Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #18 üzenetére

    ''gondolj a telefonokra, hány ember van, akinek új akkut kell vennie, mert a gyári kipurcant?''

    Szégyen és gyalázat, hogy a telefon-akkuk ~2 év élettartama alatt a legtöbb telefon kb. szétesik, és újat kell venni. Lehetőleg kamerás, videolejátszós, (n+1)G, tök felesleges új szolgáltatásokkal felvértezett sz*rt, ami szintén nem lesz túl tartós.:(

    ''aki meg azt írta, hogy nem tud ogg vorbist... hány lejátszó tudja a gyakorlatban?''

    Pl. az összes iAudio!:D

  • vili13

    őstag

    válasz Zlatan #22 üzenetére

    Én már csak babonából sem ejteném ki a nevét - nehogy ilyennel verjen a balsors! :DDD

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #25 üzenetére

    (Nem tudom megállni, hogy ne idézzek még az előzőből is, #18: )
    ''a korábbi iPodokat 6-7 óránként töltögetni kellett, ott könnyen bekrepált az akku akár egy év alatt, de a mai flash playerek 40 óra körüli üzemidejének köszönhetően akár 5 évig is bírhatják''

    Beépített akkus flash playerek manapság sem bírják a 40 órát, ahhoz már ceruzaelem kell. Beépített vackok jó, ha a felét bírják; aztán keress pl. a strandon USB-t hogy feltöltsd. Az 5 évet meg napi rendszeres használat mellett teljesen kizártnak tartom, hacsak nem extrém módon lerövidült üzemidővel.

    (vorbis: ) ''de ha még az összes iAudio képes is lenne erre, akkor sem mondhatnánk, hogy akkor ez már egy joggal elvárható, alapvető feature az mp3 lejátszók piacán''

    Ugyebár az mp3 már messze nem a legjobb, de történeti okokból elvárható, meg az is, hogy tudjon valami hatékonyabbat a helytakarékosság érdekében. Elvárható a wma is, mert hát egyes cégek marhára erőltetik... Szerintem elvárható a vorbis is, mert jóval hatékonyabb, mint az mp3, nem fizetős, mint pl. mp3pro, akár linux alatt is használható, és ha már több fajta lejátszó is támogatja, én (is) szívesebben veszek olyat, ami igen. Leginkább úgy gondolom, hogy akár elvárható lenne manapság akár a musepack is, de azt még tényleg semmi nem tudja; HDD playereken még valami veszteségmenteset is elvárhatónak gondolok.

    ''Nem tudom, te milyen telefonokat használsz, nekem van egy 4 éves 7110-es Nokiám, és egy 3 éves Ericsson T39-em, mindekettő akkumulátora kiváló egészségnek örvend.''

    Nokia 3100, 6610, és pár még régebbi típus tapasztalatai alapján kb. 2 év után már érezhetően csökken az üzemidő. Egy idő után az ember elunja az állandó töltögetést, és mivel már az elő- és hátlap is lötyögősre és csúnyára kopik addig, az ember új akku+előlap+hátlap helyett inkáb vesz egy új telefont. Ezt én tulajdonképpen utálom, de erről szól a fogyasztói társadalom... :DDD

    ''hmm... új avatar?''

    Igen, hosszas mérlegelés után arra jutottam, ez sokkal jobban megfelel az egyéniségemnek, és pl. egyik kedvenc sörmárkámra is emlékeztet. :D


    [Szerkesztve]

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #27 üzenetére

    ''én amúgy 40 óra körüli (!) értékről beszéltem, ez lehet 35 is akár... Az iFP-590 a gyári speckó szerint 28 órát bír. Én eddig úgy vettem észre, hogy 23 óra körül minden további nélkül bírja''

    Azért a 23 óra az nem 40 óra, nem 35, és még csak nem is 28. Ezek szerint még a te saját tapasztalataid is arra mutatnak, hogy a gyári értéktől azért elmarad a lejátszók üzemideje. Újabb beépített akkus lejátszók gyári üzemideje pl. iAudio U2: 20h, iRiver N10: 11h, iRiver T20: 14h, de nem igazán láttam olyat, ami sokkal hosszabb lenne. Ha ezt még meg is haladja valamivel, még az is nagyon messze lesz a 40-től.
    Saját tapasztalaton alapuló hiteles adataim meg nincsenek ezekről, és valószínűleg nem is lesznek, mert a hideg kiráz a beépített akkuk gondolatától is. Mások tapasztalataira alapuló véleményem viszont van, mégpedig az, hogy 40 órát a jelenlegi beépített akkus lejátszók legfeljebb tulajdonosaik rózsaszín vágyálmaiban mennek folyamatosan, és ebben a legcsekélyebb mértékben sem ingattál meg!

    (1) ''átlagos!!! használatot figyelembe véve) az ember előbb fog rá mp3-akat másolni, minthogy az akku magadja magát. és adatátvitel közben meg (fogalmazzunk így) észrevétlenül tölt is.''
    (2) ''Hallgatom napi 2 órát, tehát szinte 2 hétig bírja. Ez legyen egy évben 28 töltés. a Li-Ion akku kibír 400 ciklust. Magyarán durván 14 évig bírnia kellene.''

    Ha (1) igaz, a (2) számolás valóban elég durva, mert a nem teljes töltés is töltésnek számít, és úgy tudom, Li-Ion esetén erősen darabra is megy. Vagyis ha pl. majdnem minden nap másolsz rá valamit, mondjuk évente 200 alkalommal, és közben ''észrevétlenül'' töltődik (és romlik) az akkumulátor, akkor az én - szintén elég durva - számításom szerint úgy 2 év alatt már mindenképp érezhetően rövidülni fog az üzemidő. Ha merő jóindulatból még hozzászámolok 1 évet, akkor is 3 év után már lehet szaladgálni drága és nehezen beszerezhető csere akkumulátur után, ha gyártanak még egyáltalán olyat az adott típushoz. És akkor még nagyon-nagyon jóindulatúan számoltam a 3 évet annak tükrében, hogy pl. az első iPod-ok akkuja már 1 év után simán megdöglött (mint említetted is az előzőekben), és szerintem messze nem fejlődött azóta annyit a világ, hogy a mostani lejátszók ennek sokszorosát kibírják, a dupláját még éppen reálisnak tartom.

    ''de nagyon utálom, amikor valaki el akarja ferdíteni a dolgot vagy Li-Ion, vagy a Ni-MH akkuk irányába. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, válassza mindenki azt, ami a számára a legmegfelelőbb''

    A Li-Ion akkuknak vannak számomra kevésbé fontos előnyei, és számomra fontos hátrányai. Az erre alapuló véleményemet pedig akkor is képviselni fogom, ha nagyon utálsz érte! :P

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #29 üzenetére

    Rendben, van olyan beépített akkus lejátszó, amelynek üzemideje megközelíti, akár elérheti a 40 órát. Új akkuval. Nekem ez a teljes mobilitáshoz önmagában kevés, bár bizonyára nomád körülmények között is tölthető pl. laposelemről, napelemmel, vagy kurblis töltővel.

    ''örüljünk, hogy van választási lehetőség''

    Mivel a Li-Ion és a szabványos, cserélhető akku választása egymást kölcsönösen kizárják, örömöm korántsem maradéktalan. Sőt, kicsit sem örülök ennek!
    Nem vagyok Li-Ion gyűlölő, szívesen használnám, ha létezne belőle legalább annyira szabványos és cserélhető változat, mint a NiMH lapcella. Azt személyes sértésnek érzem az ipar részéről, hogy ilyen nincs, és kerülöm a gyártóhoz és típushoz kötött megoldásokat. Nem tudom, mit szólnál olyan lejátszóhoz, ami kizárólag a saját fülhallgatójával használható.

    vorbis:
    ''azért az mp3 lejátszók piacát elnézve a vorbis támogatás még nem olyan feature, ami teljes alapszolgáltatássá vált''
    ''az iAudiok már le tudják játszani bizonyos bitráta korlátok között''

    iAudio G3: 64..500kbit/s (Q0-Q10). Ez azért nem olyan nagy korlátozás. Hasonlóképp tudják újabb iRiver-ek (pl. T10/20/30), és Samsung-ok is. Ez számomra elegendő ahhoz, hogy a piacon is elterjedt alapszolgáltatásnak gondoljam, és semmilyen körülmények közt ne vegyek olyat, ami nem tudja.

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #29 üzenetére

    ''Nem utállak azért, mert képviseled a véleményed, csak szerintem elvárható lenne legalább annyi objektivitás, amennyivel én is kezelem a témát.''

    Nem kételkedem az objektivitásodban, de nem is irigyellek érte: én már eljutottam arra a szintre, hogy holmi tények ne zavarjanak meg saját véleményem kialakításában! :DDD


    [Szerkesztve]

  • vili13

    őstag

    válasz cigam #133 üzenetére

    PlaysForSure: Bővebben: link. A Micro$oft legújabb hülyesége a wma támogatására. Gyakorlatilag annyit tesz, hogy le tudja játszani a drm wma-t is.

Új hozzászólás Aktív témák