Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz p_adam #37 üzenetére

    Ott a 18-55, használhatod végig f4-en, bár tud a széles végén többet is. Az 55-200 meg kb egy f4 ekvivalens, a rövid végén kicsit jobb, tele végén kicsit gyengébb. Ez mindkettő amúgy igen jól sikerült obi, bár a telezoom sajna nem túl olcsó.

    Stauffenberg: Ezzel tökéletesen egyetértek :K

  • jlaudio

    tag

    válasz p_adam #37 üzenetére

    Nos mit lehet erre reagálni? Hogy az f2.8 zoomok kinézete nem olyan kiemelkedő? Nem tudom mire gondolsz szerintem hasonlóan néznek ki mint más gyártók termékei, méret + súly mihez képest? A Nikkor 27-70 f2,8 ED az 83x133 mm és 900g, a Fujinon XF 16-55 f2,8 az 83x106 és 655g szerintem azért a Fuji könnyebb nem is kicsivel, árban pedig a Fuji kb a fele a Nikkornak.
    De ha már a Nikkor 70-200 f 2.8 VR II nézed az 87x205 cm és 1540g a Fujinon XF 50-140 f2,8 az 83x176cm és 995g, árban pedig a Fuji vagy 300 ezerrel olcsóbb mint a Nikkor.
    Persze, hogy a FF f2.8 az nem egyenlő apsc f2.8 ha már a bokeh-t nézed...
    Abban egyetértünk, hogy a fixek azok nagyon eltaláltak a Fuji rendszerben, nem véletlen, hogy a legtöbb Fujis inkább a fixeket szereti.
    Az árakról meg mit lehetne mondani mint azt, hogy nem véletlenül kerülnek annyiba amennyit kérnek értük. Az obik nagyon jók mind képi mind épitési minőségük kiváló.
    De ez a rendszer nem való mindenkinek és persze nem tökéletes de persze ez akármelyik rendszerre igaz.
    Mennyire szorul majd a háttérbe a többi FF gyártó miatt? Majd az idő eldönti de szerintem semennyire, mert a Fuji folyamatosan növeli az eladásait...
    Elképesztő mértékű értékvesztés? Nem hiszem, hogy jobban vesztene az értékéből mint akármelyik másik rendszer, talán csak a magyar árak (újonnan) nagyobbak mint az EU-s árak.

Új hozzászólás Aktív témák