Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz proScout #301 üzenetére

    hát ha ez nettó, akkor ok ebből még ki is jön, de ha ez a 300 000 bruttó, akkor sajnos nem:

    MacBook Air 13": (1968 $)

    [link]

    MacBook Pro 13": (1787$)

    [link]

    MacBook Pro 15": (2694$)

    [link]

    Ha esetleg kintről hozatod be, össze tudod hasonlítani az itthoni árakkal, csak azért írtam oda a $-os árat is, amik magyar Ftról vannak átszámolva a $ eladási árán, persze ha ezt USA árhoz viszonyítod, akkor ott sokkal olcsóbb, csak a viszonyítás miatt ott érdemesebb megvenni, a világgarancia él, elvileg, bár ez rizikós ismerve a kereskedőket (reseller), de az árkülönbség jelentős.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz proScout #301 üzenetére

    Gondolkozz el a pici, 11-es Air-en is. :) Annak alapkonfigurácója csak 290 ezer Ft. Az új processzorok megjelenésével szerintem a belépő modell is bika erős lesz, tehát a számítási teljesítmény miatt nem kell aggódnod.

    Ami esetleg problémát jelenthet, ha nem növeli az Apple a 64 GB SSD-t, ami sokaknak kevés lehet (én pl. meg tudnám szokni, úgyis külső winyón tárolnám a médiatartalmakat).
    Ha marad alapkonfigurációban a 2 giga ram is, az se túl sok, de az átlagfelhasználó igényeihez képest tökéletesen elegendő, főleg OSX-en. :)

    Ha ezeken túl tudsz lépni, vagy van több pénzed is, és elsősorban a praktikum, az élmény számít neked egy noti használatánál, akkor idén az Air egyértelműen jobb a Pro-nál, az új procikkal pedig főleg nagy vetélytárs lesz. Egyik legdurvább előnye a nagyobb felbontású és szebb kijelző (nekem ez sokkal többet ér pl., mint egy billentyűzetvilágítás).

    A másik lehetőség az, ha vársz 2012 elejéig, amikor az Apple végre már minden bizonnyal teljesen újjászabja a Pro szériát, és az Air sok előnyét át fogja venni. Na az megint egy érdekes sztori lesz szerintem. :) 2010-ben a Pro kapott egy nagy pofont az Air-től, amit 2011-re se hevert ki, de 2012-ben valószínűleg visszapofoz. :D

Új hozzászólás Aktív témák