Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hokoyumi

    tag

    válasz Raucher #43 üzenetére

    felhoztál 1 darab készüléket 1db rendszerrel és felsoroltad a hibáit :C

    én nem telefonokról beszéltem, igazából te sem:)
    én ezeket a mobilokat már nem tekintem telefonnak, inkább kézi számítógép vagy kommunikátor amivel mellesleg lehet telefonálni, a köztudatban nem így van de így is lehet nézni
    ha telefon kell akkor s40-es symbian na az még telefonra készült op rendszer
    kicsit lassú, kicsit buta, de 7-10 nap készenléti időd van, ha sokat telefonálsz akkor is 4-5 nap, amire 1 telefon való arra tökéletes

    ezek a mostani "smartphone"-ok már sokkal többek mint telefon
    de visszatérve a problémáidra
    az a baj az egésszel hogy a gyártó szarik rá mennyire használható készüléket árul
    ha már megvették akkor jó
    mostanában sokkalta fontosabb a dizájn meg a külső mint a használhatóság
    sajnos millió tonna számra árulják a gyártók az ipari hulladékot
    (nemteccik? dobd ki van újabb modell...)

    az andoridot ebből a nézetből lehet szidni, sok olyan készülék jön ki vele, ami a dobozból kivéve nincs használható állapotban, el kell fogadni sajnos, nem kell megvenni a hulladékot
    utána kell nézni hogy mit vásárolsz, és sajnos 1re jobban, de meglátásom szerint ez a legtöbb elektronikai termékre igaz már
    ez a kapitalista fogyasztói piac...

    arm alapú noteszgépekhez meg annyit
    bármilyen os-el is jön ki, ha az nincs ráoptimalizálva normálisan akkor nem használható
    az optimalizálás alatt azt értsd hogy nincs beállítva és nincsenek fent a megfelelő driverek
    ha nincs vga drivered 1 nyomorult 1080p-s videót nem bírsz a gépen megnézni
    vagy épp ha a hangkártya nincs feltelepítve, néma az egész

    minden rendszerrel bíbelődni kell picit mire tökéletesen működik a gép
    ez win-re is ugyan úgy igaz
    nem az op rendszer a lényeg, az op rendszer csak 1 futtatási környezet amin működnek a programok és amin keresztül tudod használni a gépet
    az hogy bizonyos op rendszerre adott program nem érhető el, vagy nem ért hozzá az ember az 1 dolog
    de alapvetően a stabilitással sehol sincs baj sztem.
    a win is tud stabil lenni, a linux is, a droid is, meg még az összes többi unix like rendszer is, viszont nem minden hardveren
    a win-nél ez egyszerűen megvan oldva, amin nem tud működni oda fel sem tudod telepíteni, dettó osx. a linux és a unix like rendszerek java minden hardverre képes települni (x86, arm, risc, sparc, power cell.....)

    tanulság: MINDENKINEK olyan eszközt kell vásárolnia amit képes működtetni, és ha nem
    ért hozzá, olyat válasszon ahol a számára legkönnyebben használható os/szoftverek vannak előre telepítve

    nem kell itt szidni semmit, tájékozottabb ember vagy mint a nagy átlag mivel itt fórumozol
    olvass utána, mérlegelj és döntsd el mit szeretnél
    utólag fölösleges fikázni bármit amiben csalódtál, ha meg nem is használtad akkor szádra se vedd a nevét.

    nem csak neked és nem csak erre a hozzászólásra reagáltam, és nem kell magadra venni és személyeskedésnek tekinteni, aki olvassa gondolja át a lényeget, győzködni senkit semmiről nem érdemes.

    [ Szerkesztve ]

    Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

Új hozzászólás Aktív témák