Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • facan

    tag

    válasz DM-Fan #646 üzenetére

    Azért vagy tanácstalan, mert a saját (egyébként jó és helyénvaló) tanácsaidat sem fogadod meg, ráadásul még úgy is érzed hogy helyesen gondolkodsz :)
    Mivel sohasem hallottam még RP3-ast hidd el nem rábeszélni akarlak, de az RB250 már a sima RB300-képest sincs sehol, bár abban sem vagyok biztos hogy ezek a frissített RB300-at alapul vett karok jobbak lennének mint a jó régi bevált RB300.... Csakhát ugye a marketing.....
    Az üvegtányér kérdéssel megint ugyanez a helyzet. A saját P3-asom is üvegtányéros (mivel ez volt az alapkivitele is annó), de én is gondolkodtam akriltányérban míg egyszer nálam járt tesztelésre pár hónapra egy. Nem szabad bedőlni ennek sem, jobb az üveg :)

    Egyébként már régen nem filcet használok, hanem tiszta szilikongumiból, profin elkészített alátétet. Mivel az Eroica magas ezért nem lehetett a filccel együtt beállítani a VTA-t (csak a kar csavarjának "meghosszabbításával" - erre is van módszer, meg is vettem az alkatrészeket hozzá annó :) ), ellenben a szilikonos alátéttel nyert 1mm megoldotta ezt a kérdést (is). Még kiegyensúlyozottabb lett az egész hangzás, ráadásul ezen tuti nem tud megcsúszni a lemez sem. Tisztítása pedig röhelyesen egyszerű (a filcet nem lehet kimosni mert utána használhatatlan lesz), csak egy kis szappanos víz, majd szárítás oszt szólhat is tovább a muzsika.....

Új hozzászólás Aktív témák