Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz M@cika #4 üzenetére

    Én pont azért döntöttem a 10400f mellett mert jóval olcsóbb (kevesebb mint fele áron) ment mint egy 5600 és játékokban minimális a különbség.

    Nyilván akinek kell más, multithread heavy alkalmazásokra azoknak jobb választás az AMD, de szerintem value kategóriában nagyon is versenyképes az intel.

    EDIT:

    Hobbbyt: úgy hogy kb 2x annyi tranzisztor van benne mint egy 3090-be és gondolom árban is valszeg a gép fele...

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Aprósólyom #21 üzenetére

    Ennyi, a 10400f egy value king deal volt, 40k-ért megkaptam tavasszal. Különbözetből meg kiraktam a 3060Ti felét. Enyhén jobban jártam mint egy 5600-zal amit aztán párosítok valami low end kártyával hogy később a CPU 70%-a malmozzon...

    Nagyon sokan bekajálják hogy most CSAK AMD-t szabad venni. Ami bizonyos alkalmazásoknál igaz is, de a gaming, főleg a gaming középkategóriájában (ami a többséget érinti) az intelnek vannak nagyon jó dealjei.

    Szerintem ez pont ugyan az a pszichológia mint amit az NV alkalmaz. A halo product szinte mindig az övék. És az emberek szeretnek a "győztes csapat"-hoz tartozni. Mondjuk perpill az ATI kártyák szerintem borzalmasok ár-értékben, de régebben sokszor szimplán azért nem vették őket mert olvasták hogy az Nvidia gyorsabb, tehát az kell.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz Picco #163 üzenetére

    Jövőállóság: általában jól hangzik, valójában viszont egy megfelelően választott CPU 4-5 évig is elmuzsikál mielőtt az ember cserélné. Arra az időtartamra meg még az AMD-nél is előjönnek finomságok (most akkor melyik lappal hogy kompatibilis, melyik processzor hogy megy, BIOS frissítés, BIOS faszkodás, instabilitás stb, elvégre ez már valszeg 3 generációt karcol). Másrészről pont most az ember nem fog jövőálló gépet építeni, mert mire procit cserélnél bejön a DDR5.

    Tbh egy proci/konfig újításban egy új lap ára általában nem tétel, így nekem ez nagyon ritkán szempont. Főleg a 4-5 éves távlatban. Úgyis jó akkor már cserélni. De kinek mi.

    mert az arverseny mindenkinek jo. -> így van, de nem fogok azért olyan terméket venni az én céljaimnak az én költségvetésemben mert elvi alapon akarok bárkit támogatni, hanem mert jó a terméke. Az én szemszögömből az a 10400f kurva jó termék volt. Ha az AMD az 5600-at max pár ezerrel adta volna drágábban, vagy lenne egy teszem azt 5400-asa akkor azt vettem volna.

    Bánom is én hogy az 5950X tierben mi történik, az a processzor az átlagembernek teljesen a faszméregetés kategória. Az én érdeklődési köröm kitoppol valahol ott ahol az adott generáció RTXx070-esét kihajtják. Mert én annál följebb GPU-ban se megyek, sőt, még alatta vagyok de szeretem ha van egy minimális headroom.

    Btw, az intel undormányságai csak azért voltak az intelnél, mert ők megtehették. Ha az AMD kerül majd ilyen helyzetbe, ők is megteszik, ne legyenek illúzióink. Most hogy ők vannak a nyeregben, ugyanúgy elkezdték sajtolni a piacot. Szép lassan mennek felfele az egyes kategóriák MSRP-jai, videokártyáknál az RX6600-as árazása egyenesen a vicc kategória...

    Egy könnycseppet se hullajtok az intelért, csak arra kell rájönni hogy cég és cég között nincs különbség. A lehetőségeik közt van.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz koko52 #176 üzenetére

    Sose veszek alaplapot ami a procim árának kétharmadánál többe kerül. Menjen bele memória, a proci, egy videokártya meg a többi sallang és a többi konkrétan nem érdekel.

    Egy alsókategóriás gigabyte vagy asus alaplap bőven kiszolgálja az igényeimet és amit megspórolok az megy a nyers erőbe GPU oldalon. Vagy szerinted logikus venni egy 120k-s alaplapot egy 40k-s CPU mellé?... :U

    picco: az 1440p144 monitor (feltételezzük mondjuk egy 1080p60 moncsiról váltva) HATALMAS minőségbeli ugrás. Ha azt a monitort akarja kihajtani, akkor ő a high endbe akar már ugrani fél lábbal. Az már nem future proofing, hanem kőkemény upgrade.

    Ami a future proofing az az, hogy mondjuk vesz egy mid range configot egy kis CPU headroomal (mondjuk 10400 helyett egy 10600-at) hogy a jelenlegi RTX2060-át 2 év múlva egy 3070-re cserélhesse és akkor ment a konfig alapja 2 év helyett 4-5 évig 1080p-ben az aktuális zsíros faszántos gammákkal.

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz koko52 #200 üzenetére

    Ja, de ilyen kategóriába mint írtam úgyse nézegetek. Szóval aki itt dobálta be a 300 meg 500 eurós lapokat annak szólt 8azt hitte 500 eurós lapot veszek a budget CPU-k mellé?). Aki meg a faszméregetős CPU-kat veszi az meg vegye a faszméregetős alaplapot is.

    Ha volt pénz majomra, legyen pénz banánra is, nem?

    sb, carl18: Csak a szokásos PH! tanács.

    "Dobj rá még 500k-t és vegyél abban a kategóriában

    üdv, PH!"

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák