Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelancer

    tag

    válasz Yany #26 üzenetére

    Valszeg semmi valos elonye nem lesz, ha nyomon koveted a fejleszteseket mindket gyartonal akkor vilagos, hogy intelbacsinak mar most is szinte behozhatatlan elonye van amdbacsival szemben es a fejlesztesekre szanhato $-mennyisegbe meg ne menjunk bele, az teljesen egyertelmu. Osszefoglalva az amd addig vizionalt a fuzionalasrol, hogy az intel megcsinalta (nagyjabol).

    Mondom ezt ugy, hogy az elozo 3 procim amd volt (az utolso PII-955).

    (#28) Abu85
    Ha kivetelezik is, hidd el minden gyartonal vannak elolrebb rangsorolt ugyfelek akiknek esetleg akkor is jut cucc, ha masnak nem annyira (tenyleg ez a szitu, ilyen az uzlet)

    [ Szerkesztve ]

    Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Yany #26 üzenetére

    A valós előny a diszkrét megoldásokhoz viszonyítva lesz. A Fusion olcsóbban gyártható, kevesebbet fogyaszt, jobb az energiagazdálkodása és kisebb helyet is igényel. Mind olyan szempont, ami a mobilizálásnál elengedhetetlen.
    Az i3-at nem lesz nehéz négy maggal megvernie a Llano-nak, de a Sandy Bridge a tényleges ellenfél. Nyilván mindkét oldalon lesznek magletiltások. Az Intel például szándékosan úgy tervezte az IGP-t, hogy a shader egységek felét le lehessen tiltani. Nyilván erre az AMD is képes hiszen az Evergreen modernizálásával építik be az integrált GPU magot. Bár itt a fő különbség az lesz, hogy ez a rendszer 6 SIMD-ből fog állni, így nagyobb a játszótér, persze többnyire fullos lesz a lapka.
    Ezekről a rendszerekről egyébként már korábban írtunk. [link] :)
    A kisebb Ontaróval kapcsolatban sok a kérdés. Azt nagyon őrzi az AMD. Sokat nem lehet tudni róla. Amit lehetett, azt megírtuk. [link] Ez amúgy az Atom ellen lesz. Az új atomokról éppen gyűjtök anyagot, arról majd lesz egy összefoglaló, hogy mi fog változni a jelenlegi generációhoz képest. Még várok pár mailt, mert nem olyan könnyű ezeket az infókat összeszedni. :D

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Yany #33 üzenetére

    A mobil piacon főleg az ultravékony notik, a netbookok és a tabletek fontosak. Ezekbe eleve öngyilkosság külső GPU-t rakni, mert ha a fogyasztást meg is bírják oldani (ilyen GPU lekapcsolás, kínál az NV és az AMD is ilyet), az előállítási költség jelentősen nő, a nyomtatott áramkörnek, dedikált memóriának köszönhetően. Nem beszélve az extra lapkáról sem, ami szintén pénz és az extra hűtést is meg kell oldani, mert attól, hogy lekapcsolod az inaktív GPU-t, működést közben továbbra is fogyaszt (viszonylagosan elég sokat). A rendszerszintű integrációt jelenleg a kis méretre való magas igény szüli. Nettop, netbook, ULV notik, tabletek. A mobilizálás elsőszámú fejlesztései, és a jövőben a PC-s piac jelentős bevétele innen kerül majd ki.
    Az persze érdekes, hogy az Intel és az AMD eltérő módon közelíti meg a kérdést. Az AMD a GPU-t és ezzel a szolgáltatásokat tartja fontosnak, míg az Intel továbbra is a CPU-ra helyezi a fő hangsúlyt és az IGP szorul háttérbe. Persze a némileg eltérő koncepciók nem jelentenek problémát, hiszen lehetőség van választani, hogy kinek mi kell, vagy mi a fontos.

    A nagyobb mobil gépek esetében alapvetően nem sok változik. Továbbra is aktívan kihasználható lesz a diszkrét VGA opciója. A belépőszintnek nyilván nem sok értelme marad, azt már tudni lehet, hogy az AMD nem is készít a Cedar lapkára új alternatívát, mert a Llano oldja meg a feladatot. Nyilván a Cedar még sokáig forgalomban marad, mert vásárolni fogják. Az NV-nek lehet, hogy van értelme egy új, kisebb GPU-t összehozni, mert a Sandy Bridge IGP-je mellé talán lehetőség lesz beférni. Ez talán az Intelnek sem rossz, mert GPU fronton is lesz alternatíva a Llano ellen a saját notijaikban. Persze az elsődleges szempontnak az lenne a jó, ha a Sandy Bridge IGP-je is elég lenne, mert a diszkrét GPU jelentősen drágítja a termék előállítását, és még a fogyasztásban is hátrány. A Sandy Bridge abból a szempontból, is érdekes lesz, hogy az IGP-je nyilván nem lesz olyan erős a nyers számítások szempontjából, mint a Llano megoldása, hiszen a jelenlegi HD Graphics továbbfejlesztett, de nem kiegészített változata. Ez azt jelenti, hogy marad a 12 végrehajtó egység, így csak az órajel nőhet. A Llano IGP-je a jelenlegi IGP-hez képest jelentősen megnő, hiszen a többszáz SP-ról beszélnek, így a számítási kapacitás a HD 5500-hoz hasonló szinten lehet, függően az órajeltől. Ami viszont aranyos az Inteles megvalósításban, hogy az IGP a CPU magokkal közös L3 tárból dolgozik. Ez nyilván meggyorsíthatja a feladatok végrehajtásának idejét, mert abban a 4/6 MB-os tárban (függően mennyit tiltanak le) sok adat fér el. Persze ilyen koncepcióval még nem találkoztunk, így az a kérdés ott lebeg, hogy mennyire befolyásolja a CPU teljesítményét a GPU adataival teleszemetelt L3 tár. Talán annyi változás lehet, hogy a cache szétválasztható, így a GPU is kap egy saját területet, és a CPU sem szenved majd a fontosabb adatok újrahívásától. Persze majd ez kiderül.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Yany #35 üzenetére

    Azt tudom. A Llano az AMD szerint is a Sandy Bridge ellenfele lesz. Az Ontario meg ilyen Atom ellenfél. Persze mindkettő széles piaci szegmens, így sok átfedés lesz az egyes verziók között.
    Az AMD stratégiája nyilvánvalóan az OpenCL terjesztése. Ezért készült el már most a 2.1-es Stream SDK, mert az már támogatja a megjelenő két APU-t. Az Intel stratégiája kérdéses. Ők még mindig a CPU-ra koncentrálnak, így a GPU szintjén eléggé esélytelenek. Ebből következik, hogy az OpenCL számukra rossz megoldás. A gond viszont az, hogy az AMD megcsinálja az Intel helyett az összes CPU OpenCL támogatását, így az Intelnek is jó lenne egy saját SDK, mert nekik sem jó, hogy az AMD SDK-ja fordítja a (nyilvánvalóan AMD-re optimalizált) kódot. Ugye az Intel a saját C fordítójánál játssza ezt, amit most az AMD akar játszani. Ellenben az Intel OpenCL SDK-ja annyiban kérdés, hogy megéri-e az nekik, ha felvállalják a versenyt az AMD GPU-ival szemben. Annyit tudni az Intel felől, hogy idén ők is belépnek a GPGPU vonalra, és az egyik platformon keresztül már a HD Graphics támogatni fogja a videók transzkódolását. A kérdés, hogy melyik platformon keresztül. Abból, hogy az Apple az AMD felé nézelődik, arra következtetek, hogy a DirectCompute felületet választják, és inkább mostohábban bánnak az OpenCL-lel. Ez nem jó az Apple számára, mert nekik nagyon fontos ez a platform, ellenben az Intel megpróbálja elkerülni azt, hogy a GPU-k jelentős szerephez jussanak a programok esetében.

    A diszkrét GPU az tényleg csökkenőben van. Azt érdemes kivárni, hogy az APU-k erre mennyire tesznek rá, hiszen a PC-s eladások is egyre jobban a mobil eszközök felé tolódnak. Ha nagyon kapósak lesznek az új mobil fejlesztések, akkor még az is lehet, hogy az eladások több, mint 80%-a az IGP-s fejlesztésekből kerül ki.
    Az AMD nem véletlen érzi a GPU-k frontján jól magát. Az NV lényegében már feladta ezt a szegmenst. A főbb fejlesztéseket már nem ide vezetik be. Így meg nem nehéz jó eredményeket felmutatni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Yany #61 üzenetére

    Én sem a GPU-kra gondoltam, úgy általában, hanem azokra a cuccokra, amikbe a Llano és az Ontario kerül. Ezek közül szerintem egyedül az irodai PC-k azok, amiknél általában tényleg nem számít a GPU teljesítménye.

    Az Intelnek nincs mivel előrukkolnia, ami a GPU-t illeti. Nem tudnak hatékony GPU-t építeni. Ezért próbálkoznak a Larrabee-féle megoldásokkal, egyelőre nem túl sok sikerrel. Így marad az, hogy tovább győzködik az OEM-eket és a vásárlókat, hogy a vonatkozó szegmensekben nem számít a grafikus teljesítmény. (GPGPU alkalmazásokról meg akkor akarnak újra hallani legközelebb, ha a piacon lesz valamilyen Larrabee leszármazott, talán évek múlva.)

Új hozzászólás Aktív témák