazdáknak egyszerűbb nem foglalkozni a frissebb OS-el nehogy váltani kelljen rá és esetleg a jól megszokott beállításokon változtatni kelljen? Persze, hogy egyszerűbb a már megszokott User panaszokra válaszolni, mint esetleg újakra keresni a választ vagy elmagyarázni a változásokat vagy esetkeg az új motorra fejleszteni, optimalizálni egyes céges beállítást.
    De persze egyszerűbb azt mondani, hogy nem használható a rendszer, én is ezt mondanám ha lusta lennék a munkámmal foglalkozni, Win7-Win8 váltáshoz pedig nem kell akkora oktatás mint amit itt egyesek előadnak. Ha Linuxra váltás lenne megérteném a siránkozást, de nálunk ahol több, mint 2000 gépen történt egyszerre az Office 2003 távozása egy órás training során megértették az emberek, hogy mi az új akkor itt is menne.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #474 üzenetére

    Persze próbálhatod ilyen oldalról is beállítani, ami innen nézve igaz is lehet, csak objektíven nézve már nem feltétlenül. Ennyi erővel userek más része jónak találja. A átlag oldalnak, meg minden ami kicsit más, már egyből szar, ami szerintem nem feltétlen helytálló vélemény.... de az igaz, h ezen sötét réteghez kell jobbára igazodniuk.
    Csak akkor ennyi erővel mi lesz a Win10 esetében, mert az is "más" lesz, az se lesz olyan, mint a 7-es...? :DDD
    Vistát meg még manapság is használják bizonyos cégeknél (talán mégse annyira rossz), majd akkor váltanak, ha megszűnik 2017-ben a supportja, v nem lesznek egyéb igényiek, amihez az új Windows kellene.
    "Használhatatlan" - na pont ez az ami nem igaz, v csak részben (charms és társai) mivel sokx le volt írva, az asztal uaz=ugyanúgy használható. Akkor te vagy leragadtál 2012-es 8.0-nál és/vagy nem sikerült odakattintani az asztal csempére...
    Office dettó...aki tudja normálisan kezelni őket, az elkezelgeti újabbakat is, annyival egyáltalán nem bonyolultabb. Én ennyi erővel 2000/2003-ast használtam sokáig, ahogy sokan, aztán csak meg tudja szokni másikat is, amihez nem kell "felfedezőnek" lenni. Ráadásul, ahogy XP, úgy Office 2003 támogatása is megszűnt, az meg a másik...
    Sokkal, akár melóhely, akár ismerősök, családtagok révén, pontosan tudom milyen szinten vannak, de legtöbbször az a baj, h egyáltalán nem is érdekli őket, csak "lepasszolják" egyből a problémát másnak, hívogatnak telón stb. Szerintem ez a hozzáállás, egyből megfutamodás se igazán jó. A felhozott példával is ott a gond, h 2012-es szintű, az h vki meg mikor elő van téve asztal feliratú vmi, nem képes odakattintani, megint külön történet...azóta van ám nyócegy, asztalra boot, appoknak fejléce, de 2012 tájt is volt CS, ahogy alap billentyű kombinációk bezárásra, mint Alt+F4, amit azért azért illene ismerni.
    Ez a gépház, vezérlőpult dolog, megint kicsit fals, mert gépházban max modern UI-s beállítások vannak külön, amiket egy olyan aki nem használja, v nem is akarja, értelemszerűen nem is fog babrálni. Többi más ugyanúgy megtalálható asztalon verérlzőpultban, ahogy mostani Windows 10-ben is.
    Van Start menü, aztán milyen? Nekem tetszik, nektek már szerintem nem annyira. A virtual desktop 7-ben sem volt, illetve kicsit hülyén van megcsinálva, mert átlépve másik asztalra ugyanúgy mutatja az a tálcán az előzőn megnyitott dolgokat is, ami egyeseknek zavaró. Bizonyos más OS-ekben pl. nem így van megoldva.
    Ja , lett tádám, de csak félig, mert a másik tábort igényeit, elvárásait is szem előtt tartották, nekik is készült nagyban ez az új Start menü, h még sima desktop környezet se legyen annyira idegen 8 után. :)
    Fejlesztésekről meg annyit, h biztos, h fogja az MS, nem hiszen, h jön majd hozzá csomó pakk és a felülethez abszolút nem fognak hozzányúlni. Csak ami elsőre kicsit nagy lépés volt, azt majd a továbbiakban beadagolják apránként. :D

    (#475) orbano : mint fentebb leírtam, mindent megtalálsz desktop vezérlőpultban, gondolom modern felületet nagyon nem állítgatja, aki nem is kíváncsi rá, tehát ilyet nem kéne ráfogni nagy általánosságban.
    Egyébként kereső most is így működik, ahogy néztem, de majd megnézem jobban is.
    Ha WP tetszik, akkor mit fércmunkázol, mikor jobbára, főleg kinézet terén az is jobbára uaz? És ugyanaz a megjelenés a mostani Win10 TP-ben is és nem hiszem, h végeleges verzióig annyira átszabnák magát a felületet. Lett ablakban futó app, h ne visítsanak azért se, azt kb. ennyi az újítás, v max appok menüjét kicsit kibővítik, átrendezik áruházat, kínálatát, azt többre nagyon nem kell számítani.

    [ Szerkesztve ]

  • orbano

    félisten

    válasz szabonagyur #476 üzenetére

    "Még egyszer leírom hátha beismered, nem használtad a Win8-at kb egy napig sem" - kapufa, próbálkozz valami mással, win8-cal kell sajnos dolgoznom (C++ AMP bizonyos featurejei miatt fel kellett tenni). ezt a vállalati szarságot nekem miért lököd? Ezt nem velem beszélgetted. Te sem tudod már mibe köss bele, mi?

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #477 üzenetére

    "akkor mit fércmunkázol" - öcsém ezen besz*rtam :D
    de hogy válaszoljak is: a metro ui telefonra kiváló. mert az egy telefon. desktopra pedig nem való. de ha való is lenne, nem úgy, ahogyan összefércelték a desktop uival, mert egy rakás f*s az egész, mint ahogyan minden, ami mostanság kijön a m$-tól. ennyi.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • szabonagyur

    félisten

    válasz orbano #478 üzenetére

    Érdekes ez azért, hogy én belekötök mindenbe szerinted, akkor a vízszintes görgetés mi? Az aztán a belekötés.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz orbano #479 üzenetére

    Szerintem ezt talán kicsit túlreagálod, mert akkor nem használtál még hibrid, érintőkijelzős notebookot.
    "desktopra pedig nem való" - ez kétértelmű, részben igaz, h sima desktop, érintőkijelző nélküli gépre nem feltétlen való, csak ez akkor állná meg teljes mértékben a helyét, ha csak metrós felületből állna a rendszer. Viszont nem csak abból áll és pont emiatt, mivel ott van 1-1-ben az asztal, azon is ugyanolyan jól használható. És "csak" bele lett téve ez a nagy okosság az új 10-es rendszerbe is, hiába lett kicsit átrendezve, ennyi erővel ott is rá lehet fogni, h nem oda való... :D És nem hiszem, h kiadnának ettől mentes, csak desktop only verziót (v max cégeset, v azt se) és jövőben pont hibrid gépek miatt is van létjogosultsága.

  • orbano

    félisten

    válasz szabonagyur #480 üzenetére

    igen, tudod, ez a topik a windowsról szól és én abba kötök bele. te pedig minden másba, mert valamilyen rejtélyes oknál fogva teljesen szívügyednek tekinted a win8 nagyszerűségét. persze konkrét érvet nem hoztál fel, csak az állításaimba, meg az azzal kapcsolatos más állításokba, más felhasználók állításaiba, az időjárásba, és lassan a hajam színébe próbálsz belekötni, igazolandó, hogy a windows mennyire nagyszerű. hiszen ha csúnya színű a hajam, akkor az állításaim sem lehetnek nyilván igazak. elképesztő, megyek is haza pihenni, további szép napot és élménydús windows 8 használatot! :))

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #481 üzenetére

    ne is adjanak, nagy potenciál van ebben az uiban. csak átgondoltabban kellett volna integrálni. mert azért az a rendszert minősíti, hogy charms bar removert, meg classic start menüt kell telepíteni, ha nyugodtan akarsz gépezni. a metros photoshop express pl. kiválóra sikeredett! és pont attól félek, hogy a félresikerült első próbálkozás után a felhasználók elfordulnak a metro uitól és nem fog hosszútávon sikerülni normálisan az oprendszereik integrációja.
    a m$-nak a balhé, és az utána kiadott 8.1 kellett ahhoz, hogy leprogramozza, hogy PC-ken a desktoppal induljon a gép, ne a home képernyővel, és ezt beállításhoz kösse. most komolyan, ha mekérdeztek volna Téged a fejlesztés előtt, hogy hogyan legyen, nem ez lett volna a létező legtriviálisabb, ami az eszedbe jut? és sok ilyen kis apróság van, a wifi kezelő sem olyan frappáns, ott is erőltetve van a metro, meg ezer ilyen kis apró helyen. pedig már rengeteget dolgoztak, hogy ne így legyen. a sima 8.0 ilyen szempontból használhatatlan volt, még szerencse, hogy nem voltam early adopter, a kollégáim lebeszéltek róla. a win8.1 éppen a határon van (classic sm után, úgy, hogy mindent rendszergazdik végeznek a gépeimen. otthon is).

    na de most már 15:00, télleg húzok :)

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • King Unique

    titán

    válasz orbano #484 üzenetére

    Mondom, h csak 1 db program (pl. Classic Shell) kell, akinek kell, mert abban Charms is letiltható, asztalra boot beállítható, ahogy minden modern UI elérés is letiltható.
    Azért 8.0 se volt használhatatlan, ez túlzás (CS volt akkor is), 8.1-nél csak asztalra boot és app fejléc, alul előhúzható tálca, rakás kikapcs gomb, ami a fő az újdonság. Ezek azért nem akkora hatalmas extrák.

    Azzal? Túlzol... :D Mert egyrészt nekem mondják, h széllel szemben, minek védem, másrészt látszik az MS határozott elképzelése is, h márpedig nem hajlandók engedni a fő elgondolásukból, csak rafinált módon variáltak rajta egyet. Ez lehetett volna simán 8.2 is, csak üzletileg jobb húzás új rendszerként kiadni.
    Megtehették volna, h full kiveszik belőle teljesen, mert elégedetlenkedők hada annak örülne vsz a legjobban, nem egy ilyen megoldásnak. De modern izé, csempe stb. van továbbra is. Ahogy még sima 8 idejében bejött kezdőkérnyő a csempékkel ---> ösztönözni próbálta usert a használatára, uezt csinálja most a Win10 asztali környezetben. Megnyitja Start menüt, bejönnek csempék ---> ösztönözni próbál ez is a használatra. Mi változott? Max a tálalás esetleg, tehát aki alapból metró, csempék ellen kampányol, h minek a rendszerbe, ennyi erővel az is simán széllel szembe... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • orbano

    félisten

    válasz King Unique #485 üzenetére

    én nem írtam, hogy minek a rendszerbe csempe, ha megnézed amit ítam. a tálalás a tré, de az nagyon. pl. más is íta, hogy a desktopra lehet több értelme lenne, mint a külön kezdőképernyőnek. ugyanis m i az élő csempék lényege WP alatt? Hogy mindig szem előtt vannak. Desktopon mi van mindig szem előtt? Hát a desktop! :) de biztos van még ezer frappáns ötlet, erre ezek a gyökerek előálltak egy kavics funkcionális komplexitásával megegyező szinten lévő megoldással. a metro appok fejléce pedig nem egy apróság. a kormány is egy apróság csak a kocsikban :)
    nekem pl. tökre tetszene a desktop úgy, hogy rápakolhatok live tile-öket, mondjuk a bal alsó sarokból kiindulva, a fennmaradó területre pedig tehetném a régi megszokott ikonjaimat, mondjuk olyan formán, hogy a kis tile = 2x2 normál ikon, ha a bruttó alapterületet vesszük.
    de látszik a win10 alatt is a törekvés, mert az ablakban futtatható metro appok is egy jó ötlet. nekem pl. a win8 esetében a legzavaróbb az volt, hogy az eleve ablakos környezetben ha átmentem a másik világba, akkor minden fullscreenen jön, és ez megzavarja a tájékozódásomat, hiszen eltűnik a tálca is, meg minden. ez egy baromi nagy monitor előtt ülve állati gáz.
    és el is jutottunk oda, hogy a win10 lesz az, aminek a win8-nak kellett volna elsőre lennie. de nem, megismételték ugyanazt, mint vista/win7 esetében... ezek szerint bevált, hogy minden második oprendszerük egy kísérlet a userek pénzéből. csak most már ott vannak a teret hódító androidos, akármilyenes tabletek, amik a pcket szorítják ki szépen windowsostul a piacról.

    ja és lesz*rom hány program kell. IT-s létemre sincs kedvem utánaolvasgatni meg bújni a fórumokat hogy mi kell a windows rendbetételéhez. egy laikusnak pedig ez kb. lehetetlen feladat, legfeljebb addig jut el, hogy beszed pár malwaret... vagy még azt sem, hoszen honnan tudná, hogy használhatóbbá lehet tenni, ha nem az az élete, hogy a PH!-t olvassa...

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • King Unique

    titán

    válasz orbano #486 üzenetére

    Kezdőképernyőre sokkal több minden kipakolható, scrollozható = mintha több asztali felület lenne egymás mellett és eddig is csak 1 katt volt átváltani rá, szal... :) Ugyanakkor jobb is, ha modern alkalmazások külön vannak választva, mintsem desktop ikonként virítsanak az asztalon, v telepített programok listájában, kicsit összekutyulná az egészet.
    Normál csempeméret = kb. 4 db asztali ikon, de van kis csempeméret is, ami = 1 db asztali ikon.
    Win10 nem rossz ez az ablakból futó app dolog, mondhatni hasznos, de egy más oldalról nézve, annyit ér, mint xarnak a pofon...nem véletlenül futtottak appok teljes képernyőn, mert van aminek minden összetevője csak úgy látszik. Megnyitod 10-ben egyik-másikat és nem látszanak bizonyos részei, mert nem fér el az ablakban, v hogy ki kell tenni teljes képernyőre... igaz függ képernyőmérettől is
    De 8-nál se akkora gond ám ez a full screen mód, böngészőt is sokan teljes képernyőn használják, ahogy filmet is úgy néznek. De ilyenkor jók a bal oldali aktív sarkok, aminél bal felső sarokba húzva az egeret, mutatja asztalt, átvált rá és asztalról is ugyanúgy megoldható ez. Másrészt tálca alulról előhúzható, fejléc is van, no meg billentyűkombinációk: Alt+Tab váltás, Alt+D--->asztalra dob, mindent lerak tálcára. Azért szakmabelinek ilyeneket illik ismernie, persze attól még ráfoghatja, h nem fekszik neki, pedig egyszerű és kényelemes.. :D
    Laikusnak is csak google-t kéne használnia pár percre, egyszerű, magától értetődő szavakat beírnia [link], amit érdekes módon, mikor másra kell rákeresni [link], v letölteni [link], telepíteni [link] , nem szokott problémát okozni, szal kicsit harmatos kifogás. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #477 üzenetére

    "Ennyi erővel userek más része jónak találja"

    jaja csak ők vélhetően mind uszonyosak és a tenger alján laknak, ott meg kevés az ms bolt... tényleg leállsz vitatkozni azon hogy ilyen eladások és az ms hátrálás mellett a usereknek ez tetszik??? hagyjuk már a habidumát..

    "A átlag oldalnak, meg minden ami kicsit más, már egyből szar, ami szerintem nem feltétlen helytálló vélemény.."

    japp a kulcsszó a szerinted. lehet valami technikailag jó, és alkothatták nagyon nagy körültekintéssel meg, ha nem veszik meg akkor annak oka van. jelen esetben hogy szar. komolyan 1+1-et is nekiállnál megmagyarázni hogy az lehet kettő, de igazából az is csak egy nézőpont...

    "Csak akkor ennyi erővel mi lesz a Win10 esetében, mert az is "más" lesz, az se lesz olyan, mint a 7-es...? :DDD"

    leírtam hgoy mi lesz vele. játszod?

    "Vistát meg még manapság is használják bizonyos cégeknél (talán mégse annyira rossz),"

    eddig tudtam olvasni a röhögéstől. egyszerűen kész vagyok:D mindenki hátrál ki mögülle a cégek nem is gondolkoznak a migráción, kutyát nem érdekel csak egy maréknyi nerd meg aki sajnos azzal vette a laptopoját és nem tudott downgradelni használja, és magyarázod a biozonyítványt amikor az ms is belátta hogy hatalmas tévedés volt. hogy a mostani verzióban bugos a multidesktop, és a startmenü is win 8 utánérzet és társai meg már mondtam, preview. változik, egyébként a startmenü csempétlenítés után számomra tökéletes...

    ennyi veled a továbbiakban messzemenően kerülni fogok bármilyen kommunikációt, mert rápörögsz egy dologra és az se érdekel ha a gyártó hátrál ki, senkinek nem kell, az eladásokból jól látszik hogy halott, te akkor is nyomod a rizsát durvábban mint egy iFan hogy dehát ez jóshiftnégy...

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #488 üzenetére

    Meddig akarod még nyomatni ezt a piti kis kötekedést (mert nem más), ráadásul olyan nagy, meggyőző dolgokat egyáltalán nem tudsz írni...? :D
    Magába a rendszerbe sem tudsz komolyabban belekötni a metrón kívül, lehet nem is nagyon használtad annyira, csak a szokásos olcsó, általános szöveg kerül újra és újra beírogatásra...Azt gondolom érzed, h van különbség a között, h egy OS eleve teljesen xar, v h pusztán csak nem tetszik egyeseknek bizonyos része....egy rétegnek, még, ha szűkebb is, tetszik és nem akad le pár triviális dolgon, hanem a rendszer egészét nézni. A nagy átlag user réteg, meg mint fenti hsz-ben példáztam, csak folyamatos kifogáskeresésre képes és mítoszokkal birka módjára terelhető....egy Start menüre nem képes rákeresni, de a többi cifra dologra már annál inkább és fura módon az nem okoz neki problémát, de előbbi meg igen, milyen érdekes, hogyan is van ez... ? :DDD
    Win10-nél mit írtál te le, nem sok érdemlegeset...még el sem készült, már megkérdőjelezed, h vajon jó lesz-e, csak mert épp jelenleg inkább a 8-as vonal dominál benne, nem a 7-es és az mekkora nagy probléma... Hát elárulom, h vsz a véglegesbe se a 7-es fog dominálni, v nem fogják olyanra szabni, csak szólok előre.
    Értő olvasás látom nem tartozik erősségek közé....Vistánál pusztán arra próbáltam utalni, h sok cég géppel együtt veszi az OS licenszet, anno így egyesek a Vistát is. És használják a gépet a vásárolt OS-el, amíg a hardver, v OS-csere feltétlenül nem indokolt, v az OS támogatása meg nem szűnik. Vannak ilyen helyek még ma is, sőt vannak, ahol még éppen XP-znek. Ez nem azt jelenti, h a Vista annyira jó, ha nem sikerült megérteni a dolog lényegét...

    Hátrálj csak, mert míg a többiek itt, v más topikokban tudnak azért megfelelő stílusban és szakmai tartalommal bíró hsz-eket is írogatni, addig nálad jobbára csak ez az olcsó szint dominál... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #489 üzenetére

    "Hátrálj csak, mert míg a többiek itt, v más topikokban tudnak azért megfelelő stílusban és szakmai tartalommal bíró hsz-eket is írogatni, addig nálad jobbára csak ez az olcsó szint dominál... :DDD"

    te viszont már minden topikban megmutattad mennyire mélyen szakmai érvrendszer mellett tudsz vitatkozni, jelenleg is azt teszed, és még én piti kötekszek...

    továbbra is tolod a habi dumát hogy egy eladásra szánt termék attól még lehet jó hogy nem lehet eladni .... jah persze egy szűk rétegnek. csak annak a szűk rétegnek a dobozt nem érdemes megterveztetni mert azt se hozza vissza... a többit gondolom kitalálod.

    igen egy nagyon jó rendszert hoztak össze a 8-ban kernel szinten. ezt soha nem vitattam. de eladhatatlan lett és nem mítoszok meg birkaság miatt. az embereknek pedig joguk van hülyének lenni, én se akarok sok dologhoz érteni pl mert eleve sajnálom az időt rá. szeirnted miért tudnak elkérni és brutális tételekben értékesíteni olyan eszközöket amiket bekapcsolsz aztán használod? tudom fáj és nagyon nehéz megérteni, de a user az ilyen. tudod neki nem ez az élete, hobbija, szerelme, boldogsága. neki egy eszköz mint nekem a mikró... abból is az ideális az egy nagy tekerőgombos. nem akarok manuált olvasni vagy googlizni hogy felprogramozzam miden paraméterét a kajának, mi az, mennyi, milyen hideg, milyen intervallumokban melegítse és hány fokosra... beteszem, eltekerem, ha csöngött kiveszem...

    baj?

    az a gond hogy te itt azt erőlteted hogy szakmailag indokolja meg mindenki hogy miért szar a 8. ehhez viszont nem kell szakmai indoklás, mert rajtad kívül ezt már mindenki belátta. még aki csinálta az is. de nincs ezzel baj majd jön a 10 és az talán jobb lesz. csak érteném hogy miért nehéz felfogni hogy másnak más igényei vannak mint neked...

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #490 üzenetére

    Igen, megmutattam, ahogy más is...
    Azért ezt a réteget sem kell leszólni, mert ők legalább veszik bizonyos dolgokra a fáradságot és törekszenek az elvárható minimum szint meglépésére, v a fölé...akit nyugodtan leszólhatsz ilyen szemszögből, az a nagy átlag réteg, akinek még ez, a minimum is derogál.
    De, pontosan a mítoszok nagyon sokat nyomnak a latban....ha csak Vista esetét nézzük home user szinten, azt is hányan használták? Állítom jó 70-80 % ki sem próbálta ezeknek hatására, ahogy uez, bár kisebb %-ban de 8-asoknál is megvan, ott mennyi 40-50 % biztos nem, v ki tudja mennyi...mert nekik FB-n a haver, meg a szomszéd 14 éves Veér István mondja meg a tutit. :D
    Ez, h rajtam kívül, merő túlzás, még ebben a topikban sem állja meg a helyét, nem hogy itt a PH-n, v máshol.
    Az, h egy réteget birka módjára terelnek egyik karámból a másikba egy dolog, nem muszáj beállni közéjük. Talán el tudja dönteni a user maga, h maga mende-mondák nélkül is, h számára megfelel-e az adott rendszer, v sem. Én szerencsére akadnak szép számmal ilyenek is, mármint akik szeretnék kihasználni, az új OS adta előnyöket is és lépést tudnak tartani a fejlődéssel.
    Viszont ez már rég nem a W8 vs. W10 dologról szól....az MS célja, h a korábbi Windows-okat is minél hamarabb parkolópályára küldje, ahogy XP-ről, úgy W7-ről is már rég levették a kezüket...utóbbi funkcionális fejlesztése is jövő év elejére véget ér és nagyon nem szeretnék, ha XP 2 válna belőle, vsz 51 %-nak sem örülnek kifejezetten... :N A Windows 10 lesz erre az eszköz, csatasorba állítják Cortana babájukat, h ne csak házon kívül, de házon belül is végezzen egy kis tisztogatást, dózerolja le a régebbi Windows kiadásokat is...
    Ugyanakkor meg hiába tiltakoztak userek az egész metró és csempe dolog miatt, MS most röhög a markában és kifejezetten büszke magára, h Insider program keretében a felmérések szerint, egyrészt sokan próbálgatták, másrészt, mivel új Start menübe bepakolték csempéket ---> user arcába tolták ismét, sokan rá is kattintottak és ők ennek külön örülnek. Mert ezzel pont elérték a céljukat, a 8-as legnagyobb újítását továbbvitték, ahogy már ott használgatták csempéket egyesek és vásároltak áruházból. Vsz ennek hatása még inkább fejlesztgetik majd és még inkább bedrótozzák a rendszerbe... :D
    És mi lesz majd később?? Széthintik globális szinten a 10-est, mint a magot, h törje meg a 7-es uralmát, az az 5x % menjen le 20, v az alá, 5 %-ra...igen ám, de ugye az új rendszer megint más lesz, jól átdolgozott kezelőfelület, vsz új skin, hibrid Start menü, új értesítési központ stb., még leválaszt egy USB-eszközt, értesítést már nem képernyő jobb alsó sarkában jelenik meg, hanem jobb felül, kis piros ablakban...+ modern UI...
    Lesz megint egy réteg, aki erre azt fogja mondani, neki ez már too mutch és inkább menjen vissza a 7-es, v élből azon marad. Akkor majd annak is ugyanúgy nekiugrasz, h ember miről beszélsz, átterelték már a népet a másik karámba, java 10-esre váltott, a 7-esről már MS is levette a kezét, akkor ti még minek használjátok, minek véditek, nézzétek meg piaci részesedését, %-okat...??? :DD

  • FreedomHUN

    senior tag

    Sziasztok.

    Hátha tudja valaki a megoldást én nem jöttem rá.
    Dell laptop atom procis 1 giga rammal 32 bites feltelepit, minden ok.

    Asztali 64 bit feltelepit, minden ok, viszont restart után bejön a Windows logo és mikor a loginhoz érne zöldes háttér, semmi több, kurzor nincs, numlock működik.
    Amit kipróbáltam: Biosz frissites, win update (megvártam hogy leszedje), alaplapi driver frissitve, videoartya frissitve, ha minden hagyok gyárin akkor is ez a hibajelenség.

    Konfig:asus sabertooth p67,3770k nincs húzva most, 8GB Ripsaw, 840 evo ssd 128GB, 2x2TB caviar Black raid Edition raid 0-ban, Gtx770 OC.

    Visszaraktam a 8.1-et ott minden ok.
    Mi fene okozhat ilyet?
    Első restart után...

  • King Unique

    titán

    válasz FreedomHUN #492 üzenetére

    Én notebookra telepítettem egyszer élesben másik partícióra, most meg VHD boot keretében van fent (féléles). 8.1-es drivereket megette, semmi gond nem volt, bár azt hozzá kell tenni, h nem teljesen stabil itt-ott a rendszer és produkál néha fura dolgokat....de béta lévén, ez nem is meglepő. Nálam tegnap a megszokott USB-portban egeret nem akarta felismerni, kurzor befagyott a képernyőn, csak másik portban volt hajlandó működni. Ugyanazon a notebookon más Windows-ra átváltva probléma nélkül működött abban is, de egy WU update és restart megoldotta végül 10-nél is.
    Csak asztalin csinálja, driverek megfelelőek? Szerintem fő topikjában kérdezd meg.

    [ Szerkesztve ]

  • bzoley

    veterán

    Mióta üzemben van az OS(megjelenéstől), először kezdett el hülyélkedni. A hét eleje óta bekapcsoláskor panaszkodott a hálózati meghajtóra, és úgy általában egy jó darabig net sem volt. Pontosan nem jártam utána, mert néha a router is be szokta mondani az unalmast, de valószínűleg nem ez volt az oka.
    Telepítés után mondjuk elfelejtettem beállítani a stat ip-t, ezt pótolva úgy néz ki megoldódott a probléma.
    Más, komolyabb gond nem jut eszembe.

  • Tournament

    aktív tag

    válasz bzoley #495 üzenetére

    Nálam a net nem megy csak restart után ezzen kivül minden korekt rajta "DIGI optika"

  • #56474624

    törölt tag

    válasz rii #166 üzenetére

    Ha ekkora problémát okoz a számozás, vedd úgy, hogy 9-es számrendszerben értik a 10-t. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    válasz #56474624 #497 üzenetére

    Mindegy hogy hívják, csak legyen használható! Vagy mondjuk Minus Metro Release, Metroless Edition, Not So Modern Version.. :P

            it's more fun to compute

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #498 üzenetére

    Látom jólesik minden egyes ilyen topikba odaszúrni egyet-egyet... :D
    Csak azt nem szabad elfelejteni, h attól, h ablakban futnak desktopon az appok, még a Win10-nek is jelentős része (lesz) a Metro. Már most vannak pl. a 9860-as buildban olyan hasznos, rendszert érintő opciók, amik csak a gépházból érhetőek el modern felületen és ez vsz végleges változatban is így lesz majd. Tehát, nem kell/ nem érdemes annyira tiltkozni modern felület ellen, mert kivenni teljesen vsz nem fogják, nem lesz "Win10 Metroless Edition" belőle...

    Addig is kedvcsinálónak, XP-re is fel lehet varázsolni egy 8-ashoz hasonló megoldást eme programmal és ilyen "csodákat" lehet művelni vele....[screenshot1], [screenshot2]. :P

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #499 üzenetére

    Hogyne, érdekel a téma hiszen a jövőmről van szó! Pont azért írtam ezeket a fantázianveket, mert nem lesz visszavonás, de viszont jó lenne ilyen kiadás, sok user örülne neki és hát közeleg a karácsony. :P
    Azt a programot felrakni XP-re? Majd ha beköltözöm a Holdon lévő ötemeletes villámba Emma Watsonnal, ott úgy használom az XP-t megígérem :K De nézzük, mit szólna hozzá Emma?

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák