Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz djg #47486 üzenetére

    Jézusom, melyik alapvető tárgyi tévedést és ostoba sztereotípiát javítsuk először? Nekem ez már sok, fáradt vagyok, majd a többiek! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz djg #47486 üzenetére

    Na jó, elkezdem, nem tudok aludni. (Nem miattad. :) )

    "Gondolom egy komolyabb LCD-nél is ennyi mindenre kéne elvileg figyelni, vagy a plazmatechnológiából adódik ez?"

    Plazmánál egyetlen (tehát 1) dologra kell figyelni, hogy ne égesd be. Ez nem ördöngősség, de ha nem akarsz erre figyelni, akkor is jobban jársz egy halvány, néha látható logó szellemképével, mint az állandó LCD-hibákkal.

    "Elég csak egyszer nem odafigyelni rá vagy elaludni egy fix kép mellett, máris meglehet a baj."

    Nem, ez nem így van. Nem lehet beégést csinálni egyetlen elalvás alatt. Ghostot lehet (az eltűnik), beégést nem. Sokkal több idő kell hozzá, hogy az eltűnő ghostingból beégés legyen. Ez egy beégés.

    "nekik plazma van, azt mondta, hogy a kép felülete nagyon fényes és ez világosban nagyon tükröződik nekik."

    A komolyabb, drágább LCD-knek is fényes a felülete. Ennek egész egyszerűen a kontraszt-növelő hatás az oka.

    "Sötétíteni tudok, de akkor is macera mindig."

    Tévedés, nem kell töksötét, a mai plazmáknak van annyi fényereje, hogy átlője. A verőfényes nappaliban tévézés LCD-vel is marhaság. Plazmát meg ne válassz háttértévézésre, arra felesleges. Na arra való az LCD. A plazma az igényes képmegjelenítésre való, nem háttérzajnak.

    "de az LCD-k kevésbé hajlamosak elromlani"

    Tévedés.

    "és mintha valahol olvastam volna, hogy az élettartama se annyi, mint az lcd-nek a bennük lévő gázok miatt."

    Tévedés. Senki nem próbálta, de mindkét technológiának 100.000 órát írnak. Ez persze blöff-szám, lehet több vagy kevesebb is, de ebben nincs különbség közöttük. A plazma fényereje csökken kb. felére 100.000 óra alatt. Tehát nem kifekszik, hanem feljebb kell venni esetleg a fényerőt. Az lcd-nek meg a folyadékkristályai lustulhatnak le, vagy a háttérvilágítás fényereje csökkenhet, tudja fene.

    "és játékra is inkább az LCD-t ajánlják."

    Az kizárólag a nagyobb ghosting-veszély miatt lehet, de a játék is sokkal szebb, élvezetesebb plazmán, ha az ember egy kicsit tud odafigyelni. (Én nem játszom, de itt sokan igen, és elhiszem nekik.)

    "Tehát ha nem tudok vagy nem akarok ennyire beleméllyedni és a tökéletes képet kihozni a plazmából, akkor ne vegyek inkább LCD-t, ami ugyan tökéletesre hangolva nem veszi fel a versenyt az elmondottak alapján egy tökélyre hangolt plazmával, de úgymond defaulton hagyva mindkettőt az LCD-vel jobban járok, mert nem jön ki annyi "hiba"?"

    Fogalmam nincs, milyen "hangolásról" beszélsz. semmit nem kell hangolni, beállítod, nézed. Nem nézel rajta hetekig egyfolytában RTL Klubot, vagy ha igen, néha kizummolod. Ennyi.
    Hogy nem jön ki annyi hiba az LCD-n? Annyi nem.... sokkal több! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák