Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #68 üzenetére

    Talán meglepő, de szinte teljesen egyetértek azzal, amit most írtál. Nyilván az Intel is igyekszik majd kisebb fogyasztású chipeket gyártani. Minkét cég olyan területet céloz, amiben eddig nincs nagy jártassága (Intel: kis méret és fogyasztás, ARM: nagy teljesítmény), szóval a végkimenetel még bizonytalan. De szerintem nem abban, hogy az ARM megveti-e a lábát a piacon, hanem, hogy milyen gyorsan és milyen mértékben. De ugyanígy az Intel is részt szerezhet magának a táblagépek, mobiltelefonok világában. Egyszóval érdekes lesz.

    "Emellett ahol a fogyasztás nem számít, ellenben a teljesítmény igen, ott az ARM szerintem sosem fog labdába rúgni, hisz ők sem képesek csodákra, nem tudják bármekkorára emelni a teljesítményt a fogyasztás emelése nélkül"

    Persze, csodák nincsenek. De azért két észrevételem lenne: Egyik: a helyzet fordítva is igaz: az már Atom kicsi, egész keveset fogyaszt, viszont a teljesítménye is messze elmarad mondjuk egy i3-tól. Másik: itt most azért többről van szó, mint egy Intel-AMD szembenállás, ami arról szól, hogy ugyanazzal az architektúrát ki miként implementálja. Az ARM egy külön világ, így mindig lesznek komolyabb különbségek a végeredményben. Így azt veszik majd, ami az adott alkalmazásra megfelelőbb.

    A Win8-cal kapcsolatban hasonlóan látjuk a helyzetet. Csak azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a Microsoft ezen lépése - még ha csak kényszer szülte is - komoly lökést adhat (és szerintem ad is) az ARM-nak.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák