Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz M@trixfan #39111 üzenetére

    Mindenképpen nézd meg élőben, és adj neki időt.
    Én a 60-as BFI-t is meg tudom szokni, fél óra - óra alatt főleg.
    A világosabb részeken vibrálást lehet érzékelni...

    A 120-as már jó lehet, de ott is a fényerőn bukhat a dolog, mivel visszavesz a BFI belőle.
    De szerintem senki nem látott itt még 120-as BFI-t oleden. És gyanítom májusig nem is fog. :)

  • Fisha

    őstag

    válasz M@trixfan #39111 üzenetére

    Sokan várjuk nagy érdeklődéssel a 120-as bfi-t. Ahogy daneel_hu kolléga is írta, a fényerő mindenképpen nagyon kérdéses lesz, és ez elsősorban hdr esetén jön elő, mert ott tényleg fullra tekerjük a tv-t. Sdr esetén lehet kompenzálni nagyobb oled fénnyel. Talán mi ketten vagyunk itt azok, akik a legrosszabbul viselik az oled mozgását. Mindenképpen hosszas tesztet ajánlok neked, ezt egy boltban sose fogod tudni észrevenni. Jellemzően az ellenfényes jelenetek és természetesen az oldalsvenkek a legrosszabbak. Ideális az lenne, ha valakihez fel tudnál ugrani, akinek van oledje és előre kigyűjt neked néhány problémásabb jelenetet. Mondjuk a sokszor megénekelt planet earth 2 uhd-hdr szerintem jó választás erre, mert az mindent megmutat, ami oled. Beszebahu (álló)képminőség, olyan fekete, hogy nem hiszed el. És beszabehu mozgás, csak sajnos ellentétes előjellel.

    [ Szerkesztve ]

  • hunspikey

    őstag

    válasz M@trixfan #39111 üzenetére

    Azért azt is említsük meg hogy a plazma pont hogy úgy alkotott árnyalatot hogy villogtatta a primer színeket.
    Egy plazma pixel 8 fényességi állopotot tud felvenni minden egyéb fényességi érték csakis időbeli felvillantások átlaga lehet. Tehát a képernyő tartalom igazából sosincs ott, az másodpercenként folyamatosan villog mint a barom, vt60 esetén 2500 / sec ez a tempó.
    Ezt úgy képzeld el mintha lenne egy klasszikus 60 wattos izzód ami este túl világos ezért másodpercenként 2500x ki be kapcsolod. Így 30 wattos izzó lenne. Erről iszonyú mennyiségű tanulmányt irtak keress rá nagyon érdekes.

    Viszont a plazma összes baja is ebből jött. Ugyanis ha mozgás van akkor a képrátán belül kell tudni elvégezni az árnyalat képzést és ez sajnos sosem lett tökéletes.

    Én imádtam a vt60at. Itt számos fórum társnak szállítottam vt60at igen jó áron, szinte megőrültem érte, non stop foglalkoztatott mint technológia. Fotósként szerelmes voltam a képi világába. Szemre kalibráltam olyan gamma görbét amit János műszerrel vissza mért és gyakorlatilag tökéletes volt, annyi hibával hogy nekem szemre 6800k tetszett és ezt állítottam be.

    Összességében tényleg mindent egybe vetve az oled azonban egy nagyobb élményt adó kijelző. Ki fogtok röhögni de egy dolog azért nagyon hiányzik nekem belőle : a plazma dithering. Azt Imádtam... Attól volt rendes dia filmes képe..

    [ Szerkesztve ]

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák