Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Abu85 #34 üzenetére

    A mobil piacon főleg az ultravékony notik, a netbookok és a tabletek fontosak. Ezekbe eleve öngyilkosság külső GPU-t rakni, mert...

    Abu, totál félreértettél. Nem a diszkrét gpu-s megoldásokat favorizáltam, épp ellenkezőleg. Te írtad, hogy ahhoz képest előrelépés a fusion, én viszont ennek jelentőségét voltam bátor megkérdőjelezni, s rámutatni, hogy nem azzal kell versenyezzen, hanem a konkurrencia azonos piacú termékeivel. A diszkrét megoldások egész más piacot jelentenek, ahogy te is kifejtetted. Tehát oké, hogy az AMD önmagához képest előrelépett, de egy a piacon már ideje önállóan trónoló i3-mal kell felvegye a versenyt, ami habár némely tekintetben elmaradottabb; egyrészt már elérhető(!) és szépen építi ki azt a platform-bázist, amiben helyet foglal, másrészt bizonyos szempontok szerint máris fejlettebb. Ezen aggodalmaskodom. És mindehhez hozzájön az is, hogy az Intel sem csücsül a babérjain időközben, ez inkább sajnálatos módon az AMD jellemvonása. Persze azért megesz az őszinte kíváncsiság, hogy felsőbb régiókba (ha van egyáltalán arra igény) milyen grafikai és gpgpu teljesítménnyel fog tudni előrukkolni. Kezdem kicsit úgy érezni, hogy a diszkrét GPU-k piaca egyre gyorsabban, szigorúan monoton csökken. :)

    szerk.: és sajnos az AMD egyelőre ezen az egy piacon van otthon igazán, a többiben jobb esetben is másodhegedűs, aminek változására a jövőben sincs kilátás, sőt... :(

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • smkb

    őstag

    válasz Abu85 #34 üzenetére

    "A mobil piacon főleg az ultravékony notik, a netbookok és a tabletek fontosak. "

    Ez egyszerűen nem igaz. A CULV notik részesedése minimális (és ezek közt is narészt ott figyel egy egy diszkrét ati vagy nv gpu), tableteké zéró, netbookok meg direkt vannak visszafogva, abban a szegmensben sosem lesz számottevő grafikai teljesítmény egyik résztvevő részéről sem mert senkinek nem érdeke.

    "ha a Sandy Bridge IGP-je is elég lenne, mert a diszkrét GPU jelentősen drágítja a termék előállítását, és még a fogyasztásban is hátrány"

    Nos az Optimus technológia ezt remekül megoldja, erre találták ki.

    "Llano IGP-je a jelenlegi IGP-hez képest jelentősen megnő, hiszen a többszáz SP-ról beszélnek, így a számítási kapacitás a HD 5500-hoz hasonló szinten lehet, függően az órajeltől."

    Ez meg fogyasztani fog... többet fog enni bármennyire is visszafogva, idlében stb., mint egy HD Graphics.

    Na akkor most feltenném a kérdést, mi is a jobb egy nagyon kisfogyasztású integrált HD Graphics + diszkrét GPU egy Optimus technológiával megtámogatva, vagy az utóbbi többszáz sp-s megoldás.

    Szerintem egyértelmű....

Új hozzászólás Aktív témák