Hirdetés

Aktív témák

  • klumbik

    tag

    válasz engusz #28 üzenetére

    Nos igen, sajnos létezik megszokásból elkövetett Apple-istenítés jelenség, de ha érzékeim nem
    csalnak, úgyanúgy jelen van egyesekben a ''csakazért sem szeretem az Applet''-reflex. Egyik sem
    szimpi tehát, hagyjuk a flame-gyanús költői kérdéseket.
    Össze van zsúfolva minden? Így ez egy kicsit pongyola. Nekem csak igencsak átgondolt
    rendszernek tűnik így a képről. Így kapsz egy 17''-os LCD monitoréval megegyező
    helyigényű, gyors 64 bites rendszert (wireless eszközökkel akár megvalósítható az
    egykábeles számítógép). Ez azért tök jó. Általánosságban megfigyelhető, hogy oly nehezen
    tudunk elvonatkoztatni a házibarkács szellemiségétől.
    A dizájn karakteres almás. Semleges, de ''sokkolóan'' semleges, hogy egy belémmászott
    parazita marketinges szókapcsolattal éljek. Nekem tetszik. Egyébként, először nem
    jött be az új 5-ös BMW (vagy az Alfa Spider és 147 sem), aztán végül rájön az ember, hogy
    az egészet kell átlátni. (Lehet a tárgyaknak is van egyfajta kisugárzásuk? Öh.)

    Csináltam egy kis összehasonlítást, de csak úgy nagyjából:
    a táblázatban elég jól kivehető mit kapunk az alap iMacel 1299 Dollárért (de hírben is le
    van írva): [L]http://www.apple.com/imac/specs.html[/L]
    A vezető PC gyártó, a Dell oldalán 1307 Dollárért a következő jött ki: [L]
    http://
    configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?
    c=us&cs=19&kc=6V469&l=en&oc=D46C&s=dhs[/L]
    De ezt le is írom mert lehet nem működik a link.
    Dell Dimension 4600C
    2,8-as HT nélküli P4
    865G chipset
    256 mega mem
    integrált graf
    40 gigás vinyó
    CDRW/DVD kombó
    Dell 1704FPT LCD
    bill, egér
    +most akcióban egy ingyen nyomtató

    Akkor lássuk az iMac (esetleges) előnyeit.
    A procik minimum pariban vannak, vagy lehet még gyorsabb a G5-ös (erősen szvsz). A
    mem ugyanannyi, de a Dellben lefarag belőle az integrált VGA. A Dellben fele akkora a
    vinyó. Igen, az 5200-es nem egy remekmű, és habár nem vagyok otthon a GPU
    trendekben, úgy gondolom minden téren az FX nyer, és nem csak hajszálnyival. 16:10
    arányú kijelző 1440x900-as felbontással, míg a Dellnél 4:3, 1280 x 1024. A Dell gépnek
    nincs Firewire portja. Jobb szoftvercsomag: minden bizonnyal a másik oldalon nem kapunk
    egy iLife szintű pakkot. A Mac kisebb helyet igényel, valószínű, hogy kevesebbet fogyaszt
    és kisebb a zajszintje.
    Az már tényleg erősen eszvéesz, hogy milyen a Win Xp Home Edition a Pantherhez
    viszonyítva:P és hogy kinek milyen formaterv jön be. Ez a Dell sem csúnya amúgy, és nem is
    olyan nagy, de nekem meg az ezüstre fújt műanyag nem jön be. [L]http://www.ari-web.com/
    shop/pc/dell/img/dimension-4600c-400.jpg[/L]

    No nem akarok propagandát indítani, meg ugye én itt Dollárokkal dobálóztam, az itthoni
    helyzet úgy is más, de egy pillanatra érdemes eljátszani a gondolattal.
    A fő kifogásom nekem is a GefFX lenne, azt sem hiszem viszont hogy a Matrox egy jó
    ötlet.:) Egyrészt nem (sokkal) gyorsabb, másrészt a jövendő rendszerhez illik támogatni a
    pixel shadereket.
    Mindenesetre jó úton indultak el, remélem a piaci szereplése is ezt bizonyítja majd. Amikor
    pedig jön a Tiger, gondolom lesz egy modellfrissítés és beérik majd az iMac. Na akkor lesz
    igazán érdekes.

    ''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

Aktív témák