Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Real_Necro #11137 üzenetére

    igazad is van sztem, meg nem is. attol fugg kihez/mihez viszonyitunk. sajnos ha nyugat fele nezel, bar mar lassan keletre is...mas a helyzet. sztem nem teljesen normalis hogy egy atlagos ertelmisegi munkabol/fizetesbol itthon orulsz ha kifizeted magadnak az alberleted meg a rezsidet, es orulsz ha marad kajara valo...nem magam sajnaltatom, sot nem is magamrol beszelek, de sztem borzalmas az itthoni helyzet...

    fizik: 30 usd volt a 8db shippelve. lehet dragan vettem?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • j.bravo

    addikt

    válasz Real_Necro #11137 üzenetére

    A hétvégi bevásárlás az sajnos legalább ennyi (3 főre), de nincs se tablet, se lapostévé, se szifon - illetve de, egy van, de "lízingelt fiam" almás telefonját Bécsben dolgozó apukája vette, meg az összes menő cuccát (én a két éve kinőtt cuccait hordom, az azóta kinőttek sajnos már túl nagyok rám), itt van a fotózás mint drága hobbi de még mindig d50-em van az 50-est kivéve kitobi kaliberű obikkal, meg 2007-es core2duo asztali gép.
    Mindemellett igyekszem nem nagyon sírni/panaszkodni :) (főleg mert számítok a kommentekre, hogy "nem kéne annyi pénzt elinni") :DDD
    Nekem könnyű mert olyan multinál vagyok ahol viszonylag biztonságos langyos vízben el lehet lenni; illetve elég kis hal vagyok ahhoz hogy amikor nagyfőnök cserélődik akkor ne akarjon új seprű jól söpör alapon lecserélni. De ha többet akarnék keresni, akkor már olyan pozira kellene váltanom, ahol ennek már rez a biztonság nem lenne meg.
    Asszony ellenben családi vállalkozóként egyre többet dolgozik ugyanannyiért illetve picit kevesebbért: egy órát bkv-zom munkába és haza is, és ő akkor kezdi amikor én elindulok, és mikor hazaérek, még csinálja... és persze nagyon örülniük kell, mert ők azon kevés mikrovállalkozás egyike, akik a sok nehézség és szívatás ellenére talpon maradtak.

    Persze, sehol sincs kolbászból a kerítés, de főleg amikor kiderül egy-egy új dolog, (n+1)-dikként, ami még tovább nehezíti/lehetetleníti elfelé a kisvállalkozások munkáját (ld. pénztárgép-téma), akkor azért nem vagyunk vidámak...

    Whatever.

  • Freddy76

    addikt

    válasz Real_Necro #11137 üzenetére

    Höhö, konkrétan az az érzésem, hogy nekem címezted a hozzászólásodat. Miért, az nem sírhat, akinek jobban megy, mint az átlag? Nekem megvan mindenem, jól élek, normálisan keresek, feleségem szintén, nem rosszak a kilátásaink sem, fogjam be a pofámat, és örüljek? Ettől még körbevesz a sz.r, és valahogy nem tölt el hurráoptimizmussal a tudat, hogy kb. négy éve egy helyben járok, és a célom az, hogy ne menjek vissza, arra, hogy előbbre jussak, nem is gondolok. Körülöttem viszont nagyon sok olyan ember van, akinek - velem ellentétben - tényleg gondjai vannak. Banyek, azzal szeretnék foglalkozni, hogy cégeket alapítunk, projektszerződéseket írunk, befektetői szerződéseket írunk, építési szerződéseket írunk. Ehelyett pereljük a bankot, hogy húzzuk az időt, és később döntse be a projektet, amitől tucatnyi család megélhetése függ, naponta írok ügyfeleimnek, hogy sajnos a kintlévőségét nem tudjuk behajtani, mert az adós felszámolás alatt áll, az ilyen ügyfelek jönnek aztán vissza, hogy a sok kintlévőség miatt ők is be fognak dőlni, hogyan is megy ez. Tök jó lenne, ha Tamás is azt írná, hogy Dunaújvárosban annyi meló van, hogy nem bírják a mérnökök a munkát, de közben olvasom, hogy ott a város fele hetek óta gyomorideggel él, hogy kirakják-e a Dunaferrtől vagy sem.

    Van egy autóm és lapostévém, meg ájfónom, ettől miért ne gondolhatnám, hogy nem jó ez így?

    Aleister: pontosan. Itt egy ózdi fiatal feljön, elmegy egy Costa Cafe-ba melózni, kap 70-et, abból oldjon meg mindent. Kimegy Londonba, ott is elmegy a Costa Cafe-ba melózni, nem lesz kánaán, de tud bérelni egy lakást valahol a külvárosban, tud élni, normálisan kajálni, el tud menni nyaralni repcsivel nyáron, és ha talál egy hasonló párt, akkor már el tudnak kezdeni eljutni egyről a kettőre.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • fury71

    aktív tag

    válasz Real_Necro #11137 üzenetére

    Nem vagy fekete bárány, igazat is adok neked, de valami kémszervezetnek dolgozol. :) :DDD
    Szinte pontosan leírtad az itthoni körülményeket. Tényleg van hús és édesség majdnem minden nap, a bevásárlások is 10-15 körül alakulnak, van lapos tv, asztali pc, laptop, 100ezres teló (aláírásomból láttad). Mondjuk nincs szifon, tablet, de tényleg van hitelmentes autó, több befektetés, kamattámogatott devizahitel stb. és a hobbim a HiFi, meg ha minden jól alakul akkor a fotózás lenne.

    Én azért vagyok bosszús, mert már elértünk egy életszínvonalat és fizetést és ebből kell valszeg. visszavenni, meg hogy nem lehet tervezni hosszútávra mert valami mindig beüt. Mondjuk már megtanulhattam volna, hogy ma Mo.-n nincs biztos munkahely. Még a multi cégre sem lehetek dühös, mert ő csak költséget csökkent a kiszervezéssel.
    Mindenesetre előre kell tekinteni és optimistának lenni, csak kicsit panaszkodtam. :O

    Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

Új hozzászólás Aktív témák