Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • hétalvó

    addikt

    válasz minas #9654 üzenetére

    siman osszekotod scart-al es jo lesz, de vegyel egy erenkent arnyekoltat, a kacsa audio-nal kapsz. eleg az alap barna is. siman jo lesz a kep 720p-ig, a dvdd az pedig gondolom csak 576p-s. Fontos a dvd-d setup-jaban allitsd a kimenetet RGB-re es progressive-re a scart csatira.

    1860ft es jo

    a set-top boxo-t azert kosd be direktbe is ha lehet

    [ Szerkesztve ]

    https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #9882 üzenetére

    A CRT-d mérete 127cm-es volt? Na látod, hogy nem... a TV adás kis felbontású (és zajos), ezért persze, hogy nem lesz tökéletesen olyan, mint a CRT-n. De azért nekem nincs vele gondom, főleg, ha digitálisan jön az a TV adás...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • PLaci58

    őstag

    válasz minas #9915 üzenetére

    hogy miért nem olyan jó a kép a plazmán, mint a crt-n, ez sajnos ténykérdés.
    Ezt hol írják?
    Nem olyan jó? Nagyságrendekkel jobb egy plazma TV-n a normál analóg adás képe is mint egy CRT-n szerintem!
    Lehet, hogy szerencsém van és jó a kábelem, de a nagyobb képernyőméret nem okoz minőségromlást. 27"-ról váltottam 42"-re, de nemhogy romlott volna, de sokat javult a minőség. Természetesen vannak gyengébb csatornák és rossz minőségű műsorok, de a mai TV-k szerintem szép képet produkálnak normál analóg adásnál is. A DVB-ről ne is beszéljünk. Annak ellenére, hogy alig van HD minőségű műsor a HD-s csatornákon (földi digitális adás), még az SD műsorok is szebbek, mivel HD csatornán, már felkonvertálva adják öket.

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #9915 üzenetére

    Abban biztos lehetsz, hogy LCD-n gyötrelmesen néz ki az analóg TV-adás, így azokat nyugodtan elvetheted. Plazmáknál meg eléggé kiegyenlített a piac és mindhárom gyártónak elég jó tunerjei vannak. Ha normális a szolgáltató és jó minőségben szolgáltat, akkor kellemes meglepetésben lesz részed - nekem abban volt, nem hittem volna, hogy ilyen szép, éles képet kapok analóg TV-adásból, mint amit a Pana plazmám ad. A Samsung-ok analóg TV-tuneres képe nekem kicsit mosott, az LG-é pedig túl raszteres, a Pana pont a kettő között van, szerintem nagyon korrekt.

    A tápzajt szemből nézve a készülék bal felső részén kellene hallanod, abban az esetben, ha hibás, ott vannak ugyanis a kondenzátorok és a tekercsek.

    Get Moded!

  • kpal

    veterán

    válasz minas #9955 üzenetére

    Tv-böl soha nem lehet venni elég nagyot az biztos.

  • Teaway

    veterán

    válasz minas #9955 üzenetére

    "Ma is voltam néhány helyen és direkt azokat néztem meg, ahol retekklub stb. ment. Háááát....gyengus."

    Az lett volna a legjobb, ha viszed magaddal a tv-det, és azon is megnézed.

    Nincs itthon csokid??

  • szp1

    addikt

    válasz minas #9955 üzenetére

    Ez érthető: a PAL szabvány 768x575 felbontását kell a 29" helyett 42" vagy még nagyobb képernyő méreten megjeleníteni, melyeknek nem arányosan több pixele van....( ki lehetne ceruzázni, hogyan lenne optimális, de nekem nincs türelmem hozzá ).
    Azzal együtt a digitális kábelből már egész szép képet lehet csinálni.
    Ezek a töltelék-csatornák meg jönnek a DVB-T-n is.....

    Szumma-szummárum, még mindig jobb mint az LCD. ;]

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #9955 üzenetére

    Ezt meg tudom erősíteni: a leggyönyörűbb analóg TV-adást mindmáig apám 1990-ben vásárolt, már sarkított, Trinitron képcsöves Sony CRT TV-jén láttam, ezt néztem hosszú éveken át. Egy vagyonba került (valami 100 eFt volt akkor), viszont becsületére váljon, hogy mai napig tökéletesen működik és talán ha egyszer volt szervizben a 20 év alatt, akkor sokat mondok.

    Mindezek mellett mondom azt, hogy nagyon kellemeset csalódtam a Pana plazmám analóg TV-adásnál nyújtott képében, még a Sony CRT-hez szokott szememnek is nagyon meggyőző a látvány. Hozzáteszem, hogy nagyon sok múlik a szolgáltatón, nekem ilyen szempontból szerencsém volt. Ugyanazon plazmán nagyon eltérő tud lenni két, eltérő szolgáltató által nyújtott analóg adás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10343 üzenetére

    Pont tegnap-tegnapelőtt linkelgettük, hogy rendelésre már több üzlet is hoz neked 2010-es szériájú Panasonic plazmákat. A Pioneer-technológia alapvetően csak a NeoPDP panellal szerelt TV-kbe kerül bele, az alacsonyabb árkategóriába nyilván nem, hisz így nem volna tartható az ennyire alacsony ár - bár hozzáteszem, hogy már a 2010-es NeoPDP-panelesek indulóára is több, mint kedvező.
    A Pioneer plazma-üzletágának halála elkerülhetetlen volt, mert az tény, hogy akkoriban nem ért a nyomába senki, de egyszerűen nem tudta olyan számban eladni a plazmáit a Panasonic-hoz mért 3x-os, 4x-es árával, amivel biztosítani tudta volna a túlélését. Márpedig már akkor sokan megmondták, hogy nincs annyival lemaradva a Panasonic a Pioneer mögött, ami ezt az árkülönbözetet indokolná, úgymond a Pioneer plazmák ár/érték viszonylata - annak ellenére, hogy kiváló TV-k voltak - horrorisztikus volt, pláne a válsággal sújtott piacon. Ezen felül a Panasonic azért valamelyest több lábon álló társaság, így nyilván anyagi átcsoportosítással tudták elviselni a plazma üzletág által okozott veszteséget. Meg meg már bőven nyereséges a plazma üzletág, mert fokozatosan minimalizálni tudták a gyártási költséget, átvették a technológiát a Pioneer-től és kevésbé prémium körítéssel, piacképesebb áron tudja kínálni a kiváló plazmákat. Nyilvánvalóan a Pioneer nem volt hajlandó leadni a presztízséből, miután nem szerette volna azt látni, hogy azt írják a TV-iről, hogy gyengébbek, mint korábban. Egyébként a Pioneer nem tartotta kizártnak, hogy egyszer visszatér a plazmagyártáshoz, bár nekem erős kételyeim vannak, tekintve, hogy a technológiának magának sem jósolok már túlzottan nagy jövőt, különösen ha tökélyre fejlesztik az OLED-et.
    A garanciára meg annyit tudok mondani, amit eddig is: mostanság a Panasonic 5 év garanciát adott a magasabb kategóriás plazmáira, de többnyire egyébként is van lehetőség még garancia vásárlására. Többek közt én is kicsikartam a Pana-ból még plusz garanciát a TV-mre ingyen és bérmentve, ez a cég ilyen szempontból rugalmas.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10355 üzenetére

    Hát, az még nem jövőre lesz. Jelen pillanatban az a legnagyobb baj az OLED-del, hogy hiába olcsóbb az előállítási költsége mint bármelyik másik jelenlegi technológiának (akár LCD, akár plazma) az élettartama igencsak csekély (max. 10.000-15.000 óra). Ráadásul az egyes színek eltérő időben halnak meg az OLED panelban, ami tovább árnyalja a képet. Szerintem még legalább 5 év, mire eljutnak oda, hogy elfogadható szintre hozzák az OLED-technológiát ilyen szempontból is, de tényleg nem látok a jövőbe, szóval bármi megeshet. Azt sem gondolta volna senki, hogy idén már 3D TV-k jönnek ki, hisz tulajdonképpen moziszinten is csak tavaly robbant ez hatalmasat, hiába van már IMAX jópár éve.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10403 üzenetére

    Az AR jelölés az "Anti-Reflective", vagyis tükröződésmentes bevonatot jelöli. A C-modellekben az AR nincs meg.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10407 üzenetére

    Annyi a különbség, hogy a Natural Vision Filter-nek is több verziója van. Az X-szériában az AR verzió van, ami ugye a tükröződésgátló bevonatot jelöli. A magasabb szériákban nagy simán csak Natural Vision-nek jelölik (ebben is benne van az AR), vagy pl. Natural Vision Pro-nak.

    Valóban félreérthető voltam, mert azt akartam írni, hogy a C-modellekben az AR sincs meg. Ehelyett azt írtam, hogy nincs meg. Elgépeltem, sorry!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • PLaci58

    őstag

    válasz minas #10457 üzenetére

    Tudom mit írnak a hivatalos oldalon, de azért én még bizakodhatom :D

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10525 üzenetére

    Szerintem meg egyenesen gyönyörű a zongoralakk káva, azon túlmenően, hogy rendkívül prémium hatást kelt, például tökéletesen passzol a PS3-mamhoz, ami szintén zongoralakk fekete. Sokan mondják, hogy fúúú, hogy meglátszik rajta az ujjlenyomat. Bakker, minek kell fogdosni? Nem fogod meg - nincs rajta ujjlenyomat.
    A tükröződéséről meg csak annyit, hogy még csak azt hallottam panaszkodni a zongoralakk kávára, akinek nem ilyenje van és csak üzletben látta. Nappali fényviszonyok mellett abszolút nem zavaró, még ha valami is tükröződik benne (mondjuk nem ablakkal szemben kell elhelyezni a TV-t), úgyis a panelt nézed, nem a kávát. Este meg nyilván nem ráirányított lámpafénynél néz az ember TV-t. Nálam pl. ha este megy a TV, akkor nem világít semmilyen lámpa, max. a helyiség egy távolabbi felében levő lámpaernyős asztali lámpa a komódon, aminek meg csak szórt fénye van. Soha nem zavart még a zongoralakk káva, normálisan berendezett és koncepciózusan bevilágított térben semmilyen zavaró hatása nincs, ellenben nagyon dekoratív. Az új PS3-at is sikerült úgy elcseszni azzal, hogy mattá tették, hogy 10 vevőből 8 azóta is visszasírja a zongoralakk fekete design-t.

    De egyébként meg ilyen dolgon hülyeség vitatkozni, mert ez rendkívül szubjektív dolog, ízlés kérdése, az ízlésről meg lehet vitatkozni, csak nem érdemes. :N

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • PLaci58

    őstag

    válasz minas #10525 üzenetére

    Hát igen, legalább lehetne választani mást is.

    DM-Fan!

    Nekem is lakkfekete a káva, de volt annyi eszük, hogy nem domború, hanem teljesen párhuzamos a panel síkjával. Így könnyedén be tudom állítani, hogy ne rám tükröződjön.
    Van aki nappal is néz TV-t, pl. én. Teljes sötétben persze mindegy.

    Ezen a képen azért jól látszik, hogy még a terem színét is tükrözi a káva, még a fotós is látszik, pedig nem merőlegesen áll a TV

    .

    Egyébként ez tényleg szubjektív, ezért mertem megjegyezni, hogy nekem nem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • BBéci

    titán

    válasz minas #10551 üzenetére

    Szerintem keret és panel tükröződéstől függetlenül sokkal kellemesebb árnyékolt szobában tévézni, mint tűző napsütésben. Talán nincs a világon olyan tévé, amelyiknek a képét ne rontaná nagymértékben az erős környezeti fény.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10551 üzenetére

    Mondom: szigszalag. :D Vagy egyéb lehetőség: veszel gyengébb képességű TV-t, matt kávával. Ha már választani kell, akkor sokkal inkább csillogó kávájú TV-m legyen jó képtulajdonságokkal, mint matt kávájú kompromisszumos megjelenítési képességekkel.

    Get Moded!

  • BBéci

    titán

    válasz minas #10555 üzenetére

    Én leginkább olyat választanék, aminek a lehető kegkeskenyebb a kerete (kávája), vagy egyáltalán nincs.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Pierre75

    senior tag

    válasz minas #10525 üzenetére

    Van ennek a fényes keretnek egy nagyobb baja is: vonzza a port a talpa. Lényegileg naponta nyalogathatnám.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10746 üzenetére

    2010. június 11 és július 11. között lesz a VB, de szerintem már májusban rágyúrnak az üzletek az akciókra, érdemes lesz tehát figyelni. Sanszos, hogy az 50X20 ára 200 eFt körüli lesz akkorra, tekintve, hogy már most is csak 240 eFt. Szándékomban áll tesztelni, mivel tuti nagy slágerkészülék lesz, akárcsak az 50X10.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #10750 üzenetére

    Amint tes(z)tközelbe kerül egy példány, akkor rögvest megírom a tapasztalatokat. Én is kíváncsi vagyok, hogy az X10 mellé téve tapasztalható lesz-e valami a felbontásbeli különbségből és ha igen, zavaró-e. Meglátjuk.

    Get Moded!

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #10752 üzenetére

    Ha jól emlékszem áprilisban kezdődik meg a hivatalos forgalmazása a teljes szériának. Előhírnökök már vannak persze.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • PLaci58

    őstag

    válasz minas #10806 üzenetére

    A Panasonic 15W-os készenléti fogyasztásra itt megtalálható a válasz : #8101

    DM-Fan!
    Nem ismerem az alapbeállításokat!
    Ezeket nem én állítottam, csak emlékeztem a dologra.
    Értem én, hogy akármit mondok, arra egyből cáfolni kell, csak azt nem, hogy miért :)

    Integra!
    Elég nehezen kivitelezhető nálunk, mivel akkor sem a Videó, sem a HDD-s felvevő nem működne. Ez a kettő nálam helyből 25W készenléten.

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #11602 üzenetére

    Ha fontos a folyamatos HD-lejátszás, akkor mindenképpen csak a Pana jöhet szóba a két TV közül, a Samsung nem megfelelő pulldown-t alkalmaz. Ezen felül kicsit jobban ghostol és a színhűsége sem tökéletes, de amúgy rendben van, viszont többet kell bajlódni, mire megfelelően beállítja az ember. Egyébként a Samsung tükröződésgátló bevonata sem jobb, de ezt sokan hajlamosak túlreagálni. Megfelelő elhelyezés és kellő bevilágítás mellett abszolút nem szabad problémát okozni a tükröződésnek sem a Samsung, sem a Pana plazmáinál.

    Ha nem fontos a HD-tartalom, akkor jó vétel a Samsung is, ha érzékeny a szemed az akadásra, akkor csakis Pana.

    Az LCD-t meg felejtsd el: képminőségben is rosszabbul jársz (az SD-anyagoknál különösen), meg árban sem épp nyerő, pláne, ha 46-50"-ban gondolkozol.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #11608 üzenetére

    Szerintem azért butítják a HD-Ready kategóriát, mert ki akarják futtatni. Erős a gyanúm, hogy jövőre már nem lesz és ennek a rétegnek az elkorcsosításával akarják már most arra szorítani a vásárlókat, hogy a fullHD felé tolódjanak. Ebben sikereket is érnek el, mivel a fullHD modellek ára meg folyamatosan szorul lefelé.

    Eseteben azt tudom javasolni, hogy keríts egy tavalyi 50X10Y-t, azzal járnál a legjobban, ha a szemednek ennyire nem tetszett az 50X20 tükröződése!

    Get Moded!

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz minas #11811 üzenetére

    Igen, én is erről beszéltem pont ma reggel.

    Asszem, ezt nevezhetjük gyalázatosnak is... Pedig én is oda mentem föl böngészni a tévéket. S utána szembesültem vele, hogy egy rakás új modell, baromira nincs fönn... Hmmm.

    Na, mindegy.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #11811 üzenetére

    Ilyen szempontból a Panasonic marketinges csapatát (legalábbis a webes felületért felelős embereket) valóban simán lapátra kellene tennie a cégnek. Ilyen kaliberű gyártó nem engedheti meg magának, hogy ilyen félvállról vegye ezt a kérdést. Az eladási mutatók is máshogy alakulhatnak egy megkapó, funkcionális, informatív, neadj' isten még esztétikus honlap miatt. Ez vitathatatlanul gyalázatos a Panasonic mércéjével nézve. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • peti85

    senior tag

    válasz minas #11821 üzenetére

    Nem igazi visszalépés történt, hanem inkább átnevezésnek nevezném.
    Ugyanis, a C széria megszűnt, az helyett van az X20, a régi X10 utóda pedig az X25, amiben van tükröződésmentes bevonat!!!

    HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz minas #11821 üzenetére

    Ja. Valszeg kiperkálok az X25-ösért még pár vasat, hisz nem tükörként használnám én se a tévét.

    Remélem, az idei HD-Ready-kben sincs venti. Érzékeny vagyok rá. Főleg, hogy este van, mikor nagyon halkan kell hallgatnom a tévét.

    [ Szerkesztve ]

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz minas #11836 üzenetére

    Igen. Nekem is elég, hogy a számítógépét kell hallgatnom naphosszat, a tévé legyen halálos kussban. :DD :DDD

    KTTech: akkor ezt tekintve jó irányba haladnak a dolgok. :K

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #12144 üzenetére

    Jó kérdés, de szerintem benne van. Ezekben a felsőbb modellkategóriákból nem szokták kispórolni.

    Get Moded!

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #12157 üzenetére

    Az AR az minden esetben hardveres. Szoftveresen nehéz lenne megoldani...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • redhunter

    senior tag

    válasz minas #12261 üzenetére

    Akkor még gyüjtögethetek?

    PSN - RedFoxHun

  • BBéci

    titán

    válasz minas #12347 üzenetére

    A Samsungokra már 6 év garanciát adnak? Döbbenetes! :DD

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • minas

    aktív tag

    válasz minas #12373 üzenetére

    Leját időlimit miatt kiegészítem a fentieket:

    Az 5 év garancia - ha láttál is valahol S sorozatra - az egyenlőre nem hivatalos. Az, hogy egy-egy cég miért ír 5 év garanciát úgy a készülékhez, amiről jelenleg a Panasonic sem tud, nem tudom, de nem is érdekel. Ha a Panasonic megerősíti, akkor igen. Az mérvadó.

    Miután vettem a fáradtságot és ma felhívtam a Panasonicot, ott megerősítették, hogy jelentleg NINCS! 5 év garanciakiterjesztés, de a közeljövőben (én már tudom mikor :D ) valószínüsíthető, sőt egyéb, nem NeoPDP modellekre is. De ez is akciószerű jelleggel lesz várhatóan. KTTech szerint is már van jelenleg, de én nem kívánnék hadakozni a Panasonic-kal., hogy most van, vagy nincs, miután megvettem. Majd ha ők hivatalosan közlik.

    Lényeg a lényeg, jelenleg és általában helytálló az az állítás, hogy a Panasonicra 2 év, a Samsungra 3 év (2+1) garancia van. De nyugodtan verd a fejed a falba, ha jólesik :D

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz minas #12376 üzenetére

    Nem mindegy, ki állja a plusz 3 év garanciaidő alatt esetlegesen felmerülő költségeket? A Videopart javítja, a többi nem számít. Az akkor is 5 év teljeskörű garancia, míg a Samunál csak kettő.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #12375 üzenetére

    Amikor tavaly 5 év garanciás akció volt, akkor maga a Panasonic kezdeményezte az akciót, meg lennék lepve, ha most ez másképp volna, márcsak azért is, mert egyik Panasonic-os ismerősöm maga mondta, hogy a Panasonic idén ismét fogja adni 5 éves garanciával a TV-it, mivel erősen megdobta az eladásokat tavaly is. Azt is mondta, hogy ez feltehetőleg nem egy hónapos időtartamú akció lesz, mint tavaly. Azon meg meg sem lepődnék, ha mondjuk az illető akivel beszéltél épp nem tudna az akcióról, mert ilyenre is volt már példa. Engem konkrétan pont múlt héten tájékoztatott félre egy dologgal kapcsolatban a Vodafone ügyfélszolgálat a 1270-es számon, majd két nappal később egy másik ügyintéző homlokegyenest az ellenkezőjéről tájékoztatott. Na, akkor most mi van? Egyébként meg teljesen mindegy, hogy ki adja az 5 év garanciát, maga a gyártó, vagy az üzlet. Ha megbízható (és a süllyesztőben nem eltűnő - pl. multi) üzletről van szó, akkor is jól jársz az 5 éves garanciával, mert nem Te fizeted a javítást. De teljesen mindegy, mert aki idegenkedik a bolti garanciától, az úgyis fog tudni idén venni hivatalos 5 év Panasonic garanciával TV-t.

    Még úgy hozzátenném, hogy aki azért vesz egy gyengébb TV-t a jobb helyett, mert a gyengébbre több garancia van, az az ő baja.

    Get Moded!

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #12375 üzenetére

    Én ezt elég egyértelműnek látom:

    Panasonic VIERA Televíziók ismét 5 év teljeskörű garanciával!

    Ha 2010. áprils 22. és 2010. július 10. között Panasonic VIERA televíziót vásárol, akkor most 5 év teljeskörű garanciával ajándékozzuk meg!
    Ezzel az akcióval kívánjuk felhívni figyelmét a Panasonic termékek kitűnő minőségére és megbízhatóságára.

    Az 5 éves garancia igénybevételének menete, feltételei:

    1, Fontos, hogy őrizze meg a vásárlást igazoló számlát!
    2, Hívja fel a 06-1-382-60-60 -as telefonszámot, és kollégánk regisztrálja adatait.
    3, Ezt követően küldje be a kitöltött jótállási jegyet és a számla olvasható másolatát postán (Panasonic South-East Europe Kft , Budapest, 1117, Neumann János u. 1), faxon (06-1-382-60-66) vagy beszkennelve a következő e-mail címre: 5evgarancia@eu.panasonic.com
    4, Regisztrációt 2010. július 31-ig fogadunk el!
    5, A regisztráció után postai úton egy egyedi azonosítóval ellátott kártyát (jótállási jegyet) kap, amely igazolja az 5 éves garanciát.
    6, A számla, a pán-európai és a kiterjesztett jótállási jegy bemutatása ellenében élhet garanciális javítási igénnyel a 2. - 5. év időtartamban.
    7, Az akcióban csak a Panasonic South-East Europe Kft. hivatalos, szerződéses viszonteladói hálózata által eladott, Magyarországon vásárolt televíziók szerepelnek.
    8, Adatait a jótállás céljából rögzítjük, az adatkezelési törvénynek megfelelően.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • BBéci

    titán

    válasz minas #12397 üzenetére

    Egyszer már leírtam, de megismétlem.
    Ha egy bolt olyan garanciát ad, (pl. pánerurópai garancialevél) amit a márkaszervizben érvényesíthetsz, akkor nincs jelentősége annak, hogy a vásárlás másnapján megszűnik, becsődöl. Azokkal lehet gond, akik saját garanciát vállalnak, Ők a szürkeimportőrök, a javítást maguk intézik.

    Kizártnak tartom, hogy a 430-as Samsung képe akár megközelítse a Pana G20-at.
    A tavalyi csúcsmodell B850-es valóban szuper darab, használtam bő 2 hónapig. Az alatta lévők egyértelműen szerényebb képességűek, ez nincs másképp az idei modelleknél sem. Talán a C8xxx C9xxx lehet összevethető a G20-szal.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #12402 üzenetére

    Akkor megsúgom, hogy a Panasonic South-East Europe itthon a Panasonic atyaúristen, azaz a forgalmazó, a Panasonic magyarországi helytartója. Mivel a kiterjesztett garanciához hozzájuk kell eljuttatni a számlát és egyéb másolatokat, így a kiterjesztett garanciát ők adják. Ennyi... Megjegyzem a legfrissebb Panashop-os (Videopart más néven, azaz a hivatalos márkaszerviz és a legnagyobb mo-i forgalmazó) hírlevélben is ez áll: "5 év teljes garancia, amelyet a Júliusig eladott tv-kre biztosítunk."

    Felőlem megrághatod ezerszer, hivatalos forgalmazó oldaláról származik az infó, amit BBéci is linkelt. Márpedig BBéci nem fog olyan oldalt linkelni, ahol simliskednének ;) az számára elég gondot okozhatna későbbiekben, főleg, hogy teszteli a készülékeket... HA esetleg valamit elrontottak volna a dátumban, számon lehet kérni a kereskedőn (máshol máj. 21-től van ez az akció.)

    De ha ennyire nem hiszed, vegyél Samsungot, örülj a 2 év garanciának (mert a 3. év erősen korlátozott - hiszen csak az alkatrész árát állja a Samsung -, a munkadíj sokszor annyi (vagy megközelíti), mint amennyibe a cserélt alkatrész kerül, és még tiltakozni se lehet ellene).

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • KTTech

    veterán

    válasz minas #12415 üzenetére

    Igazad van, a legnagyobb hivatalos forgalmazó hírlevele smafu (akinél végülis a garanciát érvényesíteni lehet első körben)...

    Én magasról teszek rá, mit fogsz venni a végén, nem nekem kell döntenem, én már megtettem korábban (ps.: van ismerősöm a Samsung szervizvezetésében - EU szinten -, az LG-nél szintén, mégsem ezt a két márkát választottam, pedig valószínű könnyebben el tudtam volna intézni a nyűgös dolgaimat).

    Az meg megint más kérdés, hogy a Panasonic kissé lassan frissíti a saját honlapját...

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • szp1

    addikt

    válasz minas #12415 üzenetére

    Nem akarnék állást foglalni ebben a vitában ( bár van véleményem ), de engedd meg : a muszáj az pontos j...nagyon bántotta a szemem.

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #12415 üzenetére

    No, nem nézek rá 3 napig a fórumra és még mindig megy a huzavona ezen a garancia-kérdésen. Bolhából elefántot effektus.

    minas, ezt írtad:

    "Gyenge tv....hmmm...kinek mi számít annak. Nekem, mint egyszerű tvnéző embernek talán más számít gyengének, mint neked. Lehet, hogy te egy 50C530-ast gyengébbnek tartasz, mint egy 50S20E-t. Én hajlandó vagyok (részben kényszerből) kompromisszumot kötni a hd-pulldown tárgykörében, a többtízezer forinttal kedvezőbb vételár fejében. Számomra semmivel nem volt jobb képe a Panának, mint a Samsungnak ugyanolyan körülmények között, márpedig ez a legfontosabb egy ilyen készülék megvételénél. A vételt ezen felül persze befolyásolhatják más tényezők is. (pl. garancia, egyéb szolgáltatások, megbízhatóság, szervízháttér stb.) Tehát eredeti verzió szerint nekem nem biztos, hogy megér alapgaranciális feltételek mellett kb. 40-50 ezer forint többletet a Pana. Nyilván 5 év garancia döntően megváltoztathatja a véleményem. Szóval nem pusztán a garancia miatt vennék - ahogy te mondtad - "gyengébb" tv-t."

    Hát, nem tudom. Ha az ember HDTV-t vesz, akkor azért elég hangsúlyos dolog a HD-megjelenítés folyamatossága. Ez kb. olyan, mintha vennél egy családi kombi autót, de a csomagtérhez nem tudnál hozzáférni, mert nem tesznek rá ajtót.
    Attól, hogy Te nem látsz különbséget az 50C350 és 50S20 között, hidd el, van közte, nem kevés. Ha nem látod, akkor szerencsés vagy, vedd nyugodtan a Samsung-ot, senki nem mondta, hogy rossz választás, csak annyit, hogy gyengébb.

    "Röviden, vagy hülyék dolgoznak a Panasonicnál, vagy az akció - még - nincs hivatalosan."

    Nem hinném, hogy hülyébb emberek dolgoznának a Panasonic-nál, mint akár a Samsung-nál, akár az LG-nél, pusztán arról van szó, hogy a Panasonic magyar marketing-je nem éppen megfelelő. Ezt már tisztáztuk korábban, senki nem állította, hogy nem így lenne. Ez nem hülyeség kérdése, hanem a vezetés felelőssége. Ha ők ezt nem tartják hangsúlyosnak, akkor ez van.

    Ettől függetlenül a garanciális feltételeket a gyártó még biztosítja, Te megkapod, tudsz élni vele, a gyár termékei pedig kiválóak. Az, hogy egy ember, akit felhívtál a cégnél, nem volt tájékozott, még nem jelenti azt, hogy a kedvező feltételek nem érvényesek és nem tudod érvényesíteni - lásd a múltkori példámat egy nagy multival. Nem hinném, hogy ez túlzottan rossz fényt vetne a márkára - alapvetően a két éves alap garanciáról mindenki tud, aki Panasonic TV-t vásárol (ez speciel minden Pana honlapon fönt van), az pedig, hogy vásárláskor szembesül azzal, hogy 5 évet kap rá bizonyos feltételek teljesítésével, csak öröm és még inkább növeli a bizalmat a márka iránt - mint ahogy ezt eddig mindenki le is írta, aki így vett tőlük TV-t. Ritkán frissül a gyári honlap, így várható is, hogy egy 2 hónapos akció miatt nem fogják rögtön átszabni. Ha meg meg akarod találni, hogy van-e ilyen akció, akkor igenis meg tudod, lásd a fentebb BBéci és KTTech kolléga által linkelt több áruházi oldalt, de egyébként vásárlás előtt úgyis rákérdezel a vásárlás helyén és úgyis megtudod. Ezt meg kell tenned a Samsung plazma vásárlása előtt is, mert az egy dolog, amit a gyártó a weboldalán hirdet, az meg egy másik, hogy a bolt mit ad a valóságban a kezedbe, így nekem is az a meglátásom, hogy nem a gyártó honlapját kell bújni, hanem az értékesítőt megkérdezni. Soha nem csúsztam le így semmilyen akcióról, az értékesítők mindig a szádba tolják - mert lehet, hogy a marketingje szar a cégnek, de a kereskedelmi részlege aktív és lelevelezi ezeket az értékesítő partnerekkel.

    Azt, hogy kacifántosan kell intézni az 5 év garit, meg szerintem teljesen természetes. Ez nem alapból jár, ez egy gesztus a cég részéről, ajándék lónak meg ugye nem nézzük a fogát, hanem örülünk neki. Senki nem fog belehalni abba, hogy fel kell hívnia egy telefonszámot, vagy el kell küldenie egy levelet, szóval ez szerintem már über-szőrszálhasogatás. Ilyen erővel kössünk bele abba is, hogy a garancialevelet meg le kell pecsételtetni a boltban, különben nem érvényes és ez a Samsung-nál is így van. Ugyan kérem! Ha ennyit lusta megtenni a vevő egy több százezer forintos termék megvásárlásánál a saját érdekében, akkor meg is érdemli, ha lemarad valamiről.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minas #12470 üzenetére

    "Attól tartok sokan még mindig fordítva ülnek a lovon. Az ügyfél van a kereskedőért/forgalmazóért és nem fordítva. Attól tartok te nem vagy érintett a magánszférában az "eladói" oldalon tulajdonosi minőségben.
    A Panasonic-ot már "elviszi a neve", de hidd el, ha én, vagy más kisebb vállalkozás, aki így állna az ügyfélhez, az manapság hamar lehúzhatná a rolót.
    "

    Nem értem, miért ülnénk fordítva a lovon. Senki nem mondta, hogy ez OK, sőt, én magam mondtam ki itt elsők közt, hogy csapnivaló a Panasonic magyarországi marketingje, de pont arról próbáltunk itt többen meggyőzni, hogy ő nem mint kereskedő/forgalmazó jár el, ez a Panashop, illetve az üzletek kompetenciája, azok meg igenis hirdetik az 5 év garanciás akciót, bármennyire is nem akarod ezt elhinni. Ha meg olyat találsz, aki nem hirdeti, ellenben hivatalos viszonteladó, akkor 99%-os valószínűséggel annál is meg fogod kapni, ha tényleg vásárolsz, de ugye ha nem tévedek ezt még nem tetted meg, tehát valójában úgy hőbörögsz, hogy nem ért semmilyen hátrány, nem hagytak ki az akcióból, csupán az a bajod, hogy nem akarsz megtalálni meg egy infót, amit már hárman is linkeltek neked, mert az a kifogásod, hogy ez nem közvetlen a gyártótól jön.

    Most azt ne mondd, hogy a többi gyártót nem a neve adja el, hanem az, hogy mennyire informatív a weboldala. Bahh, ezt ugye Te sem gondolod komolyan?

    "Őszintén szólva - bár nyilvánvalóan senkit nem érdekel - elég keserű lett a szájízem a Panasonic tekintetében."

    Így van, többnyire senkit nem érdekel, hogy kinek milyen a szájíze egy márkával kapcsolatban, de nem is kell, hogy ez mást érdekeljen. Ha neked annak ellenére sem szimpatikus, hogy - igaz drágábban, de - jobb TV-ket gyárt, több garanciát ad, megbízhatóbb szervízháttere van, akkor vedd a számodra szimpatikusabb Samsung 50C530-at, ami HD-anyagot megjeleníteni sem tud akadásmentesen, gyengébb képtulajdonságai vannak és "csak" 2+1 év garanciát kapsz rá, amiből a +1-gyel gyakorlatilag semmire nem mész. Mindezt csak azért, mert nem elég informatív a gyártó honlapja és mert félretájékoztatott egy ügyintéző. Nem tudom mennyire szoktál garanciális ügyeket intézni más gyártóknál, vagy csak simán intézkedni bármilyen ügyben magyarhonban. Ha szoktál, akkor Te magad is tudod, hogy 10 esetből 9-ben ugyanezt tapasztalod mindenhol máshol is, mint ami miatt most rossz a szájízed a Panasonic kapcsán. Ez nem az anyavállalat sara, ezt a történet a magyar nemtörődömségből ered, és megvan közel minden gyártónál. Menj fel a tékozló homár-ra és nagyokat fogsz nézni akár a Samsung-gal, akár az LG-vel kapcsolatban is. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Rejtőfan

    csendes tag

    válasz minas #12871 üzenetére

    Szia!
    Az a baj, hogy az említett újság otthon van a szkennelési lehetőséggel együtt. Itt az irodában, ahol "dolgozom" is van egy rakás reklámanyag, de pechedre pont e-digitalos nincs köztük, mert megnéztem. :(
    Az akció emlékeim szerint holnaptól kezdődik és nem tudom, hogy meddig tart?

    Az előbb beszéltem egy ügyfélszolgálatossal, aki azt közölte, hogy ma még 249.900,- az említett tv, de holnaptól már 199.900,- a valós. Azt is megkérdeztem, hogy országos akcióról van-e szó, (igen) és van-e raktáron tv a folyamatos kiszolgáláshoz, erre is igen volt a felelet. :)
    Természetesen a valóság akkor derül ki, ha megrohamozzák a boltot, mert ez az ár még emocionális felhang nélkül is több, mint szupernek nevezhető! :K
    Ennyit tudtam Neked segíteni. Üdv!

  • Wolfan

    csendes tag

    válasz minas #12871 üzenetére

    Valóban én is egy bedobott katalógusból láttam meg ezt a szuper akciót.

    Íme a kért oldal:

    [url=http://kepfeltoltes.hu/view/100512/img013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img][/url]

    [ Szerkesztve ]

  • Wolfan

    csendes tag

    válasz minas #12871 üzenetére

    Sajnos nem sikerült belinkelni, pedig egyszer nagyon régen már csináltam ilyent.

    Elküldöm az email címedre!

  • Wolfan

    csendes tag

    válasz minas #12878 üzenetére

    Mintha egy picit túl aggódnátok ezt a garancia dolgot. :)
    De persze jobb mindenre felkészülni, mert a mai világban már minden megeshet.

    Elvileg a garancia papíron nincs mit kitölteni, csak le kell bélyegeznie a boltnak ahol vetted és a számlával együtt lesz érvényes.
    Ha hivatalos viszonteladótól vásároltad a tv-t, a papíron a Panasonic South -East Europe Kft. fog alapból szerepelni mint forgalmazó.
    Megnéztem a Panasonic oldalán az Extreme digital szegedi boltja biztos az.

    [ Szerkesztve ]

  • Rejtőfan

    csendes tag

    válasz minas #12876 üzenetére

    Kiszállításról nem tudok nyilatkozni, mert mindig személyesen vettem át a megrendelt terméket, és eddig problémám sem volt velük, mert, amit vásároltam, az nem hibásodott meg. Tv-t még nem vettem tőlük.

Aktív témák