Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #210 üzenetére

    Én sajnos nem rendelkezem még komplett itthoni ökoszisztémával (NAS/médialejátszó hálózati eléréssel vagy valamilyen DLNA-képes smart TV stb.) és a tabletet jellemzően a lakástól távol használom gyakrabban 3G-vel/wifivel. De ez megint szubjektív preferenciák kérdése.

    *

    Elgondolkodtam amúgy a cikk kapcsán, hogy konkrétan az első generációs Samsung Galaxy Tab-ból mennyire lehet hasonló tesztre alkalmas alanyt faragni. Amiben kapásból hátrányt szenved, az a HDMI hiánya - ahhoz bizony dokkoló kell (bár ~ 30 USD szállítással eBay-ről). (Arról nem is beszélve, hogy egy átlagos irodában inkább DVI vagy D-SUB fog rendelkezésre állni, mint monitorcsatlakozó...)

    Office-jellegű alkalmazásból ott van pl. a Polaris Office, ami elég jónak mondható és amúgy iOS-ra is van (alternatívaként a Documents To Go, a QuickOffice vagy a Thinkfree Office, utóbbi van gyárilag a Tab-on), Dropbox és Sugarsync van Androidra is a felhő-alapú tároláshoz/szinkronizáláshoz, a Tab különösebb gond nélkül működik együtt BT billentyűzetekkel (én egy Logitech Cordless Mediaboard Pro-val próbálgattam a napokban). Sketchbook Pro is van (én valamelyik Google Play áruházas 1 dodós akcióban vettem meg a tabletre). Az iPad-del ellentétben az office-jellegű app-okat általában utólag kell letölteni a Google Play-ről, míg ott ugye rendelkezésre áll a Pages.

    Ami még meglehetősen hátrány, hogy egy 7" tablet nem rendelkezik önmagában akkora látható/áttekinthető területtel, ami igazán kényelmes volna huzamosabb produktív irodai használat esetén. Ha az olcsóbb droidos tabletek között általános 800*480-as felbontást vesszük alapul, a helyzet tovább rosszabbodik. A külső monitor használata melegen ajánlott így...

    Ami egyébként szerintem a cikk egyik hiányossága, az a vezeték nélküli nyomtatás lehetőségének megvizsgálása (lehetőleg anélkül, hogy valamilyen cloud-szolgáltatáson/PC-n át kellene küldeni a nyomtatandó dokumentumot). Bár ha jól rémlik, akkor minden magára valamit adó nyomtatógyártó biztosít klienset az elterjedtebb mobil/tablet OS-ek alá a wireless nyomtatóik használatához, illetve léteznek 3rd party megoldások (Android-on eddig a Printbot-ot találtam, mint ajánlottat).

    Úgy általában egyébként jó lenne megvizsgálni, hogy jelenleg egy tablet (és ezért is fontos, hogy milyen OS-en milyen lehetőségek vannak) milyen kompromisszumokkal tud kiváltani egy akármilyen desktop PC-t/laptopot alapvető irodai feladatok esetén. Ezért is volna jó egy cikksorozat a témában - szerintem.

    Amúgy most épp rábukkantam egy a témához kapcsolódó cikkre, talán érdemes belenézni.

    Xero: azért erősen vannak olyan vélekedések, hogy a "fragmentáció", mint az Android OS ellen szóló érv, túl van dimenzionálva. [link] Maga a cikk elfogult, de érdemes az egyik forrását elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák