Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Sipi #25 üzenetére

    Látod, ez nekem a bajom az AMD szerelmeseivel :) Hogy gyakran hajlamosak az ITT ÉS MOST helyett valamilyen tendenciákkal és elvi jobbsággal védeni a mundér becsületét. Ezekre én mindig azt mondtam, hogy foglalkozzunk velük, amikor reálisak lesznek. Amikor lesz értelme az OpenCL-nek és a GPU rásegítésnek egy mezei júzer számára, akkor vegyük elő. Ne most, amikor papírfícsör. Ugyanez érvényes a csíkszélességes felzárkózásra. Majd ha egyszer utoléri az AMD az Intelt, akkor foglalkozzukn velük azonos csíkszélességen.Most azt kell kezelni, ami van, vagyis hogy az Intel egy lépésnyi előnnyel nyomul. A tényleg integrált grafika, az APU-k idejében lazán fordulhat a kocka, csakhogy az még odébb van. Egyelőre a 7 watt áll 14-gyel szemben és 14 a 21-gyel szemben.

    Ami a minimálfogyasztást illeti. Ott szerintem csak annyiban nem vagyunk százasok, hogy a HDD folyamatosan meg a teszt alatt. Pedig sok esetben a notik azt is kikapcsolják. Lazán benne van a winchester pörgetésében 1 watt, ami 7 wattos fogyasztásnál 14%, 8-órás üzemidőnél több mint 1 óra. Az USB vagy PCI Express hekkelve kikapcsolása szerintem más dimenziót képvisel fogyasztásban és technikai megoldhatóságban is. Egy mezei júzer le fogja venni (esetleg) a proci teljesítményét 1%-ra, de nem valószínű, hogy elkezdi a regisrtyben kiütögetni a PCI Expresst, miegymást.

    Még egy apróság a Phenom II N930 teljesítményével és fogyasztásával kapcsolatban. Az idle 7 wattos i5-460M 2,53/2,80 GHz-es szóval alapon egy szorzóval jobb, turbóban eggyel rosszabb az i5-520M-nél, illetve alapon azonos és turbóban 2 szorzóval gyengébb az i5-540M-nél. A legtöbb mai teszt meg többszálas, szóval az alap órajel a mérvadóbb. Meg van egy olyan sejtésem - méréssel még nem igazoltam, de érezhető a tendencia - hogy az i3-i5 procik minél magasabb típusszámúak, annál jobban visszavesznek idleben.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák