Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #19 üzenetére

    Szia !

    Remelem, nem gondolod komolyan, hogy a MediaMarkt megfelel ketto barmilyen TV osszevetesere !? - tobbek kozott ezert kellett vesznie a plazmanak. Komoly, muszaki erdeklodessel, hozzaertessel rendelkezo tudatos vasarlo maximum a dizajnt nezi meg az MM-ben. (termeszetesen irhatnek Euronics-et is)

    V.

    (#2) Bändi
    "Van ennek értelme az OLED-del szemben?"
    Visszakerdeznek: van OLED ? Termeszetesen tudom, hogy van egyetlen vallalat, akinek majdnem van OLED TV-je (amig nem nativ RGB, addig a szememben az csak "fingreszeles"), de ugy gondolom, hogy nem allithatnank, hogy az egy kiforrott, elerheto technologia lenne (persze en az LCD-t sem tarom megfelelonek, de ez mas kerdes...) Csak ugy lehetett ertelmezni a kerdesedet, mintha olyan OLED valasztek lenne, hogy mellette mar minden mas ertelmetlen probalkozas...

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #34 üzenetére

    Sajnalom, ha szerinted csak ez a ketto alternativa van, akkor nincsen mirol beszelni es megvalaszoltad a kerdesemet... Megjegyzem a plazma is latvanyosan jobb volt, mint az LCD, ez megsem derult ki a MediaMarktban, igaz ? Sot, eppen az ellenkezoje jott le.

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #40 üzenetére

    Azt sem ertetted meg, amit te magad irtal: Medimarkt - "Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy csak azért veszek egy ilyen "kvantumpontos" tévét, hogy itthon összehasonlíthassam" - erre irtam, hogy nem ez a ketto alter letezik...
    "megvalaszoltad a kerdesemet" - ebben volt nem keves ironia, de nem ertetted meg, sebaj...
    Akar a plazmat is felhozhatnam, mert Te is ketto "kulonbozo" TV-t hasonlitottal..
    "máshol sem láttam jobbnak a plazmát" - ha tenyleg nem lattad jobbnak, megint nincsen mirol beszelnunk es ez pontosan az a mondat, amirol nem nyitok vitat, mert nem kell a kommenthaboru
    "Maximum - azonos képméret esetén - a plazma olcsóbb volt. Ja, neked biztos ez számított" :D
    kicsi rigo, a plazmam meg most is hulyere alazna a te UHD csodadat es baromira nem az olcsosaga miatt vettem. Olvass utana, Panasonic 65VT60...

    Vegeztem.
    Viktor

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #72 üzenetére

    Meg neked sincsen... es meg legalabb 10 evig nem is lesz. Csak te megvetted es most ideologiat gyartasz hozza, amivel megprobalod ledorongolni azt, aki ellent mer mondani. Az a nagyon gyenge duma meg nem kell, hogy a (teszem fel) 6-800 ezres TV-n az "eleg sok eszkozzel" forgatott home videoidat nezed...
    Magyarorszagon meg minosegi FHD tartalom sincsen (es sokaig nem is lesz, foleg altalanosan elterjedve), szoval a suketet ne annak, aki ezt atlatja... Megvetted, nezed rajta a felkonvertalt (jo esetben Blu-rayt) es orulsz. Ez OK, de masokat nem kell megteriteni. En buszke vagyok, hogy toled megtanulhattam, azert jobb egy TV, mert tobb keppontbol epul fel a kijelzoje...

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #74 üzenetére

    Nem teged kell ismernem (bar mar bemutatkoztal), a tenyt ismerem, mely szerint nincsen 4K tartalom...
    Nem azt mondtam, nem lehet felvenni 4K videot, de epeszu ember nem vesz mondjuk 55"-os felmillios TV-t, csak azert, hogy ezen videoit nativ felbontasban "elvezhesse". (vagy nalatok az a program, hogy estenkent megnezi a csalad "apa" napjat 4K-ban ?) Kepzeld ismerem a BD-t (celoztam is ra, hogy az egyetlen valos FHD tartalom), amit a FHD TV-vel rendelkezok kb 1/10-e vasarol meg (lehet, sokat mondtam), ez teged nem tamaszt ala, mert meg mindig messze nem mondtal igazat azzal, hogy van 4K tartalom. Nem tudok venni ? Ki ismer kit ? 2 eve vettem egy TV-t 370 ert, majd pontosan 1 eves koraban egy masikat 800-ert. Tudod, miert nem 4K-t ? Mert nincsen ertelme... Mint mondtam, meg a FHD TV-t sem lehet aranyaiban eleg valos FHD tartalommal etetni. En hasznalom az eszemet es a fizika torvenyszerusegeit nem a marketing vetet velem TV-t. (es tanultam is rola, ezert vannak plazmaim - tudod...)
    Megismerni nem is szeretnelek, de varom a logikus, elfogadhato magyarazatot, mit lehet nativban nezni Magyarorszagon a csudas UHD TV-den ? (ami jelenleg csak egy draga 8,2 millio keppontos kepkeret...)

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #76 üzenetére

    Azert sikerult elolvasni, ami irtam, ugye ?
    Plazmarol beszeltunk ? Latom, elfelejtetted, amit kb. 4 oraja irtal... Szoval, hol van a 4K tartalom, ami miatt a vita indul ? Nem latom a felsorolast (irhatod ekezet nelkul is :) ) Plazma vita valoban ertelemetlen, csak ritkan megyek bele, mert mindig kiderul, hogy akikkel harcol az ember legtobbszor meg csak nem is lattak otthoni korulmenyek kozott ilyet, vagy a fizikai tenyszerusegeket sem fogjak fel, csak visszatamadnak a feketeszinttel es a fogyasztassal. Erre mar regen nem vagyok kivancsi, arra viszont igen mit nezhetunk a 4K TV-n (mar csak azert is mert hugom engem bizott meg TV vasarlassal es szerdan erkezik egy 55-os LG, de belepo 4K helyett egy FHD-re esett a valasztasom. Jo lenne hallani egy ilyen magasan kvalifikalt szakembertol, mekkora kart okoztam a csaladjanak ? - veletlenul nekik is van egy Panasonic 42-es plazmajuk, szoval kivancsi leszek, mit fog laikuskent mondani az uj TV-re, ha ugyanolyan anyaggal lesz kiszolgalva)

    (#77) Pumma
    Szerinted aki a 3. plazmat veszi, annak szuksege van onigazolasra ? En tisztaban vagyok az elonyokkel, hatranyokkal, az igenyeimmel es ennek megfeleloen vettem TV-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz guriga1234 #79 üzenetére

    :D
    Latod, latod - ennyit a szavahihetosegedrol. Ugyanazt csinalod, mint egy plazma-LCD vitaban, semmit nem tudsz alatamasztani, csak gyalazni a masikat. Nem veszem fel, mert ebbol latszik, hogy muszakilag es emberileg is keves vagy, de ha gondolkodnal, most a tamadas helyett kicsit koszorulhettel volna a csorban azzal, hogy alatamasztod azt a kijelentesedet, ami miatt ez a "parbeszed" indult. De nem tudod... (nem is tudnad, mert a tenyek ellened szolnak), de egy probat biztosan mas is szivesen latott volna, amint megmagyarazod, hazankban mit lehet (erdemes) nezni egy 4K TV-n... Ha erdekelnel, pontokba szednem a "hulyesegeimet", aztan probalkozhatnal a megcafolasaval, de mint mar emlitettem, nem celom gerjeszteni, folytatni a plazma-LCD vitat, hiszen nem kaphato mar plazma TV, nekem pedig van egy olyan, amivel ugy 5 evig nem kell szegyenkeznem. Egyebkent szerettem volna figyelembe venni az erveidet a 4K kapcsan, csak ugye nincsenek...
    Jo volt veled ! Ilyenkor mindig orulok, hogy mennyire magabiztos emberek lakjak kicsi orszagunkat es ez megmagyarazza a "fejlodesi iranyt" vagy a valasztasok eredmenyet. Fenyes jovo all elottunk. (kb. mint a plazma technologia elott)

    Vita reszemrol lezarva. Pumma haveroddal privatban gratulaljatok egymasnak es igyatok egy sort a "minoseg" gyozelmere !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés