Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz t72killer #13 üzenetére

    A szín az egyik baj, 1900 lumennél egy foton nem mehet be a szobába, ha bármit ki szeretnél használni a nagy kontrasztból. Ettől részben független, hogy 100000 feletti érték valami nagyon elméleti lehet. Ehhez a szoba falairól és az emberekről visszavert fényt is el kellene nyelni valamivel. Fénycsapdaként kellene megépíteni a szoba falát + fekete kötött pulcsiban ülni.

  • Tian66

    senior tag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Persze, sok pénz. A 65" lcd lehet színben jobb, de mozgásvisszaadásban viszont elvérzik 1 DLP mellett. Az átlag vetített méret is 80" felett van. Ha kalibrált a vetítő, akkor még a színek is lehetnek jók.
    Én motoros vásznastul megúsztam 400 alatt egy FullHd vetítőt. Nem cserélném Ledre az biztos, de nem is nézünk rajta TV adást , csak filmet, megfelelően besötétítve. Mindkét eszköznek megvan a maga dolga. :)

  • .DLL

    veterán

    válasz t72killer #13 üzenetére

    A színek kalibrálva az ilyen óccó TV-knél bőven jobbak lehetnek, sokszor esett már le az állam filmnézés közben, hogy mennyire gyönyörű is tud lenni. Egy használt, régebbi de felső kategóriás projektort kell keresni, amit 200e alatt megkapsz, de újonnan a millát verdeste. Az akkor is fasza volt mikor megjelent, a szemünk nem esett át evolúciós változáson, úgyhogy ma is ugyanolyan frankó lesz.

    (#18) t72killer: A nézőről azért nem sok fény verődik vissza ~4m-ről, a vászon mellett lévő falak és plafon a legkritikusabb, utána a hátsó fal/bútorzat összessége szerintem.

    (#24) dabadab: 1000:1 ANSI kontrazt az valóban tisztességes érték a vásznon, sőt kiváló, de mit lát ilyenkor a néző? Ugye sakktábla szerű ára, 50%-ban tiszta fehéret, vegyesen elosztva a képen, ilyenkor a szem beáll arra hogy elég sok fényes dolgot lát, és a közötte lévő fekete részeket tényleg feketének látja. Nekem simán kellemetlen, amikor egy sötét barlang jelenet után hirtelen átvágunk pl. a sivatagba, vagy fordítva: kell pici idő megszokni, pl. világos jelenet után egy tök sötét sem megy azonnal, egy pillanatig szinte csak feketét látni aztán szokik csak hozzá a szem. Persze úgy értve ha a kép eléggé kitölti a látóteret.

    "Mert a vászon eleve nem fekete és a szórt fény is bevilágítja."

    Ha nappaliba kell vászon, arra is van megoldás ;) [Link] Nem olcsó, de már egy olcsóbb projektorral is használható, akár TV-ként, TVműsorok úgysem igényelnek Hájend minőséget. ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák