Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raucher

    tag

    válasz Hokoyumi #37 üzenetére

    beszéltetek az áráról és az OS csak árnövelő tényező esetünkben

    Az android sincs ingyen, csak be van építve a termék árába. Még a Microsoftnak is van bevétele, az eladott androidos készülék után, a felhasznált szabadalmak ellenértékeként.

    Én amúgy is szívesebben fizetek egy stabil op.rendszerért, mint egy látszólag ingyenes, de stabilitási gondokkal küszködő rendszerért.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Hokoyumi #60 üzenetére

    tanulság: MINDENKINEK olyan eszközt kell vásárolnia amit képes működtetni, és ha nem
    ért hozzá, olyat válasszon ahol a számára legkönnyebben használható os/szoftverek vannak előre telepítve

    Ez szépen hangzik, csak nem korrekt.
    Ha veszel egy brand PC-t, az működni fog. Az OS előre van telepítve. Néhány program előre van telepítve. A hangkártya meghajtó programját sem keresni, mert telepítve van.
    Hiba nélkül fog üzemelni, hosszú ideig. (Nem kell kernel szintű operációkat végrehajtani rajta, az üzembiztonságért.) Az almás gépeken is hasonló a helyzet. Bekapcsolod. Rendezgeti magát egy ideig, majd stabilan üzemel.

    Ha minőségi alkatrészekből összeraksz egy gépet, Windowst telepítesz rá, üzemelni fog. Néhány drivert telepítened kell, ha teljes értékű szolgáltatásokat akarsz igénybe venni a gépen, de nem kell új kernelt fordítani.
    Azért gondolj bele, mennyire eltérő hardvereken tud üzembiztosan futni a Windows. Illetve Linux, hogy ne legyek részrehajló.

    A droid miért más?
    Megvettem egy ismert gyártó, ismert készülékét. Nem egy kis kínai cég, pincében és hulladékból összepakolt terméke.(Mégha Kínában is készült.)
    Olyan nagy elvárás egy készülékkel szemben, hogy stabilan üzemeljen?

    Nem azzal van bajom, hogy nem tudok appokat letölteni és telepíteni. Nem azzal van bajom, hogy nem tudom beállítani a készüléket. Mert normáliséknál ezek tartoznak a működtetés fogalmába. Nem a rootolás, ROM főzés és cserélés. (Ha ilyen szinten akarok játszadozni, akkor Raspberry Pi-t veszek.)

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Új hozzászólás Aktív témák