Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hokoyumi

    tag

    sztem az ilyen "ultramobil" masinákra fölösleges wint erőltetni, meg arra várni hogy legyen
    gyakorlatilag a játékokon és a speciális programokon (cad, videószerkesztő meg fotóbolt meg hasonlókon) kívül minden van linuxra/droidra és ahol az arm tart erőben ott ezek a programok am sem futnának értékelhető sebességgel, vagy csak kényelmetlen használni

    filmet nézni, böngészni, e-mélt írni, meg amit még menet közben lehet csinálni (msn, skype, office...) mind megvalósítható linuxon/droidon INGYENESEN

    beszéltetek az áráról és az OS csak árnövelő tényező esetünkben
    ill amilyen ganaj cég az ms meg jön ez az zárt bootloder a w8-on kívül gyak. mást nem is lehet majd rárakni ezekre a cuccokra
    még az ms védelmi pénzes droid is olcsóbb lenne rá

    majd jól be kell perelni őket árukapcsolás miatt, meg azért hogy esélyt sem adnak hogy más rendszer fusson rajta
    meg ha a történelem ismétli önmagát akkor az intelt is jól be fogják perelni hogy lefizeti a gyártókat az arm alapú megoldások "terjesztése" miatt:)
    úgy is nagyon szeretnek pereskedni a gyártók, akkor legalább okkal tennék

    Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

  • Hokoyumi

    tag

    válasz Raucher #43 üzenetére

    felhoztál 1 darab készüléket 1db rendszerrel és felsoroltad a hibáit :C

    én nem telefonokról beszéltem, igazából te sem:)
    én ezeket a mobilokat már nem tekintem telefonnak, inkább kézi számítógép vagy kommunikátor amivel mellesleg lehet telefonálni, a köztudatban nem így van de így is lehet nézni
    ha telefon kell akkor s40-es symbian na az még telefonra készült op rendszer
    kicsit lassú, kicsit buta, de 7-10 nap készenléti időd van, ha sokat telefonálsz akkor is 4-5 nap, amire 1 telefon való arra tökéletes

    ezek a mostani "smartphone"-ok már sokkal többek mint telefon
    de visszatérve a problémáidra
    az a baj az egésszel hogy a gyártó szarik rá mennyire használható készüléket árul
    ha már megvették akkor jó
    mostanában sokkalta fontosabb a dizájn meg a külső mint a használhatóság
    sajnos millió tonna számra árulják a gyártók az ipari hulladékot
    (nemteccik? dobd ki van újabb modell...)

    az andoridot ebből a nézetből lehet szidni, sok olyan készülék jön ki vele, ami a dobozból kivéve nincs használható állapotban, el kell fogadni sajnos, nem kell megvenni a hulladékot
    utána kell nézni hogy mit vásárolsz, és sajnos 1re jobban, de meglátásom szerint ez a legtöbb elektronikai termékre igaz már
    ez a kapitalista fogyasztói piac...

    arm alapú noteszgépekhez meg annyit
    bármilyen os-el is jön ki, ha az nincs ráoptimalizálva normálisan akkor nem használható
    az optimalizálás alatt azt értsd hogy nincs beállítva és nincsenek fent a megfelelő driverek
    ha nincs vga drivered 1 nyomorult 1080p-s videót nem bírsz a gépen megnézni
    vagy épp ha a hangkártya nincs feltelepítve, néma az egész

    minden rendszerrel bíbelődni kell picit mire tökéletesen működik a gép
    ez win-re is ugyan úgy igaz
    nem az op rendszer a lényeg, az op rendszer csak 1 futtatási környezet amin működnek a programok és amin keresztül tudod használni a gépet
    az hogy bizonyos op rendszerre adott program nem érhető el, vagy nem ért hozzá az ember az 1 dolog
    de alapvetően a stabilitással sehol sincs baj sztem.
    a win is tud stabil lenni, a linux is, a droid is, meg még az összes többi unix like rendszer is, viszont nem minden hardveren
    a win-nél ez egyszerűen megvan oldva, amin nem tud működni oda fel sem tudod telepíteni, dettó osx. a linux és a unix like rendszerek java minden hardverre képes települni (x86, arm, risc, sparc, power cell.....)

    tanulság: MINDENKINEK olyan eszközt kell vásárolnia amit képes működtetni, és ha nem
    ért hozzá, olyat válasszon ahol a számára legkönnyebben használható os/szoftverek vannak előre telepítve

    nem kell itt szidni semmit, tájékozottabb ember vagy mint a nagy átlag mivel itt fórumozol
    olvass utána, mérlegelj és döntsd el mit szeretnél
    utólag fölösleges fikázni bármit amiben csalódtál, ha meg nem is használtad akkor szádra se vedd a nevét.

    nem csak neked és nem csak erre a hozzászólásra reagáltam, és nem kell magadra venni és személyeskedésnek tekinteni, aki olvassa gondolja át a lényeget, győzködni senkit semmiről nem érdemes.

    [ Szerkesztve ]

    Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

Új hozzászólás Aktív témák