Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz GeryFlash #26896 üzenetére

    Mi pedig a tiédet. :) Aki látott már több generációt is és végigkísérte a csúcskártyák alakulását az elsőre leveszi, hogy az első GPU az nem gaming, nem 80 Ti... Nézd már meg mekkora a szakadék a kettő között. Láttál már valaha olyan 80 Ti kártyát, ami majdnem kétszer annyi cuda magot tartalmazott, mint a 80?

    Más:
    (#26882) b.: Amiről betetted a képet, táblázat és felsorolja a 2080 Supert pl: nem tartom kóser dolognak a Super kártyákat mellé tenni. Ez a Super széria szerintem bejött az NV-nek és ezt tovább fogják vinni szerintem. Ide a sima 2080-at és 2070-et kellett volna berakni. Azokhoz képest sokkal jobban látszana a különbség mert ha most shiftelnénk jobbra, egy adatot emelnék ki: a 3070 és 2070 Super magszáma ugyanannyi lenne shiftelés után.
    RTX: 2070: 2,304
    ami most 3060-nak van cimkézve, az lesz a 3070: 2560 core-ral.
    1070 magszáma: 1920 +20% = 2304 jééé, pont kijött! :DDD
    2070 magszáma: 2304 +10% = 2534. Na itt azért kisebb a növekedés, mert itt gyártástechnológiában is lejjebb mentünk, az adja majd a magszám miatti 10%-ot. Ez a kalkuláció és % érték nem összekeverendő a teljesítmény különbséggel! A teljesítménykülönbség picit több, az 1070 és 2070 között.
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az NV úgy is sebészi pontossággal kiszámolja a %-os teljeítménykülönbségeket, nem lesz itt semmi izgalmas.

    Persze nah, most én is magyarázom a semmit kb de hát ezért van a topik, a pletykák kibeszélésére, nem? :)

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák