Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #39 üzenetére

    Pl. nehéz elhinni, hogy a Magic Mouse és az apple picike vezetékes billentyűzete kényelmes lenne napi 8 órás használatra.
    Én valahogy azt is hitetlenkedve olvasom, hogy egyeseknek gyorsabban megy a munka egy 21,5"-es, notebook hardveres AIO-n, mint egy tisztességes asztali munkaállomáson. OS-től függetlenül.
    Meg az általában emlegetett grafikus programok tudtommal nem Mac-exkluzívak.

    P.s.: nagyon hajt a kíváncsiság, egy hackintosh-t pl. nagyon szívesen kipróbálnék.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz buvartacsko #73 üzenetére

    Multi-touch tapipad gesztusokat a Win8 megjelenése óta már támogatja a laptopok többsége, még az egészen olcsó (~100 ezer körüli) kategóriában is.
    A linux is sokat fejlődött hardver-felismerés terén és a felhasználói felületek többsége is jól integrálja a modern hardvereket, jól lehet konfigurálni a multi-touch gesztusokat és egyebeket az ember igényei szerint.

    Az USB type-C és Thunderbolt dokkolókat azért még megnézném, hogy mennyire kényelmes használni... Praktikusabbnak, masszivabbnak tartom pl. a Dell port replikátorát, és szerintem sokkal rendezetteb munkaterületet tesz lehetővé, hogy nem egy ~20cm-es USB-C kábel végén van egy kis doboz amiből mennek szana-széjjel a kábelek, hanem egy hűtést segítő állvány hátuljából lehet őket szépen rendezetten elvezetni. Meg pl. lehet USB-C-s dokkolón lecsukva használni a gépet?
    Be lehet kapcsolni dokkolón lévő gomb segítségével, vagy fel kell nyitni a laptopot hozzá?

    "egy 2008as halál elavult C2D géppel osztasz majd 2016/2017-es sokkal modernebb laptopokat amik sokkal jobban igazodnak a mai kor követelményeihez"
    - jobban igazodnak a kor követelményeihez? :F
    Mármint azokhoz a követelményekhez, amikre csak azután lett igény, hogy egyes cégek marketing-gépezetei megmagyarázták miért van rájuk szükség?
    Tipikus példa ez a TouchBar, senkinek sem hiányzott Mac-es táboron belül sem, most meg ellenérv minden Windows-os géppel szemben, hogy azokon nincs. A Magsafe meg pont ennek a fordítottja, eddig hatalmas plusz volt, most meg nem számít a hiánya, pedig csak a gyártási költségek csökkentését szolgálja igazán az elhagyása.

    Azért azt jó lenne belátni, hogy power user szempontból nagyon komoly visszalépés történt az utóbbi években (Apple és Windows vonalon is), mert még a professzionális termékvonalakat is a konzumer igényekhez kezdték igazítani a gyártók, nem azért, mert erre ekkora igény van, hanem mert ezzel nagyot tudnak spórolni.
    Pl. a Touchbar helyett is csinálhattak volna egy konfigurálható gombsort, amiken kis OLED vagy e-Ink kijelzők jelezhették volna az éppen beállított funkciókat, és akkor még lett is volna visszajelzés egy-egy gombnyomásról, valamint sokkal használhatóbb lenne munkára. Csak a gyártónak lett volna plusz költség, és ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz buvartacsko #91 üzenetére

    "nem lehet, de mi a francnak csuknál le plusz egy kijelzőt?"
    Mert egy normális munkaállomáson nem kell a notebookok gagyi (értsd: túl kicsi és vékony, hogy ergonomikus legyen) beviteli eszközeit használni, hanem lehet kényelmesen, a dokkolóra kötött, jó minőségű, teljes méretű perifériákkal dolgozni akár több 20" feletti monitoron.
    Ha ergonomikusan van elrendezve a munkaállomás akkor meg nincs rajta hely arra, hogy egy kinyitott kijelzős notebook elég közel legyen az arcodhoz egy 15,6"-es kijelző kényelmes használatához. Mert egy 15,6"-es kijelző lehet akármilyen jó minőségű, akkor is kompromisszumos a mérete miatt.

    Eddig próbáltam értelmesen társalogni veled, de úgy látom ez nem megy, csak kiforgatod az ember szavait, szóval én részemről befejeztem.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz madgie #118 üzenetére

    Tisztában vagyok a minőségével, de szerintem egy munkára használt notebooknál a beépített kijelző mindenféleképpen csak kisegítő lehetőség, azokra az esetekre, amikor nincs más mert nem a munkaállomáson használja az ember, vagy tényleg nagyon kell még egy képernyő asztalnál ülve.
    Mondjuk megkockáztatom, hogy ahol van pénz rMBP-ra és kell a felbontása az adott munkához, ott kell a képernyő méret is, és ezért nem probléma egy nagyobb 4-5k-s profi monitor beszerzése sem, pl. Dell, az Apple-ével megyező panellel.

    Mondjuk a Macbook Pro sosem volt dokkolható tudtommal, és itt a dokkolható professzionális laptopokról volt szó.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Xero #128 üzenetére

    A Windows 10 ügyes-bajos dolgait szépen le lehet szabályozni gpedit.msc-vel, és pl. csak akkor fog frissítést telepíteni, amikor te akarod, nem fog újraindulni automatikusan, stb.
    Tudom ehhez be kell menni a command prompt-ba, de akkor is megszabadít az ilyen picipuhás 'ülyeségektől.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák