Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz NathanCullen #97 üzenetére

    Csak egy egyszerű példa... Szeretnék használt Macbook Pro-t venni. Egy adott típust. Mivel a jelölésük nem szabványos, ezért rengeteg hirdetés fajtával fogok találkozni. Valahol csak MacBook Pro lesz évjárattal, valahol elhagyott mid, late stb, valahol csak tulajdonságok. Nekiállok minden hirdetésnél végigkérdezni a szériaszámokat, hogy tuti az a modell-e amit én keresek. Főleg, ha nem vagyok benne teljesen biztos melyik modell mit jelent, mivel nem vagyok fanatikus. Hát beleőszülök, és inkább besétálok venni egy újat (Ha USA-ban élnék, és 500-at keresnék)

    Ezzel ellentétben, tudom, hogy egy Lenovo T520-at szeretnék, akkor csak és kizárólag Lenovo T520-ak fognak kijönni a keresési listámon. Ráadásul, az ember vizuális típus, sokszor a betű-szám logikus típusjelzések sokkal jobban megmaradnak, mint egy évszám-időszak.

    Ez az egész csupán egy marketing fogás, hogy a MacBook Pro csak egy féle legyen, és ha nem vagy járatos a témában, akkor rákeresve a MacBook Pro-ra mindig az aktuális modell jöjjön ki. Jól példázza a dolgot, hogy én pl most hallok először erről az évszám+ early, mid, late számozásról. Pedig nézegettem Apple új gépeket néha, mégsem szembesültem ezzel soha, semmiféle tesztből, honlapról...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    ...hogy bizonyítsam is, tessék nézd meg a hardverapró hirdetéseket, ezen kiigazodni... Mellesleg SENKI nem használja az évjárat+időszak elnevezést, tehát még általánosan sem mondható, hogy ezzel azonosítják a használt gépeket. Totál nincs szabványos azonosítása egyes modelleknek.

    http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?stext=macbook+pro

    Ontopic vélemény pedig: Szerintem ez még nagyon nyögvenyelős iPad-ra. Nem mondom jó kis cucc, gyors, stílusos stb, de munkára így eléggé alkalmatlan. Érdekes gondolatkísérlet, de egy diplomamunkához minimum egy billentyűzet+normális monitor+egér+szövegszerkesztő kombó kellene nekem...

    Android tesztet meg szívesen olvasnék én is, ott hogy megy az eszközök csatlakoztatása, fájlok továbbítása, és milyen szoftverek állnak rendelkezésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz NathanCullen #102 üzenetére

    Pedig azt hittem ismerem az apple gépeket eléggé. Általános érdeklődésem van az Mac-ek iránt, gyakornoki helyemen 10 iMac Pro volt, csak hogy fogalmam sincs milyen modell és mi volt benne. Az Apple szerint ez nem is lényeges. Minden működik, minden flottul megy, kit érdekel milyen VGA van benne. Az iMac mint termék egy masszaként él a fejemben, és egy kisebb kutatást kéne végeznem most, hogy melyik modellben mi van. Az átlag user pont így van. Ezért tudnak neki olyan gépet eladni Mac néven, amire lehet nincs is szüksége stb, csak a legújabb...

    A honlapjukon is csak annyi van, hogy az Új MacBook Pro. Ennyi.
    Ha használt gépet akarnék venni, nem tudnék keresni és szűrni egy adott modellre, mert nincs szabványos számozásuk (látható amiket linkeltem) Keresőszavakkal ki kell szűrnöm, melyik spec lesz majd jó. Persze az Apple nem a használt piac barátja, vegyél újat.

    Azt is tudnád, hogy melyik a Late 2011 MacBook Pro 13, ugyanúgy, ahogy tudod pl. Lenovo T520-at.

    Mint átlagos érdeklődő, semmi kedvem tudni fanatikusként, hogy melyikben mi van. Mivel ez nem hivatalos azonosító, így meg főleg nem. A T520 egy hivatalos, szabványos jelölése az adott modellnek. Legalább ebben segít laikusként a dolog...Adatbázisos gondolkozás szempontjából kész agyrém a Mac-ek általánosítása.

    Ezt akarják most bevezeti az iPadnál, talán iPhone-nál is. Ha rákeresek majd, hogy iPad, akkor majd az új modell fog mindig kijönni. Pedig én nem tudnék különbséget tenni 1-2-3 között, pedig volt a kezemben iPad. Ugyan úgy néz ki mindegyik.

    Szvsz egyszerűen egy jó brand fogás, és kicsit érzem benne a vásárlók előtti ködösítést, rejtett üzenetet, hogy a Macbook Pro csak is a legújabb modell. Ne a saját Mac-művelt szemeddel nézd a dolgot, hanem átlagos érdeklődőként.

    Számomra idegen ez a fajta általánosítás, összemosás. Szeretek logikusan és "adatbázis" alapon gondolkozni, ahol mindent pontosan azonosít valami szabványszerűen. Persze a célközönségnek ez teljesen mindegy. Csak jól nézzen ki, működjön flottul, és ha bemegy a boltba, kér egy Macbook Pro-t, akkor kapjon egy Macbook Pro-t.

    Nekem ennyi a véleményem, nem szeretném tovább ragozni. Kinek a pap, kinek a papné :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz madgie #112 üzenetére

    Persze ha elém tennéd rájönnék, de mivel nem mozgatnak annyira ezek a hírek, nekem a fejemben csak egy téglalap él mindegyikről, úgy ahogy az 1-esről is. Pedig sokat láttam/használtam. Nem érték el a marketing céljukat nálam, mert nem maradt meg képek alapján a külső :B Arra akartam célozni, hogy ahogy a Macbook Pro vonal is, ezek egy dizájnra épülnek erősen. Ha tabletet/macbookot akarnék venni, akkor belemélyednék, de így ignorálom ezeket a híreket inkább. Ezért én jogosan állítom, hogy teljesen laikusan tudok tekinteni az apple gépekre. Olyan mint az első benyomás egy csajról. (és nem fizikaira értem) ;] A userek többsége pedig ilyen, és nincs is igénye belemélyedni jobban a témába. Csak akar venni egy jól működő, szép gépet, erre tökéletes a Mac.

    Belsőre pl jobban érdekelt az iPad/iPhone téma... a bennük lévő prociról, vagy OS-ről pl sokat olvasgattam...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Xero #121 üzenetére

    True story, elírtam... iMac-ek voltak simán, amin lehetett dolgozgatni animációs, filmes meg PS dolgokon... Mentségemre szóljon, volt egy Mac Pro renderfarm is. Most utána néztem rendesen. Nem mondom, hogy rossz hely volt :) Fogalmam sincs mi lehetett bennük, szépek voltak és mentek, ennyi elég is volt :)) szóval egy percig se higgyétek, hogy Apple ellenes vagyok. Ha lenne rá keret, akkor szívesen vennék, mert jó. Csak így, hogy egy árából, kijön 2 pc így nem tudom lenyelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Xero #142 üzenetére

    Ilyenkor a memória folyton áram alatt van ugye... Nekem csak ezért nem szimpatikus a dolog. Ami tönkremehet előbb utóbb tönkre is megy, ezért inkább az a +15 sec, de nem megy folyamatosan a RAM 12 órán keresztül feleslegesen. Bár nem fogyaszt sokat, de azért sok kicsi sokra megy. :) Nekem is SSD-vel megy, és igazából alig tűnik fel a különbség sleep mode vagy sima bekapcsolás/hibernálás között. Pedig sleepelem én is néha, ha csak leugrok valahová 1-2 órára. Nem beszélve, arról ha valami fontos adaton dolgozol és elfelejtesz menteni, éjjel pedig kimegy az áram. Előfordulhat...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Xero #144 üzenetére

    Hát érdekes lenne kideríteni, vajon csökkenti-e a RAM élettartamot, ha pl napi 12 órát feleslegesen frissíti magát a ram. Laptoppal már jártam úgy, hogy teljesen lemerítette az akksit, mert sleep mode-ban felejtettem. Kellett neki azért pár nap.. Asztali többet eszik, ezt a G4-es sztorit nem lehetne megcsinálni vele ez tuti. Szívtam már meg áramszünettel így.

    Igazából ez hozzáállás kérdése is, én pl nem szeretek bekapcsolt gépek mellett aludni. Mindent szeretek áramtalanítani éjjelre, legalább nem villognak a ledek, és nem fogyaszt a Modem+Wifi Router+ bedugott hangfal sem feleslegesen 10 Wattokat ... meg tudom, hogy világszerte óriási árammenyiség fogy az eszközök felesleges stand by fogyasztása miatt. Nem váltok vele világot, de így jobb érzés :B

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #148 üzenetére

    Hát nekem már kétszer merült úgy le, hogy egyáltalán be sem lehetett kapcsolni, csak miután rádugtam töltőre. Lehet ezt is gépe válogatja :)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Stargun! #154 üzenetére

    Tökmindegy ez a névvita igazából a céljukat már elérték vele. Hiszen erről beszélünk hosszú sorokon keresztül. Az eredeti cikk témája kb 10%-ban ha megjelent :D Pedig nem is az iPad elemzés volt a lényege, hanem 'iPad, vagy általánosságban tablet használhatósága a munkában'.

    Ezelőtt érdeklődés hiányában azt se tudtam jóformán, hogy mi a különbség az iMac és a Mac Pro között, pedig használtam őket. Most meg direkt felmentem a honlapra és átnéztem a kínálatot.

    Szóval ezt hívják zseniális Apple marketingnek és névadásnak :) Minden ami zavart kelthet arról beszélünk... Úgy ahogy az elvesző térerő, vagy a túlmelegedő iPad...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Tim82 #195 üzenetére

    Ez már hit kérdése. :R Hittel pedig nem érdemes vitatkozni, mint tudjuk. Hiszik, hogy jobb egy egyértelműen lekorlátozott és leegyszerűsített rendszer, az évtizede bevált filekezelőhöz képest. Ráadásul a filekezelő sokkal rosszabb is. Átok, hogy csak rádugom USB-re az eszközömet, vagy pendrive-omat, és másolhatom a file-okat. Átok, hogy nincs ez az alapból egy gépre bekorlátozott szinkronizálás... De hidd el, Te is hinnél benne, ha már kifizetted volna az eszköz árát. Ahogy én is hinnék benne. :K Ha már megveszek valamit száz felett, akkor nem fogom a hibáit keresni, maximum anyázok egyet (de titokban és tudat alatt) mikor a határaiba ütközök.

    Nem mondom, hogy rossz, mert a funkcióját betölti az esetek nagy részében. Ha nem tölti be a fukcióját, akkor az az eset nem létezik. ( ;) ) Ez kell a mai világnak, minél jobban leegyszerűsített, kompakt, látszatra biztonságos (ennek a szabadság az ára), dizájnos felület.

    Az meg hogy nekünk kényelmesebb és szabadabb érzés a file kezelő, meg az, hogy megboldogult Steve bácsi ne mondja meg nekünk, hogy mit és hogyan nyissunk meg és másoljunk...az a mi dolgunk. Két külön út és felfogás az egész. Viszont én 'velük ellentétben' nem mondom azt, hogy sokkal rosszabb lenne az Apple és a megoldásai, nem gagyizom le a szoftvereket. Egyszerűen csak más. Mindkét oldalnak vannak előnyei és hátrányai...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák