Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz FireKeeper #53 üzenetére

    Szét kéne választani azt, hogy mi volt és mi van. Intel is kevert, de én konkrétan a 1155-re mondtam, hogy szerintem az okos húzás volt, főleg, hogy nincs nagy ugrás a SB és az Ivy között, tehát a kutya nem váltana Ivy-ra, ha még a 40-50 ezres újkori árú alaplapot is adhatja el féláron.

    A 1155-s foglalat igen jól skálázható már most is, ha vesz az ember egy jó alaplapot és kezdetnek bele egy realtív olcsó i3-t, akár használtan. Vagy még gyengébb procival is lehet kezdeni, de mivel játszani is kéne, ezért mondom az i3-t indításnak. Utána proci elad és a user vesz nagyobbat. Mire eljutok én a 3770k-ig az még pár év, talán addigra olcsóbb is lesz és az ereje még 5 év múlva is jó lesz. Az AMD procik ha így folytatják a fejlesztésüket, akkor talán 5 év múlva érik el a mostani 3770k erejét.

    Nemsokára itt vannak az ivy i3-k, és a 3225 igyényel figyelmet, ami árban kb a Trinity-vel megegyezhet (130 dollár).

    Ezzel a jó skálázhatósággal szemben, ahol ráadásul kiváló ár/teljesítményű procik vannak, nem tud most értelmesen versenyezni az AMD.

    Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de nekem nagyon nagy visszatartó erő az, hogy ha nagyobb teljesítményt akarok, akkor adjam el az alaplapot aztán vegyek újat. De lehet, hogy csak én vagyok öreg már az ilyen folyamatos gépcserékhez.

    Még nem vetettem el teljesen a Trinity-t, meglátom a részletes teszteket és átgondolom még egyszer. De például a foglalat inkompatibilitás nálam azonnal kizáró tényező lesz.
    Továbbá a tomhardver részletes teszt alapján kevésnek tűnik a procierő, pl Skyrim alatt meghalt a gép. Valószinüleg az I3-3225 is meghal majd, de az a helyzet, hogy akkor van kényelmes, egyszerű megoldás, eladom és veszek bele erősebb procit.

    Egyáltalán nem vagyok AMD ellenes, sőt nekem mint kazuár játékosnak abszolút szimpatikus a Trinity, de a tesztek alapján attól félek, hogy elfogy az ereje és utána csak nagyon drágán tudok feljebb lépni procierőben, mert alaplapot is újat kell vegyek. Ha meg már új alaplap kell, akkor meg lehet intel is a következő. Nade, akkor meg minek vegyem meg egyáltalán?

Új hozzászólás Aktív témák