Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qdak

    addikt

    Hello

    Adott 2 router: Netis wf 2880 & Tp-link wr543g
    Netis wf 2880: Wifi AP+WDS
    Tp-link wr543g: Wifi Bridge

    A leiras szerint ugyanazon a neven kell osztani a wifit, sztem ez hulyeseg, sajna ma mar nem tudom kiprobalni, a masik, hogy a Tp-link wr543g-n ki kell kapcsolni a DHCP-t, igen am, de ha kilovom, akkor csak ugy tudok wifire csatizni, ha static ipt adok minden eszkoznek, macera.
    Kerdem, mivel vszinu sok volt a Netis wf 2880-nek a sok racsatlakozott eszkoz, es eldobalta a wifit, mukodik ez forditva is? Ha a Tp-link wr543g kapja a DHCP-t, igy automatan csatiznak az eszkozok ra. Gondolkodtam elosztva is, 21-141ig 1., 142-254 2. router, de vszinu akkor az 1.re csatlakoznanak az eszkozok, akkor meg ott vagyok mint az elejen.
    Ami meg erdekes, hogy a leirasba 192.168.2.1 nek allitatta be a 2. routerem, miutan elmentem a wifi bealitast, nem lehet ra csatlakozni tobbe :F ez normalis bridge modba ? Vagy azert mert a rajta levo gep alapertelmezett atjaroja az 1. router (192.168.1.1) lett megadva ? DE ha nem azt adom meg, akkor meg nincs ben hallozatba, Win7 uj csoportot akar csinalni...

    Mivel szakadozott a net, gondoltam kiprobalom a Tp-link wr543g-t a Vidanetes arris cm820b modemre direktbe, anomalia: elvileg es gyakorlatba 100mb/s ot tud, mint a netem, gyak a modem zold helyett sargan vilagit (cat5os hallo kabel, lassu router...) csereltem par kabelt de detto ugy maradt, miert ? (vagy az 54mb/s cimke nem a wifire, hanem mindenre vonatkozna ? de 10/100mb/s es csatlakozoja van!)
    Kerdes, mit hogy pakoljak hogy erdemes beallitani?

    Azert vicces, hogy az oreg Tp-link wr543g 1 antennaval, sokkal jobb wifi lefedettseget nyujt, mint a 4 antennas uj...

    ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák