Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Saját elmondásod alapján is több gombnyomás plusz (alkalmazást indít, lépked oda-vissza, stb).

    Ha idézed a hozzászólásomat, akkor tedd pontosan: azt írtam, ha meg akarok nézni egy fotót nem bélyegképben, hanem normál méretben, akkor egyszer rábökök (a fájlkezelőben), majd visszalépek, miután megnéztem... Ez lehet, hogy egy fokkal bonyolultabb, mint az, ha automatikusan "elém van tolva", de nem igényel agysebészi végzettséget azért.

    Szerintem sokkal magától értetődőbb aktivitás szerint felépíteni egy bonyolult elektronikai eszköz működését/felületét, nem pedig évtizedes berögződésekhez ragaszkodni görcsösen. Pl: A természetes emberi kommunikációtól mi sem áll távolabb, mint az egér.

    Ebben egyetértek (mármint az egér és a kommunikáció kapcsán tett megjegyzéssel), de ha az évtizedes berögződéseknek köszönhetően az ember nagyjából ugyanolyan könnyedséggel használ valamit, mint ahogy "aktivitás szerint", a végeredmény szempontjából mindegy, melyik alapon használja könnyedén, nem gondolod? Én konkrétan három-négy érintésből csinálom meg ugyanazt, amit az iPad "elém tolna". Időben sincs másodpercekben mérhető különbség és valószínűleg inkább az akaratomnak megfelelően történik a művelet (hiszen pontosan azt a fájlt/képet találom meg, választom ki, mutatom meg stb., amelyiket szeretném - nincsen "elém tolva", viszont nagyon könnyen megtalálom és ehhez nem kell informatikai géniusznak lennem).

    Készséggel elhiszem, hogy számodra az iPad megoldása jobb (lehet, hogy nekem is kényelmesebb volna, nem ezért áll kevésbé kézre nekem az iPad, hanem az iTunes-hoz való kötöttségtől), de ettől még ne implikáljuk azt, hogy a fájlkezelős "három-négy érintésből érek el valamit"-megoldás annyira bonyolult és rossz megoldás lenne, hogy az átlag felhasználót megoldhatatlan feladat elé állítaná.

    NathanCullen: Ha esetleg feltűnt, én nem az "iPad-jó/rossz-Android-os tablet-jó/rossz" tengely mentén kívánok mozogni, nem is ezt tartom lényegesnek... :U

    Azt úgy mellesleg megjegyezném, hogy a topik témája alapján nem a magánterületed, pusztán azért, mert szerepel a címében az "iPad"-szó. Ami miatt én elolvastam és ami miatt itt vagyok, hogy nekem közben azon pörög az agyam (pusztán gondolatkísérleti alapon, mert nem tartom a tableteket produktív munkára teljes mértékben alkalmasnak), hogy hasonló tesztet egy átlagos, középkategóriás mondható Android-os tablettel is lehetne végezni, amely hasonló kapcsolódási lehetőségekkel rendelkezik, mint egy iPad (a megszokott wifi-n kívül BT, valamint HDMI). Szerintem szigorúan vett "irodai" felhasználásra Androidra szintén léteznek minőségi alkalmazások, amikkel a tesztben is említett feladatokat ugyanúgy el lehet végezni, de hasonlót már írtam korábban. Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák