Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz sziszi-fuszi #3524 üzenetére

    Akkor térjünk vissza oda, hogy megint nem érted amit mondtam, hogy miért arra most ne térjünk ki, biztos nem ittad meg a reggeli kávéd, meg ahogy látom sokáig voltál fent.
    Az előző hozzászólásom második részében írtam, hogy megtaláltam azt részt, ahol "törvény" rendelkezik róla, de engem speciel az érdekelne, hogy ennek az egésznek mi az alapja, ugyanis a román Digi oldalán is megtalálni már ezt, holott rájuk nem vonatkoznak a magyar törvények és ez sem olyan nagyon új dolog, legalább is 2-3 hónapja még nem láttam a szolgáltatók oldalán, pedig ez mondjuk 2020 végétől hatályos (persze a 13/2011. (XII. 27.) NMHH rendelet 2020-as kiegészítése ez is), na de a lényeg, hogy az a szánalmas (meg hogy nem érted, mondjuk ez inkább tragikus), hogy ezt képesek rendeletben foglalni, hogy "600" érétket szerepeltessenek a szolgáltatók, továbbra is megtévesztve az előfizetőket, de azt nem, hogy a szolgáltatónak 100%-ban arra kellene törekednie hogy a névleges, vagyis az előfizetett sávszélességet adja, mert kurvára szánalmas és igazságtalan, hogy előfizetsz egy 800/250-as netre, de törvény szerint annak a normál sebessége ami tök rendben van az 525/165 Mbit/s, a minimális meg amit minden körülmények között meg kell kapnod az 250/80 Mbit/s, na ez a szánalmas, legalább is egy épelméjű ember számára és mindegy hogy most törvény írja elő (na az tényleg idióta aki ezt találta ki és a szolgáltatót védi nem pedig az előfizetőt, de mit várunk mikor olyan írja itt is alaptörvénybe hogy milyen nemű az apa és az anya, aki a saját nemével nincs tisztában - szájerre gondoltam).
    Valahogy az lenne a normális, ha a névleges sávszélesség lenne a normál esetben elérhető sávszélesség, szóval ennek hogy ezt a kettőt elkülönítették semmi értelme nincs, csak az hogy megint hülyére vegyék az embereket.

    Annyi, hogy ez nem konkrétan PR-es téma, illetve nem csak erre a szolgáltatóra vonatkozik, bár ez végül fentebb is tisztázódott, így folytatni nem érdemes, de ettől függetlenül ugyan úgy szemétség, főleg hogy ezek után is névleges értéken fogják a szolgáltatók a csomagot értékesíteni és sok esetben szartak az átlag előfizetőre, amíg a garantált sávszélessége megvolt, így abszolút baromság volt egy külön értéket meghatározni, mert tényleg csak arra fog menni, hogy a 800-as csomagod majd szinte állandóan csak 525 megát fog hozni, kb. olyan mint ha bemennél majd a boltban egy kiló kenyérért, ki is fizetnéd az egy kiló kenyér árát, de majd csak fél kilót kapnál (vagy 2/3-od, de ez most mindegy), nem tudom te mennyire örülnél neki, már ha ezt a példát megérted egyáltalán.

Új hozzászólás Aktív témák