Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #58 üzenetére

    Sajnos nincs benne. Én jelenleg csinálok egy 3DMark-szerű tesztprogramot a Unity motorra építve, és akartam bele GPU-s fizikai gyorsítást. Ezt maga a motor nem tartalmazza. Külön kell hozzá az adott APEX modul, amelyből a Flex csak a részecskeszimulációs rész ám. A Cloth a ruha, a Blast a szilárdtest, míg a Flow a folyadékszimuláció. Ezeket külön le lehet tölteni a motorhoz bináris formában, csak a probléma az, hogy ha nekem nem igazán felel meg a gyári állapot, akkor ott már igen durva licencsztori jön a képbe. Direkt megkérdeztem a Unity-t, leírtam, hogy mit akarok, és írták, hogy ezt meg tudom tenni, de nem velük, hanem az NV-vel, ha befizetek a Blast supportra. Ők az APEX részét a PhysX-nek semmilyen formában nem támogatják, tehát tisztán a Unity-n belül nem tudom megoldani a GPU-s gyorsítást. Na most ennél továbbmentem és kiderült, hogy az APEX nagyjából addig ingyenes, amíg megfelel azokkal a limitációkkal, amelyekkel beszerezhető a Unity Store-ban, vagy elérhető az erre megfelelő Unreal Engine branch. Ha bármi kívánság lenne (és általában azért lenne), akkor bizony ez az egész erősen fizetős kategória, mert az NVIDIA nem dolgozik ingyen. Végül ott ért véget a sztori, hogy a Unity azt ajánlotta, hogy ha nem tudok a kapcsolódó licencekre anyagi erőforrást áldozni, akkor használjam inkább a Bullet Physics-et. Unreal Engine egyébként dettó. Náluk is a CPU-s PhysX-ig él a support, ha APEX-et akarok, akkor szépen irányítanak az NV-hez, és ott meg jön a fizetős support. Rohadt jól hangzik, hogy nem kell fizetni, de ha GPU-s gyorsításról van szó, akkor a valóságban marhára nincs így. Az egyébként teljesen rendben van, hogy a supportért pénzt kérnek. Én is ezt tenném, de akkor ne állítsuk már, hogy ingyenes. :) Valószínűleg egy AAA stúdió bőven meg tudná ezt fizetni, csak manapság nem teszik, inkább írnak egy saját megoldást a problémájukra.

    A Flex pedig nem egy önálló elem, hanem egy APEX modul. Ne keverjük úgy bele, ahogy leírod, mert a Flexen kívül létezik más APEX modul is (Cloth, Blast, Flow). Nincs értelme csak a Flexet kiemelni. Pláne azért, mert ez a modul talán a leglényegtelenebb, ugyanis ma már nagyszerű alternatívák vannak a motorokba integrálva, így különösen nagy jelentősége nincs a használatának.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák