Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #27 üzenetére

    ''én amúgy 40 óra körüli (!) értékről beszéltem, ez lehet 35 is akár... Az iFP-590 a gyári speckó szerint 28 órát bír. Én eddig úgy vettem észre, hogy 23 óra körül minden további nélkül bírja''

    Azért a 23 óra az nem 40 óra, nem 35, és még csak nem is 28. Ezek szerint még a te saját tapasztalataid is arra mutatnak, hogy a gyári értéktől azért elmarad a lejátszók üzemideje. Újabb beépített akkus lejátszók gyári üzemideje pl. iAudio U2: 20h, iRiver N10: 11h, iRiver T20: 14h, de nem igazán láttam olyat, ami sokkal hosszabb lenne. Ha ezt még meg is haladja valamivel, még az is nagyon messze lesz a 40-től.
    Saját tapasztalaton alapuló hiteles adataim meg nincsenek ezekről, és valószínűleg nem is lesznek, mert a hideg kiráz a beépített akkuk gondolatától is. Mások tapasztalataira alapuló véleményem viszont van, mégpedig az, hogy 40 órát a jelenlegi beépített akkus lejátszók legfeljebb tulajdonosaik rózsaszín vágyálmaiban mennek folyamatosan, és ebben a legcsekélyebb mértékben sem ingattál meg!

    (1) ''átlagos!!! használatot figyelembe véve) az ember előbb fog rá mp3-akat másolni, minthogy az akku magadja magát. és adatátvitel közben meg (fogalmazzunk így) észrevétlenül tölt is.''
    (2) ''Hallgatom napi 2 órát, tehát szinte 2 hétig bírja. Ez legyen egy évben 28 töltés. a Li-Ion akku kibír 400 ciklust. Magyarán durván 14 évig bírnia kellene.''

    Ha (1) igaz, a (2) számolás valóban elég durva, mert a nem teljes töltés is töltésnek számít, és úgy tudom, Li-Ion esetén erősen darabra is megy. Vagyis ha pl. majdnem minden nap másolsz rá valamit, mondjuk évente 200 alkalommal, és közben ''észrevétlenül'' töltődik (és romlik) az akkumulátor, akkor az én - szintén elég durva - számításom szerint úgy 2 év alatt már mindenképp érezhetően rövidülni fog az üzemidő. Ha merő jóindulatból még hozzászámolok 1 évet, akkor is 3 év után már lehet szaladgálni drága és nehezen beszerezhető csere akkumulátur után, ha gyártanak még egyáltalán olyat az adott típushoz. És akkor még nagyon-nagyon jóindulatúan számoltam a 3 évet annak tükrében, hogy pl. az első iPod-ok akkuja már 1 év után simán megdöglött (mint említetted is az előzőekben), és szerintem messze nem fejlődött azóta annyit a világ, hogy a mostani lejátszók ennek sokszorosát kibírják, a dupláját még éppen reálisnak tartom.

    ''de nagyon utálom, amikor valaki el akarja ferdíteni a dolgot vagy Li-Ion, vagy a Ni-MH akkuk irányába. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, válassza mindenki azt, ami a számára a legmegfelelőbb''

    A Li-Ion akkuknak vannak számomra kevésbé fontos előnyei, és számomra fontos hátrányai. Az erre alapuló véleményemet pedig akkor is képviselni fogom, ha nagyon utálsz érte! :P

Új hozzászólás Aktív témák