Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Mardel #471 üzenetére

    blablabla...
    Persze fejlődtek de már rég túlhaladtunk rajta. Lesz egy két chip az alaplapon, de ami firmware, az konkrétan a BIOS és a videoBIOS(HDD vezérlő stb.). Meg a kernel és a driver közvetlenül a hardvert vezérlő része. Arra jön az újabb réteg, az oprendszer a tucatnyi API-jával. És ez már a 7-es generációnál is így volt. Firmware szinten külön oprendszer nélkül kb a 6-os gen volt az utolsó, ámbár mind képes teljes értékű OS-t futtatni. Ezt meg be is vetették később. A firmwaret nagyrészt assemblyben írják, ez is egy jellemzője. Azt meg már rég elhagyták a GUI szintjén. A firmware fejlődést leginkább a mobilvilág tükrözi. A Siemens A35-től eljutottunk a W610-en át a Samsung Jet-ig. Mivel nem normál OS, és volt nem kevés lustaság mellévegyítve, ezért 2009 óta a hagyományos telefonok TELJES grafikus felülete adobe flash. Aminek a virtuális gépe dirketben fut a hardveren.

    "1.0 verzioval is ugyanolyan minoseget kell nyujtania" kéne de ebben én nem vagyok biztos hogy így is lesz. Egyébként meg pont attól nem firmware amit írsz. Szolgáltatást ritkán bíznak hardverszintre, elég macerás. Mondom, itt komplett desktop OS fut a cuccon. Mint a GPS-eknél a WinCE. Ha felhasználóilag nézed firmware, mert bele van égetve egy EEPROM-ba, és annyi a feladata hogy kezelje a hardvert és kapcsolja a GPS vevőt az aktuális navigációs apphoz. De (nekem beckerem volt) akármikor kiléphetsz a windowsba, és úgy használod mint a HP Jornadát.
    Keverednek a fogalmak, én meg nem vagyok szaki, de maradjunk annyiban hogy ha egy gépen egy széles körben használt és elterjedt asztali oprendszer módosított változata fut, akkor azt ne firmware-ezzük le. Kíváncsi leszek majd az unlockra jailbreakre. Hogy ki lehet-e majd szabadulni az oprendszerbe. Mert már totál olyan a felépítés mint egy asztali PC-n. Nincs az a RAMhiány ami régen jellemző volt. Pl GameCube-ban össz van 16Mega RAM meg 16 VRAM. De 43 ha minden cachet beleszámolunk. Ide kellett a nagyon tömörített firmware amiben alig volt extra szolgáltatás, kb egy szál hálózat azt cső. Azon a linux kb arra jó hogy SD-ről menjenek a gamecube játékok(vagy helyi hálóról). PS2-vel már lehetett szöveget szerkszteni meg nyomtatni. Az XBMC.t meg már nem kell magyaráznom se.

    Az általad linkelt wikipédia cikkben sincs említés arról hogy a konzolok oprendszere firmware-nek minősülne. Ja és pl ott a Sega Dreamcast. Az se mai darab, azon meg Windows CE fut.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák