Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz Kriszbmx #26885 üzenetére

    "Baszhattam el en valamit?"
    Nem valószínű, de te is látod, hogy nem is látjuk, hogy mit is látsz, szóval. :))
    Járasd pár napot, aztán ha nem változik, vidd/küldd vissza, vagy hívd a szervizt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz ervin74 #26955 üzenetére

    A HDMI Fekete Szint jó helyen áll? Milyen lejátszóról nézed és az hogy van beállítva? Az alsó-felső fekete sávok teljesen feketék?

    (#26952) ribarszki - Én a HDR-re szavazok, bár az is tény, hogy láttam egy-két régi film HDR kiadását, ami nem feltétlenül tetszett, vagy "vegyes" (van jelenet, ami jobb lett, van amelyik rosszabb). Nem csak a csúcsfény itt a lényeg, hanem a 10bit és tágabb színtér, illetve esetenként a remaster, vagy egyszerűen csak az új kodek (azonos bitrátával jobb kép, de néha még a bitrátát is jobban elengedik az új kiadásban). De a viszonylag új, digitális kamerás, vagy erősen CGI-os filmeknek jól szokott állni a magasabb csúcsfényezés és a tágabb színtér.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz FollowTheORI #26967 üzenetére

    Dinamikus tone mapping -> Továbbra sem használnám. :(
    Hiába van a C8-on külön kalap alá téve, ez még most is egy hagyományos Dinamikus Kontraszt szabályzás, épp csak talán némileg HDR-re optimalizálva. Még mindig nem azt csinálja, amit az LG állít róla.
    Amit állít: tényleges csúcsfény mérés a képkockákon, és ehhez igazított tone curve skálázás, hogy ne legyen feleslegesen letompítva a <1000 nit jelenet >1000 nit statikus content metaadat esetén (avagy olyan "auto" HDR10+), ami tényleg jól hangzana (és szerintem én is szívesen bekapcsolnám).
    Ami történik: az egész tone curve teljes dinamikatartományon belüli feleslegesen agresszív maszatolása.
    Egy 1000 nit metaadatos filmnél egy teljesen hétköznapi, közepesen világos beltéri jelenetnél, ami saccra-kábé SDR tartományba esik (nincs semmi rikítóan fényes, vagy vakfekete folt a képen), ott is látványosan felhúzza a sötétszürkéket is. Pl. egy nő sötétbarna haja Ki állásban sem teljesen lóg be feketébe ott sem, ahol árnyékot kap, de azért látszik, hogy sötét, ahol nem vetül rá fény. Ha Be állásba rakom ezt, akkor hirtelen kivilágosodik az egész hajtömeg, a fénytől kitakart terület is világosabb lesz, olyan hatásúvá válik a kép, mint ha felpöcögtettem volna a Fényerő csúszkát legalább 2-3 lépésnyit, vagy SDR-ban átraktam volna a gamma értéket 0.2-vel kisebbre (pl. 2.2-ről 2.0-ra, vagy 2.4-ről 2.2-re).
    Ez egyébként még tényleg jó is lehet akkor, ha viszonylag világos, nem csak enyhe szórt fényben vagy sötétben akarsz HDR filmet nézni, vagy ha valamivel kompenzálni próbálod azt hogy legyalulja a BFI a fényerőt (ha esetleg bekapcsolnád videójátékhoz), de amúgy ez nem az amit ígér és szerintem nem egy jó dolog ha érdekel a képminőség, illetve ha sötét szobában nézel HDR filmet.
    A legrosszabb nem is az, amit csinál, hanem hogy kvázi hazudik. Főleg így, hogy külön menüpont is már, hogy próbáljon meggyőzni arról, ez nem Dinnmikus Kontraszt, hanem más. :o

    Viszont ha már itt tartunk... :Y
    Épp javasolni akartam egy jelenetet, ahol ezt nézegettem, de most feltűnt egy csúnya képhiba, ami megvan a gyári (teljesen alapbeállításos, frissen Reset-elt) és az AutoCAL-os Game módban is egyformán, HDMI4 és PC címkékkel is egyaránt.


    Annihilation 00:50:00 (UHD HDR Blu-Ray) --- Színes foltok szerte a bőrön.
    Igen, elég hülye képet készített a mobil, de direkt olyat választottam pár ellőtt kép közül, ami inkább eltúlozza, mint elmaszatolja a magenta foltokat, hogy látszódjon mire gondolok (tökéletesen úgysem adja vissza semmilyen fénykép, főleg SDR kép a HDR módét). A kép csak arra szolgál, hogy megmutassa hova nézz otthon a saját TV-den...

    Ha madVR-al konvertálom vissza SDR-ba (100 nit és highlight clipping beállításokkal, hogy ne legyen kérdés, a highlight recovery maszatolja-e el a hibát), akkor viszont teljesen rendben van. Pontosabban látszik ott egy picike kis color banding / zajosság, ahol natív HDR-ben megjelennek a csúnya tolakodó magenta foltok, de nem feltűnő (csak azért látom, hogy nem "tökéletes", mert tudom hol keresek bármi apró bakit, és közelről nézem tüzetesen), megmarad bőrszínűnek a bőr.
    Natív HDR-ben nem kell keresni, azonnal látszik, hogy valami baj van.
    Akkor is megvan a magetna blokkos zaj hiba, ha madVR-al 100 nit-re konvertálom 1000-ről a jelenetet, és úgy küldöm ki feldolgozott HDR-ként (de mivel eleve nem túl világos jelenet, ez nem sokat számít, csak tesztelgettem).

    Nem tudom mi lehet ez, akár nVidia driver gond is szóbajön. Lehet, hogy előrángatom az AMD-s notim és megnézem azon is, de még jobba lenne ha valaki ránézne asztali lejátszóval összehasonlításképp.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #26979 üzenetére

    Na, megnéztem még ezt a képkockát a Netflix-es DolbyVision verzióban is. Közel hajolva és direkt erre koncentrálva mindig van ott egy picike magenta színeződés, ami kényelmes távolságból és nem oda fókuszálva észrevehetetlen. Csak PC módban durva, HDMI-re visszaváltva a címkét csak azért láttam, mert közel voltam hajolva, ott állt a szemem a folt helyén és magentát akartam látni, de messzebbről nézegetve nincs vele gond ilyenkor. Csak a PC módban sok HDR10 esetén a banding (ami durván kihozza ezt a pici hibát), de azt eddig is tudtuk (hogy az gyengébb ebben, mint a normál mód).

    Viszont ha már itt jártam, még próbáltam összehasonlítgatni a DolbyVision, HDR10 és a HDR10 + Dinamikus Tone Mapping módokat. Az első kettő egyértelműen jobban hasonlít egymásra, mint a harmadik.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz peete88 #27074 üzenetére

    Próbaképp válaszd az általános menőből a gyári visszaállítást (előtte rendezd a kábeleket úgy, ahogy majd használni szeretnéd). Az újra végigcsináltatja a kezdő beállításokat is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27140 üzenetére

    Nem károsítja, hanem hibásan működik. Nem ment tönkre fizikailag, hanem tévesen dolgozik a szoftver. Ez állítólag javítható is szoftveresen (bár lehet, hogy a gyakorlatban inkább kapsz egy cserepanelt, legalább is itthon).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27142 üzenetére

    A Panasonic magyar fordítása általában borzasztó, így ebből semmilyen következtetést nem mernék levonni egyik irányba sem, de ha akarod, értelmezheted úgy is ezt a mondatot, hogy:
    A futtatása segít elkerülni a károsodást, de felesleges évente egynél többször.
    Benne volt régebben az LG felhasználói füzetékben is (vagy service manual-ban? már nem emlékszem), hogy a hosszú (amit a felhasználói menü is indít kérésre soron kívül), több ezer óránkénti, kb egy órás művelet, az a szokásos 5-10 perces mérés (ami 4 óránként lefut magától) + kb. egy órányi pihentetés (kihűlés/kisülés), majd alig 1 pernyi további mérés (mikor végigszalad a függőleges csík tetőtől talpig).

    Tudomásom szerint nem próbálja meg hozzáöregíteni a megkíméltebb pixeleket az öregekhez (nem "égeti", vagy ilyesmi, de ezt otthon is lehet látni, hogy nem világít és nem melegszik fel különösebben a készülék). Ha valamiért rosszul sikerülne egy mérés (pl. rátűz a képernyő felére délben a nyári nap, míg a másikat a légkondi fújja hidegre, vagy hasonló, de ez most csak légből kapott példa), akkor sem lesz örök kárhozatra ítélve, csak ismételni kell (egy vagy több ismétlés jobb körülmények közt).

    A téglalap is állítólag gyári mérési hiba: rossz referencia értékeket kap a gyárban, és ezért dolgozik azokból később hibásan (visszaállít egy hibás állapotot, amiről azt hiszi hogy jó). Rossz a feltételezetten hibátlan "nulla állapot", amit ott eltárolnak.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Celtis #27144 üzenetére

    Az is találgatás, hogy mi az eredeti nyelv, amiből fordították. Ha azt mondanád, hogy japán, akkor mehetünk vissza oda, hogy a japán GUI készítő félreértelmezte-e az LG-től kapott eredeti anyagot, amiről megint fogalmunk sincs milyen nyelven íródott és milyen fordításokon esett át.

    Meg akartam keresni, de nem találom a neten, ahol egy LG füzetke/doksi leírja, hogy ez mind csak mérés, (amiből aztán a kompenzálás dolgozik menet közben), nem maradandó beavatkozás (nem öregítés, nem koptat semmit az OLED kijelzőn).

    Aztán ott van amit (#27145) renatto is ír, hogy közvetlenül is megerősítette már az LG, hogy ez nem károsít semmit. Ezért nem tudom miért kell Sony vagy Panasonic legendásan hülyén fordított képernyőmenüire alapozni (Belföldi Szín, stb).
    Szerintem már eleve paranoia az is, hogy egyáltalán rá kellett erre kérdeznie az Rtings-nek, mert az alapján, amit az LG mondott erről, ez a kérdés olyan, hogy "Elkopik-e a festmény a falon, ha túl sokat nézem?"
    A "figyelmeztetés" szinte biztos, hogy arra vonatkozik: ne futtasd le feleslegesen, ha nincs rá szükség (ne gyötörd magad, ne pazarold az idődet és az elektromos áramot, stb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27149 üzenetére

    Ha hibás a gyárban rögzített referenciája, vagy rossz maga az egész algó (legalább is nem minden panelnél
    működik egyformán, van ahol jobb, van ahol rosszabb tőle, ismeretlen okokból), az otthon csak akkor derül ki, ha lefut és látszik az eredmény (50/50, ha nincs több megbízható adatod).

    Azt mindig láthatod, hogy milyen az, mikor nem fut le (pontosabban fogalmam sincs mi a max, amire húzható a számláló, mert nem próbáltam módosítani, de ha mozdul, akkor gondolom legalább 9999 óra, ami sok év). El tudod megfelel-e neked vagy sem.

    Viszont míg nem ismersz senkit, aki próbálta átállítani a számlálót, addig az is lehet, hogy amint hozzányúlsz, kikapcsolt és sohasem kapcsol be többé a TV (újabb 50/50 --- bár erre szintem kicsi az esély, max a garanciát bukod papíron ha kiírja, hogy Checksum Mismatch [indikáció, hogy babráltad], de igazából szerintem azt se nézi majd meg itthon egyik szerviz technikus se).

    Szerintem amíg nem látsz problémát és él a garancia, addig hagyd békén. Mikor közeleg a garanciaidő vége, akkor ha félsz tőle és nem jött még el magától az ideje, akkor futtasd le egyszer, hogy kiderüljön.
    Noha az LG állítólag garanciaidőn túl is javítja a téglalapos hibát, talán biztosabb a dolog még garanciaidőn belül, főleg ha pl. egyértelműen rosszabb lett valami, de nem egészen a hírhedt téglalapot látod, hanem részlegesen valami hasonlót, de közel annyira zavarót (pl látszik a téglalap minta az egyik felén, ami aztán fokozatosan eltűnik a másik felén, de ez most csak példa...).
    Ha makacs IR-t / BI gyanút látsz, ami nem akar kifakulni napokon át (többszöri >4 óra használat valamilyen más tartalommal, mint ami beragadt + esti pihenések), akkor is futtasd le bátran (csak ne várj 50/50-től több esélyt, hogy jobb lesz tőle).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz tlala #27170 üzenetére

    BFI mellett azért elkéll az OLED Fény ~40 a ~20 helyett (kb. így passzolnak).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #27174 üzenetére

    Jah, az lesz az (a kis mocsadék). Reméltem hogy bug és nem feature, de ez alapján nagyon is az utóbbi.
    Szokás szerint megint ez az okos elgondolás, hogy ha 200 nit-re van állítva, akkor 100-ra húzza le, de ha 80-ról indulsz, akkor is lekalapálja 40-re, pedig ezek szerint akkor 200-ról is 40-re kéne, ha amúgy nem maradhat nyugton 80-on. De gondolom azt hitték soha senki nem veszi észre, vagy aki mégis, az se fog elég hangosan nyafogni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27211 üzenetére

    Vagy "factory refurbished". Lentebb is volt erről vita, hogy nálunk / EU-ban cserélhetnek-e használt javított (de átvizsgált és hibátlannak minősített) készülékre hibásat garanciaidőn belül. Ez régiónként változhat és attól függetlenül, ha elvileg tiltakozhat-e ez ellen a tulaj valahol, még nem jelenti, hogy ne lehetne bevett gyakorlat pár szerviznél (ha van rá joga a tulajnak és akar is, majd reklamál, akkor "B terv", attól még közben 100-ból 98-at lerendezhetnek így...).

    A legközelebbi személyes példa, ami kicsit hasonló, mikor saccra 10 éve kicserélt nekem a Dell egy pixelhibás monitort egy komplett másik refurbished-re. Eszükbe sem jutott volna nálam szétszerelni és csak kijelzőpanelt cserélni, azt is szervizben csinálták volna, csak magasabb kategóriás készülék esetén számít az idő is, azért nem váratnak, hanem azonnal kapsz egy "újat" (így 1-2 munkanap esik ki max, nem akár 2-3 hét).

    A TV-ket jobban szeretik szétszedni a tulajnál (a szerviz technikus általában semmi máshoz nem ért, csak modulok/panelek cseréjéhez, de azt vígan megcsinálja a leghülyébb lakásban is percek alatt), de egy laptop-ot (akár százas nagyságrendet súroló, sokféle apró csavar és pattintós rögzítések, óvatosan kezelendő szalagkábelek/leszorítók) inkább szeretnek elvinni egy központi szervizbe, ahol nyugodtan eljátszik vele fél órát egy ügyesebb ember, akinek van mindenféle csavarfej készlet és pattintó (akár ragasztó, paszta, netán forrasztó szett, stb) és több a gyakorlata. A TV-t viszont épp szállítani nehezebb, általában kisfugon kell hozzá és elvileg nem szabadna elfektetni, különböző méretű dobozokat egymáshoz tolni úgy, ha nyomja őket más, stb.. szóval ott inkább a szállítás a macerás és kockázatos, főleg ha nem is futárnak van kiképezve a technikus.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27221 üzenetére

    Ha esetleg ez megnyugtat, én már 8x lefuttattam a C8-on (miközben a CalMAN-el játszogattam) és semmi baja a vörösnek:


    Szerk.: Kicseréltem a telefonos képet DSLR-esre, mert előbbi picit be volt égve.
    Szerk.2: De... Ehh. Ez is pixeles most. :(( Gondolom a prohardvare újratömöríti...
    Nem lesz itt örökre, de most itt a RAW, IrFan megnyitja

    Az első képen látszik, hogy 1033 üzemóra, 208 rövid (RS), 8 hosszú (JB)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz bandi0000 #27229 üzenetére

    Az az EZ-ADJUST menü, nem az IN-START, és nem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz renatto #27302 üzenetére

    Miért nem veszel valami villámvédős elosztó félét (és/vagy esetleg olyat, amin kapcsológomb /is/ van) húzgálgatás helyett?
    A másik, hogy ha csak néha húzod ki, nem minden este, akkor sem kell annyira rágörcsölni a 4 órás ciklusra. Ha minden nap ~12 órát járatnád folyamatosan és csak éjjel pihenne (átlagosan 12 óránként futna le a mérés), az sem okozna neki gondot (legfeljebb annyit, hogy este felé már látnál IR-t, de ha nem látnál/zavarna, akkor ráér lefutni).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27326 üzenetére

    Én egy ilyesmi leválasztót tettem be a karóról bejövő koax és az első F csatlakozós elosztó közé. Bár konkrétan az OLED TV nincs is rákötve, csak a régebbi plazmák (amik a legtöbb LCD-vel ellentétben mind földelt tápcsatisak és összekötik a dobozon belül a koax aljzat külső szálát a földdel).
    A "házi szerver" (amin az archív adatok és a kisebb PC-k backup-jai vannak) egy viszonylag komolyabb szünetmentes tápon lóg, ami elvileg véd villám ellen is. Régen a TV (akkor még plazma) is rá volt kötve erre, csak most messzebb van tőle és nem húztam el eddig a kábelt (gondoltam veszek majd inkább egy másikat külön, akár kopott aksikkal, csak a "védelem/szűrés" része miatt, de egyelőre elmaradt - főleg mikor elkezdtem túlagyalni, hogy legyen "smart" helyett inkább "online", avagy dupla trafós).

    De a madzagcibálás helyett még mindig inkább billenő kapcsolót tennék rá (vagy személy szerint inkább digitálisat, mert viszketne az agyam, ha állandóan észben kéne tartanom, inkább oldjon le magától ha megszűnt a fogyasztás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #27344 üzenetére

    "a manual pixel refresher optimális lefuttatási idejére"
    Ezt szerintem már unásig tárgyaltuk, hogy az optimális az 0 (sohasem muszáj), amúgy pedig "szükség szerint" (akár korlátlan számban --- bármikor, ha épp zavar valami IR, de ha nem zavar, nem látni semmit, akkor nem kell futtatni soha).
    Avagy hagyd békén, amíg nincs baj, de ne félj használni, ha van baj (IR-t látsz).
    De még akkor sem muszáj futtatni, ha IR-t látsz, de szívesebben moziznál/dolgoznál/játszanál tovább, nem akarsz még szünetet tartani és elfogadható számodra, hogy ott van az IR (ha jobban zavarna egy kényszerszünet, mint az IR látványa, akkor nagyon ráérsz, nem kell emiatt megállni, majd lefut legközelebb, ha pihensz, de ha zavar az IR és rugalmas az időbeosztásod a TV használatával, akkor letolhatod bármikor).

    Szerintem 5-10 év múlva ezen fogunk a legtöbbet hülyülni, hogy mekkora misztikus maszlag alakult ki annak idején a kompenzáció körül. Valahogy úgy, mint annak idején először minden marhaságot kitaláltak arról, hogy a plazmákból kiszökik a gáz (és már nem is tudom milyen hülyeségeket nyomtak az LCD marketingesek a plazmákról, amit átmenetileg bekajáltak a vevők, de 5-10 évvel később nyilvánvaló volt, hogy egy PDP sem robbant fel, sohasem kellett újratölteni gázzal egyiket se, stb...). :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz renatto #27327 üzenetére

    Felrémlett, hogy láttam már lyeneket is: APC AV C Type 8 Outlet Power Filter. Ez mondjuk USA kivitel, de gondolom van EU verzió, ÁFÁ-val talán 30k körül lehet és direkt TV-hez árulják (van rajta koax F és UTP RJ-45 csatlakozópár is).

    Persze nem vállalnék rá felelősséget, hogy ez tényleg megóvja a villámtól, de talán jobbak vele az esélyeid, mint ha csak a tápkábelt cibálgatod, a koax-ot és UTP-t (már persze ha van bármelyik) bekötve hagyod.
    (Ha mindent kicibálsz minden nap, akkor őszinte részvétem. :)))

    Erre is rá van írva még az is, hogy placebó AV minőséget csinál a zajszűréssel (vagyis elvileg nem "elroncsa, hanem javíccsa a a képet%!%" :D :D :D )

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz renatto #27370 üzenetére

    Azért megkerestem az all-in-one (F, RJ45, Shocku) EU verziót: [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz polonic #27380 üzenetére

    Sötét szobába a sima Színház. Az Otthon kivitele feleslegesen világos, esetleg fényesebb szobába jó.
    Sajnos nemrég figyeltem, hogy mint ha az Otthon-t követné a C8-on a Játék. Mint ha C7-en még a sima Színház-al egyezett volna, ahogy HDR10 esetén teszi.
    (Bár amíg a C7 volt nálam, szinte végig hibás volt a Doby mód az nVidia driver-ben és amúgy is jobb játékra a HDR10, szóval csak kíváncsiságból nézegetem néha a DV módot játékokkal, elképzelhető, hogy a C7 is olyan volt, mint a C8.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz polonic #27382 üzenetére

    Ja, hát azon túl egy friss Visszaállítás (alapállapot) után ugyan úgy, mint a többi: Élesség le 0-ra, minden dinamikus izé-mizé Ki-re (kivéve a Valós Mozi, de HDR-ben az általában úgyis kiszürkül), a többi szám/csúszka maradnak alapon (OLED Fény itt 50-en, nem kell felhúzni 100-ra, mint HDR10-hez).
    Esetleg a TruMotion-t ha nagyon akarod húzd fel Egyedi-ben 3-ig, de én nem szeretem az interpolációt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz allein #27470 üzenetére

    Szerintem megér 15-20% felárat a C a B helyett (8 és 9 sorozat esetén) a jobb a HDR színkezelés miatt (már ha tervezel viszonylag sok HDR anyagot nézni, mert ha nem, akkor mindegy).

    A 9-es talán csak annyival jobb a 8-astól, hogy van HDMI 2.1, ami játékosoknak (és általános PC használatra) szerintem erősen kívánatos, de filmnézésre egyelőre érdektelen, illetve keveseket érint, hogy jobban kalibrálhatóak a HDR képmódok (a DV-et egyszerűbb/olcsóbb lesz, a HDR10-et pedig jobban lehet paraméterezni). Szóval ez megint csak megérhet 15-20% felárat, de >50%-ot szerintem nem, főleg hogy pillanatnyilag nincs HDMI 2.1-es játékkonzol vagy PC VGA se, szóval ha valaki nagyon rá lenne erre izgulva, az is ráér várni egy C9 vársárlással (míg megy le az ára).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Menotti #27493 üzenetére

    Akkor lehet baj, ha van kódolt adás és plusz költség a második (harmadik, stb) kártya/box (van ahol max kettőt adnak egy előfizetéshez és akár már a másodiknak is van plusz pár száz - akár egy ~ezres havidíja...).
    Jah, és talán nem egyszerű neki visszavezetni az AVR-be a hangot több forrásból (ha nincs elég ARC-s HDMI vagy SPDIF port).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #72042496 #27505 üzenetére

    Már a C7-en is ment az 1440p60 (HDR10 is), csak az 1440p120 az újdonság.
    Játékban nekem is szebbnek/gazdagabbnak tűnik az 1440p, mint az 1080p, de Windows asztalon szebbek/olvashatóbbak a betűk 1080p-ből. Ebben gondolom inkább az aliasing-nak van szerepe (kevesebb és jobban elmaszatolódik játéban az aliasing, ha nagyobb a felbontás. akkor is ha nem kijelző-natív és nem is egész szám arányú, olyasmi ez is mint az SSAA 1080p-re, csak extra blur-el).

    2160p-ben tényleg nem annyira rossz a 4:2:0 játékra. DolbyVision módban gyakorlatilag csak ez lehetséges most (fixen YCC 4:2:0 van bepakolva RGB-be). Nem szeretem, látszik hogy furák a színes élek (akár falevelek, sziklák peremei elütő színű háttéren, stb) de nem folyik ki tőle a szemem. Ez összességben még mindig jobb, mint az 1080p 4:4:4 (de főleg 1080p 4:2:2 és már azzal is elvoltunk régen FHD korszakban). Sőt, aki bekapcsolva hagy mindenféle blur filtert és hasonló maszatoló effektet (ami konzolon általában nem opció), annak valószínűleg többnyire édes mindegy (a 4:2:2 biztos, de a 4:2:0 sem hasal el annyira úgy).

    Persze apró szöveget olvasni, főleg ha színes a betű és/vagy a háttér, akkor a 4:2:2 is kaka, a 4:2:0 pedig borzalom. Ez nyilván előjöhet akár játékban is néha, de általában ~12 pontostól nagyobb betűket szoktak használni HUD-okon.

    Ha működne a 2160p120 4:2:0 a C8-on, biztos kísérletezgettem volna vele és talán azt használnám néhány játékhoz. De e tekintetben abban sem vagyok biztos, hogy minden VGA HDMI 2.0 portja tudja ezt, vagy hogy minden DP 1.4 -> HDMI 2.x átalakítóval működik (mindkét VGA gyártó driver-ével).

    De általános PC használatra nyilván erős pozitívum a 4:4:4 / RGB még a 4:2:2 felett is. Jó enne ha el tudnánk felejteni a subsampling-et. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Néha előbukkan még azért a "macro blocking" a C8-on (04.10.55). Ma a Westworld S02E02 00:52:03-nál néztem egy nagyot, vissza is tekertem, megnéztem léptetve és folyamatában is többször. Feltűnően furán világít a fekete képből előtűnő fehér arc.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #27709 üzenetére

    13. Oled / FW Version (ez gondolom a T-CON firmware)
    nálam v04.10.55 főverzió alatt ez 10.00.00.40, érdekelne ha meg tudná nézni valaki .50 előttivel.
    A következő firmware szerintem kb. ugyan úgy fog kinézni nálam, mint most is, mert csak a TRC-t hivatott visszakalapálni, ami nálam most is CalMAN-el van behúzva. Pont az segít picit, ha átváltok kalibrálatlan Mozi módba, olyankor sötétebb a sötét jelenet és úgy kevésbé látható a felfénylés (mindig is mondtam, hogy szerintem nem véletlen, hogy sötétebb lett a "fix", az is rejtegeti a dolgot).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #27717 üzenetére

    Többet végig kéne nézni, hogy tippelgethessünk, eddig ezer oka lehet, pl.:
    - a B és C+ közti különbség,
    - alapvetően nem szokta ezt frissíteni a letölthető csomag, és neked a fiatalabb vas magasabb verziószámmal jött ki a gyárból,
    - te már feltettél közben egy még újabb (beta) csomagot, ami frissítette ezt, majd visszatettél egy régebbit, de az ezt nem downgrade-elte,...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Joshi #27736 üzenetére

    A video stream max 100 Mbps, a totál pedig 128 13. és 14. oldal, de nem tudom a gyakorlatban használják-e ma a 109 Mbps felettit (ahol a külső zónára kell tolni a lényeget ás bentre a salangot).
    De ez a lemez olvasás minden sávval, DLNA esetén csak az ODD(/HDD)-ről kell ilyen gyorsan olvasni, a hálózaton nem kell áttuszkolni az összes hangsávot, csak amit a TV-n kiválasztottál.
    A DTS-HD hang akár 24.5 lehet a 100-as mellé, de akkor mindkettőnek pont egyszerre kell csúcsot lőnie a váltakozó bitrátából.
    Szóval elvileg túl tud lógni, de nem sokkal, egy szép nagy előreolvasási buffernek ezt el kéne tudnia fedni, ha csak pár másodpercre ugrik az elvi maximum közelébe, de aztán max ~90%-on van.

    Írjatok már nekem egy címet (release formában akár), hogy mivel nem birkózik meg LAN-on a TV. Kipróbálnám kíváncsiságból.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz renatto #27740 üzenetére

    Tippnek kösz, de inkább úgy értettem a kérdést, hogy akinek volt ezzel gondja, hogy egy adott film tényleg akadozott 100-as LAN-on a TVjén, az írja meg melyik film melyik időpont körül, nem csak vak tippeket vártam, hogy mi lehet az, ami akár akadozhat elvileg. :P

    Szolgálati közlemény: Bocs, tudom, én kezdtem az off szálat, de ne vigyük el oda, hogy magukról a filmekről beszélünk, nem csak mint technikai kérdés. Bocs, de visszatöröltem vele együtt a "tűrhető offtopic" tartalmat is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz PuMbA #27779 üzenetére

    Semmivel nem másabb a fekete szint állítgatás PC-vel, mint HDMI-s lejátszókkal. Annyi a fontos, hogy ugyan azt kell beállítani mindkét oldalon, aztán extra apróság eldönteni melyik lehet ideális a működő kombinációk közül (legtöbbször lejátszónál YCC, PC-nél Full RGB, de még ez sincs kőbe vésve, pl. egyre jobban terjednek az olyan asztali dedikált "okos" lejátszók, amik gyakorlatilag kis ARM CPU+GPU SoC-os Linux OS-es gépek, amiken ugyan úgy nincs natív YCC, mint x86 PC-ken se, csak oda-vissza konvertálással).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz OPiiPO #27793 üzenetére

    Ha jól rémlik, még a 2016-os (?) panelek közt volt pár selejt, amikbe gyakorlatilag instant be tudott égni ilyesmi logó is, ha magas OLED Fény beállítással villantak elő (pl. felhúzta koppig amíg betöltött a szoftver és utána állt át a kiválasztott képmódra, ha már eltűnt a logó), emiatt maradt meg riogatásképp, hogy "jajj ne, be fog égni a Youtube logó", mert volt pár fénykép neten, ahol beragadt ez a logó (de szerintem még ott se volt végül teljesen tisztázott, hogy pár nap normál használat és pár "refresh" után kifakult volna-e vagy sem, illetve ha nem, szerintem kicserélte nekik a szervíz).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #27717 üzenetére

    Találtam egy fényképet a B8-ról, ami nálam volt egy rövid ideig:
    main: 04.10.25, FW: 10.00.00.40, JB: 0014 (a JB-t legutóbb nem írtam, 0015 a C8)
    Úgy néz ki, hogy ez általában a gyári verzión marad (csak amiatt érdekelt, hogy felvetődött az ötlet ebben van-e a "macroblock fix", vagy az alaplapi processzor csinálja).
    Közben kirakták az orosz fórumra az új tesztverziókat (B8 és C8 is), de ma nem volt kedvem kalibrálgatni, vagy reset-elni (már a WiFi-re visszaengedni is épp elég nyűg reset után).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz rothfb #27803 üzenetére

    Én tettem neked OFF-ba, mielőtt visszavetted ON-ra szerkesztéskor, mert kezdem már 'toxikusnak' érezni ezt a viccelődést. Még a jó poén is unalmas lesz némi idő és ismétlés után, ez pedig kezdettől fogva a határon táncol (beleégnek a muslicák, besülnek a felvillanó logók, megfőzi az agyad, leolvasztja az arcod..., de főleg az LG... :))). Volt már panasz bőven (hogy túl van lihegve a beégés és gyári selejtek, szervizkérdés), illetve már maga a panaszkodás is unalmasan ismétlődő kezdett lenni. Továbbá sokszor nehéz lehet különbséget tenni, hogy mi a vicc és mi a gúny, vagy esetleg mi a szó szerint értendő potenciális probléma (gondoljunk itt a friss látogatókra, keveset fórumozókra is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Chaser #27818 üzenetére

    A magas kontraszt, jobb fekete segít az árnyékok megjelenítésében, ami javítja a perspektivikus mélységérzést.

    Plusz szerintem, a ditherzaj (plazma) és szemcsés bevonatok (sok LCD) hiánya miatt sokkal inkább érzők a kijelző síkja egy egységnyi vékonyságú üveglapnak, mintsem valami rétegelt "hálónak" (LCD), vagy táncikáló zajnak (PDP).

    (#27830) - A JB az szerintem a homogenitás kompenzálás ("pixel refresh") algó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz dh66e #27840 üzenetére

    Változó, általában úgy egy hónapon belül.

    Erre az oldalra többnyire azokat rakják ki, amik nagy valószínűséggel vagy kikerülnek a release csatornára, vagy várhatóan magasabb verziószámú kerül majd ki oda legközelebb (így a következő release nem számít downgrade-nek, avagy egyszerűen tovább tudsz ezekről lépni), de vannak közben olyan engineering verziók (a lenti fórumon ezeket ritkán linkelik), amik soha (olyanok is, amikben sokkal magasabb a verziószám és nehézkesen, vagy nem is nagyon lehet otthon kisebb verziószámút feltenni, ha frissítettél ezekre).

    Szóval ez inkább olyanoknak való, akik türelmetlenek (kíváncsiak), tudják milyen kockázatot vállalnak és elfogadják, ha később esetleg sok vesződséggel jár ezek telepítése.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Pro Koryak #27850 üzenetére

    Szerintem nagyon kevesen látogatnak el a jószág fórumtémájába pusztán azért, hogy bejelentsék ők is tulajjá váltak. Csak akkor fordul elő (vásárlás után, nem előtt) ha hobbi jellegű érzelem köti őket a cucchoz, vagy persze ha kérdéseik, problémáik vannak a használattal, esetleg értékesnek vélt tapasztalataik vannak és szeretnek nyilatkozni ez ilyesmikről. Ha ugyan annyit jelent nekik érzelmileg, mint ha egy teljesen hétköznapi porszívót vettek volna pár percnyi utánajárást követően, akkor szerintem nem kürtölik világgá a neten (max a social media függő kitesz arról is egy képes a több ezer közé Facebook-ra, de nem ír róla fórumbejegyzéseket), még a viszonylag drága dolgok esetén sem (pénztárcához relatívan drágát, vagy olyasmit mint autó, ingatlan, ami még a közép-gazdagoknak sem elenyésző kiadás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Boy_25 #27856 üzenetére

    Az a hosszanti az vízszintes - ?
    Általában függőleges | csíkok (keskeny sávok) szoktak lenni ezeken. A vízszintes az vagy valami ritka hiba, vagy átmeneti képvisszamaradás (például a hírcsatornák szövegszalagjaiból, ha sok olyat nézel erősen világosra húzott beállításokkal és élénk a hátterük).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz belan #27890 üzenetére

    B8-ra semmi, C8-ra nagyon kevés (csak ha nagy érdekel a BFI, vagy a némileg jobb HDR színek), esetleg C9-re lesz majd leghamarabb decemberben (black friday és hasonlók alatt), de arra is csak akkor ha kell a HDMI 2.1 PC/játékhoz (viszont ezt a decemberi dátumot is ki kell tolni, ha láthatáron sem lesz még HDMI 2.1-es VGA, ami még 2020-ra sem biztos).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #27873 üzenetére

    Feltettem a 05.10.02 verziót a C8-ra. Az OLED modul FW verziók változatlanok.
    Csináltam egy teljes reset-et, megnézem milyen most a gyári képmód (persze 'képjavítók' ki). Szubjektíven egyelőre olyasmi a helyzet, mint a korábbival volt az akkori verzióhoz készült kalibrált profillal.
    Szóval aki mániákusan keresi, vagy rengeteg vaksötétben, képen kívül eső lobogó tűzzel világított jeneteket néz, annak néha talán fel fog tűnni (sokkal kevésbé, mint az eredeti megjelenéskori firmware-el, de jobban, mint a legelső fix-el, ami a TRC-t is bebuktatta). Más változást nem látok egyelőre.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #72042496 #27927 üzenetére

    MPC+madVR biztos. Mindig annak a kijelzőnek az EDID-jével dolgozik, ahol az ablak aktív (ebből látja a támogatott képmódokat, mint felbontás, frissítés, bitmélység, SDR/HDR), azt váltja át (az még külön konfigurálható, hogy mikor mit próbáljon aktiválni a lehetőségek közül és mit hanyagoljon).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz ice cube87 #27988 üzenetére

    Ezen semmi sem segít, mert pont az van az anyagban, amit látsz: egy nagy homogén paca (pontosabban nagyjából koncentrikusan több paca egymáson, ahogy lépked kifelé egy-két árnyalatnyit sötétedve).
    A Sony és LG (vagy PC-s szoftver) debanding post-process sem hiszem, hogy segítene ezen, mert túl nagy és nincs miből dolgoznia úgy, hogy ránézésre szép eredményt adjon.

    Persze a kontrasztarány (fekete) és TRC (~gamma) és a fekete közeli fehéregyensúly követés sokat tud változtatni a kinézetén, mert nem mindegy mennyire "harsányan" emelkedik ki és közben váltogat-e színeket ... de egyébként elképzelhető ilyen esetekben, hogy azon a kijelzőn néz ki szubjektíven csúnyábban, ami heyesen jeleníti meg.

    Konkrét esetben pl. nálam (LG C8) nem vált színeket az eredeti videóban úgy, ahogy a fényképeden és sokkal kevésbé harsány az átmenet (kisebb a fényerő különbség, nem világít ki anyjaira), de ez is lehet a fényképed hibája.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Szteliosz #28072 üzenetére

    Hardware hibának tűnik, ha a "Visszaállítás" után is ilyen (hogy az egész WiFi részt be sem engedi kapcsolni, nem csak SSID-ket nem listáz), vagy legalább is olyan szoftveresnek, amit nem tudsz otthon javítani.
    Ha van szerviztávirányítód, ott talán van valami diagnosztikai üzenet.
    Ha egy darabig megvagy WiFi nélkül, azzal még tehetsz egy próbát, hogy felrakod a következő firmware-t USB-ről ([link]) és ismét Reset-elsz, de valószínűleg garanciáztatnod kell.
    A távirányítót tudod meg újraregisztrálni, de nem hiszem hogy segít a kurzoron: 'Házikó' (Recents) és BACK gomb együtt nyomva tartva, míg villog párat a piros bekapcsológomb, aztán kis szünet és OK (a tárcsa közepén).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz krx21 #28077 üzenetére

    Már mindegy, de ha elolvasod, az én válaszomban is benne volt egy pontként a távirányító reset. De nem hiszem, hogy segít neki, mert a Power gombon kívül a többi is Bluetooth-on megy, ha már be van kapcsolva a TV, nem csak a giroszkópos rész.

    Viszont... Másik hibakeresési teszt: Ha forgatod a görgőt, akkor is előjön a kurzor. Ha ilyenkor sem látszik a képernyőn, akkor nem a giroszkóp rész a rossz.

    (#28085) Ha nagyon keresed, egy keveset szerintem mindegyiken lehet néha találni. Baj akkor van, ha normál használat közben zavar és napok után sem javul.

    (#28075) Kicsit meglepő számomra, hogy ennyire hatékony a piac (még akkor is, ha az OLED kategória már előszitálja a potenciális érdeklődőket). annyi szutykot el szoktak adni és nem feltétlenül olcsón. Szóval vagy ormótlan nagy bajok vannak azzal a TV-vel, vagy nagyon rossz a marketing is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz alaves #28143 üzenetére

    Gondold végig, hogy ahhoz vagy sokkal több időn át (napok, akár hetek) tartó és intenzív terhelés (a készülék folyamatosan jelentős áramot venne fel, így hőt adna le, avagy állandóan meleg lenne), vagy elméletben esetleg valamilyen rövid de erős sokkhatás (pl. rövid időre nagy túlfeszültség) kéne.
    Előbbit látjuk, hogy viszonylag gyors és szinte semmi hőt nem termel (és nem is világít, csak pár másodpercig). A "sokkot" pedig azért is zárnám ki, mert az kiszámíthatatlannak tűnik (nehéz elképzelni, hogy egy pár másodperces túlfeszültséggel pontosan az eltervezett módon és mértékben károsítsanak egy-egy al-pixelt, el se akarnám hinni, hogy ha ezt otthoni környezetben meg tudnák csinálni úgy, hogy nem döglenének meg random a pixelek) és szerintem annak is lenne jele (erős fény felvillanás, vagy ilyesmi).
    Ha mégis okoz valami problémát, az szerintem nem a kijelző fizikai károsodása lesz (hanem olyasmik, mint az egyetlen ismert "téglalap hiba", amiről szintén tudjuk, hogy egyetlen futtatás is elég, nem a funkció túlzott használata hozza elő).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #28161 üzenetére

    Semmit, mert nincs a közelemben B8, hogy megnézzem melyik firmware mit csinál. Ő látja, de nekem újdonság, hogy a villódzás nem csökken a legújabb B8 firmware-ekkel. Úgy rémlik tőle olvasom ezt először és mint ha olvastam volna az ellenkezőjét másoktól.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz daneel_hu #28192 üzenetére

    60Hz-re is bőven ráfér az OLED-en is a BFI, ha gyors a mozgás és egyébként éles lenne a kép (még a 120-on is tudna kicsit javítani, ha idén nem kaszálták volna el azt a 240Hz-es feature-t).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz vernaracs #28205 üzenetére

    Miért jelentene ez bármi rosszat? Egyszerűen csak készül és tesztelhető a következő. A .02 is ugyan így ott bukkant fel először, aztán megjelent hivatalosan is, ahogy az azt megelőző, és így tovább...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Pro Koryak #28225 üzenetére

    Melyik igényes gyártó építi be az igénytelen gyártótól származó alkatrészeket? :P
    Ha még sokáig akarjuk ezt folytatni, megint eltűnik egy nap a történelemből. :(((

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz chros #28353 üzenetére

    Szerintem nem ilyen egyszerű, mindig >8bit az, de nem tudom mikor pontosan mennyi, csak az a biztos, hogy PC módban kevesebb.

    Ha 8bit anyagot 8bit-en dolgozol fel és bármit manipulálsz rajta (akár csak az alapvető gyári fehéregensúly kalibrálás, a 3DLUT-ról már nem is beszélve), az nagyon vadul néz ki. Egyértelműen szemmel láthatóan összeugranak szomszédos lépcsők és össze-vissza tánciklnak a színeik.

    Elméletben azt hiszem nagyjából 16bit effektív precizitás kell, hogy szabad szemmel ne lehessen látni semmi hibát. De önmagában az sem garancia semmire, ha mondjuk 24 bittel dolgozik a processzor, ha egyszerűen szarul végzi a dolgát...

    Itt a PC SDR mód szerintem elfogadható, alig látszik a minőségromlás, játékokhoz teljesen jó. A GoT jellegű problémás sötét jeleneteknél, ha nagyon kritikusan nézed, néha látsz apró bakikat, de az ilyen jellegű jelenetek ritkák és még ritkábbak játékokban (ahol gyakran van a forrásban is némi banding, akármin nézed).

    A HDR10 mód már más, mert ott nem effektív 8bit lenne a cél, hanem 10, ráadásul több feldolgozást is igényel. Ennek ellenére, ahogy nézegettem, még mindig szebb képet ad a PC mód HDR10, ha 10bit-et kap forrás oldalról, mint ha ditherelés nélkül 8bit-et. Ugyanakkor az is igaz, hogy ha a forrás ditherel 10-ről 8bit-re, az picit szebbnek tűnik (de még ez sem teljesen egyértelmű, a teljes spektrum egy-egy része másképp néz ki, nem triviális eldönteni, hogy mi lehet az "átlag").

    Szóval SDR játékot én egyértelműen inkább PC módban játszom, de gyakorlatilag nincs nagy különbség, legutóbb az Anthem-el felváltva próbálgatta 10bit és 8bit+dither közt váltogatni (1080p120 HDR10) és játék közben nem tudtam megmondani a különbséget.

    De filmet HDR10 filmet inkább HDMI módban nézek, mert ott minimális értelme van a 4:4:4 módbak, SDR filmhez viszont lusta vagyok visszakapcsolni (esetleg ha tudom, hogy valami kényes dolog lesz, vagy komolyabban ülök neki filmezni, nem csak valami sorozatot tolok be).

    Nagy kár ez, hogy van már HDMI 2.1 a C9-en, de ez így veszett. Elveszi a poén felét, hogy hiába fér át minden egyszerre a HDMI-n, ha a processzor még úgysem bánik el mindennel hibátlanul. Nem tudom jüvőre jobb lesz. Mondjuk a C9-et én is így is úgy is passzolom most (már csak a VGA-k hiánya miatt is, de más okokból is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés