Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz TomiLi #156 üzenetére

    Szerintem ez a physX anno azért került kifejlesztésre hogy a CPU válláról levegye a terhet.

    most az a baj hogy egy olyan GPU-ra sózzák rá ezt a munkát ami egyébként is elég elfoglalt (100%-os terhelés, magasabb grafikai beállítások mellet).

    tehát nem fog gyorsabban futni az adott játék, mert most nem a CPU lesz kevés hanem a VGA.

    ha szándékosan kiherélődik a CPU akkor meg arra kényszerül a vásárló hogy erősebb vga-t vegyen, ami esetleg még a kiherélt cpu feladatát is képes ellátni...

    szerintem nem érdeke "senkinek" az hogy több szálon fussanak a játékok(fizikai motorjai), ha ők "videokártyát+fizikai gyorsítást" akarnak eladni és nem CPU-t.

    becstelenség ekkora összegekért hardvert árulni ha nem készül hozzá megfelelő szoftver, illetve támogatás.

    Ha az ügyfél elégedetlen, akkor pénzt fog költeni..és ez működik:)

  • Pug

    veterán

    válasz TomiLi #161 üzenetére

    És ezt te tényleg így is gondolod? :U :U

    Az right, hogy a fosixnek jelen formájában nincs sok értelme szvsz. De miért az AMD-nek kéne bármivel is előrukkolnia, mikor vannak más alakulóban lévő fizikai megoldások. Úgy látszik, hogy elfelejted, hogy az AMD nem saját szabványra gyúr.... :U
    A 5970-es urban hülyeséget meg hagyjuk már..... :C

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz TomiLi #161 üzenetére

    ha nem fúják fel nem lett volna érdeklődés, az hogy ár/érték aránya siralmas az szerintem NV-hibája, ha lenne életképes ellenfél (it most nem a Farcry2 alatt 20%-al erősebb vga-ról van szó) akkor már jóval olcsóbban hozzá lehetne jutni...

    az hogy "folyamatos fejlődés" mellett csökken a képkockák száma, szerintem nem fog boldogságot varázsolni a legújabb technológiát megvásárló arcára, illetve talán túl van misztifikálva az egész csúcskategória.

    szerintem egy helyben topog fejlesztősdi, csak a tranzisztor mennyiség növelésével tudnak teljesítményt növelni, és a gyártástechnológia fejlesztésével(minél kisebb csíkszélesség) egyre megbízhatatlanabb lesz. meg fogjuk azt is érni hogy inkább bekerül 4 "mag" egy kupak alá -mint a processzorok esetében- hogy jobb legyen a kihozatali arány.

    ha valóban a szoftveres rendéréles felé fejlődik tovább a 3d-s megjelenítés akkor számítani lehet az "univerzális" hardver megjelenésére (ugyan olyan felépítése lesz mint a cpu-nak).
    így könnyebb lesz vele fizikát számolni:)

    szerintem nem szaladtam nagyon előre:) 2-3év és nem lesz PhysX se Havok...

  • #16939776

    törölt tag

    válasz TomiLi #171 üzenetére

    Üdv!
    nem önszántamból váltottam i7-re, hanem azért mert megpusztult a x38-as lapom és lga775 mellé nem tudtam 4GB nél több DDR3 memóriát rakni úgy hogy stabil legyen. Van olyan konfigom is ami E8400-al megy azt azért tartom mert meg tudtam passzív hűtésűre csinálni, és így nem generál zajt...

    legyártanak sok kis méretű gpu/cpu-t és egy tokba helyezik őket majd megcsinálják az interkonektet...

    -szétválogatás után több teljesítményszegmenst is le lehet fedni minimális ráfordítással.
    -javul a skálázhatóság 2-12 mag összepárosítható.
    -teljesítményfelvételt meg lehet csökkenteni ha jól ütemezett módon vannak kihasználva az egyes magok(amikor nem csinál semmit elveszik tőle a naftát:)

    ha nem így lesz és inkább NV egy nagyban gondolkodik, akkor a saját halálos ítéletét írja alá.

    szerintem a tutit, intel fogja megmondani kb.: 5-6év múlva, mert nála van a "tapasztalat" és már foglalkoznak a sugár-követéses leképezési technológia(szoftveres renderelés) teljesítmény-igénének felmérésével, amit valószínű az ő általuk gyártott processzorerdő fog fedezni.

    NV és ATI úgymond hagyományos DX-es technológiából próbálják még kihúzni az utolsó forintokat, mert vagy meg kell tanulniuk az Új technológiát nagyon gyorsan, és hatalmas számítási teljesítményű processzorokat gyártani, vagy olyan szerepet fognak betölteni mint intel a mostani VGA piacon...

    ez a kis Pizx "csalás" csak az átlagfelhasználót izgatja(NV-nek ez kb.: a piac 10%-a), szerintem az iparban eladott számítási teljesítmény az ami nekik a bevételt hozza a többi csak mellékes, ezt abból gondolom hogy ez a teszlás project sem a (z átlagfelhasználó számára) megfizethető kategóriába tartozik és nem is a játékokra van optimalizálva. ennek lefűrészelték az egyik sarkát és elkészült a 100-as sorozat a pórnépnek:)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz TomiLi #191 üzenetére

    üdv!

    elvárásaimtól meglehetősen elmaradt a "csúcskategória". szerintem is egy nagy "hányás" ez a gépfejlesztgetősdi, a sok pénzért cserébe cserébe nem kapsz semmit.

    nincsenek nagy igényeim csak ki a akartam próbálni hogy mit tud...egy nagy kakihalmazt.

    ott van az aláírásom végén a lényeg:)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz TomiLi #211 üzenetére

    Üdv!
    az bosszantott nagyon, hogy az előző gépem ami kb: 200K-ba fájt(sajna megpusztult a lap+proci) nem volt annyival gyöngébb, mint ez drágább...

    és a legsúlyosabb: van egy csomó újabbnál-újabb játék feltelepítve, és az az érzésem van mintha nem fogadnának be a világukba, nem nyújtják azt az élményt mint a korábban, lehet hogy bennem van a hiba:)

    mostanában csak lövöldözök egy picit CS 1.6-al, és közben hallgatok valami jófajta Jazz-t, ennyiből áll a csúcs számítógép "élvezete".

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TomiLi #216 üzenetére

    Igazából minden cég a saját érdekét védi. Ha az NV-nek lenne x86 licensze és az AMD-nek nem, akkor ők is ugyanezt csinálnák. Az AMD azért nem csinálja most ezt, mert nekik zárt rendszerek nélkül is van jövőjük. Az NV-nek nincs. Természetesen meg lehet érteni őket. Csak a pénzre vágynak, mint minden más cég. :)
    A júzerek érdekét soha sem nézik a cégek. Az, hogy most az AMD és a júzerek érdeke megegyezik puszta véletlen. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TomiLi #218 üzenetére

    2011-től lehet menni a jobb programozhatóság felé. Valamikor 2014 fele kellene olyan rendszer, ami hatékonyan bánik bármilyen szoftveres futószalaggal.

    Szerintem 16-14 nm-nél nagy nagyon fogunk lejjebb jutni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák