Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Öröm olvasni a távlatos terveket és tényleg jók az öteletek, legalábbis a többsége. De az AMD hogyan tervezi túlélni addig pénzügyileg, amig a grandiózus terveket meg is tudja valósítani.
    Amire gondolok, hogy pl nagy nehezen, kínkeservesen kijönnek az asztali Trinity-k. Erősen gondolkodtam egy AMD trinity vásárlásán, egyből a csúcsra gondltam, a10-5800k, de minél több tesztet olvasok (pl tomhardwer), csak arról győznek meg, hogy nagyon nincs rendben az ár/érték arány ennél a processzornál. Persze, tudom, hogy az ár még nyitott, de szakértők vagy annak látszó emberek 130 dollár körülre teszik, ami egyben azt is jelenti, hogy részemről felejtős, mert az 40 ezer forint feletti árat jelent, annyiért nincs értelme.

    40-ből már megvan egy 3850-es llano alaplappal együtt, újonnan.
    Ráadásul a trinity alaplapja nagyon nagy valószinüséggel nem lesz használható a kaverihez a szagértők szerint.

    Talán a kaveri, de nem tudom, addig miből akar az AMD megélni.

    Ahogy többen fejtegetik, lábon lőhetik magukat azzal, hogy a klasszikus procierőt nem feljlesztik erőteljesebben. Ráadásul, ahogy látszik, az intel lelassult, talán szándékosan, talán mert elért a technológia határához (én az előbbiben hiszek), de akárhogy is, itt lenne a lehetőség az AMD-nek, hogy felzárkozzon, de nem.

    A trinity alig gyorsabb normál számításokban, mint a llano és a ghz per teljesítményben meg éppen csak, hogy nem veri meg a Llano-t.

    A tomhardwere sem érti, minek spórolták le a L3 cache-t, persze valószinüleg, akkor alig maradt volna teljesítmény különbség a nagyobb procik és a csúcs trinity között :(

    Elszalasztott egy nagy lehetőséget az AMD, erőlteti a fusion-t, de neki a nyers procierőben van elmaradása jelenleg. Ráadásul az fm1-fm2 történet alapján a rendszer fejlesztése sem lesz egyszerübb. Ha kevés lesz a trinity, milyen procit tehetek még az alaplapba? Az intel jól csinálta, hogy az ivy is a 1155-s socket-et használja, mert nem kell eladni a régi alaplapot és újat venni, ami jelentősen drágít egy fejlesztést.

    Ahogy majd megjelennek az első a10-5800k-s gépek majd még több teszt lesz és talán árnyalhatom a véleményemet, meg persze az ár is kérdés.

    Jelenleg nekem felejtős a trinity, pedig bíztam benne. Ha pedig elkezdek intel platformot fejleszteni, akkor veszek egy olyan miőségibb alaplapot, amibe akár 3770k is belemegy majd egyszer és szerintem 7-8 évig nem jöhet szóba másik platform, inkább veszek majd mindig erősebb 1155-s procit.

    Már sokan fejtegetik, hogy nincs igazán célcsoportja a trinity-nek. Igazi fullos játékhoz gyenge, procierőben elmarad ár/teljesítményben az inteltől, maga az APU valószinüleg elég drága lesz, ha azt nézem, hogy 8-10e többet berakok és veszek egy nagyságrenddel erősebb procit, i5-2500k-t. Diszkrét VGA meg amúgy is kell előbb utóbb. De ár/teljesítményben még talán a llano is verni fogja.

    Ezt nagyon elb...tották. A francnak nem nyomták meg a procierőt jobban és zárkóztak volna inkább fel az intelhez, most megtehették volna.

    A kaveri jó lesz már valószinüleg és az APU is elbírja a játékokat, de főleg a procierő miatt, de én speciel nem fogok még további 1-1,5 évet várni au új gép vásárlással.

  • dfsz34

    őstag

    válasz FireKeeper #53 üzenetére

    Szét kéne választani azt, hogy mi volt és mi van. Intel is kevert, de én konkrétan a 1155-re mondtam, hogy szerintem az okos húzás volt, főleg, hogy nincs nagy ugrás a SB és az Ivy között, tehát a kutya nem váltana Ivy-ra, ha még a 40-50 ezres újkori árú alaplapot is adhatja el féláron.

    A 1155-s foglalat igen jól skálázható már most is, ha vesz az ember egy jó alaplapot és kezdetnek bele egy realtív olcsó i3-t, akár használtan. Vagy még gyengébb procival is lehet kezdeni, de mivel játszani is kéne, ezért mondom az i3-t indításnak. Utána proci elad és a user vesz nagyobbat. Mire eljutok én a 3770k-ig az még pár év, talán addigra olcsóbb is lesz és az ereje még 5 év múlva is jó lesz. Az AMD procik ha így folytatják a fejlesztésüket, akkor talán 5 év múlva érik el a mostani 3770k erejét.

    Nemsokára itt vannak az ivy i3-k, és a 3225 igyényel figyelmet, ami árban kb a Trinity-vel megegyezhet (130 dollár).

    Ezzel a jó skálázhatósággal szemben, ahol ráadásul kiváló ár/teljesítményű procik vannak, nem tud most értelmesen versenyezni az AMD.

    Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de nekem nagyon nagy visszatartó erő az, hogy ha nagyobb teljesítményt akarok, akkor adjam el az alaplapot aztán vegyek újat. De lehet, hogy csak én vagyok öreg már az ilyen folyamatos gépcserékhez.

    Még nem vetettem el teljesen a Trinity-t, meglátom a részletes teszteket és átgondolom még egyszer. De például a foglalat inkompatibilitás nálam azonnal kizáró tényező lesz.
    Továbbá a tomhardver részletes teszt alapján kevésnek tűnik a procierő, pl Skyrim alatt meghalt a gép. Valószinüleg az I3-3225 is meghal majd, de az a helyzet, hogy akkor van kényelmes, egyszerű megoldás, eladom és veszek bele erősebb procit.

    Egyáltalán nem vagyok AMD ellenes, sőt nekem mint kazuár játékosnak abszolút szimpatikus a Trinity, de a tesztek alapján attól félek, hogy elfogy az ereje és utána csak nagyon drágán tudok feljebb lépni procierőben, mert alaplapot is újat kell vegyek. Ha meg már új alaplap kell, akkor meg lehet intel is a következő. Nade, akkor meg minek vegyem meg egyáltalán?

  • dfsz34

    őstag

    válasz dezz #62 üzenetére

    Vannak alkalmazások, amik párhuzamosíthatóak könnyen és vannak, amik nem. A használt szálakkal párhuzamosan szerintem legalább lineárisan ha nem exponenciálisan nő a programozás bonyolultsága. Mondjuk ahhoz hasonlítható, hogy amikor telefonálnod kell 4 embernek, akkor nem leszel előbbre, ha veszel 4 telefont, hanem mondjuk el kell magyarázd a feleségednek, hogy mit mondjon és akkor esetleg egy-két hívást le tudsz neki passzolni, de van benne bonyolultság ugye.

    Vannak persze kivételes emberek, ismertem egy olyan srácot még a bátyámmal volt katona, aki egyszerre tudott egy egész kocsmaasztalra figyelni, amit mondtak vagy kérdeztek tőle de utána válaszolni ő is csak egyesével tudott. Volt is a ki mit tudban, de ez kivételes képességű ember, meg tudja osztani a figyelmét :)

Új hozzászólás Aktív témák