Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dfsz34 #48 üzenetére

    A proci oldalról a skálázhatóság megszűnt ezért lassul mindenki. Teljesen zátonyra futott a Dennard-féle skálázási szabály. Enélkül csak úgy van lehetőség skálázni a teljesítményt, ha egyszerűbb, Atomhoz hasonló magokat építenek be a lapkába. Erre Pollack szabálya lehetőséget ad, de ugyanakkor probléma az Amdahl-törvény.
    Szóval mára eljutottunk oda, hogy a processzort jobb kis lépésekben erősíteni, mert skálázni normálisan nem lehet, de az sem lenne jó, ha gyengülne az egy szálon elérhető teljesítmény. A fejlesztés tehát aszerint megy tovább, hogy maradnak a procimagok olyanok, amilyenek, és jönnek mellé nagy teljesítményű IGP-k, melyek ellátják az általános, jól párhuzamosítható számításokat. Más értékelhető opció a Dennard-féle skálázás nélkül nem létezik. Nagyon nem azért integrálnak a cégek, mert olyan jó lesz az IGP-vel számoltatni a grafikát. Azért csinálják, mert az IGP pJ/FLOP mutatója jóval kedvezőbb, mint egy processzoré. A mai napig jól működő skálázási szabályoknak ugyan lőttek, de egységnyi fogyasztás mellett semmi nem akadályozza meg, hogy az elvégzett művelet kevesebb energiát igényeljen. Ehhez viszont gyökeresen új felépítés kell. Látod, hogy mindenki ezt csinálja. Az AMD eleve nagy IGP-t rakott a Llanoba és a Trinity is optimalizáltabb. Az Intel a Sandy után az IGP méretét 2,25-szörösére növelte. Jövőre a Haswell szintén jóval nagyobb IGP-t kap, míg a procimagok mérete alig változik (az eddigi adatokat H. Goto már átszámolta, és leszűrte, hogy nagyobb lesz a rendszer IGP-je, mint a processzormagok által elfoglalt hely). Azután szintén nagyobb lesz az IGP, és 2015-ben pedig jön a Larrabee integráció a Skylake-ben, vagyis elindulnak azon az úton, amire az AMD rálép 2013-ban a Kaverivel. Egyszerűen leesett mindenkinek, hogy a CMOS technológia durván elérte a határokat. Egyedül Moore törvénye él és virul, de Dennard-féle skálázási szabály nélkül nem hoz a gyártástechnológia előnyt, így a szükséges energiahatékonyságot és előrelépést nem a technológiától kell várni, hanem a rendszer tervezésénél kell beépíteni.

    Link - ezért spórolja le az AMD az L3-at. Másképp építették fel a rendszert. Nincs szükség az L3 alkalmazására, ha nagy L2 gyorsítótárakat kapnak a procimagok. Majd talán később lesz L3, de biztos nem úgy, ahogy az Intel alkalmazza. A videón a Sands Bridge négy alkalmazásnál meghal, míg a Llano totál folyamatos. A Sandy teljesítményének kivégzését az okozza, hogy a rendszer alapvetően az L3-ból él, és az előtte lévő gyorsítótárak nagyon picik. Na most a videóban a két IGP-t terhelő alkalmazással az IGP egyszerűen teleszemeteli az L3-at adattal, és a processzornak el kell mennie a kívánt adatért a rendszermemóriába. Fordítva ez nem lenne probléma mert az IGP az tolerálja a késleltetést, de a processzor már nem. Az, hogy Tomék ilyenbe nem futottak bele, vagy nem mérték ezt a helyzetet, még nem jelenti azt, hogy a mérnököknek erre nem kell gondolniuk. Maga a dolog eléggé kisarkított jelenleg, így nem is éri meg tesztelni, de a jövőben az IGP is igazi multi-tasker egységé válik, vagyis tíz alkalmazás is futhat rajta párhuzamosan, vagy akár több is. Ebből a szempontból nem elvetendő dolog most úgy tervezni a rendszert, hogy a jövőben is megfeleljen a teljesítménye, és ne akadályozza az IGP a processzor munkavégzését.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz dfsz34 #48 üzenetére

    Ahogy többen fejtegetik, lábon lőhetik magukat azzal, hogy a klasszikus procierőt nem feljlesztik erőteljesebben.

    Mihez kellene a nagyobb procierő, ahhoz hogy a szomszédnak lehessen dicsekedni vele, mert más okosabb dologra jelenleg nem hiszem.

    amibe akár 3770k is belemegy majd egyszer és szerintem 7-8 évig nem jöhet szóba másik platform, inkább veszek majd mindig erősebb 1155-s procit.

    Szerinted meddig marad 1155 a foglalat, meg legfeljebb 1 evet és te ezzel akarod kihúzni 7-8 évig?

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz dfsz34 #48 üzenetére

    "Ráadásul a trinity alaplapja nagyon nagy valószinüséggel nem lesz használható a kaverihez a szagértők szerint."
    ezt én egyáltalán nem jelenteném ki. nem hinném, hogy még egyszer lőnének akkora öngólt, mint az FM1-nél, szóval valamiféle kompatibilitás szinte biztos lesz, ráadásul én nagyon technikai akadályt sem látok, persze ehhez itt néhány kolléga jobban ért nálam.

    "Az intel jól csinálta, hogy az ivy is a 1155-s socket-et használja, mert nem kell eladni a régi alaplapot és újat venni, ami jelentősen drágít egy fejlesztést."
    na nehogy már az intel legyen a foglalatok szent megmentője és felhasználók országos barátja :) LGA775-ön belül generációk voltak inkompatibilisek egymással (először a sima dual core pentium az egymagosok idejében kijött lapokkal, majd a core2 az összes többivel), aztán jött a kemény 1 generációt kiszolgáló LGA1156 és LGA1366, amikkel ráadásul szegmentálták is a piacot...

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz dfsz34 #55 üzenetére

    "én konkrétan a 1155-re mondtam, hogy szerintem az okos húzás volt"
    inkább úgy fogalmaznék, hogy ha nem csináltak volna kompatibilitást, azt lett volna nagyon rossz húzás

    "az ereje még 5 év múlva is jó lesz"
    ezt majd még meglátjuk

    "Az AMD procik ha így folytatják a fejlesztésüket, akkor talán 5 év múlva érik el a mostani 3770k erejét."
    még mindig csak mint CPU tekintesz ezekre a cuccokra. pedig ezek már APU-k, itt a nagy képet kell nézni. ha így gondolkozol, nem is értem miért az APU-k között keresgélsz

    "Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de nekem nagyon nagy visszatartó erő az, hogy ha nagyobb teljesítményt akarok, akkor adjam el az alaplapot aztán vegyek újat. De lehet, hogy csak én vagyok öreg már az ilyen folyamatos gépcserékhez."
    úristen, az AMD belefutott egy bakiba, és új foglalat lesz a procihoz, katasztrófa van. ahogy írtam is, ugyanezt, meg még ennél durvábbat is bemutattak a kékek az elmúlt pár évben, az bezzeg nem gond.
    egyébként sem hiszem hogy technikailag megoldható lett volna a foglalat megtartása, vagy ha igen, csak kompromisszummal.

    "Továbbá a tomhardver részletes teszt alapján kevésnek tűnik a procierő, pl Skyrim alatt meghalt a gép. Valószinüleg az I3-3225 is meghal majd, de az a helyzet, hogy akkor van kényelmes, egyszerű megoldás, eladom és veszek bele erősebb procit."
    még mindig, csak mint CPU nézed. a Skyrim amúgy sem épp a legjobb példa a Trinity általános teljesítményére, mert csak két szálon fut, ha jól tudom.

    "a tesztek alapján attól félek, hogy elfogy az ereje és utána csak nagyon drágán tudok feljebb lépni procierőben, mert alaplapot is újat kell vegyek. Ha meg már új alaplap kell, akkor meg lehet intel is a következő"
    ha a feljebb lépés alatt az AM3+-t érted, annak nem igazán látom értelmét, mert még jön bele egy Vishera és kész. az LGA1155 is kipurcant, ha úgy vesszük, mert a Haswell már más foglalatot kap.

    [ Szerkesztve ]

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Új hozzászólás Aktív témák