Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz quex #32 üzenetére

    Őszintén szólva tudnál mondani egy hétköznapi (nem professzionális felhasználásra gondolok!) példát arra, hogy a 64 bites oprendszer illetve a 64 bites programok jobbak? Én előbbire egyet tudok: kezeli a >4GB RAM-ot is, ami ma már egyáltalán nem elérhetetlen. Utóbbira még annyit sem. Sőt, ha mondjuk veszem az IE9-et, mint általánosan elterjedt alkalmazást: sokkal lassabb, mint a 32 bites társa.

    64 bites Office-ra szintén azt tanácsolják, hogy csak akkor használjuk, ha tényleg szükségünk van rá.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz gordonfreemN #21 üzenetére

    Egy mai csúcstelefonban kétmagos, 1-1,5GHz-es Cortex-A9 processzor van GPU-val. Ez már képes HD videó felvételére, lejátszására. Akkor most képzelj el 4 magot, 64-bit támogatást, >2GHz-es órajelet, órajelenként 30-40%-al nagyobb teljesítményt - kb. hasonló fogyasztás mellett. Milyen átlagos tevékenységre nem elég ez?

    A Samsung tudtommal jóval nagyobb cég, mint az Intel. Lehet, hogy ezen a területen még kicsi, de mögötte áll egy hatalmas cég. 10 évvel ezelőtt ki gondolta volna, hogy ők lesznek a legnagyobb mobilgyártók, méghozzá abszolút versenyképes termékekkel? Hidd el, ha belevágnak nem sokáig maradnak kicsik.

    Én nem mondom, hogy 3 hónap múlva már az ARM lesz a legmeghatározóbb, ilyenhez nyilván évek kellenek. Ahogy azt sem, hogy az Intel, vagy az AMD eltűnik. De a trendek már csak ilyenek, lassan, de biztosan alakítják a piacot. Például az egykor oly népszerű belépőszintű VGA-k rövidesen eltűnnek (már nem is igazán vannak), helyüket átveszik az APU-k. Az NVidia meg már régen nem a játékos kártyáiból kíván megélni, hanem erősen az ARM illetve a GPGPU felé tendál. Pedig nem is volt olyan régen, hogy lenyomták a 3dfx-et...

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz gordonfreemN #48 üzenetére

    "A samsung a legnagyobb mobilgyártók?"

    Nem, a Samsung (nagybetűvel) egy cég, tehát egyes szám...

    "Nem fogtál te még más telefont a kezedben?"

    Amit írtam, annak semmi köze ahhoz, hogy fogtam-e már mást is, mint Samsungot, nem is értem, hogy jön ez ide? :F Egyébként képzeld, természetesen igen. És az, hogy jelenleg Samsungot használok (az elsőt) éppen eléggé alátámasztja az általam írtakat, lévén 3-4 éve eszembe sem jutott volna Samsungot venni. Igen, azt mondtam, hogy a legnagyobb gyártó. Amúgy a jelek szerint tévedtem, csak simán a második, egyre szorosabban tapadva a piacvezető Nokiára... És ez tény, függetlenül attól, hogy mire tartod a Samsung mobil üzletágát, szegény Juliskát meg ne keverd ide, hagyd meg Jancsinak. :)

    "A samsung amolyan sokat akar a szarka effekt, biztos jók a mosógépeik is meg a hűtői, a TV-i, meg a wc papir tartói, meg mit tudom én még miket gyárt, de messze nem a legjobb."

    Ki mondta, hogy a legjobb? Legfeljebb azt, hogy a legtöbbet adja el. A kettő nyilván nem ugyanaz. És bizony sok más piac bizonyítja, hogy először kinevetik (kb. mint te most az asztali ARM-ot), aztán kezdik komolyan venni, aztán meg félni tőle - most konkrétan a Samsung jött elő, mint komolyabb példa, de több hasonló gyártót lehetne mondani. Nyilván egy cég sem piacvezetőként kezdi. Ráadásul az ARM egy cég, de az "ARM processzorok" nem az, ellentétben az Intellel. A modell meg kb. mint az iOS vs. Android, aminek az eredményét már látjuk.

    "A tökéletesség helyett a sikerüket inkább az olcsóságukban kell keresni."

    A piac iPhone utáni legnépszerűbb okostelefonja a Samsung Galaxy S és SII. Ezek aligha vádolhatók olcsósággal. Mint ahogy a többi készülékük sem olcsó a maga kategóriájában, különösen nem mondjuk a koreai és kínai csodákkal szemben. Arról nem beszélve, hogy ha tökéletesnek nem is nevezhetők, azért eléggé ott vannak a szeren. Szóval itt is eléggé mellényúltál.

    "Az nv meg nem feltétlen a mobilpiacból él meg"

    Én egy szóval sem mondtam, hogy abból élnek meg. De mondjuk akár az 5 évvel ezelőtti önmagukhoz képest a hangsúly bizony lényegesen eltolódott. Az meg, hogy trendet követi: éppen ez volt a hozzászólásom lényege, nevezetesen, hogy a trendek az ARM felfutása irányába mutatnak. Az Intel meg nem fogja "felszippantani" a Samsungot sem, pedig nem ők az egyetlen ARM gyártók. Úgy tűnik, neked ez "nem jött át"... :U

    "Mindegy, nincs értelme tovább nyújtani a dolgot, amolyan tyúk vagy a tojás volt előbb dolog kezd már ez lenni."

    És te ezzel mire gondoltál? Mert jól hangzik, csak éppen nem látom értelmét ebben az összefüggésben.

    "Azt meg nem értem mire gondoltál ezzel:
    "órajelenként 30-40%-al nagyobb teljesítményt ""

    Arra gondoltam, hogy a teljesítmény (átlagosan) órajelenként 30-40%-kal növekszik. :) Az új mondjuk 1GHz-en ennyivel több munkát tud elvégezni, mint a régi ugyanezen az órajelen. Csak esetleg az új éppenséggel 2GHz-en fut majd,és 4 magja lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    Egyébként ami kevésbé látszik (legalábbis ezen portált olvasgatva), hogy az ARM nem csak felfelé nyit, hanem lefelé is. A Cortex M3 és főleg az M0 magokra épülő kontrollerek már erősen a "hagyományos" 8 bites mikrokontrollerek felségvizein hajóznak, mind árban, mind méretben, mind fogyasztásban, miközben a teljesítményük lényegesen nagyobb.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #53 üzenetére

    "Összekevered a CPU-t a GPU-val?"

    Nem keverem őket, ellentétben a gyártókkal, lásd Fusion. :) Éppen az a lényeg, hogy a felhasználót teljesen hidegen hagyja, hogy CPU, GPU, APU, vagy ANYU, esetleg apró kis mókusok dolgoznak a gépben, csak az a fontos számára, hogy menjen.

    "A GPU kezeli az animációkat"

    Tudtommal a telefonoknál Android alatt - legalábbis a 4-es verziót megelőzően - nem ez a helyzet, hanem a processzor dolgozik.

    "a CPU csak a számokat dolgozza fel"

    A GPU meg nyilván, amellett hogy ceruzával rajzol, még főz, mos takarít is. Ja nem, az is számol... Sőt, az számol csak igazán (sok szálon, párhuzamosan), a processzornak sok más dolga is van. Például megmondani a GPU-nak, hogy mit számoljon...

    "nem sok lebegőpontos számítást kell végeznie"

    Mivel nem csak a számolás a dolga, csinál mást is, de a lebegőpontos szmítás is nyilván kell neki. És - amennyire én tudom, ez nem erőssége a jelenlegi(!) ARM-oknak, de ez nem jelenti azt, hogy helyzet nem változhat meg 1-2 éven belül. Mellesleg láttam én már 4 éves Intelt elég hosszan elgondolkodni egy nem is túl nagy kép megnyitásakor...

    De a lényeg pont nem az volt, hogy jövőre lenyomják-e a Core i7 Extreme-et, hanem hogy elég-e az ARM a PC-re. A válasz pedig az, hogy rövid időn belül bizony elég lehet, mert a legtöbb tevékenység nem igényli még a közepes Intelt sem. Jól mutatja ezt az Atom és a Brazos platform sikere. Az a teljesítmény pedig egyáltalán nem látszik foghatatlannak. Ha pedig a Microsoft képes volt a Win8-at és a komplett Office 2010-et ARM-ra portolni az azt jelenti, hogy ők is látnak benne potenciált. Ha nekem nem hiszel, higgy nekik! :D

    "persze azt már bárki elhiszi, hogy az ARM olyan gyorsan fejleszt, hogy jobb processzorokat fog tudni gyártatni pár éven belül, mint amilyeneket az Intel fog gyártani ugyanakkor"

    Még egyszer hangsúlyoznám: nem tudom, ezt miből olvastad ki. Itt nem az a cél, hogy ki a leggyorsabb, ez maximum a "vérpistikéknek" meg a renderfarmosoknak számít. A többség meg nagyon jól ellesz a kisebb, de még mindig elegendő teljesítménnyel. Ahogy az ATI (AMD) is átállt a brutális VGA szörnyekről, a "még pont elég gyors, de kellően kicsi és gazdaságos" típusokra, és ahogy én látom, bejött nekik.

    "Ja, a Samsung kicsit több dologgal foglalkozik, mint az Intel, lehet, hogy a Samsung a nagyobb, ha az egész céget nézzük (hűtők, fagyasztók, mikrók, TV-k, klímák, stb.), de az Intel sokkal nagyobb processzorgyártó, mint a Samsung."

    Ehhez tettem hozzá, hogy "most még". Egyébként valóban, a Samsung, de még a Samsung Electronics is jóval nagyobb, mint az Intel, meg az AMD együttvéve. És ismét a félreértés: ez nem a "végső harc", nincs arról szó középtávon sem, hogy az Intel mondjuk kiszorulna a - CPU - piacról. Hanem arról beszélek, hogy a Samsung és a hozzá hasonló cégek az ARM technikáját felhasználva komolyabb szeletet kihasítanak abból a tortából, amiből nekik eddig csak morzsák jutottak. Ez nekik komoly előre-, az Intelnek meg nyilván visszalépés lesz - már amennyire sajnálni kell őket, ha nem a piac 80, hanem "csak" 50%-a felett rendelkeznek.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz gordonfreemN #57 üzenetére

    Semmi olyat nem sikerült írnod - pedig elég sokat gépeltél - amivel megcáfolnád az általam leírtakat. Ha pedig valamit sértőnek találok, az messze nem a "leszamszungozás", hanem ez a lekezelő stílus, amivel reagálsz: "jellemző", "felejtsük", "hagyjuk" ilyenekkel van tele ez a hozzászólásod is, nem is beszélve a "kit érdekel, mit gondolsz és mik az érveid" attitűdről. Főleg akkor érdekes, amikor olyanokat írsz, amiket. Ha meg nem érdekel a vélemény, akkor miért nem magánban írod meg magadnak a tiedet? :U

    1. Aztán javítottam, hogy másodikok. A mondandóbb szempontjából lényegtelen, hogy éppen 1. vagy 2., egyik esetben sem elhanyagolható vagy lebecsülendő tényező. A fejlődés meg különösen az 5-10 évvel ezelőtti állapothoz képest szembetűnő, és jól mutatja azt, hogy mit jelent a trend, és mit az 1-2 konkrét, a trendbe esetleg nem illeszkedő példa.

    2. Nem, nem érted.

    3. Tudod mit jelent az, hogy "nagy gyártó"? :) A mosogatógép-piac telített, és nincs benne sok pénz (Samsung is biztos azért váltott), de ha jönne az Intel megkérdezném, mennyire gondolja komolyan: ha igen, én bizony nem nevetném ki. Csak mert a jelek szerint a Samsung - és más hasonló cégek, ezt nem győzöm hangsúlyozni, mert úgy tűnik, te a racionális ellenérveket valami Samsung-védő magatartásként szeretnéd beállítani - komolyan gondolja.

    4. Az, hogy neked nem tetszik egy telefon, az a te dolgod, én ebbe nem is akarok beleszólni, mindenkinek szíve joga. Csak ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni. A GPS rossz példa, mert alapvetően egy termék egy ismert problémája alapján akarsz általánosítani. Ennyi erővel az iPhone is lehúzható volna az "antenna-gate" miatt, de az hasonlóan buta lépés lenne. Egyébként a GPS köszöni szépen, jól megvan, de egyébként sem ezen múlna a Samsung sikere. Amit nem az fémjelez, hogy neked mennyire tetszik. A kijelzőnek kiváló a kontrasztja. A készülékház jól össze van rakva. Tartós, nem recseg, nem ropog és még könnyű is a készülék. Látod, én is tudok érveket hozni, cáfold meg, ha tudod. Ettől függetlenül a műszaki színvonal értékelésénél nem az dönt, hogy az X modell Y funkciója bugos-e.

    5. Hát, a "szippantanit" inkább csak kábítószerrel, vagy szippantós kocsival összefüggésben hallottam, de lehet, hogy lemaradtam valamilyen magaskulturális értelmezésről. :)

    6. Nyilván nem vita, ha az érvekre az a válasz, hogy "szerintem meg nem".

    7. Én pedig úgy látom, hogy a teljesítmény-fogyasztás mutatójuk folyamatosan javul. Az áruk meg nagyjából stagnál. Mint ahogy nagyjából ugyanez elmondható akár a CPU, akár a VGA piacról is.

    Hidd el, ennek semmi köze nincs a telefonomhoz. Ha az iPhone-ról mondtál volna valamit, amivel nem értek egyet, akkor azt is megírtam volna.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Angel1981 #64 üzenetére

    "3-5 éve az ARM ilyen felhasználás tekintetében még gyakorlatilag nem volt sehol, most meg dominál az okostelefonoknál, a tableteknél, és kacsingat a notebookok irányába"

    Igazából 3-5 évvel ezelőtt is már eléggé jelen voltak ezeken a területeken. Mindenki erre írta az oprendszereit, és a programjait. Annyi történt, hogy a "PDA-k" okostelefonok piaca ugrásszerűen megnőtt, ahogy egyre nagyobb kereslet mutatkozott ezen termékek iránt. Ahogy nőtt a piac, úgy nőtt vele együtt az ARM is. Egyszerűen most jtt el az ideje, amikor már mindenki kellően nagy teljesítményű (ezt persze nehéz pontosan meghatározni, de nagyjából körül lehet írni), kis fogyasztású eszközöket akar (mobiltelefon, TV, netbook, tablet, kézikonzol... stb.). És az utasításkészleteivel az ARM legalább olyan egyeduralkodó, mint az Intel az x86-al. Ráadásul ezeken már haszon is van azért szépen. A modell is érdekes: az ARM nem gyárt processzort, csak terveket és jogokat, ellenben tucatnyi nagy gyártó igen. Ezért hasonlítottam az Androidhoz: a Google sem gyárt telefont...

    Egyébként teljesen egyetértek.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz gordonfreemN #65 üzenetére

    Az ARM-nak nyilván nagy lökést adna, ha elérhető lenne rá a Windows. De ez fordítva is igaz: a Microsoft sem nézheti tétlenül a (kis) mobil eszközök térnyerését (lásd előző hozzászólásom). Márpedig ha komolyan gondolja, akkor kevés lesz a Windows Phone, a komplett asztali csomag kell. Ehhez viszont ARM-ra kell váltani, mert nekik már most is nagyon erősek a pozícióik, és a közeljövőben aligha változik. Például könnyen lehet, hogy az Apple is átáll a processzoraira. Így viszont a Windows 8-nak is támogatni kell az ARM-ot, és ennek a gépigényben is meg kell jelennie. A Vista után különben sem néznének jó szemmel egy újabb jelentős gépigény növekedést.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz CYBERIA #69 üzenetére

    "Többnyire most sem a valós igények szerint vesz gépet az emberek többsége."

    Az lehet, hogy sokan nem, bár erről a többségről nem vagyok meggyőződve. Egyébként meg az Atom és a Brazos komoly sikere is mutatja, hogy van igény a kicsi, kis fogyasztású PC-kre, akár asztali kivitelben is. Egyébként is: ha a különbség árban is megmutatkozik, már nem lesz olyan egyértelmű a vevők választása sem az x86 javára.

    "Cégeknél már kicsit más a helyzet."

    Valamelyest igen. De ott is sok helyen élt (él) például az "Intel király, AMD szar" nézet, még az A64 fénykorában is. Meg a cégek gyakran azt veszik, amit a nagy PC gyártók eléjük raknak.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Rickazoid #68 üzenetére

    Talán meglepő, de szinte teljesen egyetértek azzal, amit most írtál. Nyilván az Intel is igyekszik majd kisebb fogyasztású chipeket gyártani. Minkét cég olyan területet céloz, amiben eddig nincs nagy jártassága (Intel: kis méret és fogyasztás, ARM: nagy teljesítmény), szóval a végkimenetel még bizonytalan. De szerintem nem abban, hogy az ARM megveti-e a lábát a piacon, hanem, hogy milyen gyorsan és milyen mértékben. De ugyanígy az Intel is részt szerezhet magának a táblagépek, mobiltelefonok világában. Egyszóval érdekes lesz.

    "Emellett ahol a fogyasztás nem számít, ellenben a teljesítmény igen, ott az ARM szerintem sosem fog labdába rúgni, hisz ők sem képesek csodákra, nem tudják bármekkorára emelni a teljesítményt a fogyasztás emelése nélkül"

    Persze, csodák nincsenek. De azért két észrevételem lenne: Egyik: a helyzet fordítva is igaz: az már Atom kicsi, egész keveset fogyaszt, viszont a teljesítménye is messze elmarad mondjuk egy i3-tól. Másik: itt most azért többről van szó, mint egy Intel-AMD szembenállás, ami arról szól, hogy ugyanazzal az architektúrát ki miként implementálja. Az ARM egy külön világ, így mindig lesznek komolyabb különbségek a végeredményben. Így azt veszik majd, ami az adott alkalmazásra megfelelőbb.

    A Win8-cal kapcsolatban hasonlóan látjuk a helyzetet. Csak azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a Microsoft ezen lépése - még ha csak kényszer szülte is - komoly lökést adhat (és szerintem ad is) az ARM-nak.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák