Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d33jay

    csendes tag

    válasz Oldmobil #15784 üzenetére

    A vezetékelés talált, sűlyedt. Ezen agyaltam :-), hogy végülis nem nagy trükk.
    A RAID esetében, (mivel még nem használtam, de baromi hasznosnak gondolom,) érdekelne, ha az OMV-t tükrözöm, ( PL 2 lemez, RAID 1)és a használt rendszert hazavágom( volt rá példa, egy frissítés után csak webguiban fértem hozzá, de volt hogy csak a transmission guit értem el) akkor a tükörben lévő op is kuka? Lévén az is frissül elvileg. Illetve akkor az adat lemezeknél is ez helyzet ?
    Kb 2x1Tb, meg 2x500Gb lemezt tennék bele. RAID 5 megvalósítható ezen? 1,5Tb fog látni + 500Gb a paritás.
    Ha erre teszem az OMV-t, (~20Gb szánnék neki) akkor hogy alakul a képlet? Egyenlőre nem akarok bele több pénzt locsolni, ezek meg vannak itthon. És hely is kéne maradjon...
    A RAID 10 (1+0), illetve RAID 6 is kilőve.
    Szoftveresen mi támogatott? 0,1,5, 1+0, 6?
    Azért is lenne jó külön meghajtó, mert úgy nem kell a pluszban rajta lévő bármit leügyeskedni róla, (mert ugye galád módon legyalulja az egész lemezt telepítéskor) hanem csak feltolni rá újra az OMV-t, meg újra beállítgatni.
    Vagy engedjem el a RAID tömböket... Az OMV menjen fel egy ssd-re, a többi vinyót meg hányjam bele adatnak.

Új hozzászólás Aktív témák