Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Boxi88 #15 üzenetére

    Annyira nem vészes a fogyasztás. Helyhiány és egyéb okok miatt kimaradt a fogyasztás-összehasonlításból egy böhöm nagy kép, amin egyszerűbb összehasonlítani a dolgokat, de megszövegezve azért benne van: amennyivel gyorsabb a sima Cire i5 430M-nél, kb. annyival fogyaszt többet. Nagy eltérés a terheletlen fogyasztásokban van, leginkább a Radeon chip miatt. De nem ilyen egyszerű a képlet, hiszen még a legalapabb IGP-s Radeon 4250-es sincs egy kategóriában az Intel HD-vel (és nem csak a HDMI miatt).

    Ha így nézed, a Core i5 430M-nél és Intel HD-nél gyorsabb és több szolgáltatást nyújtó rendszerről van szó, ami ennél a kombónál valamivel többet is fogyaszt. Az ennél gyorsabb (akár Inteles) rendszerek pedig ennél is többet fogyasztanak.

    Az egyetlen hátrány talán a full idle fogyasztás: ha sikerülne még pár wattot lefaragni, verhetetlen lenne. Így viszont olyan gépeket lehet készíteni, amelyek mondjuk 10%-al gyorsabbak a hasonló konkurens termékeknél, és 10%-al fogyasztanak többet. Ha szükséges, felpörög és bőven elég számítási teljesítményt ad, plusz szebb videót, hangot. Alapesetben pedig kevéssel többet zabál, mint egy totál alap Intel platform. De teljesen idle módban ritkán használja az ember, az kb. annak felel meg, hogy bekapcsolod és leteszed az asztalra. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz timeline #6 üzenetére

    Szia!

    A fedél kakukktojás, de ahol ez a mondat elhangzik, az a gép többi részéről szól, billentyűzet, csuklótámasz, díszcsíkok, stb.

    Ha továbbolvasol, láthatod, meg is rökönyödtem az összképet elcsúfító megoldáson.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz smkb #9 üzenetére

    Szia!

    Készült már róla teszt, az Acer TimelineX 4820T-ben pont ilyen van.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz rudi #22 üzenetére

    Értem, tudom, igazad is van.

    Két dolog van, ami szerintem itt fontos.

    Az egyik a tendencia. Az AMD gyártástechnológiája még mindig le van maradva. Ebből próbálnak kihozni valamit - és a tesztek alapján kezdenek felzárkózni. Úgy, hogy rosszabb körülményekről indulnak.

    A másik pedig az, hogy valójában az idle, amit mérünk, nem a totális minimum, amit el lehet érni. Ha széthekkeled a power management beállításokat (főleg Win7 alatt, ahol a gép majdnem összes alrendszerét ki lehet kapcsolni, vagy minimum fogyasztásra állítani), ennél kisebbeket is lehetne mérni. Csak ez nem lenne sem reális, sem összehasonlítható, hiszen platform-függő eredmények jönnének ki.
    Nem látok bele a hardverek részletes működésébe, de pl. ki tudja, hogy a PCI-E sín vagy az USB-alrendszer fogyasztását az Intel vagy az AMD tudja-e jobban leszabályozni? Milyen körülmények között? És melyik oprendszer alatt? Milyen driverekkel? (Beépített Win vagy AMD/Intel saját?)
    Az idle 14W szerintem is durva, de éppen ezért nem hiszem, hogy teljesen reális. Csak saját véleményem, de szerintem driver-gondok lesznek inkább, vagy kompatibilitás. Talán a fenti dolgokból Intel rendszer esetén többet tud kikapcsolni az oprendszer. Az AMD rendszer esetében az integrált 4250-es és a diszkrét 5650-es majdnem ugyanannyit fogyaszt idle-ben (14,2 - 15,6), ami nekem gyanús. A két VGA alapja sem ugyanaz, egyik integrált, másik diszkrét, eltérő csíkszélességgel készülnek, kb. ég és föld. Vagy nagyon ratyi a driver, vagy a 4250-es 55nm-es csíkszélje ront ekkorát. Így viszont inkább az 5650-est kellene összehasonlítani az Intel HD-vel is, vagy megvárni, amíg az AMD képes lesz integrált GPU-t olyan csíkszélen gyártani, mint diszkrétet.

    Ha ugyanis megnézzük, az eredményekből nekem az tűnik ki, hogy az AMD CPU-k fogyasztása még úgy is nagyon közel áll az Intel hasonló teljesítményű processzoraihoz, hogy csíkszélességben az AMD nagyon le van maradva. Ha a GPU ugyanaz, a Core i5-430M és Phenom II között terhelve csak pár százalék különbség marad (54 és 60 max, illetve 19,6 és 25,2 Watt videós), minimumon lesz csak jelentős a különbség (15,6 és 9W). De nem a Core i5 430M a Phenom II-es megfelelője, hanem a kicsivel nagyobb fogyasztású 530M, azzal hasonlítva valószínűleg eltűnik a terhelt különbség, és jóval kisebb lesz az idle is.

    A ronda értékeket leginkább a GPU adja. Igazad van, hogy a GeForce sokkal jobb ilyen téren, a Radeonoknak még sokat kell fejlődnie. De egy Intel HD-hoz szerintem ne hasonlítsunk teljesítményben a 4250-et...
    3D-ben vacak a 42xx, de az Intelnél azért sokkal jobb. A két játszhatatlan játék az asztali GeForce 8800-asomat is megfekteti. (Konkrétan a Red Factiont egyáltalán nem tudom elindítani rajta, mert már a menü is 1 frame per perccel fut.) Egy Cod MW2-t pedig, ha döcögve is, de azért elvitt. Van benne tényleges, hardveres DirectX-támogatás. OpenCL és hasonlók pedig feleslegesen kerülnének bele, mert ahhoz a GPU teljesítménye kicsi, ha beletennék, olyan lenne, mint a régi Intel IGP-k, amelyek lényegében az összes DirectX-es funkciót szoftveresen emulálták. Pl. ennyiben jobb, mert ha nem egy FPS-játékkal akarsz játszani, hanem csak valamivel, aminek szüksége van 3D-gyorsításra, azt tökéletesen ellátja, nem izzad bele.

    Szóval igazad van, csak én máshonnan nézem, nekem tetszik a tendencia, és nagyon érdekel, mi a francért van ekkora idle fogyasztása egy integrált 4250-esnek?!?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz smkb #27 üzenetére

    Amiket én láttam, az alapján kis felbontáson (ahol egyáltalán beszélhetünk arról, hogy egy IGP-s megoldáson elindulnak a játékok) mintha a 4250-es jóval gyorsabb lenne az Intelnél. A felbontás növelésével vagy erőforrás-igényes dolgok bekapcsolásával pedig mindkettő lenullázódik. 3D FPS-re így egyik sem igazán alkalmas, de ha megelégszel kis felbontással és ronda kinézettel, a HD42xx-en legalább elindul és döcögve elfut.

    Vagy nagyon mellénéztem?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz smkb #29 üzenetére

    Értem, köszönöm!

    Akkor felírom a HD 42xx-et a halállistámra. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák