Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Ehm, a felhőben levő gépek úgy az esetek 100%-ában egy szerverközpontban, dedikált hozzáféréssel, jó esetben nem is Ethernettel, hanem valami jobbféle optikai csatlakozóval kommunikálnak egymással, nem interneten keresztül. Az csak a kliens felé. Igen, az is lehet fájdalmas, de FHD sávszél csak akkor kell, ha FHD videókat nézel a távoli gépen (hát, newsflash, a "felhő" nem erre való), egy RDP kapcsolat még FHD felbontásban is töredék sávszélességet igényel, egy mezei 5 Mbps ADSL is röhögve elég lehet hozzá. A pingek kérdése már keményebb dió, inkább a miatt fájdalmas.

  • vicze

    félisten

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    " CAD-hez pl nekem nem videó kellett, cserébe kaptam remek diavetítést."
    Nem VNC-zni kell, hanem RemoteFX vagy Citrix. :P
    Ha meg a teljes Desktopot kapod, akkor az ott már rég rossz valami. (A rendszer van szarul felépítve, még ha VDI is.)

    Minimális sávszélesség meg akkor is meg kell legyen. CAD-et át lehet vinni értelmesen úgy 512k-n, de 1MB nem árt. Valóban a késleltetés a legnagyobb rákfene itt.

    [ Szerkesztve ]

  • LordX

    veterán

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Akkor rossz klienst használtál. Ha nincs folyamatos mozgás a képen, és a használt program se annyira balfasz, hogy teljes képernyős újrarajzolásokat csinál 60 FPS-el (mondjuk a CAD programról még azt is el tudom képzelni), akkor az 1 Mbps-be simán befér az RDP. Nálam Matlab, C++ IDE, Firefox megy FHD-ben, teljes képernyős grafikonrajzolgatással, képgörgetéssel, Amazon írországi gépein. A késleletést erősen megérzem, de sávszél problémám sose volt.

  • LordX

    veterán

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Ugyanazt értjük mi "felhő" alatt? Én az infrastructure as a service fogalmára gondolok: Amazom/Google/stb. ad egy tonna gépet, amin meg valamilyen virtuálizáció, és azon futtatod a saját szolgáltatásodat: webszervert, adatbázist, HPC számításokat.. Realtime grafikus interakcióra szerintem használhatatlan, bár ugye van pár cég, aki felhőben akar játékokat tolni (hát, sok sikert nekik..).

    Milyen cég ad Magyarországon ma olyan ADSL-t, ami felfelé is van 5 Mbit? Mert akkor már értem, hogy a két saját telephelyed között miért volt sávszélgond..

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #38 üzenetére

    Tájékozatlan?
    Tudtam, hogy a megaupload ot lehúzták a budin... csak fel se merült bennem, hogy azt ti a normális szolgáltatások közé soroljátok.
    Azt meg fogjátok már fel, hogy a CLOUDOS SZOLGÁLTATÁSok nem egyenlő A CLOUD STORAGE el.

    Mi a garancia, hogy az amazonos, cloudt nem kapcsolják le?
    Az a szolgáltató felelősége, hogy milyen keretek között engedéjezi az adatárolást és, hogy figyelje is, hogy nem lépted e át. Ha ezt nem teszi, és a töbség már rég nem törvényes anyagok tárolására használja a szolgáltatást. Akkor teljes joggal csukják le a francba.
    Az elején én is tároltam nem is kis információt a Megauploadon. Az első cikkezésnél, ami megemlítette, mekkora az illegális használat rajta, váltottam. (bőven a leállás előtt... )
    Hogy miért? Mert előre látható volt, hogy valami hasonló fog történni.

    Tudatlanságról inkább felétek lehetne beszélni, hogy egy Megaupload bezára és egy Cloud OS az amereikai kormánynak topikban NORMÁLIS cloud szolgáltatás komment, között ti párhuzamot húztok.

    Az olyan emberekkel, akik normálisan kommunikálni nem tudnak, csak okos kommentekkel, a saját igazukat szajkózni, majd a másikat tudatlanak hívni csak mert megkérdezte, hogy ilyen hozzáállással mit akarsz?!(Aki egyébként nem csinál mást mint bejár topikokba fikázni azt ami nem tetszik neki ... ami a dolgok 95%-ka)
    Az ilyen emberekkel nem tudok mit tenni mint magasról leszarni...

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • LordX

    veterán

    válasz #06658560 #36 üzenetére

    Az összesben, amit eddig hallottam, az a közös, hogy nem a tiéd az infrastruktúra, és bizonyos határokon belül kérhetsz a szolgáltatásból (szerverből, sávszélből, tárhelyből..) többet-kevesebbet. A különbség köztük meg az, hogy milyen szinten veszed igénybe a szolgáltatást (azaz x db virtuális gépet veszel, vagy x db SQL utasítást egy y GB méretű adatbázisban, vagy stb.) A webes tárhelyen sem a tiéd a szerver, gombnyomásra bővítheted a tárhely méretedet, úgyhogy ha nagyon akarod, hívhatod cloudnak is.. Illetve a private cloud állatnál a virtualizációs-skálázós mókát akarják megfogni saját eszközökkel, de a működési elv ugyanaz.

    Jah, és Németországban sem hiszem, hogy van olyan ADSL, amit tud többet, mint 1.4 Mbps, mert az a technológia elméleti maximuma :) Gondolom valami VDSL-féle volt az akkor inkább.

    [ Szerkesztve ]

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #42 üzenetére

    Nem én hoztam fel, hanem kérdeztem (#21) djgeg "Ez miben merül ki? "meg adatbiztonsági bajok vannak vele, mostanában ez is kiderült.""

    A) számomra az Adatbiztonság fogalma: "Azon technikák és tevékenységek összessége, amelyek arra irányulnak, hogy valamely információ-rendszer adatai a jogosult felhasználók számára mindig rendelkezésre álljanak, ne legyenek kitéve sérülésnek, véletlen vagy szándékos megsemmisítésnek."

    Adatbiztonság≠Adatvédelem

    B) Ebben teljesen egyet értünk: "Az illegális tartalmakat kellett volna töröltetni"
    Nekem se tetszett a módszer, de...

    "Megához hasonló mértékben beleláthat az adataidba, akkor azt nem lehet biztonságosnak tekinteni adatvédelmi oldalról"
    Megához hasonló szolgáltatásokra, a bödüs életbe nem raknék titkos adatokat... Hogy miért? Azért mert ez nem egy normális cloudos szolgáltatás... Ez egy tömeges cloud storage, aminek voltak fizetős szolgáltatásai.

    Egy igazi normális Cloud szolgáltatás, ott indul, hogy nincs ingyenes verziója (Számomra). Nem azért mert annyira tele lennék pénzel, (vagy a cég ahol dolgozom) csupán, már már ez garantál egy normális szintet. Amelyben Adatbiztonság és Adatvédelem egyenlő szinten elégséges üzleti felhasználásra is.

    Személyi adattárolásnál, meg nyugodtan nézegesse az NSA anyaralós fényképeimet, stb ket. :DDD

    Összességében a legnagyobb baj az egésszel, hogy már elégé elterjedtek a cloud szolgáltatások, csupán a törnvényeket nem bővítették ki rájuk. Egységes törvénykezésnek kéne lennie arról, hogy milyen, a szolgáltató-user-tulajdonos közötti viszony Adat szempontból.
    Mivel minden adatnak van tulajdonosa, van user aki feltölti(birtokolja), és ott a szolgáltató. Jelenleg nincsen olyan törvénykezés mint pl a saját vinyódon tárolt adatokkal kapcsolatban.
    Így eltér:
    Mivel ha kiadod a kezedből szolgáltatás igénybevétele után, majdhogynem átruházod az adataidat a szolgáltatónak. Csomó ingyenes cloud storage nek ez van a felhasználói feltételei között.
    Egy normális Felhős szolgáltatás vagy storage, ott kezdődik, hogy bárminemü adat amit az adott tárhelyen tárolsz a te tulajdonod, te csak üzemeltetési, és tárolási szolgáltatást veszel igénybe!

    Ilyen és ehhez hasonló (törvénybeli, nyilatkozatbeli) különbségek vannak, a normális és az "ingyenes" cloud storage között...

    ui.: Ennyit szerettem, volna linux pingvin kollégától, értelmes kommunikációt, amire nem volt hajlandó, mert minek kommentelgetek, ha nem olvasom az összes topikot főleg azt amiben kifejtette a véleményét. :U

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • Panthera

    őstag

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Akartam említeni a remote controlt is, csak nem voltam benne biztos, hogy az még belefér a "felhőbe". Hát a cégnél volt alkalmam megtapasztalni, mennyire tetű tud lenni. (Az oka vagy a sávszélesség vagy a szerver leterheltsége lehetett szerintem.)
    A windowsos távoli asztallal történt az elérés, az a többi ilyen klienshez képest milyen?

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    "Ha távoli rendszeren fut a program is, akkor kell egy megjelenítő alkalmazás"

    Nem feltetlenul, hiszen van egy csomo olyan program, aminek egyaltalan nincs (G)UI-ja (pl. egy adatbazisnak), illetve ha megis, akkor is lehet csinalni a megjelenitest lokalisan - pl. ott a Google keresoje, az eleg gyors, pedig az aztan annyira felho, amennyire csak felho lehet valami, aztan megis teljesen jol hasznalhato akar egy 2G mobilkapcsolaton is.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák