Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Picco #163 üzenetére

    Igen, szerintem se mindegy hogy mennyire életképes egy platform a jövőre nézve. Nekem a B450 lapom támogatja a Zen 3-as processzorokat. Azért nem mindegy hogy a jövőben egy 5600X alaplap csere nélkül is müködne.

    Nekem is sok-sok évig volt kizárolag intel processzorom, de sajnos tény és való hogy nem épen szép a cég története. Gusztustalan sokszor a viselkedésük, sokszor teszteket is hamísitanak csak hogy ők jöjjenek ki győztesen.
    A Cég üzletpolitikája úgy ahogy van undorító, sok marketing sarlag.
    Még youtubon is le van tiltva a kommentszekció, talán a nép már nem hülye hogy az orránál fogva vezese őket.
    INTEL 11th Gen CPU Performance in a Nutshell
    De az intelből születtek a legjobb mémek :D
    AMD Humiliates Intel again in CES 2021
    Bármit csinálnak végül mindig tökön szurják önmagukat! :Y

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Иван

    őstag

    válasz Picco #163 üzenetére

    Jövőállóság: általában jól hangzik, valójában viszont egy megfelelően választott CPU 4-5 évig is elmuzsikál mielőtt az ember cserélné. Arra az időtartamra meg még az AMD-nél is előjönnek finomságok (most akkor melyik lappal hogy kompatibilis, melyik processzor hogy megy, BIOS frissítés, BIOS faszkodás, instabilitás stb, elvégre ez már valszeg 3 generációt karcol). Másrészről pont most az ember nem fog jövőálló gépet építeni, mert mire procit cserélnél bejön a DDR5.

    Tbh egy proci/konfig újításban egy új lap ára általában nem tétel, így nekem ez nagyon ritkán szempont. Főleg a 4-5 éves távlatban. Úgyis jó akkor már cserélni. De kinek mi.

    mert az arverseny mindenkinek jo. -> így van, de nem fogok azért olyan terméket venni az én céljaimnak az én költségvetésemben mert elvi alapon akarok bárkit támogatni, hanem mert jó a terméke. Az én szemszögömből az a 10400f kurva jó termék volt. Ha az AMD az 5600-at max pár ezerrel adta volna drágábban, vagy lenne egy teszem azt 5400-asa akkor azt vettem volna.

    Bánom is én hogy az 5950X tierben mi történik, az a processzor az átlagembernek teljesen a faszméregetés kategória. Az én érdeklődési köröm kitoppol valahol ott ahol az adott generáció RTXx070-esét kihajtják. Mert én annál följebb GPU-ban se megyek, sőt, még alatta vagyok de szeretem ha van egy minimális headroom.

    Btw, az intel undormányságai csak azért voltak az intelnél, mert ők megtehették. Ha az AMD kerül majd ilyen helyzetbe, ők is megteszik, ne legyenek illúzióink. Most hogy ők vannak a nyeregben, ugyanúgy elkezdték sajtolni a piacot. Szép lassan mennek felfele az egyes kategóriák MSRP-jai, videokártyáknál az RX6600-as árazása egyenesen a vicc kategória...

    Egy könnycseppet se hullajtok az intelért, csak arra kell rájönni hogy cég és cég között nincs különbség. A lehetőségeik közt van.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák